User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
27 sonuçtan 20 ile 27 arası

Konu: Is kanunu hakkinda / kisa vadeli odenek ve issizlik maasi

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben yazarken sadece işsizlik olarak kastetmedim, şu an işçiyle alakalı ne kadar fon, vergi vs varsa işveren tarafından finanse ediliyor, al işte 50 senede 1 kere devlete muhtaç olduk, aylık benden topladıklarını geçilmeyen köprülere yollara kapalı havaalanlarına gözünü kırpmadan dağıtırken, işsiz kalana 1.000 tl verirken resmen eziyet çektirdiler...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben yazarken sadece işsizlik olarak kastetmedim, şu an işçiyle alakalı ne kadar fon, vergi vs varsa işveren tarafından finanse ediliyor, al işte 50 senede 1 kere devlete muhtaç olduk, aylık benden topladıklarını geçilmeyen köprülere yollara kapalı havaalanlarına gözünü kırpmadan dağıtırken, işsiz kalana 1.000 tl verirken resmen eziyet çektirdiler...
    Müjde olarak
    Konut kredilendirme oranını %90'a çıkardık
    6 ay ödemesiz tatil kredisi ayarladık vs
    diyen bir sistemden ne bekliyorsun ki

Geleceğini daha da ipotek et diyorlar iş güvencesi olmadan...........
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O konuda sana birşey demiyorum. Sadece işsizlik fonu konusunda bilgi paylaşımı yaptım çünkü hatalı bilgi vardı.

Diğer kesintiler ise zaten belli sebeplerden, tüm aileye sağlık hizmeti, çalışana emekli maaşı birikimi vs.
    Gönül isterki USA gibi sistem olsun, maaşlardan kesinti olmasın, herkes sağlık hizmetini, emeklilik geleceğini kendi yapsın.
    çok güzel nokta, TV kanallarında boy boy haberler var, ABD de devlet güvencesi yok, devlet sağlık sigortası yapmıyor, vatandaştan para isteniyor vs vs... ama bakın TR ye, maskeden hastaneye her şey bedava!!!! yahu bu nasıl bir algıdır, ABD de ekonomi ve devlet o kadar büyük ki hacim olarak, tek tek vatandaşın sigortasıydı primiydi uğraşmak istemiyor, benim bordroda maaşı 4.500 görünen var ya, bana diyor ki senin cebinden zaten 6.500 çıkıyor her ay, bana 2.000 tl yatırma, hepsini çalışana yatır, emeklilik ve sağlık yatırımını o yapsın...

ben eminim ki ben adama 6.500 tl yatırsam ne gider kendine sigorta yaptırır ne de emeklilik... araba alır, ev alır, her ay Iphone yeniler, ama işte yolu hastaneye düşünce de 'vay anam bir ameliyat 20.000 tl' der ölür gider...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Orhun1907fb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iyi gunler iyi forumlar. Malumunuz pandemi nedeni ile bir cok insan isinden oldu ya da kisa vadeli issizlik almakta.

Bende nisan ayi itibariyle kisa vadeli issizlik yardimi aliyorum. Temmuz ayinda bitecek ve is basi yapacagimizi dusunurken birden personel eksiltme haberini almis bulunuyorum. 170i aradigimda bana issizlik sigortasi fonundan 3 ay faydalandigim icin tekrar 600 prim gunumu doldurmadan issizlik maasi hakedemeyecegimi soylediler.

Normalde 8ay issizlik maasi haketmeme ragmen bu hakkimi kisa vadeli odenekten yardim aldigim icin kayip ettigimi soylediler. Acikcasi 170 teki sahisa pek guvenemedim. Ve kendim internette biraz arastirdigimda kisa vadeli issizligi kullanip(3 ay ile sinirli) issiz kaldigim zamanda 5 ay daha issizlik maasi alabilecegimi belirtiyor.

Bu konuda net bilgisi olan var ise cok sevinirim.

Herkese saglikli gunler.

Tesekkurler.
    https://www.evrensel.net/yazi/86185/...sinden-kesilir

"Örneğin 3 aylık kısa çalışma ödeneği aldınız ve çıkarıldınız. Bu durumda almanız gereken işsizlik ücretini 3 ay eksik almanız söz konusu olacaktır. " diyor.

Kısa calışma odeneği alan işsizlik maaşı alır mı? - Yeni Akit

"kısa çalışma süresi kadar işsizlik maaşı hakkından indirilir, kalan işsizlik maaşı hakkını kullanır. Kısa çalışma döneminde sigortanın yatırılmaması, işsizlik maaşı almaya engel teşkil etmez."

diyor.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok güzel nokta, TV kanallarında boy boy haberler var, ABD de devlet güvencesi yok, devlet sağlık sigortası yapmıyor, vatandaştan para isteniyor vs vs... ama bakın TR ye, maskeden hastaneye her şey bedava!!!! yahu bu nasıl bir algıdır, ABD de ekonomi ve devlet o kadar büyük ki hacim olarak, tek tek vatandaşın sigortasıydı primiydi uğraşmak istemiyor, benim bordroda maaşı 4.500 görünen var ya, bana diyor ki senin cebinden zaten 6.500 çıkıyor her ay, bana 2.000 tl yatırma, hepsini çalışana yatır, emeklilik ve sağlık yatırımını o yapsın...

ben eminim ki ben adama 6.500 tl yatırsam ne gider kendine sigorta yaptırır ne de emeklilik... araba alır, ev alır, her ay Iphone yeniler, ama işte yolu hastaneye düşünce de 'vay anam bir ameliyat 20.000 tl' der ölür gider...
    Ev alsa iyi
    Har vurup, harman savurursa, ailesinin geleceğini düşünmezse, bu zihniyetteki insanlar doğal seleksiyonla elensin zaten.
    Okumadan imzalamam.....

Orhun1907fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iskurdan net bilgiyi aldim. Kalan aylari issizlik maasi olarak alabiliyormusum.

Herkese tekrar tesekkurler.
    Volvo 760 Turbo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşsizlik fonunda işçiden %1, işverenden %2 katılım payı alınıyor.
    Adam 2 sene çalışmış ise senden yapılan kesinti adamın 1 aylık maaşının yarısı bile etmiyor. 3-4 ay peşinen verme falan yok yani.
    @uygarr ne diye eksi basıyon bu mesaja?
    Yalan bilgi mi?
    Yanlış bilgi mi?
    Töbe töbe..............
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    KÇÖ ni bari devlet hibe etseydi, onu da işsizlik fonundan veriyorlarsa devlet bu pandemiden karla çıktı bırak zararı... ekonomik paket dedikleri faizli banka kredisi, halkda dağıttık dedikleri bizlerden kesilen sgk ve işsizlik paraları...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler