User Tag List

Sayfa 21/37 İlkİlk ... 11192021222331 ... SonSon
689 sonuçtan 381 ile 399 arası

Konu: 2020 Station Wagon Sahipleri Güncel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selamlar herkese , 2013 peugeot 508 sw 1.6 thp otomatik vites için düşünceleriniz nedir ? Şuan için km konusunda benzinliler daha yakın bana
    Memuration

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selam

2004 Audi A6 C5 Avant aracım için Coilover alma düşüncesine girdim.

Neden ihtiyaç duydun derseniz; arada yükseltmeyi, arada alçaltmayı istiyorum.

Kışın karlı alanlarda kullanırken ve arada arazi koşullarına girdiğimde yükseltmek için, Otoban vs uzun yol için düşürmeyi planladığım için.

Merak ettiğim Coil konforda olumsuzluk oluştururmu, yükselttiğimizde sorun oluştururmu ( Mantıklı Seviyede)

Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orkuteren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar herkese , 2013 peugeot 508 sw 1.6 thp otomatik vites için düşünceleriniz nedir ? Şuan için km konusunda benzinliler daha yakın bana
    Kullanmadım ama baya övüyorlar

Tipi hoş, arka tarafının yakışıklılığı shooting brake tadında

Sedanından güzel bir araba

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 tdi 2011-2012 ibiza station vagon bakıyorum. Alacağım araba yüksek ihtimal ile 100-180bin bandında olacak.

Vag konusunda kendime ait ilk tecrübe olacağı için bazı sorularım var,

1-Bunlar hakkında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Triger, devirdaim-termostat, yağ-filtre, diğer kayışları alır almaz değiştireceğim için bunları es geçiyorum, bakımlıda alsak yapılan işlerin ne olduğunu bilmem gerekiyor, bunun içinde değiştirmek en kolayı. Benim için kasa-hasar durumunda araba çapraz gitmesin, şasede katlanma olmasın podyede işlem olmasın, içte trim sesi yapacak düzeltilmemiş yerler olmasın yeterli. O sebeple motor-mekanik kısmı benim için önemli, lifte aldığımızda nokta atışı şu noktalara bakın diyebileceğiniz yerler var mıdır? Daha önce yapılması gereken fakat atlanmış bakımları tespit için şu keçe şu hortum kronik, şu conta yağ kaçırmaya başlar, şu sensör bulunması gerekiyor fakat iptal ise gibi gibi.

2- sanırım en dolusu style oluyor. Referance ise boş serisi. Otomatik olarak ilanlarda göremedim, bu kasada sw olarak otomatik bulunabiliniyor mu ?

3- alınca aile aracı olduğu için zamanla dolduracağım gibi duruyor ama bizim japonlar gibi değil sanırım işleyiş. Çoğu parçası vs. bulunuyor. Yani 200km de style almaktansa 100km de referance alıp arka camları elektrikliye gerekli döşeme/bakalit/switch/motorlar vs alınarak geçilebilir mi ? Ha keza dijital klima kontrolü sök-tak-tanıt sistemiyle geçilebilir mi ?

4- arabayı bizimkilere bırakacağım için herhangi bir mekanik değişiklik yapmadan sadece yazılım ile daha iyi bir map'a yakıt ekonomisi ve güç artışı mantıklı olur mu? yoksa güvenli-sorunsuzluk için aynı şekilde bırakmak kafi midir?

Herkese çok teşekkürler, beyinli araçlar ciddi anlamda yabancı olduğum bir husus özellikle alman grubu yabancı olduğum bir konu. Mekanik bir araç kullanıcısı olduğum kafamın basmadığı yerleri sormaya çalıştım, yanlış hatalı yazım için kusura bakmayın. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar,

Kışın karlı alanlarda kullanırken ve arada arazi koşullarına girdiğimde yükseltmek için, Otoban vs uzun yol için düşürmeyi planladığım için.

Merak ettiğim Coil konforda olumsuzluk oluştururmu, yükselttiğimizde sorun oluştururmu ( Mantıklı Seviyelerde)

allroad modelinin süspansiyon sistemini bulup taksanız daha iyi olmaz mı ?

youtube'da bi eleman vcds ile süspansiyona fake bilgiler verip güzelce bastıydı a6 allroad'ı
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selam

Merak ettiğim Coil konforda olumsuzluk oluştururmu, yükselttiğimizde sorun oluştururmu ( Mantıklı Seviyede)

Coil ile manuel zırt pırt indir kaldır yapacağına, uğraşacağına air düşünemz misin?
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Coil ile manuel zırt pırt indir kaldır yapacağına, uğraşacağına air düşünemz misin?
    Air beni hep yolda bir gün bırakabilecek bir sistem gibi geliyor.

Aracı istediğim zaman lifte alabilme imkanım olduğu için coil le istediğim zamanlarda müdahale edebilirim.

Ama onunda yükseltme durumundaki konforu yada alçaltmadaki konforu ne durumda olur, güvenlik zaafiyeti verir mi diye merak ediyorum.

Yüksek durumundayken zaten sürat yapılmaz ama alçak durumunda zararı dokunur mu acaba ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    allroad modelinin süspansiyon sistemini bulup taksanız daha iyi olmaz mı ?

youtube'da bi eleman vcds ile süspansiyona fake bilgiler verip güzelce bastıydı a6 allroad'ı
    Maliyetli bir iş olur muhtemelen, Allroad süspansiyonlarını bulmak, modifiyesini yapmak, yazılımını atmak bir sürü iş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maliyetli bir iş olur muhtemelen, Allroad süspansiyonlarını bulmak, modifiyesini yapmak, yazılımını atmak bir sürü iş
    maliyet kısmını bilmiyorum ama uğraştırıcı bir iş olmaz. Kalibrasyon yapılır sadece sanırım.
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

korkmazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın 2016 modelini 0 dan 65.000 km ye kadar kullandım.bendeki 1.4 tdi olanlardandı eğer boyun uzun ise veya ailede uzun boylu birileri var ise kesinlikle tavsiye etmem .kronik sıkıntı olarak km den dolayı herhangi bir problem yaşamadım.ben genelde tek başıma kullandığım için çok problem olmuyordu benim için fakat araç dolu olduğu zaman iç mekan rahatsız edici oluyordu.yakıt olarak az yakar gidişi araç için için yeterlidir
    ALFA ROMEO MİTO QV

mcanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @207_TR

Aşağıda profilini paylaştığım (Eren Güneş) arkadaş yardımcı olur, güvenebilirsin. forumdan da tanıyanlar vardı, ben kendime coilover almıştım kendisinden almanya'dan getirtmişti sağolsun sürekli de yardım etti

Eren Guneş | Facebook
    her işte usta olmaya çalışan, her işin çırağı kalır.

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [IMG][/IMG]
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar Passat Variant için anlaştım 2016 model highline, çok uzun zamandır iç geçirerek baktığım ancak cesaret edemediğim bir araçtı. Yakından görünce yenik düştüm bir şekilde alıyorum. Yarın satışını yapacağız. Keşke hepimiz RS6 sahibi olsak ancak ülke şartlarında 1.6 TDI candır diyelim.
    E90 330i

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tequila818 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Passat Variant için anlaştım 2016 model highline, çok uzun zamandır iç geçirerek baktığım ancak cesaret edemediğim bir araçtı. Yakından görünce yenik düştüm bir şekilde alıyorum. Yarın satışını yapacağız. Keşke hepimiz RS6 sahibi olsak ancak ülke şartlarında 1.6 TDI candır diyelim.
    Cok merak ettigim skodadan sonra gecmeyi dusundugum bir araba. Deneyimlerini paylasirsan cok sevinirim
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tequila818 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusuruma bakma. Hayirli olsun dememisim
    Kazasiz belasiz simdiden
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

VW6R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok merak ettigim skodadan sonra gecmeyi dusundugum bir araba. Deneyimlerini paylasirsan cok sevinirim
    Yaklaşık 1 ay kadar kullandım bagaj hacimi yeterli, yakıtı uzun yolda 5.3 Lt civarı ( otoban kullanımı, limitsiz yerlerde dip gaz ).

Kazasız belasız kullanın..
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusuruma bakma. Hayirli olsun dememisim
    Kazasiz belasiz simdiden
    Teşekkür ederim. Aracı yarın teslim alacağım. Öncelikle piyasasinin sedanlara göre daha düşük olmasına anlam veremedim çünkü görüntüsü daha güzel ve daha fonksiyonel. Henüz kullanmasam da cam tavan ve açık renk döşeme olanlarda arabanın içi çok ferah hissediliyor. Test etmeye yakıt tüketiminden baslayacagim.izmir şartlarında bakalım ne civarda gezecek. Alırken özellikle 2016 ve sonrasi bakmak gerekiyormuş yeni öğrendim. Burçin görürse daha detaylı yazar. Fazla seçenek yok. İstediğiniz renk ve donanımı yakalayınca araba temizse almak gerek. Bende de hızlı gelişti. Çok düşünürsem arabayı kaçırıyorum başkası alıyor. Bakalım artısıyla eksisiyle kullanacağız.
    E90 330i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın bagajına camper box yaptırmayı düşünüyorum.

Dışa doğru açılan 2 tane çekmece. Çekmecelerin 1 tanesine ıvır zıvır diğerine ise kamp ocağıi tencere tava vs mutfak ekipmanı koymayı planlıyorum.

Arka koltukları yatırınca da arka koltukların üzerine doğru açılabilecek bir platform ve bu platformun üzerine yatak koyabileceğim )şişme yatak yada sünger bir operasyon düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuda fikir ve önerilerinize açığım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler