User Tag List

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
111 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Otv indirimi?

dirk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ötv indirimi bencede zor fakat matrah düzenlemesi bekliyorum..
    Aquila non captat muscas!

b16vtecturbo#gizlituning #hondateam#cilacılaranlamaz

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektrik elektronik ürünlerinde bile ilave vergiler getirildi, Play Station denen 400 dolarlık alet bile bizde 5000 6000TL bandına oturdu. ÖTV nin gelecegini hiç sanmıyorum hatta artış bile yapılır, şaşırmamak lazım
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün 3 tane showroom gezdim. Hiç birinde sıfır araba yok. Sadece Bmw de x3 2.0d vardı.

Daha kötüsü gelecek olan araba listeleri de ellerinde yok. Fabrikalar durduğu için sipariş verdikleri araçların bile ne zaman geleceğini bilmiyoruz dediler

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence ÖTV indirimi değil ama bir genel vergi affı gelebilir belki.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün 3 tane showroom gezdim. Hiç birinde sıfır araba yok. Sadece Bmw de x3 2.0d vardı.

Daha kötüsü gelecek olan araba listeleri de ellerinde yok. Fabrikalar durduğu için sipariş verdikleri araçların bile ne zaman geleceğini bilmiyoruz dediler
    Vardır vardır da göz korkutmamak için söylememişlerdir. Yoksa birçok marka için araç geliş tarihleri ve fiyatları yayınlandı.
    - K -

________
    Dr.Ecu

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence ÖTV indirimi değil ama bir genel vergi affı gelebilir belki.
    Vergi affı ile ilgili güzel bir yazı.

Affımıza Sığınma Suretiyle Yürütülen Maliye Politikası

Şahsi kanaatim vergi affı vergi tahsilatını artırmak yerine vergi kaçırmayı teşvik eden bir uygulamadır ve yapılmamalıdır.

Ama siyasi açıdan güzel bir oy kapısı olarak gayet kullanışlı bir uygulamadır.

şunu da okumakta fayda var. Grafiği ekliyorum aşağıdaki yazıdan, durum gerçekten kötü.

Turkiye’de vergi sistemi: Şirketlere af, calışana yuk | TURKİYE | DW | 22.01.2020

B!Rtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    normalleşme süreci ile ilgili yeni bir paket açıklanacakmış. içinde konut, otomobil ve beyaz eşyanın bulunduğu.
    vatandaşı borçlandırarak piyasayı hareketlendirmenin derdindeler.
    kulağımın arkasında yine bi kaşıntı hissi.

oguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Usa de 2 seneye yakın kaldım sonra döndüm ( ailevi sebeplerden ) Geldikten sonra en çok üzüldüğüm şey , Çok güzel bir ülkede inanılmaz eşitsizlik içinde inanılmaz derecede mücadele ederek bir şeyler (aslında basit şeyler ) elde etmeye çalışıyor olmamız. Hanıma dedim gözün kesiyorsa basalım gidelim yurt dışına..

Kuzenimiz devreleri yakıp Yeni zelandaya gitti. Eşinide götürdü, Aile özlemi haricinde çok mutlular. Devlet herşeylerine destek olmuş.. Ne çok yoruluyormuşuz Türkiye'de dedi. evet ülke özleniyor felan da bir kere geliniyor dünyaya yaw.. sürekli fakirleşmek bir gruba ait olmadıkça işlerin yolun da gitmemesi. İstediğin aracı almak için resmen senelerce çalışmak zorunda kalmak.

duster 190 olmuş 320 i 500 olmuş, ))) Eşşek niyetine duster alsan 200 , az premıum olayım desen 500 lüksün..

Vallahi yoruluyorum ya düşünmekten , düşünmeyenler yüzünden dert çekmekten yoruldum.

Ötv yi sıfırlasada farketmez Dolar avro yükseldikçe faydası yok. Ülke olarak üretime yönelik olmayan ve geçen her zaman daha çok fakirleşeceğiz.
    Beyin bedava...

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunlar daha iyi günlerimiz bence

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usa de 2 seneye yakın kaldım sonra döndüm ( ailevi sebeplerden ) Geldikten sonra en çok üzüldüğüm şey , Çok güzel bir ülkede inanılmaz eşitsizlik içinde inanılmaz derecede mücadele ederek bir şeyler (aslında basit şeyler ) elde etmeye çalışıyor olmamız. Hanıma dedim gözün kesiyorsa basalım gidelim yurt dışına..

Kuzenimiz devreleri yakıp Yeni zelandaya gitti. Eşinide götürdü, Aile özlemi haricinde çok mutlular. Devlet herşeylerine destek olmuş.. Ne çok yoruluyormuşuz Türkiye'de dedi. evet ülke özleniyor felan da bir kere geliniyor dünyaya yaw.. sürekli fakirleşmek bir gruba ait olmadıkça işlerin yolun da gitmemesi. İstediğin aracı almak için resmen senelerce çalışmak zorunda kalmak.

duster 190 olmuş 320 i 500 olmuş, ))) Eşşek niyetine duster alsan 200 , az premıum olayım desen 500 lüksün..

Vallahi yoruluyorum ya düşünmekten , düşünmeyenler yüzünden dert çekmekten yoruldum.

Ötv yi sıfırlasada farketmez Dolar avro yükseldikçe faydası yok. Ülke olarak üretime yönelik olmayan ve geçen her zaman daha çok fakirleşeceğiz.
    Hayatımda en pişman olduğum şey şu ülkeden gitmemek. İkna edebilirsen git ben ikna edemiyorum çocuk sonrası.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yunana gitsek yine iyiydi anasını satayım...

Ve işin kötüsü, hala satıyor bu arabalar bu fiyatlarla. Millet "mal" gibi alıyor ya ona yanıyorum.

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fake gibi geldi bana ama doğruysa 30 bin liralık arabaya 50 bin liraya satarsak hapis yatacağız.

Cumhurbaşkanı acıkladı: 2020 OTV ile beraber ikinci el otomobil piyasası yuzde 60 duşecek!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geleceğini sanmıyorum böyle bir şeyin özellikle %60lara kadar düşücek denmesi de inandırıcı gelmiyor bana şahsen.

" Geçtiğimiz yıl Joy 1.0 SCe 72 bg özelliklerine sahip olan bu otomobil 72 bin TL iken 2020 yılı içerisinde 127 bin TL gibi uçuk rakamlara kadar çıktı. Bunun önlenebilmesi için hükümetten önlem paketleri geliyor, gerekiyorsa ilgili dev otomobil şirketine ülkemizde satış yasağı getirilecek. Ama devletin koyduğu kurallara uyarsa ülkemizde satış yapabilecek. "

Şu kadar fiyata kadar üretebilirsiniz diyecekler sanırım. Bu da parça kalitesinden ve bir çok opsiyondan vazgeçmek olur diye tahmin ediyorum. Boşline araçlar olucak demek ki. Bu duruma göre ikinci el daha opsiyonlu araçlar sıfırından pahalı olabilir ikinci elde şaşırmamak gerekir bunu da görürsek artık dicek bir şey yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Euro dolar düşmedikten sonra hiçbişey indirip kaldıramazlar beyler hayal kurmayalım devlette para yok vergiyle dönüyor herşey, yapsa bile kısa süreli Bi indirim olur çok uzun süreli bişey olacağını sanmıyorum

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carmageddon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fake gibi geldi bana ama doğruysa 30 bin liralık arabaya 50 bin liraya satarsak hapis yatacağız.

Cumhurbaşkanı acıkladı: 2020 OTV ile beraber ikinci el otomobil piyasası yuzde 60 duşecek!
    okuyunca güldüm habere boxer'ından atmış resmen.

Bunun tespitini nasıl yapacaklarmış ? Toplumsal olarak arabayı yatırım malı olarak gördükçe, alayım 6 ay biner 10 lira üstüne koyar satarım kafasından çıkmadıkça.

Devlet de üreten adamın 2-3-5 katı kar ederek satışına aracılık etmekten vazgeçmez ise hiçbir şey değişmez.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carmageddon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Daha öncede böyle bir fake haber yapmışlardı bu dergi itibar etmeyiniz.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle bir açıklama yapılmamış olması dışında haberde sorun yok.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Valla tam bu dertlerden ben de müzdaribim. Herhangi birşey için plan yapılamıyor ülkede.

Birşey için 1 sene para biriktircem alacağım de, 1 senenin sonunda o rakamı biriktiriyorsun ama o ürünün fiyatı artmış oluyor. En basit şeyler, oyun konsolu, coilover, drone, bilgisayar. Araba gibi büyük taşıtlardan bile bahsetmiyorum.

Az önce bir ilana denk geldim.

2020 sıfır liste fiyatı hala güncel 28.000 olan motosiklete, 2.el 80kmde ilana giren satıcı 32bin fiyat belirlemiş. Kendince haklı olduğu gerekçe sıfır araç stoklarda olmaması. Geleceklerin de zamlı gelecek olması.

Bizim ülkemizde hoşumuza gitse de gitmese de herkes fırsatçı. Her 2.el hareketlenmesinde hepimiz açıp "aa benim araba kaç para olmuş bakiyim" diyoruz. Ama bunun sebebi, aynı şekilde 2.ellerin fiyatını yükseltenle aynı, her dönem düşen alım gücü. Biz de buna karşı kendimizi, malımızın değerlendiğine kendimizi inandırarak karşı koyuyoruz. Başkasının alım gücü vs. umrumuzda değil. Kendimizi düşünüyoruz sadece.
    Instagram: mutusgarage

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    31yasımdayım bu ülkede fiyatı düşen bişey henüz göremedim gören olduysa benide bi dürtsün.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler