User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Drone seçimi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Drone seçimi

Merhaba,

9 yaşında çocuk için drone almak istiyoruz ama konuya hakim değiliz.
    Ne gibi özelliklere dikkat edilmeli?
    Pil bitmeden kalktığı yere dönme özelliği olan dronelar var sanırım.
    Kamera olarak kumanda da ekranı olanlar pahalı galiba. Wi-fi üzerinden cep telefonuna yayın yapanlar var sanırım.
    Duvara çok yaklaşınca çarpmasını önleyen özellik var galiba.
    Sonuçta site içinde apartmanlar arasında uçurmaya çalışacak.
    vs vs vs

Bütçe 650-750 TL civarı diyelim.
    Var mı olması gerekn özellik veya marka-model öneriniz?
    Okumadan imzalamam.....

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu rakamlara kardeşimizde üzmeyecek tek bir drone var oda DJI Tello.

Cep telefonu ile bağlanıp kullanabilir.

YouTube
    Seat IBIZA FR

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başlangıç seviyesi için en güzel drone WL TOYZ V262 dir. Ölçüleri büyük, stabilitesi güzel. Dış kısım yumuşak kauçuk, duvara vursan da bir şey olmuyor. Yedek 4 tane pervane de geliyor kutuda. Oldukca güçlü bir drone, taklacı drone olarak geçer. Havada takla atabilir tek tuşla. Ticari drone ehliyetim var. Başlangıç seviyesinde daha iyi fiyata daha iyi drone yok. En son 200 tl civarındaydı fiyati.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

9 yaşında çocuk için drone almak istiyoruz ama konuya hakim değiliz.
    Ne gibi özelliklere dikkat edilmeli?
    Pil bitmeden kalktığı yere dönme özelliği olan dronelar var sanırım.
    Kamera olarak kumanda da ekranı olanlar pahalı galiba. Wi-fi üzerinden cep telefonuna yayın yapanlar var sanırım.
    Duvara çok yaklaşınca çarpmasını önleyen özellik var galiba.
    Sonuçta site içinde apartmanlar arasında uçurmaya çalışacak.
    vs vs vs

Bütçe 650-750 TL civarı diyelim.
    Var mı olması gerekn özellik veya marka-model öneriniz?
    Hadi hadi, komşulara falan bakıcan deee miiiiiiiiii

Faruk'S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bütçenize göre sanırım alabileceğiniz en iyi cihaz Dji Tello Ryze diye düşünüyorum. Profosyonel drone pilotuyum, açıkcası giriş seviye drone ile hiç uğraşmadan phantom ve spark combo ile ilk uçuşlarımı yaptım yıllar önce. Bilen ya da bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olmuşlar ya da olacaklardır ancak dji den şaşmamanızı tavsiye ederim. Hele ki corby ye felan sakın para vermeyin..
    #NeMutluTÜRKÜMDiyene!

Faruk'S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    özür dilerim flood için ancak belirtmekte fayda görüyorum; 500gr. altı cihazlar için ehliyet talebi yok ancak site içerisi, ortak yaşam alanı gibi bölgelerde kişiler üzerinde fiziksel zarar ya da şikayet durumunda baş ağrısı söz konusu olabilir. Ek olarak cezaları 10.000₺ ye kadar çıkabiliyor haberiniz olsun. Oldukça topluluklardan izole bölgelerde uçuş yapmanızı tavsiye ederim. Zira bahsettiğiniz bütçede ki bir cihazın sensörleri de zayıf olacaktır. Her ne kadar hakimiyet söz konusu olsa dahi cihaz sizden bağımsız takılabilir aman dikkat ediniz

Bütçenizle alakasız olabilir ancak alternatif olarak, çocuğunuzdan ziyade ben kullanırım eli ayağı düzgün bir şey alayım bütçeyi de biraz artırayım derseniz aradığınız özelliklere fazlasıyla sahip olan "Mavic Mini" 1 hafta öncesine kadar hepsiburada.com da 3.600₺ ye full set+ek hediyeler ile veriliyordu. Şu an baktım 4.200₺ olmuş fiyatı ancak vaktiniz varsa tekrar bir kampanya bekleyebilir ve istedikleriniz hususunda fazlasıyla yetecek ömürlük bir cihaza sahip olursunuz kanaatindeyim. Şuan amatör kullanıcıların gözdesi
    #NeMutluTÜRKÜMDiyene!

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sensörler bir yere kadar yardımcı oluyor, özellikle o bütçe de ki cihazlara fazla güvenmeyin. 9 yaşında çocuk için önce koordinasyonunu geliştirmesi için basit ev içinde veya rüzgarsız havada kullanabileceği bir drone alın.

Benim tavsiyem : CX 10 Mini Drone 2.4G 4CH 6 eksen LED rc dort pervaneli helikopter oyuncak helikopter cep Drone ile LED ışık oyuncaklar cocuklar icin cocuk|RC Helikopterler| - AliExpress

Pervane koruyucu : CX 10 cx10 cx 10 CX 10A V676 Mini Cheerson wltoys dort eksenli ucak parcaları beyaz veya yeşil koruyucu halka kapak yuzuğu|cx 10|cx 10 awltoys a - AliExpress

Pervane korumaları için ince plastik bir koruyucusu var. 1 set te yedek kanat alırsanız ne kadar düşürürse kırarsa kırsın hemen tamir edersiniz.
    Bu drone küçük ama kullanımı zevkli ve boyutuna göre hızlı eğlenceli bir makine. Takla atmak gibi komik özellikleri de var.

Kalktığı noktaya dönme ile ilgili dji larda bile problem yaşanabiliyor. Yada 4 tarafı sensörlü cihazların fiyatları belli. Dji gibi ürünler eğlenceden çok görüntü yakalamak isterseniz güzel ürünler. Biraz profesyonellik istiyor. Ayrıca çarpma kırma düşürme derdi olmadan uçmak ayrı bir keyif

Yine de dji alırsanız evin içinde denemek için uçurmayın, gps bağlantıları tam olmaz yada pusula kalibrasyonunu bozacak bir ortam olursa sorun yaşabilirsiniz, bir kenarda dursun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Faruk'S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütçenize göre sanırım alabileceğiniz en iyi cihaz Dji Tello Ryze diye düşünüyorum. Profosyonel drone pilotuyum, açıkcası giriş seviye drone ile hiç uğraşmadan phantom ve spark combo ile ilk uçuşlarımı yaptım yıllar önce. Bilen ya da bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olmuşlar ya da olacaklardır ancak dji den şaşmamanızı tavsiye ederim. Hele ki corby ye felan sakın para vermeyin..
    Günaydın,

Drone ehliyeti almak için SHGH online sınavına girdim, %100 yaptım. Kaç ay oldu belge falan gelmedi.
    Süreç nasıl yürüyor?
    İHA-1 sportif amatör sınıfı.
    Para falan da istenmiyor galiba.
    Başvuru numaram var
    Lisans numaram da var
    Onay bekleniyor diyor web sitesinde.
    Okumadan imzalamam.....

TechTurkey Tholl-ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    92 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sensörlere güvenmeyin sensorler (dji için) 40 cm2 alan büyüklüğüne sahip engelleri görebilir tel,ağaç dalı vs gibi şeyleri engel olarak algılamaz çarpar.
    Şehir merkezlerinde uçuşlar sıkıntılıdır sinyal kirliliğinden(baz istasyonları wifi ağları enerji nakil hatları) iletişim kopmaları çok olur sağlıklı uçuş yapamazsınız
    Sokak arasında uçurayım derseniz cihazla kumanda arasına engel (bina levha tabela gibi) girdiği anda bağlantı kopar.
    Bunların hepsini göz önünde bulundurarak drone kullanınız.500 gr altına uçuş izni gerekmiyor die bir kural yok:şehir merkezinde uçuş izin almanız içinde sportif ehliyet geçersiz durumadır ticari ehliyet sahibi olmanız gerekir. SHGM in sitesinde belirttiği yeşil alanlarda izinsiz drone uçurabilirsiz tabi o alandaki yerleşim alanlarını göze alarak.

Günaydın,

Drone ehliyeti almak için SHGH online sınavına girdim, %100 yaptım. Kaç ay oldu belge falan gelmedi.
    Süreç nasıl yürüyor?
    Başvuru numaram var
    Lisans numaram da var
    sosyal medyadaki balon haberin ardından 100bin den fazla kişinin başvurusu nedeniyle onayların manuel şekilde verildiğinden süreç uzuyor maalesef.İHA0 ve İHA1 sportif ehliyetler en başından beri ücretsizdi .SHGM i biraz yormak amaçlı yapılmış bir durum oldu.
    "Wagen"thusiast

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günaydın,

Süreç nasıl yürüyor?
    Başvuru numaram var
    Lisans numaram da var
    Önceden paralıydı sanırım sonra ücretsiz olunca başvuru sayısından dolayı geç işleme alınabilir bende aynı şekilde bekliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlışım varsa Tolga abi ekler. Uçuşa yasak belli alanlar var. İstanbulun hemen hemen her yeri kırmızı gözüküyor haritada. Evin önünde de cihaz uçmaya izin vermeyebilir. Yasaklı alanları cihaz kendi anlayıp kalkış yapmıyor.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlışım varsa Tolga abi ekler. Uçuşa yasak belli alanlar var. İstanbulun hemen hemen her yeri kırmızı gözüküyor haritada. Evin önünde de cihaz uçmaya izin vermeyebilir. Yasaklı alanları cihaz kendi anlayıp kalkış yapmıyor.
    Bilmediğimden soruyorum, hangi cihaz ve nasıl algılayıp da kalkış yapmıyor. Tomarla para verdim ağzını burnunu dağıtırım o drone'un
    Bende geçenlerde 200TL'ye drone aldım garibim dışarıda anca esintisiz ortamda uçabilir Evde uçuruyoruz, genelde de hanımdan izin alıyoruz. O da genelde uçurmayın şu mereti burnumun dibinde diyor Geçinip gidiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilmediğimden soruyorum, hangi cihaz ve nasıl algılayıp da kalkış yapmıyor. Tomarla para verdim ağzını burnunu dağıtırım o drone'un
    Bende geçenlerde 200TL'ye drone aldım garibim dışarıda anca esintisiz ortamda uçabilir Evde uçuruyoruz, genelde de hanımdan izin alıyoruz. O da genelde uçurmayın şu mereti burnumun dibinde diyor Geçinip gidiyoruz
    Ülkeler uçuş yasaklı bölgeleri sisteme belirtiyorlar. Siz uçmak istediğiniz de harita o bölgelerden birindeyseniz cihaz konumu algılayıp kalkışa izin vermiyor. 1-2 sene önce daha rahattı. Sonrasında yasaklı bölgeleri çoğalttılar. Belki telefondan yanlış konum belirtip uçuluyordur. Yada izni bildiriyorsunuzdur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    92 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

UAV forecast isimli uygulamada haritada kırmızı ile belirtilen NFZ (NoFlyzone) alanlarında DJİ cihazları yerinden kalkmaz.NFZ dışındasınız ama çok yakın bir mesafedesiniz cihazı NFZ alanına sokmaya çalışırsanız girmeye müsade etmez
    Konu Tholl-ga tarafından (30-06-2020 Saat 12:56 ) değiştirilmiştir.
    "Wagen"thusiast

Post Thanks / Like
    Mentioned
    92 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cihazın Fly database inde NFZ alanları işli oluyor.Sen gidip Atatürk havalimanının dibinde kaldırma diye

Ülkeler uçuş yasaklı bölgeleri sisteme belirtiyorlar. Siz uçmak istediğiniz de harita o bölgelerden birindeyseniz cihaz konumu algılayıp kalkışa izin vermiyor. 1-2 sene önce daha rahattı. Sonrasında yasaklı bölgeleri çoğalttılar. Belki telefondan yanlış konum belirtip uçuluyordur. Yada izni bildiriyorsunuzdur
    Android cihazlarda Fake gps programı ile nfz alanlarında uçurursun ama home point in orası olmadığından Return to home yapınca umarsızca beklersin gelmez
    "Wagen"thusiast

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Tholl-ga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cihazın Fly database inde NFZ alanları işli oluyor.Sen gidip Atatürk havalimanının dibinde kaldırma diye

Android cihazlarda Fake gps programı ile nfz alanlarında uçurursun ama home point in orası olmadığından Return to home yapınca umarsızca beklersin gelmez
    hahah koptum ya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende zamanın çok drone kaldırdım yasak yerlerde ama deneme amaçlı sonra prof olarak kullandım ek olarak diyeceğim çok yüksekte kuşlarla it dalaşına girmeyin ikinize de yazık olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    92 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Bugraaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende zamanın çok drone kaldırdım yasak yerlerde ama deneme amaçlı sonra prof olarak kullandım ek olarak diyeceğim çok yüksekte kuşlarla it dalaşına girmeyin ikinize de yazık olur
    70 m yukseklik sonrasi ( istanbul icin ) marti ve diğer kuş turleri pek yanasmiyor dronelara.onlarin yaşam alanlarinin üst taban yuksekligi 70 m civarinda cunku.Ama 70 m altinda ozellikle martilar drone lar icin buyuk tehlike.Ani hareketten kacinin ve sensörleri devre disi birakin
    "Wagen"thusiast

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu aralar bende bakıyorum drone.
    Mavic Air 2 çok cezbetti beni.
    Video çekiyorum zaten, drone ile de birleştirince güzel olur.
    Bu izin olayları nasıl oluyor, Ben yaptığımız bir binayı çekmek istesem 10-15 dakika belki yarım saat en fazla. Sorun yaşarmıyım kadıköy bağdat caddesi etrafında.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler