User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
42 sonuçtan 39 ile 42 arası

Konu: Akıncı Belgeseli

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrıca TAI ihaların üstüne çok fazla düşmüyor baykar kadar. Bildiğim projeleri yazdım mutlaka bilmediklerim vardır. Zaten iş yükleri çok fazla. Tabiiki hepsini tek ekip yapmıyor ama sonuçta her proje maliyettir. TAI'nın farklı öncelikleri var.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten TAİ'yi kötülemek için yazmadım, elbette ki TAİ'nin bir sürü yaptığı iş var.

Baykar'ın İHA'sı ve drone'ları muhabbeti çok önce başlamıştı ve dediğim gibi, "bu iş neden devlet eliyle yapılmıyor" diye TAİ'yi harekete geçirmeye çalıştılar.

Ancak ilk testlerde şunlarda bunlarda Vestel ile olmadı. Sonradan kendileri de coştu.

Yapılsın, çok başarılı işler yapıyorlar.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uzaya mekik lazımsa TAI yollar, savaş uçağı yapılacaksa TAI yapacak, helikopter vs üretimleri zaten var... kulvarları farklı, insanlı bir şeyi geliştirmenin faturası insansızla kıyaslandığında çok yüksek, ilk postumda belirttim ben BAYKAR ı ve 'damat' denilerek biraz alaycılık yapılsa da Selçuk Bayraktar'ı çok takdir ediyorum, inşallah iktidar değişse bile işlerine taş koyulmaz... şimdi ona bir sorun testlerde kaç drone düştü, kaç iha siha düştü diye... aynı rahatlığı bir uçakta, bir helikopterde bulamazsın, o sebeple TAI nin kulvarı çok farklı...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

beakmenek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    UAV-X1'i araştırırsanız aslında TUSAŞ'ın iha işlerine pek çok yerli ve yabancı firmandan önce başladığını görebilirsiniz. Şuan da olan iha ların teknik özelliklerini ve kabiliyetlerini araştırırsanız TUSAŞ'ın ürettiği ihaların aslında iç piyasadaki rakiplerine göre teknolojik olarak ne kadar üstün olduğunu da görürsünüz. Sadece çok iyi reklam yapmıyorlar diye düşünüyorum.
    Bir diğer husus ise Vestel'in Karayel'i. Binlerce saat uçuşunda sıfır kırımı olmasına ve pek çok kabiliyeti olmasına rağmen nedense medyada kötü lanse edildi. Neden böyle yapılıyordu bilmiyorum ancak uçuş testleri sırasında düşen TB2 haberlerini verirken medya hep iha düştü diyerek Karayel ya da Anka fotoğrafları kullanıyordu zamanında...
    2004 wrx
    --
    208 GTI

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler