User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
23 sonuçtan 20 ile 23 arası

Konu: Yurt dışına kargo nasıl gönderilir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anlaşma olmaz ise dhl tnt falan fiyat anlamında ciddi sıkıntı.

ben 10 yıldır dhl ile calısıyorum. fedex,tnt,solmaz,ase ve bi cok firma ile extra anlasmalarımda var bolgelere göre firmaların fiyatları farklılık gösterebiliyor.

AB üyesi ülkerde en hızlı ve uygun hizmeti DHL veriyor. Çin de yine Dhl

fedex/tnt ABD de dhl den daha uygun fiyatlar veriyor kalite hemen hemen aynı

ortadoğu solmaz loj/skynet fiyatları guzel dhl fedex falan anlasma olsa bile baya kol

rusya,ukrayna,kazakistan ASE asya afrika hızlı kargo en iyisi. özellikle rusyada dhl tnt ve diğer şirketlerle B2C gönderiler yapılamıyor. sadece B2B yapılabiliyor onda da yine fiyatlar oldukca yuksek.
    @HaKo güzel bi noktaya değinmiş eğer alıcı kendisine bulunduğu ulkeden bir kargo hesap numarası actırırsa onun hesap numarasını girerek ödemeyi kendisine yukleyebilirsiniz. ancak bu noktada sizin de bi kac evrak doldurup eğer alıcı ödemeyi kabul etmez ise maliyetleri ödemeyi kabul ettiğinize dair bir taahhüt imzalamız gerek. Alıcı ödemeli yurtdışına kargo gönderilebiliyor ancak biraz cetrefilli.

sonuc olarak en güzeli PTT
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç bilmeyen biri için en kolay şekli kendisininin ödeyeceği gönderi biçimi. İhracat yapan bir işletmenin kargo anlaşmasını yapmıyorlar, sadece far fışkıyesi gönderecekler

Bugün 1 kg kargo için TR-GER çıkış noktası Eskişehir varış 72766 Reutlingen STT var sayalım.

PTT 45 liraya götürüyor. Hiç bir şey yapmadan herhangi bir ptt'nin önünden geçerken bırakıp kargo ücretini ödeyip hayatına devam ediyorsun
    DHL 12.94 Eu, anlaşmamla gönderiyorum.
    DHL ile anlaşma olmadan baktığımda 645,37TL çıktı.

Bu anlaşmalı

Bu kendin gönderdiğinde

Bu Ptt
    bu arada sen fiyatları atınca bende bi detaylı kontrol ettim almanyaya yani 1. bölgeye 1kg 9.6 € ya gönderiyormuşuz biz. 2. bölge misal hollanda 10 € 3. bölge çek cumhuriyeti 10.75 €

rica etsem buna benzer gönderiler yapıyorsanız, DHL in MYbill ekranından kesilmiş faturalardan kontrol edebilir misin. Fiyat gösteren ekranlar her zaman tam doğru olmuyor.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @HaKo @2jz abilerim cevaplarınıza ve ilgilerinize teşekkür ediyorum. Çok sağolun, @2jz teker teker uğraşmışsınız abi size de zahmet verdim kusuruma bakmayın.
    HotHatch Lovers!

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada sen fiyatları atınca bende bi detaylı kontrol ettim almanyaya yani 1. bölgeye 1kg 9.6 € ya gönderiyormuşuz biz. 2. bölge misal hollanda 10 € 3. bölge çek cumhuriyeti 10.75 €

rica etsem buna benzer gönderiler yapıyorsanız, DHL in MYbill ekranından kesilmiş faturalardan kontrol edebilir misin. Fiyat gösteren ekranlar her zaman tam doğru olmuyor.
    Hemen hemen 1-1.5 euro altındaymış yazdığımın. Soy Bakır'ı biliyorum, sizin şirketin gönderi hacmi benim çok üstümdedir.

İlk anlaşmada tanıdık denk geldi, senin dediğin rakamdan teklif hazırladı bana. Sonrasında globalden reddettiler, yeni başlayana bu fiyata olmaz diye 10.50 Eurodan başlıyor tarifem.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler