User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: TURKCELL Tezgahı Kurmus (BAYI ISGUZARLIGI)

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

TURKCELL Tezgahı Kurmus (BAYI ISGUZARLIGI)

Herkese selamlar.

Hafta içi babam annemin numarasını Türkcell faturasıza taşımak için bayiye gitmiş. Neyse hat taşınmış, bayideki arkadaş "Abi bu paket sadece bayide bizim tarafımızdan yüklenebiliyor, başka yerden yükleme yapmayın gelin biz halledeceğiz" falan diyip yollamış babamı. Neyse hafta içi kıllandım duyunca ama dedim yüklemeden para kazanıyor bunlarda, ekmeğinin peşinde eleman, ondan öyle demişlerdir diye düşündüm.

Az önce telefona bir baktım güncel fatura falan diyor. Dedim bu hattı faturalı yapmışsınız yalnız diye, babam faturasız yaptım ben öyle dediler dedi. Dedim belki yanlış gösteriyordur, şuna 50 lira yükleme yapayım emin olayım. Hat faturalı yükleme yapamazsın diyor

Şimdi faturalı olduğu netleştiği için annem ya paketi aşarsam faturam çok gelirse telaşında, babam kandırılmanın verdiği sinirle ortalıkta dolanıyor şimdi.

Adamlar faturalı hat satmanın avantajlarından dolayı, tezgahı kurmuşlar yaşlıları falan avlıyorlar böyle böyle demekki. Tabi ciddi bir sorun, gülüyorum falan ama çok daha büyük bir üçkağıt yapabilirlerdi. Bir başkasına bizim üstümüzden cihazda satabilir, kendine yeni hatlarda çıkarabilir... yaparda yapar yani.

arkadaşa bildirdim az önce durumu sağolsun ilgilendi, teşekkür ederim şimdiden

.
    Konu Evrenoz tarafından (14-06-2020 Saat 13:00 ) değiştirilmiştir.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayilerin kaçıncı olayı bu.. Bunlara nasıl bi yaptırım uygulanıyor, veya uygulanıyor mu, merak ediyorum detayını...

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayilerin kaçıncı olayı bu.. Bunlara nasıl bi yaptırım uygulanıyor, veya uygulanıyor mu, merak ediyorum detayını...
    Sanmıyorum hiç. E-devlette gözükmeye başlayınca sorgulama yapmıştım bir dünya hat açılmış üzerime. Aradım hepsini pasif yaptılar ama suç falan işlense al başına belayı. Ankara'da bu işi yapan bayi hala açık.

Forumda bile kaç tane konu var bunla ilgili. Bir tanesinde cihazlar alınmış hatta en ciddisi o.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen kurban bayramı aynı olay memlekette dedemin başına gelmiş onunda hem ilk başta 40 lira kontör parası almış fatura kesilmiş dedi bak bu ne diyor fatura falan filan dedim hattı faturalı yapmışlar 30 lira gibi birşeydi belki 25-26 bile olabilir her neyse ertesi gün çarşıya gittim şubeye girdim sahibi bir hanımefendi ile konuştum dedim böyle böyle baktım birisi ufak ufak kaçıyor dedemin tarife uyuyor hem sıvışmaya çalışan kıza bir fırça kaydı kovdu gözümün önünde üstüne faturayı ödeyip 40 liramızı geri verdiler o olaydan sonra yaklaşık 1 sene oluyor 3 kere daha gittim çalışan harbiden yok ekstra hemen çay kahve ikramı
    Samara 2109

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanmıyorum hiç. E-devlette gözükmeye başlayınca sorgulama yapmıştım bir dünya hat açılmış üzerime. Aradım hepsini pasif yaptılar ama suç falan işlense al başına belayı. Ankara'da bu işi yapan bayi hala açık.

Forumda bile kaç tane konu var bunla ilgili. Bir tanesinde cihazlar alınmış hatta en ciddisi o.
    Aynen ben de sanmıyorum da hani olur ya sorayım istedim

Kargo yürütür, mağaza çalışanı yürütür, ulan herkes hırsız üçkağıtçı anasını satayım.

Babam kızım için BES hesabı açtırdı doğumunda... Bankadaki banko görevlisi salak gitmiş prim mrim alacam diye üç ayrı hesap açmış. Babam ekstrede bi bakıyor 450 TL'lik ödeme, 150-150-150 şeklinde mi ne 3-4 ayrı şekilde çekiliyor. Gitmiş bankaya fırçalamış ne yaptın sen demiş, durum anlaşılmış tabi... Getir demiş şefini müdürünü, iptal et bunların hepsini, şu isimle şu hesap olacak, tek olacak, ben sana 3 hesap mı aç dedim diye fırça kaymış. Efendim fark yok da bilmemne de... Nasıl demiş fark yok, yüzdeler, ulaşılacak rakam şu bu fark ediyor, bi de hala ayak yapıyosun diye bi daha fırça

Bad-Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu mevzu benim de başıma geldi babama yapmışlar , gidip mevzu yapınca amca öle istemişti falana döndü olay , şerefsizlikte üstlerine yok , kapatırken de ceza baya çıktı , güvenecek insan da kalmıyor artık
    Bir Okumuş Cahile Birde Yaşayan Ölü'ye Ne Dersen De Anlatamazsın...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bad-Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu mevzu benim de başıma geldi babama yapmışlar , gidip mevzu yapınca amca öle istemişti falana döndü olay , şerefsizlikte üstlerine yok , kapatırken de ceza baya çıktı , güvenecek insan da kalmıyor artık
    Kayınpeder bi ara saykoya bağlamıştı ama öyle yapmak gerekiyormuş gerçekten de;

Örneğin kimlik fotokopisi mi veriyor, üzerine "şu hattın şu işlemi için" diye not düşüyor öyle veriyor. Ben ilk başta gülmüştüm ama ciddi ciddi işe yarayan bi yöntemmiş.

Bir ara böyle bi işlem yaparken aldı yine kopyanın üzerine yazıyor, yavşak elemanlardan biri "ehuheheeeee amceeaaaa ne gerek var yeaaaa" dedi gülerek.
    Kayınpeder yazarken kafayı kaldırdı, bikaç saniye bakıştılar... Bakış yetti aslında da, bu hala mal mal bakınca: "İşin kötüsü, aynen de senin gibi böyle yayık yayık bu cümleyi söyleyenler sonra o fotokopiyle milletin adına hat açıp dolandırıcılık yapıyorlar" dedi çaaat diye...

Bu salağın yüzü bi düştü, anında yok oldu ortalıktan, görmeliydiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    artık hat işlerinde fotokopi alınması yasak normalde , franchise sistem olduğu için bu turkcell ler neler dönüyor daha da işte yazmayim , arkadaşım müdürlük yapıyordu kontörlü hat satışı bunlara yaramıyor , sim kart değişimi istersen yok derler uğraşmamak için falan böle milyon tane üç kağıt işleri var , yapılacak iş değil

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunlara alışın artık.
    Halk fakirleştikçe böyle çakallıklar doğacak..

bayilik olayına gelince, bayiliği iptal ediliyor şahit oldum.

bana bundan 5-6 yıl önce "sim kart değişiklik onayınız alınmıştır" diye sms geldi ve hat gitti.
    aradım arkaşımın telefonundan turkcelli dedim böyle böyle ben bi değişiklik istemedim.
    ardında hattıma baktıklarki sim değişilğinin hemen akabinde birine kontor transfer edilmiş 500 tl gibi meblada.

hemen herşey iptal edildi o kontor transferi benim faturaya yansımadı.
    yaptığını tahmin ettiğim bayide 2 aya kepenk kapattı..
    médiocrité partout

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada turkcell ben çok sorun yaşadım.
    bundan 2 yıl öncede başkası çalıntı kredi kartı ile benim faturamı ödeyip tehditle para filan istemeye kalktı.
    hiç alakama olmayan şey için 5 kere adliyeye gittim,mahkemelerde uğraştım.

o yüzden sıcarım turkcelline deyip numaralarımı komple iptal edip vodafona geçtim , huzurluyum..
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    durum tamamen personelde bitiyor , patronuna iyi görüncek diye yapıyorlar böle işleri , kuru yanında yaş da yanıyor ama genele vurunca işte hep aynı terhane

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kimse kusura bakmasın da, Tcell çoğu konuda çok mimli, 2 sefer çok büyük çakallık yaptılar bana, bilmeden yapılması imkansız böyle şeyler ki etrafımdaki bir çok kişiye de aynısı oldu... ilki 2008 senesinde oldu, 1997 de hattı babamın üzerine almıştım o yıllarda prosedürü çoktu, uğraşmadan babamın üzerine aldım, bu dinleme vs olaylarından babam hattı üzerime almamı istedi devir yapamayınca bayii hattı kapattık borçlarını ödeyip, 5 sene sonra babamın arabasının üzerinde haciz çıktı, adam tabii ki şok, araştırdık Tcell... son faturayı ödemediniz diyor haşmetliler, ulan dedim ödemediysek nasıl kapattın hattı? ben bilmem ben avukatım diyor avukat, 1.400 tl para ödedik babam uğraşmak istemedi daha fazla... 2. olay da şirket devrinde şirket üzerinde olan bir VINN varmış benim haberim yok fatura bile yok ortada, onun 39 tl ödemesi varmış ödenmemiş, karşılığında 8 sene sonra bin küsür lira istediler... dedim hayırdır? genel merkeze yazılan yazılar vs derken bir gün tak diye telefonum kesildi, adamlar şirketin üzerindeki VINN sebebiyle benim şahsi hattımı kesti... Tcell le son muhattaplığımız o oldu, çok şerefli bir firma, insanlara yıllar sonra gerçek veya uydurma küçük bir borç çıkartıp faiziyle binlerce lira istiyor, tenezzül ettiklerine bakınız... ben o 39 liranın borcunu ödemeyecektim de bu şerefli arkadaşlar babama ulaşmış, koskoca hakimi tehdit etmişler akıllarınca, babam herzamanki gibi 'ya oğlum ne uğraşıyorsun itle kopukla' dedi, ben de sırf ailemi rahatsız etmesinler diye gittim yatırdım... vodafone luyum, ne paket aşımım oluyor ne de GB lar bitiyor, bol bol istemediğiniz kadar hediye yolluyorlar sınırsız konuşma ve 30 gb internete 116 tl ödüyorum daha ne olsun...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de bir anı paylaşayım madem. Kuzenim faturalı ama paket şeklinde telefon kullanıyor. Bir paket yapmış. 1000 sms+1000 dakika diye. (Daha watsapp, internet falan yokken.) Neyse çocuk mesaj atmış. Bir mesaj pakettten gitmiş, bir mesaj faturaya eklenmiş. Sıralama böyle. Yıllar önce bir fatura çıktı. 200 tl. Enişte avukat. İnternete girip online işlemlerden bir baktık. Dökümü aldık. Aradı söyledi. Yok herşey normal vs. dendi. Biz de uğraştık. Sonunda ne olduğunu anlatayım. 6 ay boyunca her şey sınırsız telefon... Yok yanlışlık oldu, yok bayinin suçu vs.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bir anı paylaşayım madem. Kuzenim faturalı ama paket şeklinde telefon kullanıyor. Bir paket yapmış. 1000 sms+1000 dakika diye. (Daha watsapp, internet falan yokken.) Neyse çocuk mesaj atmış. Bir mesaj pakettten gitmiş, bir mesaj faturaya eklenmiş. Sıralama böyle. Yıllar önce bir fatura çıktı. 200 tl. Enişte avukat. İnternete girip online işlemlerden bir baktık. Dökümü aldık. Aradı söyledi. Yok herşey normal vs. dendi. Biz de uğraştık. Sonunda ne olduğunu anlatayım. 6 ay boyunca her şey sınırsız telefon... Yok yanlışlık oldu, yok bayinin suçu vs.
    kesinlikle bilerek yapıyorlar, belki bir çok firma yapıyordur ama ben bu kadar aleni yapan bir Tcell gördüm bir de digiturk... hep aynı masal 'son faturanız ödenmemiş' diyerek yıllar sonra tekrar faizle para istemek...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir şey de ben yazayım: Operatörlerin paketleri 4 haftalık,yani 28 günlük.Yani bir yılda 13 ödeme yaptırtıyorlar.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu a... s..... o.... ç.....ları rahmetli babamıda kandırmıştı hatta bende arada gittim o gün arayan kanını s.... kimse hayatında kimseden bu kadar küfür yememiş olabilir her aklıma geldiğinde 2 sayfa sövüyorum

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Turkcell den hat aldım bende 3,4 ay oldu.

İnternetten numaramı seçtim.

En yakın bayimizden al seçeneği ile büyük bir turkcell bayisine gittim

Elimde faturalı hat yok veremem dediler

5. Bayide abi sana yalan söylemişler dedi çocuk

Meğersem benim işlemden para kazanmıyormuş ondan sallamışlar

Bende turkcell e şikayet ettim tek tek

İşlemi yapan şubeyide övdüm.

Cezai yaptırımı illa ki vardır Turkcell De.

Geçende bir büfeden maske almak zorunda kaldım

3 TL ye kitledi bana bende ona sağlam bir şikayette bulundum.

Ya çakallığın sonu hep zararla bitmiştir.

Az çakal olsa sorun olmayacakta Türkiye de normal şeyler
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler