User Tag List

Sayfa 2/8 İlkİlk 1234 ... SonSon
138 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Araç krizi yokmuş................

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hedefler tutuyorsa kriz yoktur. zaten hedefleri hep düşürmüşlerdi ondan ötv indirimi beklemeyin

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bayide araç olsa da ikinci elde yada fiyat konusunda hiç ama hiçbişey farkedeceğini düşünmüyorum ben
    kur almış başını gitmiş geçen sene ort. 5.5tl desek dolara 50K dolarlık bi araç 275K yapıyor bugün ort. 6.5tl desek 325bin tl yapıyor
    3 ay sonra veya yıl sonuna 7tl nin üzerine çıkarsa ne olacak
    fiyatlar çok yükseldi bayi; ben kârımdan vazgeçeyim mi diyecek

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde herkes o.ç. olmuş ya... Artık sırf galeriler şunlar bunlar değil, herkes yalancı, herkes şeref yoksunu olmuş.

Adamı arıyosun, satıldı diyor, fiyat yükseltip tekrar ilana çıkıyor.

Biri 1 hafta önce alıyor, üzerine 20 kaat koyup ilana çıkıyor.

Geçende arkadaşım 240 bin TL'den CC ilanı vermiş, dedim ki periyodik olarak arabanın satılmadığı her hafta fiyatı yükselt, 300 binlere kadar gel, sonra tekrar benzer şekilde düşür, kesin daha fazlasına satarsın dedim

Ev piyasası da böyle oldu.

Ulan bi durun be... Ne aç köpeklermişsiniz... Yuh...

Geçende bu röportajlardan birinde firma temsilcisi anlatıyor, işte efendim hangi bayi galeriye veriyor, galeri nasıl satıyor, bunları kovalıyoruz, biz de memnun değiliz diyor.

At yalanı, bilmemne yapsınlar inananı...

Ulan, satış temsilcilerini biliyoruz, daha araba yoldayken galeriye haber uçurup, siparişi garantileyen... Bayi veya ana firma bundan nasıl bir memnuniyetsizlik duyacak??? Bir defa herkes kazanıyor, bayiye araba gelse 1 ay dursa, panik yapacaklar fiyat kırıp müşteriye vermeye çalışacaklar. Bunun pazarlığı yerine galeriye az bi iskonto ile veriyor, hem araba gelir gelmez satılmış oluyor, hem de kârından vazgeçmiyor. Galeride arabayı alıp "aha bak bu araba bayide yok, istesen 4 ay sonra gelir" diyor, en az 20 kaat üzerine çakıp kitliyor. Alan memnuuuuuuun, satan memnun... Bayi niye rahatsız olacakmış anasını satayım... Satış temsilcisi kotasını doldurur, bayi başarılı görünür... Arabayı kime çakarsan çak. Satarken milleti mi eliyorsun, hmmm mühendis beye satalım, aaaaa sen kabzımal mısın, yok kardeş veremeyiz...

Herkes yalancı herkes coşmuş ya...

İnşallah hepiniz batarsınız anasını satayım.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde herkes o.ç. olmuş ya...

Duygularımı özetleyen şu kelimeler.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu an dolar kurunu en üstten fiyatladılar döviz düşerken indirim de yapmadılar inanılmaz kar marjı oluştu ve buna rağmen piyasada araç yok..
    opeli aradım ötv indirimli araç için gırtlağa kadar çakılı corsa için 197 bin fiyat verdi yalnız 4 aracım da satıldı yenisi temmuzda gelecek fiyat ne olur bilemeyiz diyor adam..
    oyak indiriminde renault 22 bin lira kadar indirim yapıyor clioda düşünün aradaki kar marjını..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu an dolar kurunu en üstten fiyatladılar döviz düşerken indirim de yapmadılar inanılmaz kar marjı oluştu ve buna rağmen piyasada araç yok..
    opeli aradım ötv indirimli araç için gırtlağa kadar çakılı corsa için 197 bin fiyat verdi yalnız 4 aracım da satıldı yenisi temmuzda gelecek fiyat ne olur bilemeyiz diyor adam..
    oyak indiriminde renault 22 bin lira kadar indirim yapıyor clioda düşünün aradaki kar marjını..
    kâr marjı mı?
    bir kaç sene önceydi galiba tam zamanını hatırlamıyorum bankacı bi arkadaşımın söylediğine göre
    comfrt passatın liste fiyatı 220bin tl iken
    150 tane alınca 160bine verdiler

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bizde herkes o.ç. olmuş ya... Artık sırf galeriler şunlar bunlar değil, herkes yalancı, herkes şeref yoksunu olmuş.

Adamı arıyosun, satıldı diyor, fiyat yükseltip tekrar ilana çıkıyor.

Biri 1 hafta önce alıyor, üzerine 20 kaat koyup ilana çıkıyor.

Geçende arkadaşım 240 bin TL'den CC ilanı vermiş, dedim ki periyodik olarak arabanın satılmadığı her hafta fiyatı yükselt, 300 binlere kadar gel, sonra tekrar benzer şekilde düşür, kesin daha fazlasına satarsın dedim

Ev piyasası da böyle oldu.

Geçende bu röportajlardan birinde firma temsilcisi anlatıyor, işte efendim hangi bayi galeriye veriyor, galeri nasıl satıyor, bunları kovalıyoruz, biz de memnun değiliz diyor.

At yalanı, bilmemne yapsınlar inananı...

Ulan, satış temsilcilerini biliyoruz, daha araba yoldayken galeriye haber uçurup, siparişi garantileyen... Bayi veya ana firma bundan nasıl bir memnuniyetsizlik duyacak??? Bir defa herkes kazanıyor, bayiye araba gelse 1 ay dursa, panik yapacaklar fiyat kırıp müşteriye vermeye çalışacaklar. Bunun pazarlığı yerine galeriye az bi iskonto ile veriyor, hem araba gelir gelmez satılmış oluyor, hem de kârından vazgeçmiyor. Galeride arabayı alıp "aha bak bu araba bayide yok, istesen 4 ay sonra gelir" diyor, en az 20 kaat üzerine çakıp kitliyor. Alan memnuuuuuuun, satan memnun... Bayi niye rahatsız olacakmış anasını satayım... Satış temsilcisi kotasını doldurur, bayi başarılı görünür... Arabayı kime çakarsan çak. Satarken milleti mi eliyorsun, hmmm mühendis beye satalım, aaaaa sen kabzımal mısın, yok kardeş veremeyiz...

Ev konusu zaten anlaşılır gibi değil. Adam 1-2 sene önce yine o güne göre ve bulunduğu yere göre yüksek bir fiyat yazmıştı.1-2 sene önce fiyatı atıyorum 600 iken bugün 1200 yazmış. Neymiş, euro olarak harcama yapmışmış. İyide evin kaba inşaatını Almanlar ile yapmadın ki, betonu, demiri, tuğlayı...kaba inşaat için gerekli olanları Almanlar ile yapmadın ve ithal etmedin ki. Sadece, doğramalar, camlar, beyaz eşya, ısıtma-soğutma grubu Alman malı. İnşaatı yaparken, o ithal malzemeleri alırken euro kaçtı şimdi kaç, ne oldu da fiyatı ikiye katladın.
    Nasıl bir kazanç sağlamaktır ya. Fiyatı x2 yaptığında da acaba vergisel kısmı nasıl beyan edecek tabiki düşükten gösterecek değil mi? Bence öyle.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ev konusu zaten anlaşılır gibi değil. Adam 1-2 sene önce yine o güne göre ve bulunduğu yere göre yüksek bir fiyat yazmıştı.1-2 sene önce fiyatı atıyorum 600 iken bugün 1200 yazmış. Neymiş, euro olarak harcama yapmışmış. İyide evin kaba inşaatını Almanlar ile yapmadın ki, betonu, demiri, tuğlayı...kaba inşaat için gerekli olanları Almanlar ile yapmadın ve ithal etmedin ki. Sadece, doğramalar, camlar, beyaz eşya, ısıtma-soğutma grubu Alman malı. İnşaatı yaparken, o ithal malzemeleri alırken euro kaçtı şimdi kaç, ne oldu da fiyatı ikiye katladın.
    Nasıl bir kazanç sağlamaktır ya. Fiyatı x2 yaptığında da acaba vergisel kısmı nasıl beyan edecek tabiki düşükten gösterecek değil mi? Bence öyle.
    Ya yapılan, anlatılan, gösterilen her şey hikaye, hep üçkağıt...

Hayır anlamadığım, bunlardan şikayet eden insanlar, bugün aynı şeyi kendisi yapar hale gelmiş. Gittikçe "moda" oluyor herhalde..

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ya yapılan, anlatılan, gösterilen her şey hikaye, hep üçkağıt...

Hayır anlamadığım, bunlardan şikayet eden insanlar, bugün aynı şeyi kendisi yapar hale gelmiş. Gittikçe "moda" oluyor herhalde..
    Kaç aydır evdeyiz; çevremizdekilerin ne kadar yalan söylediğini kelimelerle anlatmak çok zor. Ya en basitinden, çocuğun birinin anası eşimin dahil olduğu wp grubunda ben hüseyin can'a (ismi salladım ) kesinlikle telefon vermiyorum diyor ama çocuk sürekli elinde telefon ile geziniyor.
    Bir şey oluyor benim çocuğum kesinlikle yapmaz diyor; suç üstü yapılıyor yine inkar ediyor.
    Tepemizden izmarit düşüyor, komşu kesinlikle bizde içen yok diyor; ulan oğlun ve kayınpederin içiyor işte nasıl inkar ediyorsun. Bunu yapan da devlet okulunda ilkokul öğretmeni. Gel de şimdi bundan hayır bekle. Ne anlatacak çocuklara, nasıl yalan söylenir onu mu. ?

Bu ve benzeri insancıklar malesef çocuk da yetiştiriyor ve amip gibi çoğalıyorlar. Çocuk yalan söylerek büyüyor. Domino etkisi şeklinde olaylar bu raddeye kadar geliyor.

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Satışçı arkadaşlar daha iyi bilirler ama eskiden distribütör getirdiği araçların vergisini araç bayii tarafından satılınca öderdi.

Şuan gelen her araç gümrükten girer girmez vergileri ödendiği için araç üretim bandına girdiği anda satış elemanı tahmini günü veriyor ve ödeme için kendinizi hazırlamanızı istiyor. Araç gümrükten girdiği anda sizinde ödemeleri bitirmenizi bekliyorlar.

Araçları galericilerin almasından Distribütörler ciddi anlamda rahatsızlar. Hatta galerici ile çalışan satışçı tespit ederlerse büyük arıza çıkarıyorlar.
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Satışçı arkadaşlar daha iyi bilirler ama eskiden distribütör getirdiği araçların vergisini araç bayii tarafından satılınca öderdi.

Şuan gelen her araç gümrükten girer girmez vergileri ödendiği için araç üretim bandına girdiği anda satış elemanı tahmini günü veriyor ve ödeme için kendinizi hazırlamanızı istiyor. Araç gümrükten girdiği anda sizinde ödemeleri bitirmenizi bekliyorlar.

Araçları galericilerin almasından Distribütörler ciddi anlamda rahatsızlar. Hatta galerici ile çalışan satışçı tespit ederlerse büyük arıza çıkarıyorlar.
    O kadar rahatsızlar ki şu anda 5 tane 0 km higline golf aylardır satılmayı bekliyor. Bayinin önünden geçerken AutoCenter'da doğuş oto mu vardı diye tabelaya bakıyorsunuz. Her geçen gün de fiyat arttırıyor.

https://oskarotomotiv.sahibinden.com...0-2a3-rxWu01aQ

Bu galerinin 2 üst caddesi de ne kadar GT-line 2008 ve 3008 varsa toplamış.
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Wromm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar rahatsızlar ki şu anda 5 tane 0 km higline golf aylardır satılmayı bekliyor. Bayinin önünden geçerken AutoCenter'da doğuş oto mu vardı diye tabelaya bakıyorsunuz. Her geçen gün de fiyat arttırıyor.

Golf 8 geliyor, elindeki 2019ları bekletenler 2021e ramak kala turşusunu kurarlar artık.
    123d

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Golf 8 geliyor, elindeki 2019ları bekletenler 2021e ramak kala turşusunu kurarlar artık.
    2021 golf 8'leri de 2 dükkan ötedeki galeri toplar 350den ilana girer
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lütfen. bunlar dizel dsg imiş. Golf 8'de dizel yok. Değil altın, elmas değerinde bunlar
    Okumadan imzalamam.....

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bak şimdi çok önemli bir yere degindin... Ankara'daki en büyük Nissan bayisinin elinden bayiliğini aldılar sırf bu peşin odemeler yüzünden... Bayilerin bazı modelleri altın bozdurur gibi galeriye vermeleri boşuna değil...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

keske oyle olsa.

2012 yilinda bayide bir tane kirmizi mk2 leon fr vardi full paket birtek sunrouf yok.

ben arabayi alirken ibizafr bayi cok zorladi beni mk2 alayim diye elinde kalmis.

yalan yok sunrouf olsaydi alirdim ama neyse konu karismasin.

ben almadim seat bulusmasina gittim o siralar mk3 lerde gelmis falan bu hikayeyi anlatiyorum.

bana sey diyorlar abi alsaydin mk2 kasa en iyisi mk3 kotu yaptilar diyorlardi yoruma bak

aradan 1 sene gecti hepsi mk3 leon fr aldi mk2 boklamaya basladilar

ozetle bizim millet garip gidip alir yani elde kalmaz hatta yenisinden daha pahali olsa dahi gidip alir
    Seat IBIZA FR

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Doğuş oto genelde böylelerine araç satmamaya çalışıyor. Genelde diğer bayilerden alıyorlar.

Hanımın patronu peugeotun şu yeni suvu 2008 mi ne onu bayide bulamadı da gitti galeriden aldı sıfır olarak.

Ayrıca bazı galeriler arabayı bide plazadan konfetiler ile teslim ettiriyorlar. Aşıl ta..ak onlarda işte

Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bak şimdi çok önemli bir yere degindin... Ankara'daki en büyük Nissan bayisinin elinden bayiliğini aldılar sırf bu peşin odemeler yüzünden... Bayilerin bazı modelleri altın bozdurur gibi galeriye vermeleri boşuna değil...
    Zorda kalan şeytanla anlaşma yapıyor. Bu piyasada başka türlü çorba kaynamaz yoksa.
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://twitter.com/eozpeynirci/stat...7Ctwgr%5Etweet

Daha çok bekleriz araba............
    Okumadan imzalamam.....

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://twitter.com/eozpeynirci/stat...7Ctwgr%5Etweet

Daha çok bekleriz araba............
    Skoda Scala mı la onlar?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler