User Tag List

Sayfa 4/8 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
138 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Araç krizi yokmuş................

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Scalaların 1800 adedi Abdiİbrahim ilaç a kiralandı. Bi 500 adet kadar mavi renk gelicek sektörde farklı bir firmaya.

Skoda sanırım çok güzel teklifle geldi ilaç sektörüne , 2 büyük firma Tr ye gelmeden lansman öncesi teslim olarak anlaştı.

Abdi İbrahim'in ne zaman adı geçse ne kadar züğürt olduğumu bir kez daha anlamış oluyorum.

Bence az skoda almış
    Sahibi boğazda yalıda oturuyor, yalının bilmem kaç sene önceki euro üzerinden değerini öğrendiğimde matematik benim için bitmişti
    Adamın sektörü sürekli para basıyor. Abdi İbrahim Darphanesi (gördün işte bak züğürt olarak çenem düştü )

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    VW yıllar yıllar önce Lupo için bunu yaptı ama başarılı olamadı diye hatırlıyorum..............
    Olm Lupo zamanında internet mi vardı, vardı da herkes evden online sipariş mi veriyordu. O yıllarda anca işte aşama aşama fotoğraf indirebiliyorduk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abdi İbrahim'in ne zaman adı geçse ne kadar züğürt olduğumu bir kez daha anlamış oluyorum.

Bence az skoda almış
    Sahibi boğazda yalıda oturuyor, yalının bilmem kaç sene önceki euro üzerinden değerini öğrendiğimde matematik benim için bitmişti
    Adamın sektörü sürekli para basıyor. Abdi İbrahim Darphanesi (gördün işte bak züğürt olarak çenem düştü )
    Mevcutta Golf vardı altlarında.
    Down grade olmuş garibanlar
    Okumadan imzalamam.....

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    VW yıllar yıllar önce Lupo için bunu yaptı ama başarılı olamadı diye hatırlıyorum..............
    Lupo ya benim yaşım tutmuyor, 98 de başlamış 2005 te üretim bitmiş.

O günkü internet kullanımı, kullanım şekilleri çok değişti.

tek başına internetten satış değil olay, artık bayiiden alacağımız bir bilgide kalmadı. youtube sayesinde Otomobil gazeteciliği de farklılaştı ve daha bağımsızlaştı. iyisi ile kötüsü ile bilgi alıp karar verebiliyoruz.

Bu satış modeli ile ilgili illaki araştırmaları vardır, açıkcası oturup okumadım.

Mercedes sanırım bir stok sistemi yapmıştı hangi bayiide hangi araç var, üzerinde paketler gibi. Onuda burada okumuştum.
    böyle bir sistem bile, çok işe yarayabilir. Ocak ta ticari araba alırken bayii bayii arayıp, gezip nerde araba var bir sürü zaman harcamıştık.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Borusan mini için yapıyor diye biliyorum?
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Borusan mini için yapıyor diye biliyorum?
    BMW’ni Bul

BMW'de yolda olan arabalar falan görünüyor galiba.
    Teslim tarihi falan var arabaları tıklayınca
    Okumadan imzalamam.....

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mevcutta Golf vardı altlarında.
    Down grade olmuş garibanlar
    Leon var leon.
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Leon var leon.
    Hanımın arkadaşı represant mı ne deniyor işte ondan.
    Golfü var..........
    Okumadan imzalamam.....

lucky Jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlar laz bakkal mı ya, ben anlamıyorum, satamadığın malın fiyatını düşürürsün Ama bunlar kendileri mal olduğu için...
    Valla anlamadım bende. Bir örneğim daha vardı buna benzeyen, onu yine yalandan 2. kere sattılar bakamıyorum şu an

Bir tane araba vardı minibüs caddesinde bir galeride satılık, 185 bindi fiyatı. Nisan ayında 170 e razıydılar 150 zorlandı vermediler. Pandemiden önce babası 110 idi bunların. Neyse arabada kupon araba, öyle ha diyince satamazsın. Ocak'ta girmişler ilanı, mayıs ayına kadar ilanda yattı. Bir ara 225 falan yaptılar. Sonra Haziran başında baktım x beye hayırlı olsun. bir hafta sonra ilana çıktı Ümraniye de başka galeriden 295 e Şimdi yeniden satıldı demişler. Bakalım gerçek mi göreceğiz. Çıkar yine bir galeriden.

Aynı şekil kupon bir araba plakasına kadar biliyorum bir ilde 190 dan 3 ay yattı, yine aynı şekilde arabaya hayırlı olsun dediler. Bir hafta sonra başka bir ilde 260 dan ilanda. Şimdi tekrar satıldıya çektiler. Aralarında gezdiriyorlar arabaları ona buna hayırlı olsun diye.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu hikayeyi çok severim, sen karşı tarafa aslında kendini kazıklattığın imajını verirsen, karşı taraf seni kazıklamanın muhteşem öz güveniyle ne olduğunu anlamadan mikilir gider...

Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Müthiş ....

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    BMW’ni Bul

BMW'de yolda olan arabalar falan görünüyor galiba.
    Teslim tarihi falan var arabaları tıklayınca
    Bahsettiğim bu:

MINI Online Satın Al | MINI Turkiye

Online storedan direkt arabanı oluşturup seçip alıyorsun bayiden teslim bayi ile görüşmeden alım sırasında.

Mini online satış ile arac sattı Mini Turkiye otostil dergi
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğim bu:

MINI Online Satın Al | MINI Turkiye

Online storedan direkt arabanı oluşturup seçip alıyorsun bayiden teslim bayi ile görüşmeden alım sırasında.

Mini online satış ile arac sattı Mini Turkiye otostil dergi
    Tabi ki bütün seçenekler kapalı, anca bayinin elindeki araçlara ait seçenekler açık

2 günde teslim etmişler, vay anasını

Hadi bi kombinasyon oluşturalım kaç saatte teslim edecekler

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayır.

Leon 1.6 TDI Style DSG SA AAT ABA AAZ plakaların ve Megane Touch BAM BAN plakaların yerini alacak.

Leon almayı düşünenler vardsa

Filodan piyasaya çıkan uygun fiyatlılık açısından demiştim. Model mukayesesi olarak değil.
    Instagram: mutusgarage

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Borusan bayadır online satıyor zaten araçları , yeni bir olayı değil , hem bmw leri hem minileri , araçlar stoğa girdiği saat kilitleniyor site.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

ByKazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, piyasada sıfır araç bulunurluğunun eylülde artmasını beklediklerini ifade ederek, "Çünkü fabrikalar, yan sanayi ve tedarik zinciri ancak eski hızına eylül ayı ile birlikte ulaşabilir. Bu 1-2 aylık bir zaman... Bu zaman diliminden sonra istenilen aracın 1-2 ay beklenmeden bulunabileceğini öngörüyorum. Dolayısıyla sıfır araç bulunurluğu yeteri seviyeye geldikten sonra ikinci elde de bir fiyat dengelenmesi olur." dedi.
    İkinci el otomobil alacaklar dikkat! Eylul sonrasında fiyatlar... - Son Haberler - Milliyet - Sayfa 5

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bence az skoda almış
    Abi sen züğürt değilsin Nezih bey çok zengin

Olm Lupo zamanında internet mi vardı, vardı da herkes evden online sipariş mi veriyordu. O yıllarda anca işte aşama aşama fotoğraf indirebiliyorduk
    E-Lupo diye web üzerinden satıldı abi lupo lar. Zaten toplamda 10 tane satıldı heralde

Hanımın arkadaşı represant mı ne deniyor işte ondan.
    Golfü var..........
    2011 den beri ilaç sektöründeyim her firmanın plakasına kadar hakim olduğum için söyledim. Hanımınızın arkadaşı yerli bir firmada ise ve Golf e biniyor ise Bilim İlaç ta çalışıyordur.

Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Filodan piyasaya çıkan uygun fiyatlılık açısından demiştim. Model mukayesesi olarak değil.
    Aynısını söyledim. Bu 1800 araç clio fluence yerine geçmeyecek.

Direk plaka serilerini verdiğim araçların yerine geçecek yani. Megane lar da füme , touch , 34 BAM 1.. ve 34 BAN 1.. olanların yerine gelecek demiştim.

Örnek https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...31853373/detay

Genelleme olarak konuşuyor isek evet , otomotv pazarında orta segment filo aracı olmaya aday.

Bu arada fluence kalmadı artık filolarda yıl olarak eski kaldılar. Beyaz Joy megane ve zır boş octavia oldu fluence ler
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi sen züğürt değilsin Nezih bey çok zengin

E-Lupo diye web üzerinden satıldı abi lupo lar. Zaten toplamda 10 tane satıldı heralde

2011 den beri ilaç sektöründeyim her firmanın plakasına kadar hakim olduğum için söyledim. Hanımınızın arkadaşı yerli bir firmada ise ve Golf e biniyor ise Bilim İlaç ta çalışıyordur.

Aynısını söyledim. Bu 1800 araç clio fluence yerine geçmeyecek.

Direk plaka serilerini verdiğim araçların yerine geçecek yani. Megane lar da füme , touch , 34 BAM 1.. ve 34 BAN 1.. olanların yerine gelecek demiştim.

Örnek https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...31853373/detay

Genelleme olarak konuşuyor isek evet , otomotv pazarında orta segment filo aracı olmaya aday.

Bu arada fluence kalmadı artık filolarda yıl olarak eski kaldılar. Beyaz Joy megane ve zır boş octavia oldu fluence ler
    Leonlara çoktan autocenter galerileri çokmüş 2ser 3er... Zaten linkini de vermişsin. 130-135 den aldılar
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sevgili arkadaşlar, abiler ve kardeşler.

Uzaktan davulun sesi bazen hoş gelir bazen boş gelir...

Her sene artış gösteren bir satış grafiği var.

Her sene distribütörler bayilerden tahmin alır,oturur hesap kitap yaparlar ve Fabrika'dan bu adetleri talep eder.

Fabrika sadece Türkiye için üretim yapmıyor tabi tüm dünyaya üretim yapıyor.

Üretim planına göre parça tedariği talep eder. tedarikçisi de ürünü için hammadde tedarik eder vs vs. Yani üretim planı kolay bir süreç değil.

2016-2017 döneminde zirvelere çıkan satış adetleri sonrası özellikle 2018 de sipariş edilen araçlar gümrüklerde kaldı kriz ve vergi değişikliklerinden dolayı. Devlet araçların gümrükten çekilmesi için baskı yaptı vs vs

Sonra distribütörler daha ürkek davrandı. Sonuçta vergisiz bedelleri kdv dahil olarak yük oluşturuyor.

Üretim kapasiteleri azaltıldı ülke bazında. Sonra talep arttı,arz yetmedi. Hurda indirimi vs destekler faiz indirimleri falan satışları artırdı araç yetmedi.

Tam üretim adetleri artacaktı Pandemi işin içine girdi.

Fırsatçılar her daim vardı ama Al-Sat yapanların bu denli 0km araç aldığı geçmişte görülmüş değildir.

Galeri işi yapanlar araç alamaz, satış yasak diye bir kaide yok. Onlarda insan evladı onlarda para kazanmak için bu işi yapıyorlar. Eski zamanlarda normal bir vatandaş nasıl araç alıyorsa onlarda alırdı.

Tabiki sadece galerileri besleyen bazı işini doğru yapmayan satışçılar da vardı. Hepsi yavaş yavaş işinden oldu ortaya çıktıkça.

Son dönemlerde galeri ve al-sat yapanları distribütörler takip etmeye başladı, Tüm satışçıların görebileceği ortak platformlarda kişi bazlı uyarılar koymaya başladı.

Misal xxx şehrinde birisi al-sat yapıyorsa oradaki danışman sisteme uyarı girerse zzzz şehrinde ben aynı bilgileri sisteme girdiğimde uyarı veriyor vs.

Ama tekrar söylüyorum galeri araba alabilir sorun yok. Ama nihai müşteri bayide araba bulamazken galeriler araçla dolup taşıyorsa bu olmaz.

Galeriler ne yapıyor. Ahmet-Mehmet-Fatma adıyla araç alıyor. Daha bayiden aldıkları gün galeriye deviriyorlar.

Eylül gibi araçların bollaşmasıyla işler biraz daha düzelir umarım.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler