User Tag List

Sayfa 14/37 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon
689 sonuçtan 248 ile 266 arası

Konu: 2020 Station Wagon Sahipleri Güncel

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adana daki (şuan ilanda yok) pazartesi alacağım nasipse 2.0 düz motor Alt kodlu .

Onlarda da triger değişimi zor galiba. Ama en kolay motor da o diye biliyorum.

Yağ yakma dışında kronik derdi yok galiba. Cvt şanzıman da çok sorunlu değil gibi
    inan onu hiç bilmiyorum 2.0 atmo motor pek üzeceğini sanmam, c5 kasa a6 allroad quattro 2.5 tdi v6 tecrübe ettik bizi üzmedi büyük bir sorun çıkarmadı fakat üzmeyeceği anlamına gelmez ki biz 2. sahibinden almıştık araç güzel bakılmıştı bizde güzel baktık ve güzelde harcadık üzmesin diye bakımlarda vs.

Hayırlısı olsun tank gibi arabadır. çoğu yeni tenekeden rahat edersin.
    e60 535d & THE A45 AMG

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün itibari ile benim variant @aykutsafakyaman a hayırlı olsun

Allah utandırmasın kazasız belasız binsin inşallah.
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selam

Adana dan gidip aracımı aldım.

2004 Model Audi A6 Avant 2.0 Multitronic (Lpg) 199.x00 km'deydi aldığımız . Döndüğümüzde 200.700 oldu
    @Coupe2836 arkadaşımızın kardeşinin arabasıydı.

Araç 199.000 kmdeydi. 172.000 km ye kadar servis kayıtları güncel .

Son sahibi 3.5 yıldır kullanıyor. O özelde bakım yaptırmış.

Aracın bir çok yerinde boya var (Tavan ve ön 2 kapı hariç). Macun çok fazla yok.

İç kondisyonu düzgün, hatta 16 yaşa göre çok iyi durumda.

Lpg ile ilgili ayar yapılması gerekiyor. Çalışır çalışma 10 sn içinde benzinden lpg ye geçiyor. Buna ayar yapılması gerekli. Lpg arada arıza işareti yakıyor.

Araç zaten boyalı olduğu için kozmetiğinde gözüme batan hataları tekrar boyatacağım bugünlerde.

İlk iş olarak kaput, ön 2 çamurluk ve ön tamponu yeniden boyatacağım.

İstediğim kıvama gelsin araç konusunu açarım ayrıca.

Ama alacak ve düşünenlere önerim. Aracı kullandığınızda şu hissiyatı veriyor: Ben 16 yıl önce çok iyi bir arabaydım,şuan bir çok yeni arabaya taş çıkartırım

Kalite algısı çok iyi araçta.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yakin zamanda , pasta cila , cam filmi ve son olarakta jantlarda degisiklige gidecegim. Suan uzerinde 235 50 17 ler var. Siyah jant önerisi olan varsa sevinirim.

VW6R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VW6R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle yardımcı olayım.

Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkür ettim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VW6R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ettim
    bu romörklerde çekme hız sınırı var mı ? mesela max kaç km hızla gitmeye müsade ediyor yapısı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu römorklarda çekme hız sınırı var mı ? mesela max kaç km hızla gitmeye müsade ediyor yapısı ?
    dilimi eşşek arısı soksun emi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam

Adana dan gidip aracımı aldım.

2004 Model Audi A6 Avant 2.0 Multitronic (Lpg) 199.x00 km'deydi aldığımız . Döndüğümüzde 200.700 oldu
    @Coupe2836 arkadaşımızın kardeşinin arabasıydı.

Araç 199.000 kmdeydi. 172.000 km ye kadar servis kayıtları güncel .

Son sahibi 3.5 yıldır kullanıyor. O özelde bakım yaptırmış.

Aracın bir çok yerinde boya var (Tavan ve ön 2 kapı hariç). Macun çok fazla yok.

İç kondisyonu düzgün, hatta 16 yaşa göre çok iyi durumda.

Lpg ile ilgili ayar yapılması gerekiyor. Çalışır çalışma 10 sn içinde benzinden lpg ye geçiyor. Buna ayar yapılması gerekli. Lpg arada arıza işareti yakıyor.

Araç zaten boyalı olduğu için kozmetiğinde gözüme batan hataları tekrar boyatacağım bugünlerde.

İlk iş olarak kaput, ön 2 çamurluk ve ön tamponu yeniden boyatacağım.

İstediğim kıvama gelsin araç konusunu açarım ayrıca.

Ama alacak ve düşünenlere önerim. Aracı kullandığınızda şu hissiyatı veriyor: Ben 16 yıl önce çok iyi bir arabaydım,şuan bir çok yeni arabaya taş çıkartırım

Kalite algısı çok iyi araçta.
    Şu zamanda en mantıklı hareket bu bence.

bu romörklerde çekme hız sınırı var mı ? mesela max kaç km hızla gitmeye müsade ediyor yapısı ?
    Normalden 10 km daha düşük.

Eğer araban römorktan fazlasıyla ağırsa hiç problem olmuyor. 160-170 gitmişliğim var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dilimi eşşek arısı soksun emi
    Tek dingiller sanırım 70 olması lazım. Tek dingil güven vermedi açıkcası. Şimdi römork ehliyetine yazıldım 3500 kg ve çift dingilli römork çekebilmek için..

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabanın boyalı olması kimisine göre büyük dert bana göre beğenmediğin yeri tekrar boyatma özgürlüğü
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de eskiden kaza boya durumlarına hiç takılmazdım. Fakat bir gün boyasız olan arabamla kaza yaptım yetkili serviste bir çok şey değişti. Bilerek yetkili servise verdim adam gibi yapılsın diye ama bir sürü eksik vardı ve boya işçiliğide kötü durumdaydı.Adamlar kapı içi izolasyonu bile unutmuşlar. Her konuda olduğumuz gibi bu konuda da düzgün işçilik olmadı. O günden sonra dedim bir daha boyalı kazalı araba almam, alırsamda en ufak civatasını kontrol ederim.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı +soner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de eskiden kaza boya durumlarına hiç takılmazdım. Fakat bir gün boyasız olan arabamla kaza yaptım yetkili serviste bir çok şey değişti. Bilerek yetkili servise verdim adam gibi yapılsın diye ama bir sürü eksik vardı ve boya işçiliğide kötü durumdaydı.Adamlar kapı içi izolasyonu bile unutmuşlar. Her konuda olduğumuz gibi bu konuda da düzgün işçilik olmadı. O günden sonra dedim bir daha boyalı kazalı araba almam, alırsamda en ufak civatasını kontrol ederim.
    Yetkiliye araba toplatmak ölüm.

Damat SL ile kaza yapmıştı, araba güya çok güzel toplandı "ünlü" Mercedes servislerinden birinde, efendim çok güzel olacak, efendim siz hiç merak etmeyin, ulan sanayiden boktan iş yapmayı nasıl beceriyorsunuz.

Arabayı güya tanıdık işi şeklinde teslim ediyorlar "hazır, süper oldu" diye, kazada patlayan camlar olduğu gibi koltukların, fitillerin arasında, sağ koltuk ileri geri hareketleri yaparken takır tukur ediyor, bilmemne çalışmıyor falan. Gidip kafalarına attılar, tekrar yapıldı verildi.

Başka bir arkadaşın da boyanan Honda aracı akşamın bi darında teslim etmeye çalıştılar, arkadaş kızdı, akşam karanlıkta araba mı teslim edilir diye. Yanlış hatırlamıyorsam onlarda da sigortacı mı ne tanıdıktı, açtı söyledi, sabah bakacağım boyada hata görürsem geri gönderiyorum, getiren arkadaş aynen alacak gidecek dedi. Tamam dediler, tabi sabah bi kalktılar boya farklı renk resmen. Arabayı eşşşşşşşşşşşşşşşek gibi alıp, adam gibi boyayıp tekrar getirdiler.

Bunların hepsini yapan "Yetkili" servis.

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yetkiliye araba toplatmak ölüm.

Damat SL ile kaza yapmıştı, araba güya çok güzel toplandı "ünlü" Mercedes servislerinden birinde, efendim çok güzel olacak, efendim siz hiç merak etmeyin, ulan sanayiden boktan iş yapmayı nasıl beceriyorsunuz.

Arabayı güya tanıdık işi şeklinde teslim ediyorlar "hazır, süper oldu" diye, kazada patlayan camlar olduğu gibi koltukların, fitillerin arasında, sağ koltuk ileri geri hareketleri yaparken takır tukur ediyor, bilmemne çalışmıyor falan. Gidip kafalarına attılar, tekrar yapıldı verildi.

Başka bir arkadaşın da boyanan Honda aracı akşamın bi darında teslim etmeye çalıştılar, arkadaş kızdı, akşam karanlıkta araba mı teslim edilir diye. Yanlış hatırlamıyorsam onlarda da sigortacı mı ne tanıdıktı, açtı söyledi, sabah bakacağım boyada hata görürsem geri gönderiyorum, getiren arkadaş aynen alacak gidecek dedi. Tamam dediler, tabi sabah bi kalktılar boya farklı renk resmen. Arabayı eşşşşşşşşşşşşşşşek gibi alıp, adam gibi boyayıp tekrar getirdiler.

Bunların hepsini yapan "Yetkili" servis.
    Ben 7 yıl Derindere de hasar danışmanlığı yaptım. Kendi görüşlerime göre açıklayayım.

Kalifiye eleman bulmak zor buluncada istediği parayı veremezsin çünkü içerde çalışan diğerleri bunu duyunca ortalık karışıyor.

Adamı buldun parayı verdin tıkır tıkır çalışıyo işler on numara çıkıyo bakıyosun geliyo ben gidiyom istifayı veriyor. Bi bakıyosun rakip bayide işe başlamış.

Bunların dışında distribütör yedek parça kotası koyar düzelebilecek çamurluk değişir. Hiç uğraşmazlar. Zaten çamurluklar falan artık 0,5 saçında altında ısıtmaya gelmiyo alüminyumdan hiç bahsetmiyorum bayilerin hepsinde onarım kiti var çünkü ana üretici tüm dünyada onarılabilir diyo ama bizim distribütör onarma parça sat diyo.

Bide bizim ustalarımız ağzına sigara alıp çalışmayı severler. Yetkili de yasak tabi. Mesai saatleri belli 10 da işe gelmek falan olmaz parası kesilir.

Böyle böyle el melekesi iyi olan ustalar sanayilere kaçıyorlar. Meslek liseleri yerine imam hatip dayatması da artınca iyi bitirdiler sektörü.

Bundan 2-3 yıl önce @SULTANOGLU ile konuşurken 5-10 yıl sonra doğru dürüst boyacı kalmayacak bu işi yapan çok para kazanacak diyorduk. O günler yaklaşıyor.

Boya tutturma olayını alırsın boyayı bi ışığa çıkıp arabanın üstünde bakarsın renk kartelası yaparsın kendine. Ama yetkili de bilgisayara boya kodunu girip basıyorlar boyayı bişey diyemem çünkü adamların muaelinde o yazıyor.

Yetkilide ki kalitenin düşmesi genelde bunlara bağlı daha da bi dünya şey yazılır altına.
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yetkili servise güvenmeyin arkadaşlar, Türkiye'de yaşadığımızı unutmayalım.
    Çok sevdiğimiz üç harfli markanın bir yetkili servisi, yeri geliyor arabayı sanayide boyatıyor.
    Çok sevdiğimiz, sorunsuzluğuna güvenilen, altı harfli japon markasının bir yetkili servisinin sahibi, çalışanlarına "bu parçayı ezin, bunu çizin" talimatları veriyor.
    Özel servis çok mu iyi, değil. Boyadım der macun sürer, fotoğraf çektikten sonra siler. Vs vs uzuyor gidiyor böyle
    Babanızın oğlu değilse, oturup onarım aşamalarını takip etmiyorsanız kimseye güvenmeyin.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 7 yıl Derindere de hasar danışmanlığı yaptım. Kendi görüşlerime göre açıklayayım.

Kalifiye eleman bulmak zor buluncada istediği parayı veremezsin çünkü içerde çalışan diğerleri bunu duyunca ortalık karışıyor.

Adamı buldun parayı verdin tıkır tıkır çalışıyo işler on numara çıkıyo bakıyosun geliyo ben gidiyom istifayı veriyor. Bi bakıyosun rakip bayide işe başlamış.

Bunların dışında distribütör yedek parça kotası koyar düzelebilecek çamurluk değişir. Hiç uğraşmazlar. Zaten çamurluklar falan artık 0,5 saçında altında ısıtmaya gelmiyo alüminyumdan hiç bahsetmiyorum bayilerin hepsinde onarım kiti var çünkü ana üretici tüm dünyada onarılabilir diyo ama bizim distribütör onarma parça sat diyo.

Bide bizim ustalarımız ağzına sigara alıp çalışmayı severler. Yetkili de yasak tabi. Mesai saatleri belli 10 da işe gelmek falan olmaz parası kesilir.

Böyle böyle el melekesi iyi olan ustalar sanayilere kaçıyorlar. Meslek liseleri yerine imam hatip dayatması da artınca iyi bitirdiler sektörü.

Bundan 2-3 yıl önce @SULTANOGLU ile konuşurken 5-10 yıl sonra doğru dürüst boyacı kalmayacak bu işi yapan çok para kazanacak diyorduk. O günler yaklaşıyor.

Boya tutturma olayını alırsın boyayı bi ışığa çıkıp arabanın üstünde bakarsın renk kartelası yaparsın kendine. Ama yetkili de bilgisayara boya kodunu girip basıyorlar boyayı bişey diyemem çünkü adamların muaelinde o yazıyor.

Yetkilide ki kalitenin düşmesi genelde bunlara bağlı daha da bi dünya şey yazılır altına.
    Hocam çok doğru da, 20 senedir mi böyle olur bu iş?

Ancak tüm bunlar, nedenler şunlar bunlar bence yeterli sebep değil, yetkililerin iş yapma ahlakı da bence sıkıntılı, hatta *** atılan sanayiden daha da sıkıntılı. Çünkü tüketici bilinçsiz. Türkiye'de birçok marka bunu bilerek istediği gibi at koşturuyor. Sırf otomobil değil, cep telefonu da böyle, bilmemne de böyle, insanlar "insan gibi" muamele görünce şaşırıyor, "oaaaaaaa Apple'ın servisi manyak, telefonu değiştirdiler" diye. Amazon sıkıntısız sorunsuz iade alıp 2.gün parayı yatırınca "aaaoooaaaa Amazonnnnnn" diyoruz...

3 marka araba kullandım, babamınkileri de sayarsak 5 oluyor. Yahu hiçbirinin mi "yetkili"si iyi olmaz.

Çok "kurumsal" görünen BMW-Mercedes servislerini de biliyoruz, görüyoruz, öyle komedi işler yapıyorlar ki. Doğuş vs zaten en bombaları. Bunlar servis manueli bilmemne ile de açıklanamaz ki, bariz kötü niyet var.

Hadi bunları geçtim, Subaru, Volvo bilmemne gibi araçlarınkiler de böyle. Yahu bi taneniz düzgün olsun, düzgün iş yapın... Yok. Ya carlayacaksın, ya mahkeme bilmemne diye uğraşacaksın.

Sanayiye giden adam yine biraz daha bilinçli, usta şurasını şöyle yapalım burasını böyle yapalım diye geliyor. Kazıklanan yine kazıklanıyor da...

Dediğin gibi hocam, yazacak edecek çoook şey var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yetkili servise güvenmeyin arkadaşlar, Türkiye'de yaşadığımızı unutmayalım.
    Çok sevdiğimiz üç harfli markanın bir yetkili servisi, yeri geliyor arabayı sanayide boyatıyor.
    Çok sevdiğimiz, sorunsuzluğuna güvenilen, altı harfli japon markasının bir yetkili servisinin sahibi, çalışanlarına "bu parçayı ezin, bunu çizin" talimatları veriyor.
    Özel servis çok mu iyi, değil. Boyadım der macun sürer, fotoğraf çektikten sonra siler. Vs vs uzuyor gidiyor böyle
    Babanızın oğlu değilse, oturup onarım aşamalarını takip etmiyorsanız kimseye güvenmeyin.
    Aynen öyle, her iş için gidilecek yeri bilmek lazım sanayide, yoksa beter olur

Ama işte benim inanamadığım, "yetkili" denen servisler bunlardan kötü iş çıkarmayı başarıyor arkadaş.

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

abi doğru yazmışsın. Burada yetkili servis konusundada şunu demek istiyorum boya konusunda özellikle ciddi eğitimelr veriyoruz, renk okuma cihazları, boya formulunu çıkartıkları sistem, renk kartları, aklınıza gelebilecek renk tutturmada işlerini kolaylaştıracak herşeyveriyoruz ve cidden emin olun bunu kullanan servis kadar kullanmayanda var. Kişisel olarak çalıştığım birebir ziyaret ettiğim servisler hepsi hakkaten çok güzel noktalardaydı. Türkiyede boya olayı acayip bir fobi olduğundan en büyük sorumluluk o adamlardaydı resmen. renk konusunda yorum yapmayacak dünya üstünde bir kişi varmı? arabadan en anlamayan bile rengine bakıyor, bu yüzden emin olun çoğu yekilide özellikle bizim çalıştıklarımızda adamlar bu işi düzgün bir şekilde yapıyorlar.

Fakat gel gelelim bu pembe dünyanın öbür tarafında hiç mi yok bir yamuk? var amk. Ulan smartı boyatmaya yetkiliye verdi kardeşim adamlar kapısını yırttı arabanın sökerken yırtmışlar plastik olduğundan. yaparız demişler ederiz demişler bom *** iş yapmışlar. yani adam istediği kadar yetkili olsun içeride işi yapan ustanın o gn keyfi morali düzgün değilse bir *** olmaz.

Oğuzun dediğide çok doğru, abi adam bu işi olabildiğince düzgün yapıyor fakat arabayı toplayan adam o camları süpürmeyip almıyorsa yada atıyorum parçayı takarken çiziyorsa başkası yüzündne 3 aylıp primi yanıyorsa. kaçıyor gidiyor başalrım işine diyor, kendi servisini boyahanesini açıyor.

son olarak bir türkiye gerçeği daha söylemek istedim. Dünya üzerinde istediğiniz ülkeye gidin hiç birinde tek parça rengi bu kadar turruran bir millet göremezsiniz. Bu normal boya uygulama süresince metalik renklerde neredeyse yok. MEtalikse renk sana derlerki yan parçaya aktararak boyayı tuttur. Tek parça yapabiliyorsan o rengide ayrıca alıp elini öperler adamın. O yüzden ustalarımızın kıymetini bilelim Dünyada Nereye giderseniz gidin yan parçaya aktararak boyayı tuttururlar. Bunu Türkiyede adamın boyanmamış parçasına yaparsan o boyacıyı vururlar söyleyeceklerim bu kadar
    74 model sehpa...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler