User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
36 sonuçtan 20 ile 36 arası

Konu: Telefon kaydı hk.

Siyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar herkese Türkiye kayıtlı bir telefon aldım artık çünkü Almanya'dan kesinlikle gelmiyor 1 Kasım'dan itibaren, illa ki kendim alıp gelmeliymişim başkası getirirse hattın 3 sene boyunca onun üstüne olması kaydıyla kullanabiliyormusum bende pek o tarz durumları sevmediğim için kabul etmedim. Ancak şöyle bir durum var Gürcistan'dan alıp gelirseniz 18 saatlik bir yolculuk sonu Batum'dan alıp gümrükten geçip direkt getirebilirsiniz + imei ücreti ile sorun çözülür tabi buna da vakit lazım. Ha bu arada pasaport vs. sorunu yok o yüzden Gürcistan örneği verdim.
    Simply the best.

01.05.1994
    Ayrton Senna

CagkaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar, Yeni telefonu kaydettirmek istiyorum ancak şöyle bir sorun var bilgi sahibi olan varsa beni aydınlatabilir mi acaba?

Telefonda 2 adet imei var, ilk fiziksel ikincisi E-sim, e-devletteki kayıt ekranında iksini de detaylı girebiliyorum. Sonraki ödemeyi istediği adımda interaktiv vergi dairesi veya bankayı da seçsem tek bir imei kayıt alanı var. Bu durumda sadece imei-1'i yazsam ve ödeme yapsam sistem 2 imei için de kabul eder mi? iki imeiyi birden kayıt için nasıl bir yol izlemem gerekli ?

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CagkaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, Yeni telefonu kaydettirmek istiyorum ancak şöyle bir sorun var bilgi sahibi olan varsa beni aydınlatabilir mi acaba?

Telefonda 2 adet imei var, ilk fiziksel ikincisi E-sim, e-devletteki kayıt ekranında iksini de detaylı girebiliyorum. Sonraki ödemeyi istediği adımda interaktiv vergi dairesi veya bankayı da seçsem tek bir imei kayıt alanı var. Bu durumda sadece imei-1'i yazsam ve ödeme yapsam sistem 2 imei için de kabul eder mi? iki imeiyi birden kayıt için nasıl bir yol izlemem gerekli ?
    Ben gecen sene ayni durumu yasayip internetten odeme esnasinda fiziksel sim'in imei'sini yazmistim, su an iki imei de kayitli.
    öyle işte.

razzmatazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CagkaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

harcı öderken sim 1 in imeini yazmanız gerekiyor sonrasında kayıt ekranında iki imeide girebilirsiniz bende bu şekilde yaptım sorun yok

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cahilliğime verin bu kayıt olayından 3 yıl sonra telefonu sattığımızda başımız ağrır mı ? Kastettiğim şu kötü niyetli birilerine sattık ordan ımeı kaydından bize döner mi olay?

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı fussy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cahilliğime verin bu kayıt olayından 3 yıl sonra telefonu sattığımızda başımız ağrır mı ? Kastettiğim şu kötü niyetli birilerine sattık ordan ımeı kaydından bize döner mi olay?
    Telefon satmak bu ülkede genel olarak sıkıntı bence

Ben aile içinde ömürlerini tamamlatıyorum kafam rahat etsin diye.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fussy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gidip vatandan, teknosadan, medimarkttan vs telefon aldiginizda da size kesilen faturaya telefonun imei'sini yaziyorlar. Pasaport kaydi veya yurticinden faturali almanin hic bir farki yok. Kendinizi guvene almak icin es dost akraba tanidik dahi olsa telefon satis sozlesmesi gibi bir sey yapin, hangi marka model telefonu imei numarasiyla beraber sattiginizi yazin, karsi taraf da imzalasin. En temizi bu.
    öyle işte.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şuan dışardan telefon getirme işi nasıl hala getirip kayıt etmeden satabiliyor muyuz ?

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telefon satmak bu ülkede genel olarak sıkıntı bence

Ben aile içinde ömürlerini tamamlatıyorum kafam rahat etsin diye.
    Haklısın valla bende bu zamana kadar xiaomi alıp aile içinde ömrünü doldurtuyorum. Y.dışından elma yapıp yatırım gibi mi düşünsem dedim de gerek yok gibi

Asım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Siyah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese Türkiye kayıtlı bir telefon aldım artık çünkü Almanya'dan kesinlikle gelmiyor 1 Kasım'dan itibaren, illa ki kendim alıp gelmeliymişim başkası getirirse hattın 3 sene boyunca onun üstüne olması kaydıyla kullanabiliyormusum bende pek o tarz durumları sevmediğim için kabul etmedim. Ancak şöyle bir durum var Gürcistan'dan alıp gelirseniz 18 saatlik bir yolculuk sonu Batum'dan alıp gümrükten geçip direkt getirebilirsiniz + imei ücreti ile sorun çözülür tabi buna da vakit lazım. Ha bu arada pasaport vs. sorunu yok o yüzden Gürcistan örneği verdim.
    Merhaba, o öyle değil hocam

Eğer birisi uygun pasaportuna cihaz kaydettirirse ve tekrardan yurtdışına çıkıp tr ye geliyorsa ve de dönüşte gümrükte elinde sıfır telefonla yakalanırsa ancak o zaman el koyuyorlar.

Örnek vereyim, Arkadaşınız yurtdışından size cihaz getirdi. Siz de yurtdışına çıktınız geldiniz (kimlikle gidilen ülkeler de dahil). Bu cihazı kendiniz üstüne kayıt edebiliyorsunuz. Yanınızda o cihazı taşımanıza gerek yok. Gidip geldiğiniz ülkeden cihaz getirmenize gerek yok. Kayıt ettirdiğiniz cihazın hangi ülkeden geldiğinin, Türkiyede hat takılıp takılmadığının hiçbir önemi yok. Tr ye girdikten sonra 120 gün kullanılıp kapanmış dahi olsa siz o cihazı kayıt yaparsanız 24 saat içinde şebeke gelir ve kullanırsınız.

Kayıt yaptırdığınız cihaz 3 takvim yılı sadece sizin üstünüze kayıtlı hatlarla çalışır. Süre sonunda herkesin hattıyla çalışır.

Aklınıza takılan başka bişey olursa sorun bana, cevaplarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şuan dışardan telefon getirme işi nasıl hala getirip kayıt etmeden satabiliyor muyuz ?
    evet, getirip kayıt yaptırmadan satabilirsiniz

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende sorayım yeni konu açmadan
    Kardeşim eski telefonunu anneme bıraktı cihaz Avustralyadan geldi. Annemin hattı benim üzerime. En sonra mayıs ayında Almanya'ya gittim geldim. Pasaportum kayda uygun gözüküyor edevlet sorgusunda.
    Cihaz Avusturalyadan ben Almanya'ya gittim geldim. Bir mani varmı kayıt için?
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkeden dolayı sorun olmuyor

Siyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Asım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, o öyle değil hocam

Eğer birisi uygun pasaportuna cihaz kaydettirirse ve tekrardan yurtdışına çıkıp tr ye geliyorsa ve de dönüşte gümrükte elinde sıfır telefonla yakalanırsa ancak o zaman el koyuyorlar.

Örnek vereyim, Arkadaşınız yurtdışından size cihaz getirdi. Siz de yurtdışına çıktınız geldiniz (kimlikle gidilen ülkeler de dahil). Bu cihazı kendiniz üstüne kayıt edebiliyorsunuz. Yanınızda o cihazı taşımanıza gerek yok. Gidip geldiğiniz ülkeden cihaz getirmenize gerek yok. Kayıt ettirdiğiniz cihazın hangi ülkeden geldiğinin, Türkiyede hat takılıp takılmadığının hiçbir önemi yok. Tr ye girdikten sonra 120 gün kullanılıp kapanmış dahi olsa siz o cihazı kayıt yaparsanız 24 saat içinde şebeke gelir ve kullanırsınız.

Kayıt yaptırdığınız cihaz 3 takvim yılı sadece sizin üstünüze kayıtlı hatlarla çalışır. Süre sonunda herkesin hattıyla çalışır.

Aklınıza takılan başka bişey olursa sorun bana, cevaplarım.
    Üstad selamlar ben gümrükten geçerken mutlaka telefonla geçen kişinin o telefonu kullanabileceğini (daha doğrusu hattın mutlaka o kişinin üstüne olması gerektiğini) okumustum fakat yanlış yönlendirme yapmayayım tabi araştırdığım buydu sizin dediğiniz doğrudur. Bu iş ile mi ilgileniyorsunuz?
    Simply the best.

01.05.1994
    Ayrton Senna

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Siyah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad selamlar ben gümrükten geçerken mutlaka telefonla geçen kişinin o telefonu kullanabileceğini (daha doğrusu hattın mutlaka o kişinin üstüne olması gerektiğini) okumustum fakat yanlış yönlendirme yapmayayım tabi araştırdığım buydu sizin dediğiniz doğrudur. Bu iş ile mi ilgileniyorsunuz?
    Evet, yurtdışı ve yurtiçi iphone ticareti ile uğraşıyorum.

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Asım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet, yurtdışı ve yurtiçi iphone ticareti ile uğraşıyorum.
    Asım store farkıyla
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende sorayım yeni konu açmadan
    Kardeşim eski telefonunu anneme bıraktı cihaz Avustralyadan geldi. Annemin hattı benim üzerime. En sonra mayıs ayında Almanya'ya gittim geldim. Pasaportum kayda uygun gözüküyor edevlet sorgusunda.
    Cihaz Avusturalyadan ben Almanya'ya gittim geldim. Bir mani varmı kayıt için?
    Hayır sorun olmaz.

Cihazın nerden geldiğinin veya sizin nereye gidip geldiğinizin bir önemi yok.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler