User Tag List

Sayfa 1/6 123 ... SonSon
104 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: telefon çıkmazı yardım lazım :)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lightbulb telefon çıkmazı yardım lazım :)

arkadaşlar selamlar herkese. 7 yıldır kullandığım iphone 6 (64gb) artık beni yormaya başladı ve 5000 tl gibi bir bütçem oluştu. yeni telefon arayışına girdim normalde kolay karar verebilen birisiyim ama çok kişiyle konuştum ve beynim allak bullak oldu bir yardım etmeniz tecrübelerinizi aktarmanız lazım.. ortalama 5000 tl ye kadar sıfır yada 2. el telefon ne önerirsiniz.. genel olarak kullanımım telefonu standart programlar whatsap instagram facebook vs gibi ve instagram sayfamda yaptığım model arabalar için genelde çektiğim fotoğraf videolar oluyor. aşırı bir bellek kullanımım yok 64 gb telefonda hala 28 gb boş alanım mevcut onu belirteyim.. aldığım telefonu ciddi sorunlar çıkarana kadar kullanmaya devam ederim yani öyle sıkıldım yenisini alayım kafasında çok olmadım bugüne kadar

aklımdaki cihazlar başta apple grubu olmak üzere

iphone se 2020 (mantıklı geldi ama kasası hoşuma gidemedi çerçeveli ekrandan ötürü)

iphone X ve XR (sahibindende gezindim ama aklıma yatan bir cihaz bulamadım 5500 tl ye kadar arama yaptım)

ve asıl sıkıntılı kısıma gelelim xiaomi - huawei ailesinin güzel rakamlara ciddi özellikli telefonları mevcut..

ne dersiniz ne almalı sıfır iphone a 5000 tl bağlamak mı mantıklı yoksa o rakamlara ille çıkarsam mi9 - minote10 lar falan var mate20 ler p30 lar ben bu işin içinden çıkamadım kısacası bir yardım edin şu kardeşinizi bi yönlendirin

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk çıktığında aldığım iphone 5'i hala kullanıyorum

Artık güncellemeler falan gelmiyor bazı uygulamaları kullanamıyorum. Yoksa gayet memnunum çok hafif ve boyutu bence çok iyi.

Mi 9t bakıyordum. Geçen ay 2300 olan telelefon bu ay 3300 olmuş. 3300 olunca tabi kararsız kaldım biraz daha çıkıp iphone SE2 mi alsam diye düşünüyorum.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk çıktığında aldığım iphone 5'i hala kullanıyorum

Artık güncellemeler falan gelmiyor bazı uygulamaları kullanamıyorum. Yoksa gayet memnunum çok hafif ve boyutu bence çok iyi.

Mi 9t bakıyordum. Geçen ay 2300 olan telelefon bu ay 3300 olmuş. 3300 olunca tabi kararsız kaldım biraz daha çıkıp iphone SE2 mi alsam diye düşünüyorum.
    aynı şeyi yaşıyoruz.. benim elimdeki 6 da da sorun yoktu ama kız arkadaşım sayesinde sıvı teması oldu ve cihazda temizlik yapılsada ufak tefek değişiklikler oldu. ahize değişti wifi entegresi değişti falan son zamanlarda bir aksiliktir aldı başını gitti.. SE2020 YE bende çok gaz kesiyorum ama işte çin ağırlıklı cihazlarda dürtüyo

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yusufcan_k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı şeyi yaşıyoruz.. benim elimdeki 6 da da sorun yoktu ama kız arkadaşım sayesinde sıvı teması oldu ve cihazda temizlik yapılsada ufak tefek değişiklikler oldu. ahize değişti wifi entegresi değişti falan son zamanlarda bir aksiliktir aldı başını gitti.. SE2020 YE bende çok gaz kesiyorum ama işte çin ağırlıklı cihazlarda dürtüyo
    Çinliler dürtüyor ister istemez. Mi9t'nin tam ekranını görünce telefona bakışım değişti. Elimde çok fazla xiaomi cihaz var telefon dışında. Hepsinden çok memnunum aslında, çok kaliteliler. Kalite konusu değil aklımı kurcalayan android kullanmadım hiç, o büyük mesele.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıkcası Huawei önermem, Play store ve Google'ın diğer hizmetleri yok. Kendi marketinden veya apk arayıp kendiniz program yükleyeceksiniz.

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yillarca ios kullanip androide gecmek zor is ama bunu başarabilenler var etrafimda ve sadece xioami ile basarabildiler bunu, diger marka telefonlarla androidi beceremediler ve ios a geri donmuslerdi fakat mi nin arayuzu ios a cok benzer hizida ayni olunca artik android kullaniyorlar fiyatina gore ozellikleri ise cok iyi.

Ha ben hala iphone X 256 kullaniyorum orasi ayri

(Ps: iphone ların SE serileri dandik ve parasi gereksiz, tek avantaji kucuk olmasi eski 4s-5 kasa severler icin.)
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MetalliHead Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkcası Huawei önermem, Play store ve Google'ın diğer hizmetleri yok. Kendi marketinden veya apk arayıp kendiniz program yükleyeceksiniz.
    şayomide de aynı sorun mevcut mu peki sadece huawei ye özel durum mu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni se de 8 in kasası kullanılıyor aslında ama tabi bu çağda çerçeveli ekran olunca insan pek sıcak bakmıyor yoksa 2020se nin özellikleri cidden güzel bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şayomide de aynı sorun mevcut mu peki sadece huawei ye özel durum mu
    Xiaomi'de yok sanırım. Note 8 Pro android 10 alacakmış. Google ve diğer Amerikalı şirketler Huawei'ye yasaklama getirmişti.

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Google Play mevzusu sadece Huawei'ye özgü.
    Xiaomi gayet iyidir, Mi9T kullanıyorum memnunum. 5-6K civarlarına çıkılacaksa Android kısmında Oneplus tavsiye ederim. Yazılımı çok daha kusursuz, hızlı ve sorunsuz çalışıyor. Xiaomi için daha çok F/P modellere odaklanmak daha doğru çünkü çok fazla model çıkartıyor ve sürekli çıkıyor.
    Garantili isteyen, düşünen olursa Realmi'nin X2 Pro cihazı da çok çok iyidir. Oneplus 8'de KVK garantili olarak gelmeye başladı ama fiyat net belli değil.
    Apple olacaksa illa XS ve XR serileri 6500 civarlarına düşüyor, 11 serisi de 6900-7000 civarlarına düşüyor sürekli takip etmek gerek.
    Uzun süre iOS kullanıp android'e geçiş yapmıştım bir sıkıntı yaşamadım. Yeni telefonların standart hafızası neredeyse 128 GB olarak sunuluyor zaten. Sorun çıkmaz. Benim tavsiyelerim bunlar olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Silence45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Google Play mevzusu sadece Huawei'ye özgü.
    Xiaomi gayet iyidir, Mi9T kullanıyorum memnunum. 5-6K civarlarına çıkılacaksa Android kısmında Oneplus tavsiye ederim. Yazılımı çok daha kusursuz, hızlı ve sorunsuz çalışıyor. Xiaomi için daha çok F/P modellere odaklanmak daha doğru çünkü çok fazla model çıkartıyor ve sürekli çıkıyor.
    Garantili isteyen, düşünen olursa Realmi'nin X2 Pro cihazı da çok çok iyidir. Oneplus 8'de KVK garantili olarak gelmeye başladı ama fiyat net belli değil.
    Apple olacaksa illa XS ve XR serileri 6500 civarlarına düşüyor, 11 serisi de 6900-7000 civarlarına düşüyor sürekli takip etmek gerek.
    Uzun süre iOS kullanıp android'e geçiş yapmıştım bir sıkıntı yaşamadım. Yeni telefonların standart hafızası neredeyse 128 GB olarak sunuluyor zaten. Sorun çıkmaz. Benim tavsiyelerim bunlar olur.
    açıklama için teşekkürler.. bütçemin tamamı zaten max 5000-5500 tl civarında hatta o rakamlar bile beni zorlayacak aslında ama o yüzden xs xr falan bana uzak malesef Xiaomi Mi Note 10 128 GB a bakıyorum bayadır ama telefon karşılaştırma sitelerine girdiğimde rakip olarak iphone X i çıkarıyor baktığımda.. valla aşırı kararsızım ne yapsam bilemedim baktıkça telefon alternatifi artıyor..

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    açıklama için teşekkürler.. bütçemin tamamı zaten max 5000-5500 tl civarında hatta o rakamlar bile beni zorlayacak aslında ama o yüzden xs xr falan bana uzak malesef Xiaomi Mi Note 10 128 GB a bakıyorum bayadır ama telefon karşılaştırma sitelerine girdiğimde rakip olarak iphone X i çıkarıyor baktığımda.. valla aşırı kararsızım ne yapsam bilemedim baktıkça telefon alternatifi artıyor..
    Realme x2 pro'ya da göz atmanızı öneririm mutlaka. X tavsiye etmem şuanda sıfır almak için. Çok fazla kafa karıştırmadan da almak lazım tabii.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    İphonedan şaşma

Sonra bu konuya gelip pişman olduğunu yazarsın
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Silence45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Realme x2 pro'ya da göz atmanızı öneririm mutlaka. X tavsiye etmem şuanda sıfır almak için. Çok fazla kafa karıştırmadan da almak lazım tabii.
    bakayım onada
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İphonedan şaşma

abi deme yaa param anca se2 ye yetiyor onada 5200 tl para vermek zoruma gidicek açıkcası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki bu xiaomi de redmi ve mi telefonların farkları nelerdir. netten baktım ama çok kafam almadı bu saatte

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İphonedan şaşma

katiliyorum.

telefonum suan 6splus degistircek olsam suan se modelini direk alirim.

fp olarak en ideal o.ben ekran kalinligi cercevesine takilmiyorum.
    Seat IBIZA FR

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    7 iphone 6 kullanıp android saçmalığına asla bullaşma android kullanıcıları kullanım sırasındaki çoğu problemi normal karşılar sakın aman .iphone 8 filan bakabilirsin işi görür bide ikinci el iphone bulaşma sıfır 8 işini yıllarca görür..
    Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz..

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İphone alma imkanın varsa iphone al. Android severim iyidir güzeldir ama ios dünyası ve keyfi bambaşka
    HotHatch Lovers!

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki bu xiaomi de redmi ve mi telefonların farkları nelerdir. netten baktım ama çok kafam almadı bu saatte
    Xiaomi Android fakat kendi içerisinde tasarlanmış MIUI denen arayüzü kullanıyor. Mıuı zamanla ağırlaşıyor kaçarı yok maalesef. Android alınacaksa ve hakikaten stabil bir kullanım isteniyorsa saf android dedikleri ve sanırım aosp diye de geçiyor olmalı. Google firmasının PIXEL telefonları birde saf androide yakın arayüzü olan oneplus ve bunun gibi cihazlar var. Bunların stabillik oranları mıuı,touchwiz vs vs nazaran kesinlikle daha fazla. Yine ıphone mu android mi dersen Iphone derim

flood için özür dilerim,edit yok. Uykulu uykulu ilk mesajı yazınca oraya yazmayı unuttuk
    HotHatch Lovers!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler