User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
46 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: araç koltuğu ve bebek arabası önerisi

burcinkarabacak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

araç koltuğu ve bebek arabası önerisi

arkadaşlar merhaba,

Allah nasip ederse ekim başında oğlumuz dünyaya gelecek. kendilerine güzel bir araba ve koltuk almak istiyorum. konunun ehli yaşamış tecrübe etmiş siz değerleri üstatların fikirlerini bekliyorum.

saygılarımla
    Punto Evo Mjet - ANKARA (Sold)
    Bravo 1.6 120Hp Sport Style Dua.(Sold)
    Passat Variant 16 1.6 TDI DSG Highline...

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,

Öncelikle gözünüz aydın, hayırlı olsun.

Bebek arabası alırken en önemli kriter bagaja ve asansöre sığması ve tek elle açılıp kapanması olsun

Koltuk için marka takıntısı olabilir Recaro almıştım. Be Safe de tavsiye ederim. aracınıza montaj yaparken altına mutlaka havlu, sünger bi kaç kat bez koyun koltukta iz yapabilir.

İki ürün içinde kumaş ve döşeme kısımları kolay temizlenen, yıkanan ürünleri tercih etmeniz iyi olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun AllĞ°h uzun, sĞ°ğlıklı, mutlu bir hĞ°yĞ°t nĞ°sip etsin inşĞ°llĞ°h.

Ben bebek arabası inglesina trilogy aldım.Memnunum basit kapanıyor ve kullanışlı.

Oto koltuğu için be safe ile britax römer arasında kalıp be safe izi comfort aldım.2014 yılında aldım ne oto koltuğunu ne bebek arabasını doğru düzgün kullanmadık hiçbirinde durmadı yürümeye başladıktan sonra şimdi oğlum var 1 yaşında onunla eskiticez gibi duruyor.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle hayırlı olsun.

Çocuk koltuğu olarak Recaro Zero 1 öneririm. Benim oğlan şu an 3,5 yaşında, doğduğu ilk günden beri bu koltuğu kullanıyoruz, oldukça memnunuz.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bebek Arabası için casual Cadillac air kullanıyorum. Bende tek el katlama yok. Prego markada benzeri var tek elle katlanıyordu. Koltuk için be safe aldım çok araştırdım güvenli olarak cybex maxi cosi be safe ön planda. Güvenliği geçince çocuğun rahatlığı var birde. Be safe de çocuk yüksek oturuyor yatarı güzel camdan dışarıyı görüyor. Buna dikkat etmek gerekli. Bide i turn var 360 derece dönen ama biraz alçak geldi bana. Tabi çocuğu koyarken falan rahat oluyordur. Bu arada bunlara ek vergi geldi şuan yansımadı zam gelecek

You have been blocked

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, 14 aylık oğlum var koltuk için şu an acele etmenize gerek yok. Bebek arabası alırken verdikleri pusetle taşıdık 5 ay boyunca. 5 aydan sonra Be Safe İzi Comfort ayaklı modelini aldım, bizim ki çabuk sıkılıyor ama koltuğunda uzun süre seyahat ediyor. Bebek arabası ise Kraft Urban Plus aldım.

İlk çocuk olduğu için çok bilgimiz yoktu, koltuğu güvenli olsun diye en güvenlikli modellerden birini seçtim ama kullanış olarak sağa sola dönen bir şey alırdım. Hatun o ara Nuna Rebl alalım demişti ben adı sanı çok bilinmiyor diye istememiştim ama keşke alsaymışım diyorum

Puset ise bizim ki artık oturmuyor. AVM' ye çok götürmüyoruz, gittiğimizde de ya annesini darlıyor ya da yürüyor.

Bence 'aşırı' fiyatlar vermeyin. Bir heves pahalı pahalı alıyoruz, sonra süs gibi kalıyor.

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 3 aylık bebeğime bakıyorum.1Haziran itibariyle %20 ekstra zam gelicekmiş.E bebek te 8 hazirana kadar yansıtmayacakmış.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Öncelikle gözünüz aydın, hayırlı olsun.

Bebek arabası alırken en önemli kriter bagaja ve asansöre sığması ve tek elle açılıp kapanması olsun

Koltuk için marka takıntısı olabilir Recaro almıştım. Be Safe de tavsiye ederim. aracınıza montaj yaparken altına mutlaka havlu, sünger bi kaç kat bez koyun koltukta iz yapabilir.

İki ürün içinde kumaş ve döşeme kısımları kolay temizlenen, yıkanan ürünleri tercih etmeniz iyi olur.
    Öncelikle gözünüz aydın Allah sağlıkla kucagınıza almayı nasip etsin.
    Diyadin gerekeni söylemiş zaten. Ben de Recaro kullanıyorum. Kumaşının ayrılıp yıkanabilmesi buyuk avantaj. Ayarlarının değişebilmesi kalitesi konforu gayet güzel. Ben sıcak havalarda ince şile bezi gibi bir bez seriyorum ki cok terletmesin.

Bebek arabası olarak tasarımına tutulup hevesle bir model almayın. Katlanması ağırlığı sağlamlığı öncelikli kriter olsun. Ben almak istememe ragmen hanım heves etti diye bir model aldım. Şimdi sat letgodan başka alalım bu hiç kullanışlı değil çok kaba diyor ama ben zamanında cok dil dokmeme ragmen sozum dinlenmedi diye inat ediyorum değişmiyorum

kasırqa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç koltuğu Kraft techno fix plus aldım 1 buçuk senedir kullanıyorum. Memnunum. Koltuk alırken şuna dikkat edin bence. Çocuk otururken genelde sessiz oluyorlar ama çocuk yokken ses yapabiliyor bazıları. Kraft ta öyle bir problem yaşamadım. Bir de ispfix ile beraber top tether olmasına dikkat edin.
    Bebek arabası olara biz biraz büyük bebek arabası almışız Astra j sedanın bütün bagajını kaplıyordu katlı hali. Allah'tan kırıldı da şimdi düzgün bir baston Bebek Arabası aldık şimdi daha rahatız. Bebek arabası olarak da biz almadık ama yine Kraft ın cabin modeli var. Katlanınca çok küçük oluyor. Dezavantajı araba açıkken de biraz küçük 3 yaşında biraz da iri olursa sığmayabilir. Ona baksbilirsiniz.
    Kaygılarınız geleceği değiştirmez.

B!Rtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç koltuğu sizin için çok erken ama ben britax römer kullanıyorum ve son derece memnunum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende besafe öneririm benim için öncelik güvenlik
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pusetı olan baston bebek arabaları var. pusete sıgmaz hale geldıgınde yurumeye baslamış olur zaten. pusetler 0-13 veya 0-9kg arası oluyordu zaten.
    daha sonra da 9-36kg oto koltugu alırsın.

Prego Enzo Oto Koltuğu 9-36 Kg İsofix PRG-4075-GRİ | babymall.com.tr

ben bundan almıstım. kumaş kalitesi guzel.
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Recarolu arabaya binemedik çocuğumuza bari recaro alalım dedik Koltuktan sürekli tıkırtı geliyordu. Ben de isofix aparatına vurduğundan ses yaptığını sanıyordum. Neler yapmadım sesi gidermek için. En sonunda aldığım ebebeke götürdüm, meğer koltuğun içi kırıkmış. Bedel iadesi yaptılar ben de besafe aldım. Ama isofixsiz aldım. Biraz fazla yüksek ama memnunum.
    Savaş MotorSports

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kızım 5 yaşında yaklaşık 1.5 yaşından beri aşağıdaki koltuğu kullanıyorum.

Anasıyla ayrı olduğumuz için ve farklı ilde yaşadıklarından yaklaşık ayda 500+ km yol yaptık.

Yani ortalama 3 sene desek 18.000 km kadar üzerinde oturdu bu koltuğun.

ben oldukça memnunum kızıma da soruyorum rahat mısın diye rahatım diyor.

en büyük avantajı yatar özelliği olması, uyurken çok rahat ediyor. Özellikle kafası öne düşmüyor.

baby plus Premium Storm Plus Oto Koltuğu

Ben bu koltuğu aldıktan sonra anası x5 ödeyerek çok kaliteli olduğunu iddia ettiği bir koltuk aldı,

bir defa o koltuğu almak zorunda kaldım çocuk eziyet çekti, otururken o kadar rahatsız ki gözle bile anlaşılıyor.

Koltuğun tek kötü tarafı isofix bağlantısı yok. Biraz da yatar mekanizmadan ötürü kaba. B sınıfı bir coupe araçla (clio)

3 yaşına kadar sorunsuz kullandım. Şu an diz mesafesi oldukça fazla bir aracım var onda kullanıyorum o açıdan sorun yok.

Ama 4-5 yaş sonrasında std c sınıfı bir araç için koltuk büyük gelebilir. Yumuşaklığı vs güzel, yıkanabiliyor.

Çok pahalı olan çok iyi olacak diye bir durum yok kısacası.
    Koltuk ece r 44/04 std'ına sahip.

Tesadüfi testini de yapmışlar.

YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim cocuklar ikiz olduğu icin oto koltuklarında cok butcem yoktu, letgo vs kovalamanızı tavsiye ederim. 1 adet sıfır Kraft Cube Signal isofix aldım, 1 adette letgodan, alınmıs ancak cocuk oturmamıs aglamıs vs alıstıramamıslar sıfıra yakın kondusyonda yarı fiyatına aynısından bulmustum takım oldu.

tavsiye ederim hala 1000 tl civarlarında sanırım sıfır fiyatları, butce sorun değil diyorsanız Be Safe, Cybex, Maxi Cosi gibi modellerede bakabilirsiniz.

bebek arabası konusunda yine ikiz olarak Prego marka aldık kullandık teklileride cok kalitelidir mutlaka 3,5 sene önce hatırı sayılır bi para ödemistik 2 yıl kadar cok memnun sekilde kullandık daha sonra letgodan yine yeni ikizleri olmus bir aileye hatırı sayılır tutarla sattmıştım.

letgo vs mutlaka kovalayın ***** cok fazla masraf oluyor illa F/P oranı yuksek urunler ile karsılasırsınız.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Önce inglesina puset takımı aldım.
    Pusetler arasında en hafifiydi. Tek elle kapanıyor, tek elle sağa / sola döndürülebiliyor, puset kısmı çıkmadan katlanabiliyordu.
    You have been blocked

8-10 ay geçip mevsim de yaza dönmeye başladığında ağır gelmeye başladı. Özellikle tatile giderken kullanabileceğim daha hafif, daha kompakt, daha küçük bir şey aramaya başladım ve çözüm bastondu. Ancak bastonlarda da bazı kriterlerim vardı. Dik katlansın, arkası 180 derece yatabilsin ki çocuk uyusun, güneşliği tam kapansın..
    Hal bu olunca aşağıdaki ürünü aldım.
    Maclaren Dylans Candy Bar

Şimdiki aklım olsa bastonun en kaliteli, en iyisini alırım. Puseetin ise orta kalite, kışı geçirecek kadar olanını.

Oto koltuğu ise besafe izi comfort x3 isofix
    You have been blocked

yükselip alçalabilmesi ve yatabilmesi önemli bir ayrıntıydı benim için. güvenlik sertfikalarının tam olması da cezbetti.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önce inglesina puset takımı aldım.
    Pusetler arasında en hafifiydi. Tek elle kapanıyor, tek elle sağa / sola döndürülebiliyor, puset kısmı çıkmadan katlanabiliyordu.
    You have been blocked

8-10 ay geçip mevsim de yaza dönmeye başladığında ağır gelmeye başladı. Özellikle tatile giderken kullanabileceğim daha hafif, daha kompakt, daha küçük bir şey aramaya başladım ve çözüm bastondu. Ancak bastonlarda da bazı kriterlerim vardı. Dik katlansın, arkası 180 derece yatabilsin ki çocuk uyusun, güneşliği tam kapansın..
    Hal bu olunca aşağıdaki ürünü aldım.
    Maclaren Dylans Candy Bar

Şimdiki aklım olsa bastonun en kaliteli, en iyisini alırım. Puseetin ise orta kalite, kışı geçirecek kadar olanını.

Oto koltuğu ise besafe izi comfort x3 isofix
    You have been blocked

yükselip alçalabilmesi ve yatabilmesi önemli bir ayrıntıydı benim için. güvenlik sertfikalarının tam olması da cezbetti.
    Oha fiyatlara bak. Senin önerdiğin ürünleri almak için ötv indirimi veya hurda teşvikini beklemek lazım

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha once passatin konusunda konusmustuk sanirim.

Stokke Xplory bu isin S500 u . Buyuk hantal ama sonuna kadar kalitedir.

Bir sure kullanip bastona gecebilirsiniz. GB pocket Plus dunyanin en compact bebek arabalarindan birisi onu da oneririm.

Kanguru olarak BabyBjörn anne babaya ve bebege cok konforlu.

Kamera Motorola ekranli modeller.

Mama sandalyesi mamas&papas baby bud.

Bunlar 10 farkli cocuklu ailenin ortak arastirmalari sonucu ve uzun uluslarasi internet siteleri okumalsri sonucu ciksrdigim ozettir. Oncelik bebek guvenligidir

Bunlar tabi ekonomik durumla direkt baglantili , cok pahali ne gerek var diyen cikabilir. Benim bakis acima gore kendimden kisarim bebegimden kismam kesinlikle. Siz de ekonomik olarak karsilayabilecek durumdasiniz gordugum kadari ile ( araciniza yaptiginiz retrofit eklemeler vs nedeni ile haddim olmayarak cikarimda bulundum ) ve 1000 liralik urun isi bitince cop oluyorkeb 4000 liralik urunu isiniz bittiginde letgo ya koyarsaniz 3000 liraya satiliyor. Ayni paraya cok daha kaliteli kullanmis oluyorsunuz aslinda.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Be safe yi Şubat indiriminde 2500e almıştım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler