User Tag List

Sayfa 1/6 123 ... SonSon
114 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Arabayla Karadeniz Turu - Öneri rica ederim.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arabayla Karadeniz Turu - Öneri rica ederim.

Arkadaşlar merhaba

Ağustos ayında bayram sonrası Mercedes Vito araçla karadeniz turu planlıyoruz.

Ben, eşim ve kızım.

Vito ile planlamamızdaki amaç uzun yolculuklarda rahat iç mekan ve gerektiği zamanlarda araçta konaklayabilmek olacak.

7-8 max 9 gün düşünüyorum dönüş ile beraber.

Daha önce Bartın-Amasra final olacak şekilde gittim. Şimdi Sinop ve ilerisini planlıyorum.

Rotayı şöyle düşünüyorum.

Balıkesir çıkış noktası

İlk hedef Bolu Abant
    Abant sonrası Kastamonu-Taşköprü - Sinop

Sinop sonrası Samsun - Ordu - Giresun - Trabzon - Rize - Artvin

Ana hatları bu iller olacak. Tabi bu illerin çevresinde gezilebilecek yerleri pas geçmeyeceğiz.

Hızlı bir tur olacak, bu 7 gece 8 gün otobüs turları gibi olacak zamanlama.

Öneriniz ne olur güzergah olarak. Yada şurasını görmeden gelme vs öneri.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takipteyim bu yıl bende aynısını planlıyorum ama karadeniz tarafına hiç çıkmadım, Bartın , Amasra nasıl ? Kaç gün sürdü ?
    Yoksa direk ileriye mi gidelim ?

ByKazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Giresun için
    - Kale
    - Hasan Tepesi
    - Kümbet Yaylası
    - Mavi Göl ve Kuzualan Şelalesi

Kale tarih ile ilgili olduğundan bir Kültür aktivitesi olarak sayılabilir. Ayrıca Kurtuluş Savaşında büyük bir mücadele ortaya koyan Topal Osmanın'da mezarı buradadır.

Hasan Tepesi muhteşem bir manzarası olan bir yerdir. Ben hayran kalmıştım. Tam çay içmelik bir yer. Ayrıca ağaca bağlı bir salıncak var, çok güzel fotoğraflar çıkıyor.

Kümbet yaylası ise doğanın her yeşil tonunu barındırır. Hemşehrilerim et yemeye gidiyor Kümbet yaylasına, hayvanlar yerel çobanlardan satın alındığından dolayı vs. ama bir yere oturmadan önce işletmenin temizliğine iyice dikkat etmenizi öneririm. Esnaflarımız maalesef kendilerini pek geliştirmiş değiller.

Mavi Göl ise son yıllarda turistik bir aktivite haline gelmiştir. Tur otobüsleri, yerel halk ve ülkenin her yerinden insan gidiyor. Göl güneşli havalarda mavi rengine bürünüyor. Eğer gidecekseniz bir önceki günde yağmur yağıp yağmadağını kontrol etmeniz yararınıza olacaktır. Yağmurdan sonra göl çamurlu oluyor.
    Kuzualan Şelalesi ise Mavi gölden 400 metre uzaklıkta olan bir şelaledir. Kısa bir şekilde göz atılır.

Bu dördünden Kaleyi pas geçersiniz çok bir şey kaçırmış olmazsanız ama diğerlerini şiddetle öneririm.

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sinopta cezaevini gezebilirsiniz, mantisi da güzeldir
    Bafrada pide, nokul, kaymakli lokum, dondurma gibi kendine has lezzetleri var. Bence tadima deger. Kendim de bafrada calistigim icin dusunurseniz direk nokta atisi yer soyleyebilirim. Dondurmalari samsunda atakum sahil yolunda da satiliyor. Aksam sahilde bi yürüyüş yaparken guzel olabilir. Samsun merkezde bandirma vapuru, cumhuriyet meydani tarihi noktalar.
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bolu'da Abant Yerine Gölcük derim.

Rotayı biraz bozuyor ama Amasra'ya da uğrayın derim.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rize' de yaylalardan birini seçmenizi öneririm. Pokut-Gito-Avusor yaylalarına çıktım. Bir gece arabada konaklama imkanı varsa Gito' da konaklamanızı öneririm.

Hem Gito' ya çıkarken yol üzerinde Zilkale' ye de uğrayabilirsiniz. Ayder' e çıkmanızı önermem, rant merkezine döndü artık. Eski halinden eser yok diyebilirim.

Uzungöl' de keza aynı şekilde, çıkması inmesi bir dert. Hem kalabalık, hemde artık her yer aşırı yapay.

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Rotayı biraz bozuyor ama Amasra'ya da uğrayın derim.[/QUOTE]

Burdan ağaçlı yoldan safranbolu yapmasınıda yazabiliriz. Safranboludan sonra kastamonu hanönü ne kadar alternatif yok.2 3 saatte sinop a varabilirsiniz.Hanönü den sonra ayancık erfelek sinop yapılabilir.Ama derseniz amasradan cide inebolu ayancık sinop tüm gününüzü alır o yol ve virajlarda vito ile 2-3 2-3 vites ler arası kullanmak zorunda kalırsınız.Sarımsak seviyorsanız Taşköprü sarımsağımız 15 inden sonra tezgaha çıkıyor.Almanızı tavsiye ederim

kadireren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aydere gitmek bencede zaman kaybı ama ayderin ilerisinde 4-5 km uzağında Huser yaylası var oraya gidilir giderkende ayderden geçiyosunuz zaten görünce ne demek istediğimizi anlar durmazsınız ayder de, uzungölün yolu iyi o yüzden görüp geçilebilir ben kahvaltı yapmıştım tepedeki mekanlardan birinde güzeldi

Ayder ve husere çıkarsanız dönüşte çok değil 15km yolu uzatıp bi kale ve şelale vardı isimlerini unuttum çok çok iyi değil ama oraya kadar gitmişken 30dk zaman ayırıp görülebilir.

Huser , gito ve pokut yolları toprak zaman zaman sudan damar damar oyulmuş olduğundan benim aracım çıkmazdı gidemedim ama ayderden ve uzungölden çok daha güzel yerler vito yüksek olur 18'' vs büyük jant olmazsa rahatlıkla çıkar genelde tur araçları çift teker yüksek transitler

levent_s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O kadar günde bahsettiğin rotada gezeceğin her yer eksik kalır bence batı karadeniz ya da doğukaradeniz olarak seçim yapmalısın. Hepsini aynı anda 8-9 günde göreyim dersen hızlı yorucu olur ve sadece görürsün. Doğu karadeniz bence türkiyenin en güzel yeri. Rize-Trabzon-Artvin doğal güzellik olarak eşsiz yerler. Öneride bulunmak gerekirse;

RİZE: Ayder yaylası, Anzer yaylası, Ayder şelalesi, fırtına deresi, Zil kale'yi görmeni mutlaka isterim. Rize kalesinde sanırım çaykur'un işlettiği çay bahçesi vardı orada çay iç gerçek çay'ın ne olduğunu anlarsın. Meşhur kurufasulyeci hüsrev'de kurufasulye ye.

TRABZON: Kalabalık falan olsada mutlaka sümela manastırını gör. Atatürk köşkünü gez. Sera gölünde kahvaltı yap. Boztepe'de manzara eşliğinde çay iç. Akçaabatta meşhur köftesini ye saray lokantası olabilir.

Artvin: Hatila vadisi milli parkı, borçka maçahel yaylası, borçka karagöl, cehennem deresi kanyonu, Mençune şelalesi. Hopa'da esenkıyı öğretmenevi var mükemmel konumda ve uygun fiyatlı konaklamanı tavsiye ederim.

Aslında daha çok var ama özetledim dediğim gibi zaman olarak o kadar günde komple karadeniz turu yapmak sadece hızlıca geçmek olur hiçbirşey anlamazsın yorulursun. Ya doğukaradeniz ya batı karadeniz yap bence.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent_s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar günde bahsettiğin rotada gezeceğin her yer eksik kalır bence batı karadeniz ya da doğukaradeniz olarak seçim yapmalısın. Hepsini aynı anda 8-9 günde göreyim dersen hızlı yorucu olur ve sadece görürsün. Doğu karadeniz bence türkiyenin en güzel yeri. Rize-Trabzon-Artvin doğal güzellik olarak eşsiz yerler. Öneride bulunmak gerekirse;

RİZE: Ayder yaylası, Anzer yaylası, Ayder şelalesi, fırtına deresi, Zil kale'yi görmeni mutlaka isterim. Rize kalesinde sanırım çaykur'un işlettiği çay bahçesi vardı orada çay iç gerçek çay'ın ne olduğunu anlarsın. Meşhur kurufasulyeci hüsrev'de kurufasulye ye.

TRABZON: Kalabalık falan olsada mutlaka sümela manastırını gör. Atatürk köşkünü gez. Sera gölünde kahvaltı yap. Boztepe'de manzara eşliğinde çay iç. Akçaabatta meşhur köftesini ye saray lokantası olabilir.

Artvin: Hatila vadisi milli parkı, borçka maçahel yaylası, borçka karagöl, cehennem deresi kanyonu, Mençune şelalesi. Hopa'da esenkıyı öğretmenevi var mükemmel konumda ve uygun fiyatlı konaklamanı tavsiye ederim.

Aslında daha çok var ama özetledim dediğim gibi zaman olarak o kadar günde komple karadeniz turu yapmak sadece hızlıca geçmek olur hiçbirşey anlamazsın yorulursun. Ya doğukaradeniz ya batı karadeniz yap bence.

Herkese teşekkür ederim
    Böyle gelen bilgileri derleyip toplayacağım.

Sinop be ötesini planlıyorum. Bolu-Abant I pas geçebilirim.

Bartın Amasra tarafını gezdim daha önce .

Hızlı bir tur olacak ama zamanlar kısa.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O tarihte sanırım memlekette olacagım Bulancaktan geçerseniz mutlaka arayın misafirim olun
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzungöl çocuklu aileler için çok iyi. Çocukları eğlendirebileceğiniz bi çok şey var çarpışan arabadan go karta, atv turuna kadar. Kahvaltı için kumkafe kom kafe öyle bi ismi var tepede tavsiye ederim. Hala açık mı bilmiyorum ama uzungöle giderken çay fabrikalarını gezebilirsiniz. Ayderden sonra Huser tavsiye edilmiş kesinlikle gidilmeli. Eğer araç çıkmayacak gibiyse sorun değil. Eylül restoran karşısındaki otoparka aracınızı bırakın dolmuşlar çalışıyor oraya. Aydere giderken kesinlikle rafting yapın dağraft tavsiyemdir. Yolun sol tarafında sıra sıra rafting tesisleri var. Sümela kapalıydı açıldı mı bilmiyorum. Açıldıysa kesinlikle görün. Maçka'dan sonra Gümüşhane tarafına da sürerim derseniz. Karaca mağarası var ve ciddi iyi, biraz uzaktır. Mağaraya giderken Maçka Hamsiköy'de sütlaç yiyin. Niyazi usta tavsiyem. Aynı zamanda acıkırsanız Zitaş Yayla Tatil Köyü, Hamsiköy'e yakın. Doğa yürüyüşü seanslarına katılabilirsiniz. Yemekleri fena değildir aynı zamanda ağaç evleri var konaklayabilirsiniz. Trabzon'da Ayasofya'yı es geçmeyin. Akçaabat Orta mah. Evleri harabeler vs Trabzon baya doludur. Kayabaşı yaylası var çıkarsanız bulutların üstünde fotoğraflarınız olur. Şimdilik bu kadar geldi aklıma iyi gezmeler.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Rotayı biraz bozuyor ama Amasra'ya da uğrayın derim.
    Burdan ağaçlı yoldan safranbolu yapmasınıda yazabiliriz. Safranboludan sonra kastamonu hanönü ne kadar alternatif yok.2 3 saatte sinop a varabilirsiniz.Hanönü den sonra ayancık erfelek sinop yapılabilir.Ama derseniz amasradan cide inebolu ayancık sinop tüm gününüzü alır o yol ve virajlarda vito ile 2-3 2-3 vites ler arası kullanmak zorunda kalırsınız.Sarımsak seviyorsanız Taşköprü sarımsağımız 15 inden sonra tezgaha çıkıyor.Almanızı tavsiye ederim [/QUOTE]

O yol yemyeşil acaip keyifli bence de

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,

Eşim kızım ve ben Polo Gti ile karadeniz turu yapmıştık.

Samsundan başladık. Akşam pide yedik
    Ordu merkez konaklama sabah boztepe kahvaltısı teleferik
    Öğleden sonra Trabzona geçip 2 gün uzungöl vs gezdik
    Sonraki Rizeye geçtik ayder yaylası vs merkezde mutlaka kavurma pilav yiyin

Bu sene tekrar düşünüyorum. Kişisel görüşüm;
    Samsun Ordu Trabzon çok kalabalık resmen karadeniz değilde İstanbul'da hissettik kendimizi..

Bu sene direk Rizeye gidip zamanımızı Rize ve artvinde geçireceğiz.
    Büyük şehirden ve kalabalıktan sıkıldıysanız. Rize ve daha doğu tarafını gezmelisiniz

Kendi tespitlerim bunlar İyi tatiller...

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genel bilgiler verilmiş, Artvine kadar gidilecekse oradan Batum'a da geçmenizi tavsiye ederim vize de yok.

Uzungöl artık çöp oldu maalesef ama Sümela Manastırı'na mutlaka gidin.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Ozan Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Arkadaşlar güzel yerleri yazmış bile.
    Uzungöl,Karagöl,Mençuna Şelalesi,Zil Kale görülebilecek yerler derim..Maçka Hamsiköy'de sütlaç yenebilir
    Rize ve doğusu kesinlikle daha yeşil daha keyifli yerler bence.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rizeli olarak tavsiyem asıl vakiti rize artvin batum olarak geçirmeniz. Rizeye kadar olan kısım dedikleri gibi hem kalabalık hemde daha az yeşil. Rize derepazarı ilçesinde pide yiyerek güne başlayıp yaylara doğru çıkabilirsiniz. Ayder’i önermem ama ayderi geçip daha yukardaki yaylara uğrayabilirsiniz bencede. Pokut gito elevit çat gibi yayları tercih edebilirsiniz. Artvinde göllere güzel.

Yemek olarak
    Rize derepazarı seçkin pide
    Rize merkez liman lokantası
    Rize çayeli lale’de kuru fasulye
    Rize fındıklı nana laz böreği ( öğlene kadar gitmeniz lazım )
    Yaylara çıkarken çinçiva diye bir yer var orda oturabilirsiniz.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu konu iyi olmuş, uçuşlar açılınca bende Türkiye ye gelip bir karadeniz turu yapmak istiyordum.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

oguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ordudan geçecekseniz; Ünye'den başlayarak cevre yolunu değil sahil yolunu kullanmaya çalışın , ( gündüzleri trafik olacaktır) Fatsa çıkışında Bolaman yoluna sapın ve Orduya kadar da sahil güzergahından gidin , yason burnunda duraklayın , Çaka sahilde denize girebilirsiniz. Araç için yer var ( Çaka da ,kumu sahili güzeldir, yüzme bilmeyen içinse tehlikelidir - Kum çekme/ Dalgalı hal) Perşembe sahilde güzeldir ancak otel konaklama konusunda hala zayıf, Ordu da mutlaka Boztepeye çıkın. Aslında yayla olarakta PErşembe yaylası güzeldir ama yolu yorucu biraz..
    Kazasız belasız sürüşler olsun..
    Beyin bedava...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler