User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Amazon.de 'den 2.el bilgisayar almak...

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Amazon.de 'den 2.el bilgisayar almak...

Bir arkadaşım burada saçma sapan fiyatı olan bir oyun bilgisayarını baya uygun bir fiyata ikinci el olarak Amazon.de'de bulmuş. Haliyle almak istiyor ancak sanıyorum Türkiye'ye gönderilmiyor bunlar, gerçi arkadaşın bulduğu ilanda Türkiye'ye güya gönderim görünüyor ama bu sefer de arkadaşım satıcıya ve ürüne güvenemedi. Sabahtan beri araştırıyor, bir yamuk olmasın, nasıl yapabiliriz vesaire diye...

Bunun için en azından kendisi sipariş verip, adres olarak Almanya'da bilgisayardan falan da anlayan birilerine yönlendirmeyi düşünüyor, o alacak, kendisi de DHL vs. gibi bir kargoyla kendisine göndertecek, tabi eğer ürün düzgünse, bir problem yoksa.

Daha önce böyle bir işlem yapan var mıdır?

Amazon.de'den Almanya içerisinde ikinci el bilgisayar alışverişi yapan, veya direkt olarak oradan 2.el alıp Türkiye'ye gönderim sağlatabilen... Tecrübeleri aktarabilirseniz çok sevinirim.

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2. El degil ama sifir urun aldim. Kargo gumruk dahil tr fiyatindan 1.200tl ucuza geldi ki %50 ucuza almis oldum kargo kisminda vergiler vs dahil diye yaziyorsa tnt ile geliyor zart diye gumruguylede ugrasmiyorsunuz. Tek dert malin durumu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. El degil ama sifir urun aldim. Kargo gumruk dahil tr fiyatindan 1.200tl ucuza geldi ki %50 ucuza almis oldum kargo kisminda vergiler vs dahil diye yaziyorsa tnt ile geliyor zart diye gumruguylede ugrasmiyorsunuz. Tek dert malin durumu
    Şöyle bi gariplik var, Amazon'da üst sınır mıdır nedir 715€ görünüyor, fiyat efsane, %50'den de ucuz olması komik ve zaten o kıllandırdı.

Başkaları da bakmış mesela, burada 15.000 TL olan ekran kartı yine 715 Euro...

Son aşamaya kadar geliyoruz, tamamla desek satın alacağız. Vergilere şuna buna bakıyoruz, hiçbiri de yok. Gönderim mümkün güya.

Acaba diyoruz siparişten sonra adam "kalan şu kadar tutarı da hesabıma gönderin, ben de kargo yapayım" mı diyecek. Anlayamadık gitti.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TR gümrükte ikinci el ürün ile ilgili durum nedir?

ikinci el üründe ekstra bir vergi çıkıyor diye biliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle bi gariplik var, Amazon'da üst sınır mıdır nedir 715€ görünüyor, fiyat efsane, %50'den de ucuz olması komik ve zaten o kıllandırdı.

Başkaları da bakmış mesela, burada 15.000 TL olan ekran kartı yine 715 Euro...

Son aşamaya kadar geliyoruz, tamamla desek satın alacağız. Vergilere şuna buna bakıyoruz, hiçbiri de yok. Gönderim mümkün güya.

Acaba diyoruz siparişten sonra adam "kalan şu kadar tutarı da hesabıma gönderin, ben de kargo yapayım" mı diyecek. Anlayamadık gitti.
    böyle derse iptal edemiyor musunuz?
    bilmediğimden soruyorum n11 vs gibi değil mi?
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir arkadaşım burada saçma sapan fiyatı olan bir oyun bilgisayarını baya uygun bir fiyata ikinci el olarak Amazon.de'de bulmuş. Haliyle almak istiyor ancak sanıyorum Türkiye'ye gönderilmiyor bunlar, gerçi arkadaşın bulduğu ilanda Türkiye'ye güya gönderim görünüyor ama bu sefer de arkadaşım satıcıya ve ürüne güvenemedi. Sabahtan beri araştırıyor, bir yamuk olmasın, nasıl yapabiliriz vesaire diye...

Bunun için en azından kendisi sipariş verip, adres olarak Almanya'da bilgisayardan falan da anlayan birilerine yönlendirmeyi düşünüyor, o alacak, kendisi de DHL vs. gibi bir kargoyla kendisine göndertecek, tabi eğer ürün düzgünse, bir problem yoksa.

Daha önce böyle bir işlem yapan var mıdır?

Amazon.de'den Almanya içerisinde ikinci el bilgisayar alışverişi yapan, veya direkt olarak oradan 2.el alıp Türkiye'ye gönderim sağlatabilen... Tecrübeleri aktarabilirseniz çok sevinirim.
    amazon.de , co.uk ve com dan çok alışveriş yapıyorum

Refurbished üründe aldım ama ufak rakamlı kutulu sıfır gibi klavye , bluetooth aksesuar vs

notebook da faturalama ve gümrüklemede sıkıntı olabilir , amazonun kendi sattığı urunlerde zaten tüm gümrük işlemlerini kendi hallettiği için sorun yaşama ihtimaliniz sıfır

amazon dışındaki satıcılarda tüm gümrük işlemlerinden siz sorumlusunuz aldığınız rakam + gümrük şeklinde eğer gümrükte sıfır olmadığı anlaşılırsa problem olur bence

o yüzden iyi araştırıp dikkatli alışveriş yapmak gerekli

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    böyle derse iptal edemiyor musunuz?
    bilmediğimden soruyorum n11 vs gibi değil mi?
    Edilebiliyordur herhalde ama emin olamadık, Amazon'a da mesaj attı arkadaş, bakalım bekliyoruz.

Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amazon.de , co.uk ve com dan çok alışveriş yapıyorum

Refurbished üründe aldım ama ufak rakamlı kutulu sıfır gibi klavye , bluetooth aksesuar vs

notebook da faturalama ve gümrüklemede sıkıntı olabilir , amazonun kendi sattığı urunlerde zaten tüm gümrük işlemlerini kendi hallettiği için sorun yaşama ihtimaliniz sıfır

amazon dışındaki satıcılarda tüm gümrük işlemlerinden siz sorumlusunuz aldığınız rakam + gümrük şeklinde eğer gümrükte sıfır olmadığı anlaşılırsa problem olur bence

o yüzden iyi araştırıp dikkatli alışveriş yapmak gerekli
    Hocam işin komiği Türkiye'den bir örnek de göremedik bununla ilgili, ama sağda solda 2-3 tane mesaj da gördüm, benzer şekilde alakasız bir sıfır ürün fiyatı, ikinci el 715 Euro etiket... Kimse de bir şey diyememiş

Yani hadi Türkiye'ye gönderim konusunda ikinci el kabul edilmiyordur, ne bileyim gümrük çıkıyordur vesaire, gümrük, kdv eklesek bile bilgisayar hala deli ucuza geliyor. İşin bu kısmı garip geliyor, bu kadar "olumlu" durum olmaz, kesin bi halt var diye

Hadi o zaman dedik ver 715 Euro'yu Almanya'da arkadaşa göndert... O da buraya DHL ile falan göndersin eğer üründe bi yamuk yoksa...

Olayın aslını öğrenemedik yani. Nedir ne değildir...

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ürünü alırken en son aşamada vergiler yazar. Eğer vergi çıkıyorsa ürün gelir. Vergi çıkmıyorsa uğraşırsınız.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ürünü alırken en son aşamada vergiler yazar. Eğer vergi çıkıyorsa ürün gelir. Vergi çıkmıyorsa uğraşırsınız.
    Hiç bişey çıkmıyor hocam... Kur garantisi mi ne ekliyor sadece 100-200 TL...

Peki Almanya'da bi arkadaşına göndertsek?

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bildiğim kadarıyla ülkeye 2.el bir şey sokulmuyor. Sadece sıfır ürün sokabiliyorsunuz. Amazon.de'de genelde gümrük dahil yazılıyor ama satıcı amazon ise sadece. Satıcı amazon değilse bütün vergiler size ait, orada yazan fiyat sadece ürün + kargo oluyor. Almanya'da bir arkadaşa göndertebilirsiniz ama yine dediğim gibi 2.el ürün yasak benim bildiğim kadarıyla. Sıfır olarak gönderirlerse de fatura tutarına %20 gümrük uygularlar ama fatura tarihi eski olursa yine sıkıntı çıkabilir. Yani çok riskli bir süreç.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Silence45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla ülkeye 2.el bir şey sokulmuyor. Sadece sıfır ürün sokabiliyorsunuz. Amazon.de'de genelde gümrük dahil yazılıyor ama satıcı amazon ise sadece. Satıcı amazon değilse bütün vergiler size ait, orada yazan fiyat sadece ürün + kargo oluyor. Almanya'da bir arkadaşa göndertebilirsiniz ama yine dediğim gibi 2.el ürün yasak benim bildiğim kadarıyla. Sıfır olarak gönderirlerse de fatura tutarına %20 gümrük uygularlar ama fatura tarihi eski olursa yine sıkıntı çıkabilir. Yani çok riskli bir süreç.
    Tamam eyvallah, peki yani atıyorum arkadaşım bana kendi bilgisayarını gönderiyor... Buna da engel oluyorlar mı? DHL ile gönderince hiç bir yerde takılmıyor diye biliyorum, 2-3 günde kapıya kadar geliyor genelde bu tip kargolar.

Ya da Almanya'da birine teslimat yapılacak, arkadaş da gidip oradan alacak

Ama başından beri fiyata takılıyoruz.

Satıcıdan efendim kampanya var ondan falan gibi cevap gelmiş bu arada... Taş veya hıyar koyup göndermesinler?

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamam eyvallah, peki yani atıyorum arkadaşım bana kendi bilgisayarını gönderiyor... Buna da engel oluyorlar mı? DHL ile gönderince hiç bir yerde takılmıyor diye biliyorum, 2-3 günde kapıya kadar geliyor genelde bu tip kargolar.

Ya da Almanya'da birine teslimat yapılacak, arkadaş da gidip oradan alacak

Ama başından beri fiyata takılıyoruz.

Satıcıdan efendim kampanya var ondan falan gibi cevap gelmiş bu arada... Taş veya hıyar koyup göndermesinler?
    DHL'de yasalara uygun davranmak zorunda sonuçta. Yasaklı ürünlere nasıl direk el koyup geri bile göndermiyorlarsa aynı durum burada da geçerli olması gerekli. Yani her türlü gelmemesi gerekiyor kargo farketmeksizin. Ürünün linkini atmanız mümkün mü?

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Refurbished ürün tablet aldım 2018 yılında. Fiyatı sıfırının yarısı kadardı neredeyse. Ürünü yollayan amazondu, kutuda ezilmeler ve üründe ufak çizikler olabilir diye yazıyordu. Ürün geldi ve sıfırdan farkı yoktu. Bir müddet kullandım sonra da sattım, hiç sıkıntı yaşamadım. Aynı şekilde 2019da bir arkadaşım da 2.el macbook aldı şu anda kullanıyor.
    Önemli olan husus bizim yaptığımız alışverişler "fullfilment by amazon" yani amazon tarafından satılıp-kargolanan ürünlerdi. Alacağınız ürün bu şekilde ise çok düşünmeyin derim. En azından bizim tecrübemiz bu şekilde.
    MR.EVO53

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben şuan kullandığım kasayı ebay.de den aldım ama bir arkadaşımın abisi vardı Almanya da onun evine yakındı gitti baktı test etti tamam dedi. Sonra kargo ile parçalarına ayırıp gönderdi 1 yıl kadar oluyor. Gümrük vs çıkmadı ama şuan ki durumu bilmiyorum
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edilebiliyordur herhalde ama emin olamadık, Amazon'a da mesaj attı arkadaş, bakalım bekliyoruz.

Hocam işin komiği Türkiye'den bir örnek de göremedik bununla ilgili, ama sağda solda 2-3 tane mesaj da gördüm, benzer şekilde alakasız bir sıfır ürün fiyatı, ikinci el 715 Euro etiket... Kimse de bir şey diyememiş

Yani hadi Türkiye'ye gönderim konusunda ikinci el kabul edilmiyordur, ne bileyim gümrük çıkıyordur vesaire, gümrük, kdv eklesek bile bilgisayar hala deli ucuza geliyor. İşin bu kısmı garip geliyor, bu kadar "olumlu" durum olmaz, kesin bi halt var diye

Hadi o zaman dedik ver 715 Euro'yu Almanya'da arkadaşa göndert... O da buraya DHL ile falan göndersin eğer üründe bi yamuk yoksa...

Olayın aslını öğrenemedik yani. Nedir ne değildir...

fiyat normal ciddi ucuz denk geliyor ozellikle ikinci el ise 150 euro kdv gümrük dahil ya logitech g920 aldım ben

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

emreogut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.el ürünün Türkiye'ye ithal edilmesi yasaktır. 2.el eşya ancak yolcu beraberinde eşya statüsünde gelebilir..

emreogut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Parçaları yada pc anca kurye yöntemi ile gelebilir, gümrüğe takılıp takılmaması olayı kesinlikle kaderinize, şansınıza bağlı

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aceleniz yoksa ucuz bir üründe şansınızı deneyin derim. Sorunsuz ulaşırsa asıl ürünü de sipariş edersiniz.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beraberinde bir fatura ile gelirse ''mantıklı rakamlı'' gumruk o malın 2. el olduguna bakmaz vergini ödersin gümrükten çıkışını yaparlar. elektronik cihazların gumruk vergileri neydi son duzenlemelerden sonra ?
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler