User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
35 sonuçtan 20 ile 35 arası

Konu: Sevgili Techturkey ailesi,yardım ve bilgi lütfen :)

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hala öyle mi bilmiyorum ama zamanında katıldığım Bilge Adam kurslarının "sertifika" olayında şöyle bi oyun yapıyorlardı, dikkat etmek gerekli.

Tek başına BA sertifikaları hiç bir işe yaramıyor, onu söyleyeyim. Sistem Uzmanlığı sertifikam var benim de, ancaaaaak, kurs sonunda diyorlar ki, asıl sertifika için Microsoft'un sınavına gireceksiniz, şu şu şu sınavlar, şu ücretler vesaire... Bu sınavları kazanma garantisi yok, adamlar zamanının üniversite sınavı dershanesi gibi yani anlayacağınız.

Askere gitmeden önce gitmiştim, sertifika bi halta yaramadı, ama askerlik dönüşü şubede kurstan bi elemanla karşılaştım, MS'nin sınavlarına girmiş ve "ciddi" manada Sistem Uzmanlığı sertifikası almış ve bu sayede işe girdiğini anlatmıştı. Kendisi de askerlik dönüşü daha iyi bi işte çalışmak üzere şimdilik ayrıldığını falan anlattı ayaküstü. O da söylüyordu, BA'nın sertifikası bi işe yaramıyor, sektör de zaten sallamıyor diye...

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni bir bilgisayar müh. olarak: Birkaç arkadaşım bilge adam'dan çeşitli kurslara gittiler. Bazıları beğendi, bazıları beğenmedi. Birazcık sende bitiyor aslında. Kurstan sonra tekrar yapıp üstüne düşersen faydası oluyor. Bende başka bir akademiden kurs almıştım fiyattan ötürü. Pek zaman ayıramamıştım tekrarlara yada çalışmaya pek faydalanamamıştım. Ama online kurslardan "udemy vs" daha iyi emin olabilirsin, çünkü okul düzeni var. Zorunlu hissedip asılıyorsun ...

Diploma yada sertifika konusuna gelirsek; diplomayı genelde kurumsal büyük firmalar dikkat ediyor ortalaman kaç vs diye. Ama işe alımda ik'nın filtrelerine takılıyorsun genelde üniversite diploman yoksa, en azından yazılımda ... Çalıştığım şirkette bir arkadaş var iki yıllık mezun fakat liseden beri kodlama yaptığından proje yöneticilerimizden bile kat kat fazla bilgisi var ve dil biliyor. Ama şirkette sadece c# biliyor ve müh. ünvanı var diye bir arkadaşın girebildiği firmaya onu almadılar... Onun için kendi projelerini github gibi platformlara yükleyip cv ile direkt iletiyor. Kariyer.net vs değilde linkedin'den genelde başvuruyor yada ilanı açanlarla direkt iletişime geçiyor.

Sertifika ise bence pek bakılmıyor. CV'ye sallasam IK'nın haberi bile olmaz. Bu hafta 2. iş yerime başlıyorum. CV'de 2 tane kurs gözüküyor. Çalıştığım 2 firmada sadece üstün körü ne zaman aldın vs. diye sordu. Hele ki öncelerden görüştüğüm bir firma online eğitim sertifikalarını boşa yazma vs. bile demişti

Umarım en kısa sürede istedikleriniz olur.
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

levent_s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence git bir güvenlik görevlisi sertifikası al ve güvenlik alanına yönel birazda yabancı dil öğrenirsen çabuk iş bulur ve asla açıkta kalmazsın. Bahsedilen diğer alanlar için diploman olması ya da temelin olması lazım diye düşünüyorum.

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sertifikadan kastım yukarıdaki postta: Direkt 80 saat bitir al sana sertifika olanlar. Yoksa 500 saat eğitim alıp Microsoft yada sektörünüzdeki geçerli birimler neyse onlarınkilere gayet dikkat ediliyor.

Bu arada demeyi unutmuşum; Arkadaşlarımın ikisi bilge adamın yönlendirmesiyle işe girdi. Zaten kursları 6-7 aylıktı ister istemez hocalar sizi çözüyor ve yönlendiriyor diyolardı. Umarım yardımcı olmusumdur.
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

Can1993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mühendislikten değil ama hayatımdan bir örnek vereyim sana.

Bi vakıf üniversitesinde tam 4 sene okudum ve son sene yaşım 23 iken kendi istegim ile okulu bırakma kararı aldım. Cünkü okudugum bölüm ileride çalışmak istedigim bölüm değildi. Kendimi gayrimenkul sektöründe geliştirmek oldu ilk hedefim. Şuanda memnun oldugum yerdeyim. Okulu bıraktıgım ilk sene bazı olaylar sonrasında keşke bırakmasaydım dedim 15 dk sonra saçmalama istedigin hedef yolundasın çalışmaya devam dedim.Cok zorlu süreçlerden geçtim.Kapıların cogu suratıma kapandı ama yılmadım.Her sene bilgi ve birikimime bişeyler ekledim. Öncelikle ne istedigin konusunda tam emin ol.
    Varoldugun sektör güzel bir sektör diplomaya bakan bölümleride var kendi emegine bakan bölümleride var yukarıda güzel acıklama yapanlar olmuş.Basitte olsa hayatını idame ettirecek bir iş bul kendi emegin ile ön plana cıkaracagın projeler cıkarmaya calış.Seni de fark edecek birisi illa olacaktır. Herşey diploma değildir.Ünlü birisinin söylemiş oldugu bir söz vardı kim söyledigini hatırlayamıyorum ama ben üniversiteye gitmedim ama benim yerime üniversiteye giden çalışanlarım oldu diye. Yolun bahtın açık olsun

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Can1993 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bi vakıf üniversitesinde tam 4 sene okudum ve son sene yaşım 23 iken kendi istegim ile okulu bırakma kararı aldım. Cünkü okudugum bölüm ileride çalışmak istedigim bölüm değildi. Kendimi gayrimenkul sektöründe geliştirmek oldu ilk hedefim. Şuanda memnun oldugum yerdeyim. Okulu bıraktıgım ilk sene bazı olaylar sonrasında keşke bırakmasaydım dedim 15 dk sonra saçmalama istedigin hedef yolundasın çalışmaya devam dedim.Cok zorlu süreçlerden geçtim.Kapıların cogu suratıma kapandı ama yılmadım.Her sene bilgi ve birikimime bişeyler ekledim. Öncelikle ne istedigin konusunda tam emin ol.
    Varoldugun sektör güzel bir sektör diplomaya bakan bölümleride var kendi emegine bakan bölümleride var yukarıda güzel acıklama yapanlar olmuş.Basitte olsa hayatını idame ettirecek bir iş bul kendi emegin ile ön plana cıkaracagın projeler cıkarmaya calış.Seni de fark edecek birisi illa olacaktır. Herşey diploma değildir.Ünlü birisinin söylemiş oldugu bir söz vardı kim söyledigini hatırlayamıyorum ama ben üniversiteye gitmedim ama benim yerime üniversiteye giden çalışanlarım oldu diye. Yolun bahtın açık olsun

Mr. Zorlu...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilge adam bundan 5 6 yıl önce gayet iyiydi ama son senelerde tercih edilen bir yer değil. Python için araştırmıştım bende, başka yerlere de bakmakta fayda var.
    seçenekleri değerlendireceğim,teşekkür ederim.

Alıntı 5500 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana soracak olursan; odak noktan grafik değilse yazılım yada siber güvenlikten birine geç derim. En azından bir noktaya kadar diploma olmadan, işi bilen biri olursan sıkıntısız iş bulabilirsin.
    Bahsettiğin kursa harcayacağın 6 ayı siber güvenliğe sağlam kasarak çalışşan, sonunda kesinlikle bir iş bulursun. Ayrıca iş harici ekstra para kazanırsın. Sadece bu yolla geçimini sağlayan birçok insan var.
    Kendi katıldığım bir eğitimi önerebilirim Ranger Certification – Cyber Struggle. (yapabilirmiyim diye düşündüğün için söylüyorun. Bu eğitime benimle birlikte giden ve girdiğinde sadece düz bilgisayar kullanıcısı olan bayan bir arkadaşım şuan çok güzel bir şirkette çalışıyor)
    Kalifiye birinin açıkta kalması imkansız ve her geçen gün daha fazla insana ihtiyaç duyulan bir alan. Bu sektörde çalışan, muhasebe mezunu biri olarak söylüyorum bunu sana
    inanın bu siber güvenlik işini hiç düşünmemiştim.Yani yapabilirmiyim yapamazmıyım veya hoşuma gidermi gitmezmi bilemiyorum inanın Ama değerlendiricem çok teşekkür ederim

Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hala öyle mi bilmiyorum ama zamanında katıldığım Bilge Adam kurslarının "sertifika" olayında şöyle bi oyun yapıyorlardı, dikkat etmek gerekli.

Tek başına BA sertifikaları hiç bir işe yaramıyor, onu söyleyeyim. Sistem Uzmanlığı sertifikam var benim de, ancaaaaak, kurs sonunda diyorlar ki, asıl sertifika için Microsoft'un sınavına gireceksiniz, şu şu şu sınavlar, şu ücretler vesaire... Bu sınavları kazanma garantisi yok, adamlar zamanının üniversite sınavı dershanesi gibi yani anlayacağınız.

Askere gitmeden önce gitmiştim, sertifika bi halta yaramadı, ama askerlik dönüşü şubede kurstan bi elemanla karşılaştım, MS'nin sınavlarına girmiş ve "ciddi" manada Sistem Uzmanlığı sertifikası almış ve bu sayede işe girdiğini anlatmıştı. Kendisi de askerlik dönüşü daha iyi bi işte çalışmak üzere şimdilik ayrıldığını falan anlattı ayaküstü. O da söylüyordu, BA'nın sertifikası bi işe yaramıyor, sektör de zaten sallamıyor diye...
    bunuda detaylı bi şekilde sorucam teşekkür ederim.
    Alıntı levent_s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence git bir güvenlik görevlisi sertifikası al ve güvenlik alanına yönel birazda yabancı dil öğrenirsen çabuk iş bulur ve asla açıkta kalmazsın. Bahsedilen diğer alanlar için diploman olması ya da temelin olması lazım diye düşünüyorum.
    dediğim gibi üniversitede 4 sene bi temelini aldım.Fakat bitiremedim.Güvenlik görevlisi için malesef sağlık raporum engel oluyor..
    Alıntı Alpii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sertifikadan kastım yukarıdaki postta: Direkt 80 saat bitir al sana sertifika olanlar. Yoksa 500 saat eğitim alıp Microsoft yada sektörünüzdeki geçerli birimler neyse onlarınkilere gayet dikkat ediliyor.

Bu arada demeyi unutmuşum; Arkadaşlarımın ikisi bilge adamın yönlendirmesiyle işe girdi. Zaten kursları 6-7 aylıktı ister istemez hocalar sizi çözüyor ve yönlendiriyor diyolardı. Umarım yardımcı olmusumdur.
    benim konuştuğum eğitimde 6 aylık bir eğitim.Bakalım araştırmaya devam edicez.Çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için.

Alıntı Can1993 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

hocam ben biraz bahtsızım o kadar çok çabaladım,o kadar çok şansızlık geldi ki başıma anlatamam..çok değil 1.5 sene önce kendi dükkanım vardı.Dr.Ecu bayiisiydim..Fakat işlerim yolunda gitmedi,bir ton aksilik vs derken yine elde var sıfır oldu. İnşallah dostum,çok teşekkür ederim yorumun için
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

AltunTV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilge adam benzeri bir yerden egitim almistim ios progralama uzerine. Ayni zamanda yazilim muhendisiyim. 3-4 tane net is teklifi geldi kurs uzerinden bilgi paylasmislar. Kursta basariliydim tahminimce yardimi olmustur ama bu sekidle yol acmalari guzel. Isine yarayabilir. Kurumsal yerler diplomaya onem veriyor + sertifika uzerine kendini ciddi anlamda gelistirmen lazim. Herkes certifika programlarina basvuruyor son 3-4 yildir.
    Abi ios üstünde ne kadar bilgilisin ? istediğin yerinden girip istediğin yerinden çıkabiliyor musun ? ios üstünde yüksek yetkili birini arıyoruz. Çok ciddi kazançlı bir iş için. Buraya ortalama rakamı yazarsam dolandırıcı sanarsınız o yüzden yazmıyorum eğer güveniyorsan kendine pm olarak telefon numaranı atabilirsin

Can1993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen ümraniyedeki dr ecu musun Hangisi

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 yıl önce BilgeAdam kurumundan muhasebe uygulamaları sertifikasını aldım. Bildiğin MS Office programlarının süslü isim verilmiş hali. Aslında verilen eğitim kalitesiz değildi ancak pahalıydı. Şuanda da hala öyle sanırım, o yüzden diğer seçenekleri de gözden geçir derim. Ha "sertifika bir işe yaradı mı iş başvurularında" diye sorarsan, tabii ki yaramadı. Bunun yanında farklı kurumlardan aldığım 3-4 sertifika ve diploma daha var. İnan bakan bile olmadı.
    Kursa verilen paraya kaliteli bir markanın coil setini alsaydım daha iyiydi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hızlı aksiyon alabileceğin ve eğitiminle ilgili bir iş yapmak istiyorsan şirketlerin sosyal medya danışmanlığı işine girmeni tavsiye ederim. Hani şu şirket sayfalarının sosyal medyada sürekli paylaştığı görselleri/mesajları hazırlayan, organize eden kişi.

Şirket içi halletmeye çalışanlar genelde çok amatör kalıyor ve bu konu firmalar için çok önemli hangi sektörden olursa olsun. Sırf bu iş için de yetişmiş personel almaya bütçe ayırmıyor çoğu firma. Bunun yerine aylık 500-1000-2000 gibi bir ücret ile ihtiyaca göre dışarıdan danışmanlık çok daha mantıklı.

Görseller, animasyonlar, özel gün mesajları, firma bildirimleri gibi taslak çalışmalar ile portföy oluşturup kendini şirketlere tanıtabilirsin.

Hatta bazıları için görüşmeye gitmene bile gerek yok sosyal medya hesapları zayıf olan şirketleri bulup sonra bu şirketlerin ik, halkla ilişkiler, satış gibi departmanların başında birine ulaşmaya çalış. Dm'den yürürsen olmaz büyük ihtimal

4-5 şirket bağlarsan hiç fena olmayan bir gelir sahibi olabilirsin. İşleri büyütürsen lokomotif firmanı sponsorluğa ikna edip stüdyo, fotoğraf ekipmanı, pc gibi destekler de alabilirsin.

Bu işi ciddiye alan çok firma var ama işini ciddiyetle yapan fazla freelancer yok maalesef, kurumsallar da kapıyı çok yukarıdan açıyor.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Konu hakkında en ufak fikrim yok inşallah o iyi kalbine göre bir iş bulursun bu hastalık herkesi bitirdi.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum yanlış anlama beni ama eğitim ile yoluna devam edemezsen diye söylüyorum aklının bir köşesinde olsun. Benim gözlemlediğim kadarıyla ilaç sektörlerinde çalışan mavi yakalar beyaz yakalılardan daha iyi şartlarda. Mavi yaka fazla mesaisini alıyor,saati dolunca işi bitiyor. Beyaz yakalının üstünde ise her zaman bir sorumluluk ve baskı. İstanbul tarafında bilmiyorum bulabilir misin ama Trakya tarafında kesinlikle bulursun böyle bir iş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yabancı dil yok ise, ara eleman olmanız lazım, 27 yaş geç değil, erken de değil. Ne yapacaksan o alanda ilerleyip, orada yürümeniz lazım.

Yabancı dil var ise(gerçekten var ise) sektörün içerisinden birisi olarak söyliyeyim, start-uplarda lise mezunu / üniversite terk pek çok insan var ve gayette iyi yerlerdeler. Kurumsal firmalar yerine direk start-uplara bakabillirsiniz. Biz mesela ekip arkadaşı arıyoruz, diploma en son baktığımız şey. Yabancı dil, çalışma azmi ve istek ve yaş en önemli kriterler.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lütfen yol yakınken üniversite hayatına birşekilde devam et. Transkript in ortak olduğu bölümlerde derslerden muaf olabileceğin bölümler varmı araştır. En azından 2 yıllık bir meslek yüksek okulu bitir. İş hayatına girmen için daha iyi bir adım olacaktır. İş hayatında 2 yılı 4 e tamamla.

Ama lütfen oku.

Bir konuda uzmanlığın özel ilgin ve yeteneğin olmadığı sürece kurslar sana sadece konular hakkında konuşma yeteneği Katar.

Asgari ücretle çalış ama meslek yüksek okulu bitir.

Amacın sadece meslek sahibi olmaksa KPSS odaklan. Polis-Asker olmaya odaklan.

Ama sevdiğin bir iş yapacaksan okul şart
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mert merhabalar, okuduğun bölüm ve kurs alacağın dal grafik olduğu için yazma gereksinimi hissettim. Ben ulaştırma ve lojistik mezunuyum. Lise okurken okulda ki arkadaşlarıma ders fotokopileri satıyordum, bir copy center a gidiyordum sürekli, bilgisayarlar ve baskı makineleri çok hoşuma gitmişti. Liseye giderken başladım çalışmaya ve üniversite hayatı boyunca devam ettim. Lojistik sektörüne okulda ki saçma sapan davranan hocalarım yüzünden elvada dedim. Grafik işini sırf meraktan öğrendim ve daha çok işin baskı tarafı ile ilgilendim. Güzel paralar kazandım hala da devam ediyorum ekstra olarak, dükkana gidiyorum. Hem lise hem üniversite düzeyindeki öğrenciler hep bizdeler ve inan şuan ki iş durumları düşük, artık herkes grafiker oldu, telefonlardan bile tasarım yapıyor insanlar. Grafik sektöründe para kazanmak istiyorsan çok iyi gerçekten çok iyi bilmen ve yaratıcı olman şart! Biz bile işi baskıya kaydırdık, yeri geliyor yaptığın tasarımın bile ücretini alamıyorsun müşteriden. Diyeceğim şu okul ve kurslar önemli ve gerekli, özellikle diploman kesinlikle olsun! Ama alaylı olmak şart! Ne müşteriler var tasarımın dibini görmüş ama baskı için vs için bilgisi yok, baskıyı bilen web ölçülerini bilmiyor....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler