User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
89 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Otomobil tamircisinden aracımı nasıl geri alabilirim ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Angry Otomobil tamircisinden aracımı nasıl geri alabilirim ?

Arkadaşlar geçen hafta aracım üst kapak contası yaktı.. Gebzedeki ustalardan ağzım yanınca... Aracı hiç kimseye kurcalatmadan arkadaşımı arayarak durumu ilettim.. Kardeşinin bacanağının tamirci olduğunu iyi usta olduğunu 700tl bir işçilik ile yapacağını belirtti. Aracı çekici ile pazartesi günü pendikteki tamirhanesine bıraktım.. Cuma günü en geç cumartesi günü alacağımı iletti.. çarşamba gününe kadar kendisini aramadım.. Sonraki gün bu beni aradı abi kapak taşlamaya gitti. Cumartesi hazır olacak diye iletti.. Bugun kendisini aradığımda kaçamak cevap verdi.. Bende işkillendim dükkana gittim.. Aşağı indiğimde arabanın ağzına edildiğini gördüm... Fotoğraflar aşağıda.. Aracımda bir kaç plastik parça,tps gibi bir kaç sensöre, elektrik kalbolarına verilmiş.. Ben bu adama tamir yaptırmak istemiyorum.. Aracımı bu ustadan belaya bulaşmadan nasıl geri alabilirim.. Tavsiye bekliyorum..

WhatsApp Image 2020-06-04 at 22 - Hızlı Resim

IMG_20200704_194144 - Hızlı Resim
    https://hizliresim.com/NZvHER
    https://hizliresim.com/YCkThg
    https://hizliresim.com/FbCOlk
    https://hizliresim.com/JkTwfh
    https://hizliresim.com/j4cfpB

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektrik tesisatı izole edilmeden gelişi güzel bağlanmış , Kablo tesisatına ait plastik aksamın vida yerleri kırılmış , Direksiyon pompasına giden kablo soketi zarar görmüş, gaz kelebek sensörünü kırmışlar, borular değişmeden direkt montaja geçilmiş...

VW6R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senin yapacağın işin diye gir cümleye, verdiği hasarı gidersin sonra da çekiciye yükle aracını götür neden çekiniyorsun ? Malına zarar vermiş sonuçta.
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VW6R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin yapacağın işin diye gir cümleye, verdiği hasarı gidersin sonra da çekiciye yükle aracını götür neden çekiniyorsun ? Malına zarar vermiş sonuçta.
    Türk milleti olarak kavgayı seven bir toplumuz, ilk defa başıma böyle bir durum vaki buluyor.

Raindrops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun. Bela istemiyorsanız tek çözümü arkadaşınızın tamirciyle konuşup arayı bulması olur ama konu açtığınıza göre bunu deneyip sonuç alamadınız

VW6R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imate Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türk milleti olarak kavgayı seven bir toplumuz, ilk defa başıma böyle bir durum vaki buluyor.
    Elinize bir çiçek bir de çikolata alıp gidin o zaman
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten ben olsam daha arabayı açmadan işçilik fiyatı veren Usta'dan iskillenirdim. Gözlemlediğim kadarıyla önceden parası konuşulan işler %90 patlıyor.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanınıza birini alıyorsunuz,araç bu hâliyle arkadaşa satıldı,diyorsunuz.Cüzî bir ödeme yapıp çıkıyorsunuz.Bela istemiyorsanız yol bu.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba sağlıklı çalışıyor mu peki?
    Conta sıkıntısı tamamen geçmiş mi?

Ödeme yapmadıysan al kardeşini yanına, gidin bacanağa, 700 tl ödemediysen 400-500 ver çık...........
    Okumadan imzalamam.....

levent_s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VW6R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize bir çiçek bir de çikolata alıp gidin o zaman
    Buna çok güldüm ya

Konu sahibi arkadaş muhatap olduğun kişi sanayide bir usta sert yapmadan hakkını aramadan nazik bir şekilde çözüm bulman biraz zor gözüküyor. O aracı olan kişiyi de yanına alıp gidip hesap soracaksın en son daha düşük bir ücret ver ve arabanı al çık. Öbür türlü hep için içini yer.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ederinden yüksek bir meblaya ustaya satın

Tanımadığınız etmediğiniz adama araç bırakmamak lazım. Arada kimler kefil olursa olsun.

boşuna Aynası iştir kişini lafa bakılmaz dememişler
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olum erken ödersen tabiki notun düşer adamın alacağı faize kesik atıyorsun adam seni ...kecekti ne güzel

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

fotoların kimilerini linke tıklamadan gözükecek şekilde ekledim.
    HotHatch Lovers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imate Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne yaptın sonuç olarak?
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne yaptın sonuç olarak?
    Dün tamir eden arkadaşı aradım.. Sana iyilik yaptık vs. vs. İyilik yap dedik diye malıma zarar vermenin ne anlamı var dedim.. Bu şekilde yapılan işçiliğe bir kuruş vermem.. Kapak taşlama ve parça parasını hesapla pazartesi aracı çekici ile alacağım dedim.. Pisliğe yattı.. Kefil olan arkadaşı aradım tekrar kanka ben halledeceğim. Sen perşembe gününe kadar bekle dedi.. Bekliyorum bakalım ne çıkacak...

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hatayı en başta işçiliğini görüp beğenip bir ustaya bırakmak yerine uygun bir işçilik fiyatı veren dıdısının dıdısının ustasına bırakarak siz yapmışsınız.

yukarıda birisi yazmış , en mantıklı yol yanınıza bi arkadalınızı alıp gidin , arabayı bu arkadaşa sattım kendi ustasında yaptıracak vs diyerek alın.

bu arada kapak sökme için 700 tl işçilik kapakçı masrafları dahil değilse biraz fazla bana kalırsa 500 TL olmalı max bu araba için
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senin yapacağın işin taa diye dalardım bu ne arkadaş. Lan usta değilsin anlamıyorsun belli ki işimiz olsun diye dükkan açmışsın. Anlamıyorsan da arabayı yeniden düzgün toplayabilmek için aşama aşama resim çek not al. Kabloya işaret koy hatırlamak için bişey yap. 3 kuruşluk eşeğin 5 paralık sıpası bu adamlar. Aman sanayide yer açalım iş yapa yapa boza yapa öğreniriz diyen adamlar. Sorsan 20 yıllık usta. Bugün prototip araba getir herkes söker dağıtır. Ama toplarken kesin parça arttırır.
    IN BOOST WE TRUST

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dükkanın ismi nedir bende pendikteyim bilelim bizde. Umarım işi halledersiniz bizde google yorumlara ona göre yazalım da bu kafayla para vs kazanmasın.pendikte usta lazım olur ise yazabilirsiniz yalnız tavsiye edeceğim yer biraz kurumsal ve uygun fiyat olmayabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabahleyin kefil olan arkadaş beni aradı.. Kanka araban hazır çocuk arabanı cıncık gibi yapmış içini dışını motorunu yıkatmış kırılan parçalarıda onarmış vs... akşama gel beraber dükkana gider alırız dedi.. Fiyat sordum.. 1550 tl fiyat çıktığını belirtti.. Birde arabanın enjektörlerinde sorun varmış.. Kısacası araç benzinde çalışmıyor.. Bu böyle diyince bende daha önceki durumu yaşadığım için işkillendim.. Arkadaşı beklemeden dükkana gittim.. Ustaya selam verdim.. Abi araban hazır taş gibi oldu.. Yanlız benlik olmayan bir durum hasıl oldu..Renaulttan anlayan usta çağırdım.. Oda baktı.. Enjektörlerden 3 tanesi çalışıyor.. 1 tanesi çalışmıyordu.. Çalışmayanı yenisi ile değiştirdik. . Bu durumdan neden benim yeni haberim oluyor. Beni arasaydın diğerlerinide değiştir derdim.. Enjektörün tanesi 100 tl .. Abi biz baktık diğerlerinde sorun yok.. Değişen yeni olması nedeniyle işeme kısmı dar olduğundan 100 km kadar benzinde kullandıktan sonra beyin diğer diğer enjektörler ile aynı kıvama getirecek dedi.. Neyse camdan kafamı içeri uzattım bir baktım gazda çalışırken rölanti 10 üzerinde ve motor sıcak... Sorduğumda ise abi ben gaz kelebeğinden ayar yaptım o sebeble istersen düşüreyim.. Ama kurcalamayalım bu şekilde kalsın diye belirtti. Kaputu açtırdım... Birde ne göreyim motor b*k içinde.. Benzin hortumu aksaraydan geçiyor.. Patlayan su hortumlarıda değişmemiş... Beni yama yaptığım şekilde duruyor... Başladı söylenmeye abi işte fazla masraf çıkmasın durumum kısıtlı dedin bu sebeble değiştirmedim. Boruların iyi bir şey olmaz ben kontrol ettim.. Yedek su deposunu açtırdım.. Dedim antifiz var mı? Yok .. Neden yok.. Abi koyarsak patlatır.. E ben sana niye bu arabayı teslim ettim.. Saçma sapan şeyler… Ben içimden tövbe çekiyorum.. Çünkü geçmişte birini patakladım.. Bu sebeble neredeyse içeri giriyordum.. Dedim al kardeşim.. 1550 tl bana fatura kes.. Abi e devlet üzerinden fatura kesiyorum.. Sonra ben sana gönderirim bla bla.. Ufak bir kağıda taşlama, conta, işçilik,yağ yağ filtresi 1550 tl.. Detayları ne diye sordum.. Saçma sapan şeyler yazdı. Sinirim iyice fırladı sabır çekiyorum. Ya dayak diyecem yada dövecem sonrası.. Onun dükkanda var 10 şahit .. Ben ise tek başımayım.. Dükkandann çıktım.. Ama nasıl.. Araç gazda giderken fren yaptığımda aracın rolatisi sıfıra düşüp stop ediyor...Ben bununla uğraşırken boru aynı yerden bir daha patladı.. Aradım iki sinide telefona bakan yok… İki sinede yazdım beddua… Bu süre zarfında e5 üzerinde ben cebelleşirken bir arkadaş arkamda durdu.. Malzeme ve su varmış ki.. Patlayan kısmı kesip yerine taktım. Su takviyesi yaptım.. Ellerim yandı az bir şey.. 1 saat sonra.. Telefonuma hakaret mesajları. Bu arkadaşa kefil olan arkadaşa yazdım.. Bana uzak Allaha yakın ol.. Bu saatten sonra seninle ne işim olur nede arkadaşlığım.. Bu şekilde eve can havliyle geldim.. Duş alıp yatacağım. Bakalım yarın ola hayr ola…

IMG_20200707_162907 - Hızlı Resim
    IMG_20200707_162901 - Hızlı Resim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sende haklısın... Bu konuda pek çevrem yok.. Bir kaç yeri aradım.. Saçma sapan fiyatlar dönüyordu.. Sadece işçilik 1000 tl 1300tl çeken mi dersin... Gebzedeki ustalarda kasap ve paragöz olunca.. Tabi içlerinde temiz olanlar var... Ben o ustaları daha keşfedemedim. Öpen çok oluyor.. En sonunda arkadaşta kefil olunca vira bismillah dedik.. Babayı aldık..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler