User Tag List

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
114 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Arabayla Karadeniz Turu - Öneri rica ederim.

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mmustu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Moruk geç gördüm ne yptın bu rotayı gezdin mi ?
    Abi gezdim, dün gece döndüm hatta. Senin memlekete de uğradım
    Gitmeden görülecek yerleri kaydetmiştim ama rotayı yolda düzenledim. Çorum, Amasya, Sinop, Cide, Amasra, Bolu olarak yaptım.
    Bu bölgeyi ilk kez geziyorum daha önce hep pas geçmiştim ama pişman oldum ne güzel yerler, ne güzel yollar varmış. Hele küre dağlarındaki kanyonlar nefes kesici
    İlerde gidecek olanlar için de kendim için kaydettiğim gezilebilecek yerlerin google maps listesini atayım bulunsun fikir verir

Google Haritalar
    YouTube
    DR.ECU

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaşlar.

02.08.2020 Pazar günü 23:30 da çıktığım turdan 09.08.2020 18:30 da geri döndüm.

Karadeniz gerçekten kelimelerle anlatılamayacak kadar güzel bir bölge. Her şehri ayrı bir güzel. Yeşil olmayan hiç bir noktası yok gibi

Eşim aşağıdaki harita üzerinde bu tur da gezdiğimiz,uğradığımız yerlere kalp koyarak bir şey hazırlamış

Biz 7 günde hızlı bir tur yaptık. Hatta son konaklama yerimiz Artvin Şavşat Karagöl den çıktıktan sonra 1900 km ye yakın bir dönüş güzergahını hiç konaklamadan max 2 x yarım saat uyku ile tamamladık

[IMG][/IMG]
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gezideki ana hatlarımız aşağıdaki gibi oldu. Kısa bir özet geçeyim.

1- Safranbolu : Kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Tarihi dokuları, lezzetleri hoş bir yer. Lokum, safranlı kahve, bakır cezve vs aldık. Safranbolu evleri ve çarşısı haricinde Cam Teras tan manzara izledik.

2- Kastamonu - Taşköprü : Ünlü sarımsağından aldık Kastamonu şehir olarak güzel ama biz zaman kaybetmeden hızlı geçtik.

3- Sinop : Kesinlikle çok güzel bir şehir. Yerleşimi, evleri, sokakları çok güzel. Yarım ada gibi. Akliman-Hamsilos koyu, İnceburun harika yerleri. Gece Akliman Martı Kamping de konakladık. Ben çadırda kaldım. Hanım ve Çocuk araçta yatakta yattılar Kamp denize sıfır konumda. Sinop Mantısı, Nokul, Boyabat Ezmesi harika tatları.

4-Samsun : Bandırma Gemisini gezdik, Yabancılar çarşısını gezdik. Sahilde faytona bindik Güzel bir pide yedik. Kavurmalı ve Pastırmalı. Kesinlikle çok lezzetliydi. Samsun u şehir olarak da beğendik. Çarşısı gezmeye değer.

5- Çarşamba-Ünye-Fatsa : Buralardan duraksama yapmadan geçtik.

6- Ordu: Bolaman Kalesi,Yason Burnu ve Kilisesi, Perşembe den başladık Bu bölgeler harikaydı. Ordu Boztepe ye çıktı telefirikle. Harika yapılmış. Bir kere şehir çok güzel. Sahili ve sahildeki işletmeleri çok güzel. Telefirikle çıkılan Boztepede Tepe Restaurantta yemek yedik. Manzara ayrı bir güzel yemekler ayrı bir güzeldi. Ünlü bir dondurmacısı varmış tadıma bakmadan gitmedik.

7- Giresun: Giresun a gece vardık. Direkt Kümbet yaylasına çıktık. Yolu ne iyi ne kötüydü ama zor yollar tabi. Gece karanlıkta kamo kuracak bir alan bulduk arabamızı diğer karavan-camper ve çadırcıların arasına koyduk. Sabah bir uyandık manzara efsana. Yanımızda hayvanlar sakin sakim otluyor

8- Tirebolu ve Vakfıkebir: Buralarda kısa zaman geçirdik. Vakfıkebirden iyi bir yerden ekmeğimizi aldık, kuymak peyniri aldık.

9-Trabzon : Şehri ve yerleşimini çok beğenmedik. Atatürk Köşkü efsaneydi. Hamsiköy e gittik. Güzel bir otel ayarladık full yayla manzaralı. Ünlü sütlaçından yedik. Gece Bordo Mavi de balığımızı yedik. Alkol yokmuş . Gece çarşısını gezdik. Sera gölünde kahvaltımızı yaptık.

10- Uzungöl: Kesinlikle güzel. Ve anlatıldığı gibi betonlaşıp mahvedilmemiş. Göl kenarındaki oteller vs hepsi tek renk, düzenli. Uzungöl e hakim bir tepe ye 4-5 tane işletme yapmışlar. En tepedekine çıktık. Salıncağında efsane pozlarımızı verdik. Kuymak, turşu kavurma, et kavurma ve demlik çayımızı aldık

11 - Sürmene: Uğrayıp bıçaklarımızı aldık, hediyelik çakıları aldık. Güzel pazarlıkla iyi alışveriş yapılabiliyor. Bıçaklar efsane.

12- Rize merkezi hiç gezmeden direkt yaylalara çıktık. Fırtına deresinin tesislerini geçtikten sonra yol 2 ye ayrılıyor. Sol taraf Ayder Tarafı, Sağ taraf Zilkale,Çinçivar cafe Gito tarafı.

Ayder durmaya bile gerek olmayan bir ticarethane olmuş. Aslında olay şu. Yolu asfalt olan yaylalarda ticarethane çok. Ama ne zaman yol asfalttan toprağa taşa geçiyorsa bakir yaylalar onlar.

Gece Gito yaylasında kaldık. Yolu asfaltta sonra 10 km falan ama 1 saatte falan çıktık. Binek araç çıkarken çok zorlanır, altını sürekli sürter. Biz çıkarken hava karardı acaba yanlış yoldamyız diye sorduk o kadar zorlu bir yol. Ama bir çıktık ki kamp alanlalrında Range, Land, Bmw, Passat vs her tür araç var. Bungalov evlerin önünde düzgün araçlar
    Dönüşünde Badara Yaylasına gittik. Yaylaya araç almıyorlar. Yayla girişine otopark alanı ayırmışlar. Çok hoş bir yayla. Evden bozma tesislerde çay kahve yemek alabilirsiniz.

Fırtına deresinde Kızımla Zipline yaptık (Kızım 5 Yaşında ) Çok güzeldi.

13- Sarp Sınır Kapısına gittik. Batuma girecektik. 14 gün karantina olayı varmış girmedik.

14- Artvin: Borça Karagöl e gittik. Biraz takılıp Şavşat Karagöl e gittik. Şavşat yolu çok yorucuydu. Çok fazla viraj, çok fazla tırmanış vs ama sonı güzel. Şavşat Karagöl de kamp yaptık efsaneydi. Bölgede arıcılık çok. Bal aldık güzeldi. Artvinden sonra Sahara Yaylası ve Dağı yolu efsaneydi.

15- Kars: Dönüş yolunda görmek istediğimiz yerleri hızlıca geçtik. Kars ta kahvalto yaptık Boğatepe Köy Ürünleri denen yerde. Efsaneydi. Kars Kaşarı, Petek Bal ve Süzme Bal aldık.

16- Erzurum : Cağ kebabı vs burma kadayıf tatlısı yedik efsaneydi.

Sonrasında Sivas Madımak Oteline baktık kısaca, Kayseri de yarım saat mola verdim uyudum. Konya da yarım saat mola verdim uyudum. Konya Beyşehir Gölü ne gittik. Üniversite okuduğum yer olduğu için anıları yad ederek Göl Kenarında Kahvaltı yaptık. Dönüşte Afyonda büyük ziyareti yapıp Balıkesir e döndük.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada 4500 km yaptık. Vito otomatik vites ve 163 Hp olduğu için hiç üzmedi. Arka süspansiyon havalı olduğu için arkadakilerde yorulmadı. Sakin gittiğim için 7.5 litre ortalama yakıt tükettim. Petrol ofisindne indirim kartım olduğu için Mazot un 6.10 olduğu yerden 5.75 e aldım

Araba leş gibi oldu tabi. Önü sinek mezarlığı gibiydi. Yıkamacı görünce çok üzüldü

Bu arada çok fazla tırmanış olduğu için 4500 kmlik turda 3 defa su eklemek zorunda kaldım hararet yapmadı ama tüm su tükendi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selam

Temmuz 17-26 Tekrar Karadeniz Tur u yapıyorum nasipse,

Bu sefer 4x4 L200 Crawler ile gideceğim. Daha önce çıkmadığım ve çıkamadığım yaylara çıkıp daha fazla vakit geçirmeyi planlıyorum.

Sinop'tan başlayacağım tekrar, Rize yaylalarında vakit geçireceğim çoğunlukla.

Dönüşte Mardin ve Urfa Göbeklitepe'den de geçeceğim.

Geçen sene biraz Tecrübe etsemde özellikle Karadeniz için öneriler isteyeceğim.

Görmeden Gelme , Yemeden Gelme, Almadan Gelme diyeceğiniz öneriler bekliyorum sizden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Planladığım Rota bu. Zaman durumuna göre Son noktaya kadar gitmeyi planlıyorum.

[IMG][/IMG]

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah. artvinde de güzel yerler oluyordu karagöl vs. Bu arada rize de handüzü yaylasına gitmedi isen bir bak derim. Geçen denk geldi güzel görünüyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada eski gittiğin yerlere baktım. Rize de sütlaç yememen üzdü. Özellikle çayelinde durup lale lokantasında kuru fasülye kavurma ve sütlaç yemelisin

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğu Karadeniz için yorum yapayım.
    Ayder ve Uzungöl arap mesire alanı illa görecem diyosanız tercih sizin. Ayder'in üst tarafları daha sakin oraları çıkmanızı tavsiye ederim.
    Sümela Manastırının bir kısmı açılmış gitmişken görmenizde fayda var.
    Atatürk Köşkü ve akşamına Boztepe'de semaverle çay faslı iyi gider.
    Trabzon Büyük Sanayi Sitesi içinde Emre pide var. Gitmişken mutlaka yiyin. Sanayide olması gözünüzü korkutmasın eşiyle,kızarkadaşıyla gelenler vardı.
    Orayı kaçırırsanız bozo pide - sürmene.
    Bozo pide'nin dibinde güzel çakıları olan bi abimiz var meraklıysanız ordan alabilirsiniz. Sürbisa'nın ana mağazası pahalıdır. Dediğim tarafta pazarlıkta edin.
    Aynı şekilde trabzonda kalkanoğlu pilav var oraya da uğrayabilirsiniz.
    Giresun'da motosikletle arkadaşlarımın çıktığı güzel yaylalar var isterseniz isimlerini öğrenirim.
    Rize tarafında Zilkale'ye çıkabilirsiniz. Çıkarken de hemşin tarafından geçersiniz. Çayeli'nde 2 tane bilindik kuru fasulyeci var. Biri lale biri hüsrev ikisi de güzeldi tercih size kalmış. Fiyatları yüksek olabilir ben o taraftan döneli biraz oldu.
    Aynı şekilde Palovit Şelalesi görülebilir. Bir de son dönemde ortaya çıkan Çeçeva'daki düz çaylık var ama çok bir olayı yok bana göre
    Rize merkez'de huzur lokantası var. Tavsiye ederim.
    Artvin' de mutlaka karagölü görün. Yolu tehlikelidir dikkatli olun. Vakit varsa batuma'da geçebilirsiniz. Aklıma gelenler bunlar şimdilik
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ordu'da perşembe yaylasına çıkın menderesler var. Oradaki etçilerden et yiyin lezzetli oluyor.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayder' in hiç bir esprisi kalmadı, he illa görücem diyosan çıkıp sonrasında üst yaylalarına çıkabilirsin. Huser ve Avusor yaylaları güzel. Avusor' da göl var, ama yaya epey yürümek gerekiyor. Huser genelde sis çöker ve sis denizi olur, instadan bir bakıp karar verirsin
    Pokut ve Gito ikisinden birini seçmen gerekirse bence Gito' yu tercih et. Gito hem konaklama için daha uygun (kamp yapacağını düşünerek) hem de daha düzlük alanı var, çocuk için çok iyi olur. Zilkale yolundan çıkıldığı için yaylalara yol üzeri Zilkale' ye de uğrarsın.
    Yaylalara çıkarken yakıt ve yiyeceğini fazla al Yaylalarda yemek yiyeceğin hiç bir yer yoktu en azından ben çıktığımda

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Henüz ben de gitmedim ama Ordu Gölköy tabiat parkı methediliyor konaklama imkanı da var
    Google Görsel Sonucu
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah. artvinde de güzel yerler oluyordu karagöl vs. Bu arada rize de handüzü yaylasına gitmedi isen bir bak derim. Geçen denk geldi güzel görünüyor.
    Abi selam

Geçen sene Borçka ve Şavşat Karagöl'e gittim, Şavşatta konakladım. Balları harika, karakovan balı almıştım. Handüzünü not aldım teşekkürler.

Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğu Karadeniz için yorum yapayım.
    Ayder ve Uzungöl arap mesire alanı illa görecem diyosanız tercih sizin. Ayder'in üst tarafları daha sakin oraları çıkmanızı tavsiye ederim.
    Sümela Manastırının bir kısmı açılmış gitmişken görmenizde fayda var.
    Atatürk Köşkü ve akşamına Boztepe'de semaverle çay faslı iyi gider.
    Trabzon Büyük Sanayi Sitesi içinde Emre pide var. Gitmişken mutlaka yiyin. Sanayide olması gözünüzü korkutmasın eşiyle,kızarkadaşıyla gelenler vardı.
    Orayı kaçırırsanız bozo pide - sürmene.
    Bozo pide'nin dibinde güzel çakıları olan bi abimiz var meraklıysanız ordan alabilirsiniz. Sürbisa'nın ana mağazası pahalıdır. Dediğim tarafta pazarlıkta edin.
    Aynı şekilde trabzonda kalkanoğlu pilav var oraya da uğrayabilirsiniz.
    Giresun'da motosikletle arkadaşlarımın çıktığı güzel yaylalar var isterseniz isimlerini öğrenirim.
    Rize tarafında Zilkale'ye çıkabilirsiniz. Çıkarken de hemşin tarafından geçersiniz. Çayeli'nde 2 tane bilindik kuru fasulyeci var. Biri lale biri hüsrev ikisi de güzeldi tercih size kalmış. Fiyatları yüksek olabilir ben o taraftan döneli biraz oldu.
    Aynı şekilde Palovit Şelalesi görülebilir. Bir de son dönemde ortaya çıkan Çeçeva'daki düz çaylık var ama çok bir olayı yok bana göre
    Rize merkez'de huzur lokantası var. Tavsiye ederim.
    Artvin' de mutlaka karagölü görün. Yolu tehlikelidir dikkatli olun. Vakit varsa batuma'da geçebilirsiniz. Aklıma gelenler bunlar şimdilik
    Abi selam. Ayder i hiç beğenmedik. Beğenmedik derken yeşil kalan alanları güzel ama deli kabalık, heryer işletme.

Uzungöl ü beğendik, şansımıza çok arap olan bir döneme denk gelmedim. Ama vardı tabi.,

Sümela ya gittim, rezilliği anlatsam sayfalar almaz.

Atatürk Köşküne gittim, çok beğendim. Boztepe de güzel bir yerde akşam yemeği yedim herşey efsaneydi.Ama tekrar gideceğim.

2 pideciye d e bakacağım. Geçen sene Sürmene den hem çakı hem eve bıçak aldım. Çakı açıp kapatırken bile kesti beni

Giresunda yayla önerisi beklerim ama sadece Kümbet e çıktım ve konakladım orada.

Fasulye yiyemedim çünkü doldum taştım yemekten. Bu sene Lale ye kesin gideceğim.

Geçen sene Zilkale, Gito, Badara ya çıktım. Bu sene daha üstlere de gitmeyi düşünüyorum. Onu araştırıyorum işte.

Pokut-Elevit-Samistral vs hangilerini görmeden gelmeyelim.

Geçen sene Batum sınırdan geri çevirdiler 14 gün karantina olayına. Bu sene gideceğim günübirlik.

Alıntı CenkB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ordu'da perşembe yaylasına çıkın menderesler var. Oradaki etçilerden et yiyin lezzetli oluyor.
    Perşembe den geçtim ama yaylaya çıkmadım, etçilere bakacağım avi.

Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayder' in hiç bir esprisi kalmadı, he illa görücem diyosan çıkıp sonrasında üst yaylalarına çıkabilirsin. Huser ve Avusor yaylaları güzel. Avusor' da göl var, ama yaya epey yürümek gerekiyor. Huser genelde sis çöker ve sis denizi olur, instadan bir bakıp karar verirsin
    Pokut ve Gito ikisinden birini seçmen gerekirse bence Gito' yu tercih et. Gito hem konaklama için daha uygun (kamp yapacağını düşünerek) hem de daha düzlük alanı var, çocuk için çok iyi olur. Zilkale yolundan çıkıldığı için yaylalara yol üzeri Zilkale' ye de uğrarsın.
    Yaylalara çıkarken yakıt ve yiyeceğini fazla al Yaylalarda yemek yiyeceğin hiç bir yer yoktu en azından ben çıktığımda
    Ayder in üstü için geçen sene aracım çok uygun değildi. Vito ile gittim.

Bu sene Huser ve Avusor u merak ediyorum. Gito da kaldım Pokut a bakacağım.

Alıntı _driver_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Henüz ben de gitmedim ama Ordu Gölköy tabiat parkı methediliyor konaklama imkanı da var
    Google Görsel Sonucu
    Bakacağım abi teşekkürler.

Bu sene odak noktam Rize yaylaları.

Bu arada gitmeyenler için söylüyorum. Sinop tam bir cennet. Mantı yemeden dönmeyin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada ben çayeliliyim. Bizim burada ağaran şelalesi var ben hiç gitmedim her yerden su aktığı için alışığız. Ama sen bir bak belki hoşuma gider. Aklıma geldikçe yazarım yine. Kalma planı varsa yaylalar güzel gider ama ben günü birlik gitmek bana güzel gelmiyor. Orada senin gibi kalmak lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu sene bizim buradan Çaycuma dan geçeceksin. Sakın durayım burada ne varmış deme. Hiç bir cacık yok. Topukla Zonguldak falan direk atla geç
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar Selam

İstanbul - Sinop arası Google Maps şu güzergahtan veriyor.

Sakarya - Düzce - Bolu - Kurşunlu - Tosya - Boyabat - Sinop

İstanbul'dan sabah çıkıp Erfelek'e varmayı düşünüyorum Sinop'ta. Erfelek'te kalmayı düşünüyorum.

İstanbul - Sinop arası şurada yemek ye, burasınıda gör dediğiniz bir nokta var mı acaba ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rize artvin yapmışken günü birlik batum turu da yapmanı isterim her zaman böyle bi tur yapamazsın fırsatın varken bence düşün batum rehber eşliğinde güzel deneyim olabilir

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ordu Aybastı ilçesine bağlı perşembe yaylası var menderesler ve göl vardır oraya gidebilirsiniz yolu asfalttır. Aynı şekilde Ordu Gölköy ilçesinde ulugöl tabiat parkı vardır aslında bahar aylarında manzara daha güzeldir ama orayı da tavsiye edebilirim.
    12 ' GOLF 6 1.6 TDI
    22' MEGANE 4 1.3 TCE

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ordudan geçerken eski sahil yolu üzerinde Perşembe'de vonalı celal var uğramadan kesinlikle geçme derim.Ben Giresundayım buradan geçerkende her konuda sana yardımcı olurum.
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler