User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kasko yaptırmalı mı?

AhmetBakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kasko yaptırmalı mı?

99 model corvette'e kasko yaptırmak mantıklı mı sizce? Fahiş fiyatlar çıkıyor. Bir de merak ettiğim diğer husus, olası bir kazada trafik sigortası benim aracım perte çıksa para mı ödüyor mu? Yoksa bir ödeme limiti mi var?
    Teşekürler.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok saçma rakamlar çıkacağını tahmin ediyorum. Onun yerine kaza riziko bütçesini kendin oluşturman daha mantıklı.

Pert olursa neyi baz alarak ödeme yapacağını yazar poliçe.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trafik sigortası karşı tarafa verdiğin hasarın karşılanması için.
    Kasko gibi pert parası vermez.
    Karşı tarafın sigorta pirimi senin hasarını karşılamaya yetmez ise, kalan para için karşı tarafa dava açarsın.
    Kaskoda belki klozlarla oynayarak fiyatı indirebilirsin. Örneğin sadece çalınmaya karşı dersin vs.
    Okumadan imzalamam.....

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bencede kapsamı daraltılmış kasko yaptırın, atıyorum yol yardım olmasın, mini onarım olmasın vs. gibi yarı yarıya oynuyor.
    123d

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bencede kapsamı daraltılmış kasko yaptırın, atıyorum yol yardım olmasın, mini onarım olmasın vs. gibi yarı yarıya oynuyor.
    Son zamanlarda bunlar çıkartılamaz, hediye kloz olarak geliyor, 2-3 poliçedir aldığım tekliflerde öyle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son zamanlarda bunlar çıkartılamaz, hediye kloz olarak geliyor, 2-3 poliçedir aldığım tekliflerde öyle
    En son ağustos 2019da bir ticari aracımıza(caddy) yaptırdık. Tek kapsamı pert olması ondan önceki ticarilerimize de aynı şekilde yaptırıyorduk.
    123d

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şöyle bir toparlayayım.

trafik sigortası senin karşıya vereceğin hasarları öder.
    2020 için bu limit 41bin TL olması lazım.

gittin dayıya vurdun %100 suçlusun, 50bin tl hasar var adamda.
    41bin TLsini zorunlu trafik sigortan öder 9 bini cebinden ödersin.
    aynı kazada seninde 20bin hasarı var diyelim oda cebinden çıkar.

kaskon olsa cebinden birşey çıkmazdı.

99 vetteyi eğerki tutacaksanız kasko yaptırın ama bi sezon biner satarım dersen pek gerek yok gibi.
    arabayı uzun yıllardır araba kullanan ve kazası olmayan bir aile büyüğü adına almakya kaskoda riski düşüreceğinden rakam baya bir iner.

bir arkadaşım her arabasını babasının adına alıyor.
    kendi adına (yaştan dolayı) alınca kasko 5 bin , babası adına alınca kasko 2 bin çıkıyordu...
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En son ağustos 2019da bir ticari aracımıza(caddy) yaptırdık. Tek kapsamı pert olması ondan önceki ticarilerimize de aynı şekilde yaptırıyorduk.

Hatta şimdi baktım, Axa genişletilmiş tutumlu kasko poliçesi olarak geçiyor.
    123d

Oznc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şöyle bir toparlayayım.

99 vetteyi eğerki tutacaksanız kasko yaptırın ama bi sezon biner satarım dersen pek gerek yok gibi.
    arabayı uzun yıllardır araba kullanan ve kazası olmayan bir aile büyüğü adına almakya kaskoda riski düşüreceğinden rakam baya bir iner.

kendi adına (yaştan dolayı) alınca kasko 5 bin , babası adına alınca kasko 2 bin çıkıyordu...
    konuyu bölmek istemiyorum ama sigorta kasko olayları konuşulurken ben de bişey sormak istiyorum bilen birileri vardır belki,

Şimdi 2018 yılında benim aklı kıt kardeşimin bir arabası vardı peder üstüne kayıtlı (sigorta çok çıkıyor diye) sen git arabayı ehliyeti olmayan arkadaşına ver o gerizekalı da kaza yaptı karşı tarafın hasarını sigorta karşıladı fakat eve kağıt geldi sigorta şirketinden karşı tarafın hasarını ödedik ancak kazayı yapanın ehliyeti olmadığı için bu ödenen rakamı sizden tahsil etme hakkımız doğdu parayı ödeyin diye, kazayı yapan çocuk kabul etti taksitle ödüyor o parayı bir şekilde ancak geçen hafta sigorta şirketinden 3 ayrı dosya kağıdı daha geldi yan koltukta oturan kişinin kolu kırılmış sanırım sağlık giderleri adı altında total 125.000 tl kadar bi ödeme yapmış %6 maluliyet oranıyla şimdi bu parayı da 7 gün içinde ödeyin diyor? mike mike ödeyecekmiyiz yoksa bu işin bi itirazı vs bişeyi olur mu? biraz karışık anlattım ama umarım anlaşılmıştır

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznc35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu bölmek istemiyorum ama sigorta kasko olayları konuşulurken ben de bişey sormak istiyorum bilen birileri vardır belki,

Şimdi 2018 yılında benim aklı kıt kardeşimin bir arabası vardı peder üstüne kayıtlı (sigorta çok çıkıyor diye) sen git arabayı ehliyeti olmayan arkadaşına ver o gerizekalı da kaza yaptı karşı tarafın hasarını sigorta karşıladı fakat eve kağıt geldi sigorta şirketinden karşı tarafın hasarını ödedik ancak kazayı yapanın ehliyeti olmadığı için bu ödenen rakamı sizden tahsil etme hakkımız doğdu parayı ödeyin diye, kazayı yapan çocuk kabul etti taksitle ödüyor o parayı bir şekilde ancak geçen hafta sigorta şirketinden 3 ayrı dosya kağıdı daha geldi yan koltukta oturan kişinin kolu kırılmış sanırım sağlık giderleri adı altında total 125.000 tl kadar bi ödeme yapmış %6 maluliyet oranıyla şimdi bu parayı da 7 gün içinde ödeyin diyor? mike mike ödeyecekmiyiz yoksa bu işin bi itirazı vs bişeyi olur mu? biraz karışık anlattım ama umarım anlaşılmıştır
    alkollü,ehliyesiz vs kullanım sonucu yapılan kazalarda çok baş ağrıyor bu durum gibi.

"karşı tarafın hasarını sigorta karşıladı fakat eve kağıt geldi sigorta şirketinden karşı tarafın hasarını ödedik ancak kazayı yapanın ehliyeti olmadığı için bu ödenen rakamı sizden tahsil etme hakkımız doğdu parayı ödeyin diye, kazayı yapan çocuk kabul etti taksitle ödüyor "

buraya kadar herşey normal ama sağlık dosyasının yeni peydah olması biraz garip.

Ayrıca 125.000 TL'ye ne koluymuş bu ??
    dayının tamamı kaç paraymış allasen ???

işin avukatlık , güzel bir avukat bul kendine
    médiocrité partout

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C5 corvette icin kasko sadece pert ve calinma icin mantikli.
    Zaten artik ulkede yetkili chevrolet servisi yok. Orjinal parca getirtecek buyuk ozel servislere de kasko orjinal parca getirttirmez zaten.
    Sadece pert/calinma/dogal afeti kapsayan bir police yapan firma varsa ondan yaptirirsiniz. Bayagi bir duser.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok saçma rakamlar çıkacağını tahmin ediyorum. Onun yerine kaza riziko bütçesini kendin oluşturman daha mantıklı.

Pert olursa neyi baz alarak ödeme yapacağını yazar poliçe.
    Burada sigorta değil kaskoya göre yazmışım.

Dar kapsamlı policelere de iyi bakmak lazım.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şöyle bir toparlayayım.

+1

2009 yılında yaptığım, üstelik tali kusurlu olduğum kaza sebebiyle çıkan surprimler yüzünden, o yıldan beri tüm araçlarımı babamın üstüne alıyorum.

Adamcağızın 10 yılda 10 kere direksiyona geçmişliği yok, gel gör ki son dilimde

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaptıracaksanız şu aralar yaptırın. Fiyatların oldukça cazip olduğunu söyledi sigortacım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alkollü,ehliyesiz vs kullanım sonucu yapılan kazalarda çok baş ağrıyor bu durum gibi.

"karşı tarafın hasarını sigorta karşıladı fakat eve kağıt geldi sigorta şirketinden karşı tarafın hasarını ödedik ancak kazayı yapanın ehliyeti olmadığı için bu ödenen rakamı sizden tahsil etme hakkımız doğdu parayı ödeyin diye, kazayı yapan çocuk kabul etti taksitle ödüyor "

buraya kadar herşey normal ama sağlık dosyasının yeni peydah olması biraz garip.

Ayrıca 125.000 TL'ye ne koluymuş bu ??
    dayının tamamı kaç paraymış allasen ???

işin avukatlık , güzel bir avukat bul kendine
    sigorta rücu dosya kağıtları yeni geldi işte anlamadığım nokta o birde parça parça toplam 5 dosya (şimdilik başka gelir mi bilmiyoruz) 1.ci 15k idi, sonra 96k küsurlu geldi ondan 3 hafta sonra aynı anda bir 9k küsur bide 12k küsürluk geldi kol kırılması da şöyleymiş rücu servisini aradığımda söylediler kazadan önce kırıkmış kolu kontrole mi ne gidiyolarmış doktor kaza sonrası darbe için ameliyat olması önerilir gibi bir rapor yazmış sanırım %6 maluliyet için bana da fazla geldi birde 7 gün içinde ödeyin diyolar dedim valla devlet iban atıyo ben sana nerden vereyim 125kyı en güzeli bir avukat bulup konuşmak teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznc35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sigorta rücu dosya kağıtları yeni geldi işte anlamadığım nokta o birde parça parça toplam 5 dosya (şimdilik başka gelir mi bilmiyoruz) 1.ci 15k idi, sonra 96k küsurlu geldi ondan 3 hafta sonra aynı anda bir 9k küsur bide 12k küsürluk geldi kol kırılması da şöyleymiş rücu servisini aradığımda söylediler kazadan önce kırıkmış kolu kontrole mi ne gidiyolarmış doktor kaza sonrası darbe için ameliyat olması önerilir gibi bir rapor yazmış sanırım %6 maluliyet için bana da fazla geldi birde 7 gün içinde ödeyin diyolar dedim valla devlet iban atıyo ben sana nerden vereyim 125kyı en güzeli bir avukat bulup konuşmak teşekkür ederim
    Kolu kırılan kişiyi belliki alçılayıp göndermemişler. Ameliyat, ftr, platin vs gibi durumlar oluşmuş. Şu rakamları net şekilde yazsan daha anlaşılır olacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolu kırılan kişiyi belliki alçılayıp göndermemişler. Ameliyat, ftr, platin vs gibi durumlar oluşmuş. Şu rakamları net şekilde yazsan daha anlaşılır olacak.
    bu gelen evraklardan biri sadece, bu evrak geldiğinde sigorta firmasını aradığım da doktorun böyle bir rapor verdiği söylendi ancak kaza öncesi de kolunun kırık olduğu hastane raporlarında yazdığı sadece kazaya bağlı yeni bir darbe kaynaklı hasar oluşmuş buna bağlı olarak %6 maluliyet hesabıyla bu rakamlar çıktığı söylendi bize bende telefonda eğer böyle bişey varsa bu hastane raporları varsa ameliyat olduğuna dair vs bi belge görmek istedim bana sadece trafik polisinin tuttuğu tutanağı gönderebileceklerini söylediler trafik tutanağında sürücü hariç 3 yolcu yaralı işaretlenmiş ancak onların da emniyet kemerleri bağlı değil diye belirtmişler, yani sigortanın bize gönderdiği evrakta ismi yazan şahsın ameliyat olup olmadığını ya da kalıcı bir sağlık problemi vs var mı net bilmiyoruz sadece sosyal medya üzerinden araştırdım güncel eklediği foto vs. görsel olarak her hangi bir problemi yoktu, bu dosyalara itiraz etmek bir fayda sağlar mı yoksa paşa paşa bir şekilde bunu ödemek zorundamıyız?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fotolar eklenmemiş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit gelsin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler