User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
78 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Otomobil Yenileme Garajı Fikirleri...

mertxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı yaşlardayız, güzel bir hayal maddiyat durumu iyiyse yukarıda yazan birkaç arkadaşa katılıyorum. Dert tasa çekmeden kendiniz kafanıza göre makineyi yapıp sonra satarsınız kimsenin ağız kokusunu çekmezsiniz.

Aslında benim aklıma başka seçenekler geliyor. Klasik ya da yine yukarıda yazan bir arkadaşın dediği gibi genç klasik otobobilleri elektrikliye çevirmek. Yurtdışında örnekleri var, Türkiye 'de neden ilk olmasın ?

Welcome to Electric Classic Cars gibi... Yani geleceğe yönelik birşeyler yapmak.
    MagicPerformance

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslında kira vermek yerine böyle bir şey mi alınsa?

ben de açıkçası eski araçları alıp adam gibi toplayıp satma fikrindeyim aynı zamanda, ama m a l u m Ü.T. muamelesi mi görürüz?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Can1993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maddiyat sorunu yok ise eğer BMW-ALFA-MASERATİ Üzerine araçlar alınıp revize edilip satıp para kazanmak daha mantıklı olacaktır.
    Sizin elinizde olmayan sebeplerden ötürü yaşanan gecikmelerde milletin dır dırı ile ugrasilmaz ağır gelir bu sürecte o durum size.
    D'max deki tamirat tadilat örneği gibi .

Vintage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    böyle örneği olmayan-ulusal olarak- yenilikçi ve farklı şeylere girişmeyi seven gözü peklere saygı duyuyorum inşallah açarsınız
    evet bir çok düşünce var belki de herkesin aklında farklı farklı o kadar farklı ki hayata geçirilmeye korkuluyor haliyle
    90lara 2000lere gitsek ve şu an bazı halihazırda işleyen değişik fikirleri,işletmeleri,iş kollarını söylesek ciddiye alınmazdık galiba oysa şimdi hayatımızdalar
    gelecekte de böyle olacak
    04Punto 89CivicEF 81Golf 94CivicEG 97CivicEK 93Uno 05Corsa 98Starlet

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı yaşlardayız, güzel bir hayal maddiyat durumu iyiyse yukarıda yazan birkaç arkadaşa katılıyorum. Dert tasa çekmeden kendiniz kafanıza göre makineyi yapıp sonra satarsınız kimsenin ağız kokusunu çekmezsiniz.

Aslında benim aklıma başka seçenekler geliyor. Klasik ya da yine yukarıda yazan bir arkadaşın dediği gibi genç klasik otobobilleri elektrikliye çevirmek. Yurtdışında örnekleri var, Türkiye 'de neden ilk olmasın ?

Welcome to Electric Classic Cars gibi... Yani geleceğe yönelik birşeyler yapmak.
    Parça fiyatları pound ve euro'yuda düşününce inanılmaz yüksek. Birde gümrüğü var. Üstüne bu kadar harcamayı yaptığınız otomobil trafiğe çıkamıyor
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yasal değil benzinli aracı elektriye çevirmek Türkiye'de

dj_batukaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi selam,

Yıllarını sanayide harcamış bir çok garaj sahibiyle sohbet etmiş defalarca proje işlerine girmiş biri olarak nacizane düşüncelerim aşağıdaki gibidir.

Tabi bu önerilerim seni ve titizliğini bildiğim için kafandakileri az çok tahmin ettiğimden yazıyorum.

1: Tek başına bu işleri yapamayacağın için ustalar ile çok uğraşacaksın ya usta seninle aynı zihniyette olmayacak yada sana çok zahmet verecek
    2: Ülke olarak her şeyin en iyisini isteyip Parasını söyleyince auuuuuwww diyen bir milletiz. dolayısı ile başlangıçta cepten çok yatırım yapman gerekecek.
    3: yapacağın projelerde zaman sorunu çok fazla olacak

Dolayısı ile iyi bir bütçe ayırıp sabredersen senin yaptığın işleri de düşünerek çok güzel bir garaj olacağını söyleyebilirim ama maddi manevi kendini hazırla. Birde ilave olarak yine nacizane asla ve asla sadece Proje işine odaklanma çünkü tüm garajları asıl ayakta tutan gündelik bakım ve tamir işleri. eğer imkan varsa 1-2 lift gündelik için olmalı 1-2 lift yada dükkan da alınan proje işlerine ayrılmalı ikisi aynı garajda aynı anda asla olmuyor.

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

olmuyor çünkü burada da yasalarımız devreye giriyor...Derindere Toyota işbirliği ile sıfır km araçlara yapılmıştı zamanında..
    Bunu kullanılmış otomobillere adapte edemiyoruz ama.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olmuyor çünkü burada da yasalarımız devreye giriyor...Derindere Toyota işbirliği ile sıfır km araçlara yapılmıştı zamanında..
    Peki mevcut sistemi bozmadan önden çeker wagon bir arabanın arkasına tüm elektrik sistemini koysak elektrik motoru arkadan itse ne olur yasal olarak ?

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani tabi insanın hedefleri bitmez ama maddi bir beklenti yoksa (kastettiğim şey kenarda en az 10 yıl idare edebilecek kadar nakit veya mal varlığı varsa) gözü falan karartmaya gerek yok mis gibi girilir çünkü mantıklı bir hamle olur. Eliniz yatkın, titiz çalışıyorsunuz, hepsinden önemlisi bilgi birikimi var (üsttelik bilgi birikimi de piyasada zor diye tabir edilen araç grubu üzerine) ve öğrenmeye açıksınız.
    Örnek vermek gerekirse Sakarya şartlarında bir BMW sahibiyseniz 2 sebeple hayata küsersiniz;
    1- Gerçekten Bmw'den anlayan birini bulmak çok çok zor,
    2- Diyelim ki buldunuz ve aracınızı bıraktınız teslim alırken eğer dikkatli değilseniz değişmeyen sensörlere dahi para ödeyebilirsiniz ve kimse de arabanızı sizin gözünüzün önünde tamir etmek istemez vs vs diye uzar gider bu liste...

Özetle çok mantıklı bulduğum bir karar.

"Bekara karı boşamak kolay" gibi görünmesin inşaat sektöründeyim yaşadığınız sıkıntıların çoğunu hala yaşıyorum ve stres hiç bitmiyor. Korona'dan önce vergi levhasına oto alım satım ekletmiştim, inşaattan çıkamam ama yavaş yavaş o tarafa doğru yürüyeceğim sanırım.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

re:

Merhaba,

Söylediğiniz şekle benzer arkadaşımın garajı var. Keyifli, stressiz ve temiz çalışmaya çalışıyor. Bunun için gerekli ortamı oluşturmaya çalıştı.

Sadece orjinal BMW logolu parçalarla E30 yapıyor ve ağırlıklı olarak toplanacak E30 lar avrupa dan geliyor. Toplanıp, sıfırlanıp ülkelerine geri dönüyorlar.

Umarım sizde içinize sinen mutlu olacağınız bir yer yapabilirsiniz kendinize.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olmamasınıda geçtim, maliyette çok fazla. Minimum 6-7k pound hesap çıktı. Kur, gümrük, vergi falan derken o 6-7k pound 10-12k pound olacak. Sonrası çarpım tablosu zaten

Bu kadar para verdin çıkıp bir süreyim desen yok.

Ankarada bir tane bis, istanbulda tosba var örnek olarak.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aposport Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Söylediğiniz şekle benzer arkadaşımın garajı var. Keyifli, stressiz ve temiz çalışmaya çalışıyor. Bunun için gerekli ortamı oluşturmaya çalıştı.

Sadece orjinal BMW logolu parçalarla E30 yapıyor ve ağırlıklı olarak toplanacak E30 lar avrupa dan geliyor. Toplanıp, sıfırlanıp ülkelerine geri dönüyorlar.

Umarım sizde içinize sinen mutlu olacağınız bir yer yapabilirsiniz kendinize.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    yani yapılmışı var diyorsunuz
    MagicPerformance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Parça fiyatları pound ve euro'yuda düşününce inanılmaz yüksek. Birde gümrüğü var. Üstüne bu kadar harcamayı yaptığınız otomobil trafiğe çıkamıyor
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yasal değil benzinli aracı elektriye çevirmek Türkiye'de
    Şaşırmadım. Bmw sahibi biri olarak daha az araba kullanıyorum artık, trafiğe çıkmak içimden gelmiyor. Evde iki tane bisiklet var birini yüksek kapasiteli elektrikliye çeviricem, maliyeti yüksek bir iş ama en azından işe gidip gelirim toplu taşıma kullanmam, istediğim yokuşu da terlemeden çıkarım. Öne arkaya heybemi de koydum mu alışverişe bile giderim mis gibi. Konunun içine etmedim inşallah
    MagicPerformance

altima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aposport Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

....
    yaw bu nht hala nihattamı bee

kaaç sene sonra gördüm yine, en son zeytinburnunda olivium taraflarında oturuyordu, bi sandviç dükkanı mı ne vardı.. ordan sonra irtibat koptu..

görürseniz bi slm söleyin.. matbaacılardan Rıdvan deyin (2010 da bi e30 m3 almıştık volkanla beraber deyin, hatırlar)

Teşekkürler
    Rıdvan

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim; geçen Gürsel lede konuştuk. Bu işler butik işler artık. Bunları ben gibi kocaman dükkanda yapacağına. Aynen oturduğunuz evin oraya garaj diaynı yapıp evinde yapacaksın. Ben dahil öyle yapmayı düşünyorum. Burada 15.000 TL kira vereceğime, bahçeye 2 aracın rahat hareket edebileceği ve etrafında işlem yapabileceğim, prefabrik kurulumu yaparım. Çalışırkende mesai mevfhumum kalmaz.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim; geçen Gürsel lede konuştuk. Bu işler butik işler artık. Bunları ben gibi kocaman dükkanda yapacağına. Aynen oturduğunuz evin oraya garaj diaynı yapıp evinde yapacaksın. Ben dahil öyle yapmayı düşünyorum. Burada 15.000 TL kira vereceğime, bahçeye 2 aracın rahat hareket edebileceği ve etrafında işlem yapabileceğim, prefabrik kurulumu yaparım. Çalışırkende mesai mevfhumum kalmaz.
    kankam sen benim idolümsün, sen bütün zorlukları çok iyi biliyorsun bu noktada, Gürselle konuştuk senin ciddi fikirlerini alacağız, prefabrik garajı oturtacak yer var, daha sağlıklı gibi en azıdan çevrenin derdi olmaz... sanayide olmak istemiyorum ama oraya çok yakın bir TIR parkı var hanımın, bakalım sadece fikir şimdilik...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bilgim olan konuda yardımcı olayım kararı kendin ver. Kuru buz çok maliyetli, kabaca 25-30 bin tl makine fiyatı dk da 12-14 bar civarında 6m3 hava verebilecek bir kompresör ( yaklaşık 70-80 kw lık ) gerekecek 10-15 tl / kg kuru buz fiyatı ( 1 araç motorunu temizlemek için min. 30 kg kuru buz gerekiyor) kompresörün çalışması için gereken elektrik alt yapısını dahil etmeden alt alta koyup topladığında hassss.... diyeceksin

Kuru buz a alternatif olarak lazer düşünülebilir , altta ki videoyu izle istersen

YouTube
    hocam bu aleti incelemiştim ama amaç sadece pas sökmek değil, yeri geldiğinde altını komple temizlemek ya da tabandan izolasyon sökmek vs için de gerekli, sendeki makine ne oldu bu arada?

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bu aleti incelemiştim ama amaç sadece pas sökmek değil, yeri geldiğinde altını komple temizlemek ya da tabandan izolasyon sökmek vs için de gerekli, sendeki makine ne oldu bu arada?
    Ankaradan bir asfalt firmasına sattım. Senin kullanım amacını az çok tahmin ediyorum ama gerçekten yüksek maliyetli olacağı için çok fazla talep göreceğini sanmıyorum.

Maslakta swisswax kullanıyor bu makineden fiyat listesi vardı sitelerinde bir ara, incele istersen

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler