User Tag List

Sayfa 2/6 ÝlkÝlk 1234 ... SonSon
111 sonuçtan 20 ile 38 arasý

Konu: Otv indirimi?

TechTurkey ef186 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    46
    Þehir
    Ýstanbul / Newjersey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada bence gerekli de. Piyasanýn anasý bellendi. 3 e alan 5 e satmýyor 25 e satýyor. Ayýptýr günahtýr üç kuruþ parasý ile milletin araba almasýna engel oluyor bu iþler. Yapan adam gibi belgesini alacak, vergisini verecek, biþi oldumu sorumluluk alabilecek durumda ise bu iþlere girecek. Bankada param var ozaman 10 araba alayým diye diye 10 liralýk araba 100 lira oldu...
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý ef186 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu arada bence gerekli de. Piyasanýn anasý bellendi. 3 e alan 5 e satmýyor 25 e satýyor. Ayýptýr günahtýr üç kuruþ parasý ile milletin araba almasýna engel oluyor bu iþler. Yapan adam gibi belgesini alacak, vergisini verecek, biþi oldumu sorumluluk alabilecek durumda ise bu iþlere girecek. Bankada param var ozaman 10 araba alayým diye diye 10 liralýk araba 100 lira oldu...
    Diyelim ben normal bir vatandaþ olarak eskidiðini düþündüðüm ve kasasýný yenilemek istediðim aracýmý satmak istedim. Bu durumda ne olacak?

TechTurkey ef186 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    46
    Þehir
    Ýstanbul / Newjersey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý baskan96 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Diyelim ben normal bir vatandaþ olarak eskidiðini düþündüðüm ve kasasýný yenilemek istediðim aracýmý satmak istedim. Bu durumda ne olacak?
    Bence buna da bir yöntem bulunur, yeni alýnan otomobilleri þu yarihten itibaren etkiler der geçerler... Alým satým ona göre düzenlenir. Haa buda fiyagý ilk anda þiþirir ama 2.3.tursa ss normalleþir.
    Alsatçýlar morte olur o arada
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Ormanci - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sektör satýþlarý %50 düþtü. Kiralama, filo iþleri için satýþlar iyice bitti diyorlar. Rakamlar ortada. Yok satýyor kýsmý "gelebilen" üç beþ araç için galiba

Bunun yanýnda, geçenlerde yine bi toplantý yapýldý, sektör temsilcileri, sektör kuruluþlarý aracýlýðý ile yine bir rapor ile sunulmasý planlanýyor.

Bu sefer olay ÖTV indirimi deðil, baremlerin deðiþtirilmesi. Çünkü en alt bareme giren araç kalmadý diyorlar. Hurda indirimi ve ÖTV baremi deðiþtirilmesinin çözüm olacaðýný, devletin ÖTV falan indirmeyeceðini, ama en azýndan daha saðlýklý düzenleme ile saçmalayan fiyatlarýn aþaðý çekilmesinin saðlanabileceðini belirttiler.

Bu yol üzerinden gidecekler sanýyorum artýk.

Yaþ
    26
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý baskan96 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Böyle bir yasa çýkarsa eðer büyük ihtimalle 6 yada 12 ayda 1 araç gibi bir kota koyarlar dolayýsýyla normal arabasýný deðiþtiren vatandaþý etkilemez veya ondan da kar elde etmek amacýyla ufak bir dilim vergi alýnýr. Ki eðer böyle bir yasa çýkarsa az da olsa normal vatandaþtan da yýlda sattýðý 1 2 araba veya 5 yýlda sattýðý 1 araba için bence kesin vergi alýrlar.

ByKazim - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    28
    Þehir
    Bursa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomotiv Distribütörleri Derneði baþkaný 7 mayýs'ta devlet eðer ötv indirimi yaparsa daha fazla para kazanýr diye bir açýklama yapmýþtý. Bunun nedeni isin basitçe fiyat daha uygun olacaðýndan satýþ adetin arttacaðý.
    2020 senesi için 500 bin araç satýlacaðýný tahmin ediyorlar. Güncel durumda devletin böyle bir þeyi onaylamasý için satýþa hazýr araç gerekiyor ama ***** olaylardan dolayý bu mümkün gözükmüyor.

Eworen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2. Elde alim satim vergisi mantikli ama iyi duzenlenmesi gerekli misal senede 1 araba sonra 2. Arabaya su kadar 3. Ye bu kadar artan oranda vergi mesela..
    Ben surekli araba degistiririm keyif benim diyen varsada kusura bakmasin verecek vergisini cunku gercekten ihtiyac olan araba aliminda herkes magdur oldu oluyor insanlarin ulasmasi cok daha zorlasiyor
    Galerilerde zaten iyi denetimle vericek vergisini alan razi satan razi olacak
    Kisacasi onune gelen al sat yapmayacak..

alpeRS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    Antalya-Girne
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence zam gelmeli, bize müstehak, yýllardýr KKTC'de yaþýyorum 3 sene önce 20 lira olan araba hala 20 lira üstelik döviz bu kadar yükselip paramýzýn deðersizleþmesine raðmen,biz bu düzene dur demedikçe bu iþ böyle gider.

individual - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    türke imkansýz de otur izle

bizim millet yine bulur bir yolunu halasýnýn üstüne bacanaðýnýn üstüne yiðeninin üstüne kayýnçosunun üstünden al sat yapar.

inþallah bir yol bulunur ama bence zor.

bi aralar 1-2-3den fazla alsat yapan'a vergi çýkýyordu hani ?
    Seat IBIZA FR

denizhandinc - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    Istanbul-Bodrum
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý alpeRS Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bence zam gelmeli, bize müstehak, yýllardýr KKTC'de yaþýyorum 3 sene önce 20 lira olan araba hala 20 lira üstelik döviz bu kadar yükselip paramýzýn deðersizleþmesine raðmen,biz bu düzene dur demedikçe bu iþ böyle gider.
    Kýbrýsta ev araba ticareti sterlinle yürüyor ondan

Yaþ
    38
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2. el munferit satýþlarada vergi gelmesi demek 2. el fiyatlarýnýn bi týk daha yukselmesi demek. ihtiyacýmý karsýlamak için þahsi malýmý sattým diye devlete vergi mi ödeyecem öyle saçma sey mi olur.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKÝYE

bilalMW - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    Istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    açýklýyorum ankaradan gelen bi haber ötv indirimi gündemde yok.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý bilalMW Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hocam merhaba iyi geceler. Seat yetkili servisinde çalýþýyordunuz diye hatrýmda kalmýþ doðru mu hatýrlýyorum? Öyle ise bir soru sorabilir miyim?

ONURRBAKI - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    40
    Þehir
    06
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý DOHC Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýndirim geldiðinde satýþlar artabilir yani vergi kaybý yerine daha fazla vergi bile toplayabilir.
    Ootmbilciler bu yönde birraporu sunmuþtu hükümete zamanýnda
    zaten olan tüm otomobilleri yok satýyoruz, yani Türkçesi üretilen tüm otomobiller daha üretilirken satýlýyor.

Fabrikalarýn üretim kapasitesi azaldý ve yapabilecekleri üst sýnýrda tümüyle üretim yapýyorlar ve ürettikleri her araba satýlýyor.

Daha nasýl fazla satacaðýz?

o zamanýnda sunulan raporla þu an ki durumun hiç bir benzerliði yok maalesef

Ormanci - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý bilalMW Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Zaten Ankara'da deðil gündem, Ýstanbul'da Sektör temsilcileri bu teklifi yapacak.

Alýntý ByKazim Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Otomotiv Distribütörleri Derneði baþkaný 7 mayýs'ta devlet eðer ötv indirimi yaparsa daha fazla para kazanýr diye bir açýklama yapmýþtý. Bunun nedeni isin basitçe fiyat daha uygun olacaðýndan satýþ adetin arttacaðý.
    2020 senesi için 500 bin araç satýlacaðýný tahmin ediyorlar. Güncel durumda devletin böyle bir þeyi onaylamasý için satýþa hazýr araç gerekiyor ama ***** olaylardan dolayý bu mümkün gözükmüyor.
    Evet önceden bu çalýþma üzerinden gidiyorlardý, ancak ümidi kestiler, araçlarýn girdiði ÖTV dilimlerini deðiþtirmeyi önerecekler, bir de hurda indirimi mevzusunu. Bu sayede elde edilecek çevre, halk yararý, güvenliði, yakýt tasarrufu ve buna baðlý petrol ithalatý azaltýlmasý vb gibi þeylere dikkat çekilmesi planlanýyor, bu þekilde ülkedeki araç parkýnýn "yenilenmesi" ve bundan elde edilecek saydýðým faydalar üzerinden gidecekler.

rahmi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2018 yılında ötv indirimi yapıldığı zaman firmalar, 2017 yılı kapanışına ve pazar payına göre plan yapmıştı, 2018 yılında hedef 1 milyondu.Yıl ortasında yaşanan olaylar, kur krizi,yükselen faizler derken satışlar çakıldı ve mecbur böyle bir aksiyon alınması gerekti. .Şimdi ise bayi stoklarında araç yok, az sayıda gelen araçlar satılıyor, önceki yıla göre ötv geliri artmış, faizleri düşürülmüş ve kredi ile olan araçların satılması hükümetin işine gelir.

Ferhat_V - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    Polonya/Lodz
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ötv indirimi deðil de 2.el araç alým satýmýna kontrol ve kasko deðeri üstünde satýþ yasaðý acilen gelmeli.

TechTurkey Dragger - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    45
    Þehir
    Istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ýndirim falan olmayacak boþuna beklemeyin.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

HaKo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gerçekten bunu neye göre bekliyor insanlar anlamýþ deðilim, Türkiye de vergi inmez her zaman biner.

þu corona zýrýltýsý bitsin 2020 aralýkta bekleyin 1800 motor ve üstüne kesin ÖTV zammý gelecektir, burada kalsýn yazdýðým alýntý yaparým gelince

Türkiyede bundan sonra ithal malýn fiyatý düþmez. araba telefon elektronik ne alýrsanýz sene sonuna kadar yanýnýza kar kalýr benden söylemesi...
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler