User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Anadolu Sigorta İkame Araç Problemi

Ozan.E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Anadolu Sigorta İkame Araç Problemi

Merhabalar,

Aracımın ön cam değişimi için yetkili servise bırakmak istediğimi acentemle paylaştım ancak herhangi bir şekilde ikame araç sağlanmayacağı geri dönüşünü aldım. Araç en az 2 gün, araya hafta sonu girerse daha da fazla süre serviste kalacak ancak böyle bir dönemde araçsız kalacağımı belirtiyor firma.

Böyle bir durum poliçemde yer almıyor ancak ANADOLU HİZMET “KASKO” – HUSUSİ OTOMOBİL- diye bir dosya oluşturmuşlar onda da böyle bir madde var.

Otocam, ototeyp hasarları nedeniyle veya aracın çalınması hallerinde ikame araç temin edilmeyecektir.İkame araç (pert dahil) ve aracın serviste kalma süresi boyunca ikame araç teminat seçenekleri tercih edildiğinde aracın tam hasar (pert) durumu istisna olmayacaktır.

Daha önce böyle bir durumla karşılaşan, nasıl ilerlemem gerektiğine dair bilgi verebilecek kimse var mıdır?

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende ön cam değişirken ikame araç almadım.

poliçe içerisinde de verilmeyeceği yazıyorsa vermeyeceklerdir.

1 gün içerisinde değişiyor, ikinci gün de kuruması için tutuyorlar diye biliyorum.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı araçta 2 veya 3 kere orijinal öncam değişimi yaptırdım sanayide. Hiçbirinde 2 gün kalmadı araba, bence abartı. Sabah bırakın akşam alın ertesi gün de bantları sökün devam

Cam değişimine araba vermemesi saçma değil.

Yetkili servise sorun kendi yedek araçlarından verirler belki. Yağ bakımında vs veriyorlar. Tabii cam değişiminden ne kadar para kazandıklarına göre yaklaşımları değişecektir.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ikame arac icin cekiciyle gitmesi lazim. Harici hasarlara da vermiyorlardi en son. Sonra ne oldu bilmiyorum.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba

Muhtemelen yedek araç klozunuz cam değişimi ve mini onarim kapsamıyordur. Genelde kapsamaz zaten. Yetkili servisten ikame araç talep edin. Boşta aracı varsa size yönlendirebilirler. On cam değişiminde kullanılan yapıştırma kiti genelde piyasaya hakim olan henkel teroson cam yapıştırma kitidir normalde henkel'e göre 4 saatte yapışma kuruma bitiyor. Ama ben kendimi sağlama almak için sabah girmişse akşam 6 ya gün içinde gelmişse yarın teslim ederdim aracı kafa rahat olsun.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geri dönüşler için öncelikle teşekkürler. Klozuma dahil ön cam değişimi, yetkili serviste yaptırma sebebim öncelikle bu.

Sonuçta garantisi olan, güvenilir bir iş olması için 1 gün beklemem gerekirse beklerim. Neden yarım yamalak bir iş teslim alıp, sorun yaşadıktan sonra muhattap arayım

Poliçemin hiçbir sayfasında böyle bir durumda araç temin edilmeyeceği belirtilmiyor. Genişletilmiş olsun diye ekstra para vermişken ve ilk defa işim düşmüş anlamadım açıkçası karşılaştığım tavrı.

Velev ki aynı gün teslim edilecek olsa bile ben seneledir boşuna mı bu parayı onlara ödüyorum sorun yaşadığım gün yanımda olmayacaklarsa.

Poliçede yazsa eyv. der geçerim ama uydurdukları bir kitapçık üzerinden kimse hak aramasın istiyorlar.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ozan.E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geri dönüşler için öncelikle teşekkürler. Klozuma dahil ön cam değişimi, yetkili serviste yaptırma sebebim öncelikle bu.

Sonuçta garantisi olan, güvenilir bir iş olması için 1 gün beklemem gerekirse beklerim. Neden yarım yamalak bir iş teslim alıp, sorun yaşadıktan sonra muhattap arayım

Poliçemin hiçbir sayfasında böyle bir durumda araç temin edilmeyeceği belirtilmiyor. Genişletilmiş olsun diye ekstra para vermişken ve ilk defa işim düşmüş anlamadım açıkçası karşılaştığım tavrı.

Velev ki aynı gün teslim edilecek olsa bile ben seneledir boşuna mı bu parayı onlara ödüyorum sorun yaşadığım gün yanımda olmayacaklarsa.

Poliçede yazsa eyv. der geçerim ama uydurdukları bir kitapçık üzerinden kimse hak aramasın istiyorlar.
    Şimdi şöyle bir durum var. Sen gittin başvurdun eleman dosyanı bekletmedi hemen açtı diyelim.

dosyan mödül dosya çıktı yani eksper gelmeyecek. Hemen camı değiştirip sana verebilir.

dosyanı açtı eksper atandı. eksper gelip görecek onay verecek değişim olacak. eksperin gelme süresi azami 48 saattir.

ama eleman uyanıktır eksperlerle arası iyidir mail atar abi sa bi camım var başlayabilir miyim der eksper başla şeker çocuk der yürür.

yani cam değişimi sigortadan da olsa sabah başlayıp akşam üstüde biter. 4 günde de.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi şöyle bir durum var. Sen gittin başvurdun eleman dosyanı bekletmedi hemen açtı diyelim.

dosyan mödül dosya çıktı yani eksper gelmeyecek. Hemen camı değiştirip sana verebilir.

dosyanı açtı eksper atandı. eksper gelip görecek onay verecek değişim olacak. eksperin gelme süresi azami 48 saattir.

ama eleman uyanıktır eksperlerle arası iyidir mail atar abi sa bi camım var başlayabilir miyim der eksper başla şeker çocuk der yürür.

yani cam değişimi sigortadan da olsa sabah başlayıp akşam üstüde biter. 4 günde de.
    Çatlağın maşallah yazısı gibi ilerlemesini bekleyeceğim bu gidişle

VW araç sağlayana kadar erteleyeceğim değişimi gibi duruyor, kaskodan hayır yok.

Covid-iş-yaşadığım yerden dolayı araçsız kalmam maalesef mümkün değil.

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaskodan cam değişimi gibi gün içinde bitebilecek bir iş için araç temini alamazsınız. SErviste parça bekleme süresi -servis yoğunluğu gibi bahaneler kasko hizmetini bağlamaz.

ProdriveSTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Cam değişimi , mini onarım hizmetleri gibi hasarlar için ikame araç alamazsınız.
    Bazı sigortalılar, aracı bozulur kaskodan çekici talep eder araç servise çekilir,sonrasında ikame araç ister.
    Bunlarda kapsam dışıdır.
    Murat CANTÜRK

Trafik ve Kasko teklifleri için lütfen pm mail atınız.
    Renpar Sigorta
    info@renpar.net

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ProdriveSTI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cam değişimi , mini onarım hizmetleri gibi hasarlar için ikame araç alamazsınız.
    Bazı sigortalılar, aracı bozulur kaskodan çekici talep eder araç servise çekilir,sonrasında ikame araç ister.
    Bunlarda kapsam dışıdır.
    Çekici talep edildiği için mi ikame verilmiyor yoksa çekiciden önce belirtmek mi gerek
    Samara 2109

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yıldırımbyzt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çekici talep edildiği için mi ikame verilmiyor yoksa çekiciden önce belirtmek mi gerek
    hayır ikame gerekçesi değildir aracın arızalanması

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler