User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
66 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İsviçre'de yaşam şartları

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İsviçre'de yaşam şartları

Elimde 2.el otomotiv alım satımı dışında bir meslek yok. Ki o da meslek değil zaten herkes yapıyor artık. İsviçre ye iş muhabettine girme durumum var işçi olarak. Yaşam şartları nasıldır , Artı eksi yorumlarınız çok değerli olacaktır.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herşeyden önce orada yanlız kalacaksın. Türkiyede insanlar akrabaların vs çok içli dışlı bir bağın varsa zorlanırsın. Dil,yol ve iz bilmezsen ciddi bir yanlızlık hissedersin. Onun dışında İsviçre çok çok pahalı bir ülke. Çalıştığını konaklamaya vermek gibi durumun olmayacaksa gidilir. İsviçrede çalışıp İtalya'da yaşarsan çok ciddi bir birikim yapabilirsin.

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çoluk çocuk yok ve hala gelmiş burada soruyorsan çok ayıp ediyorsun ) bas git. En büyük maliyet barınma. Yaşam standartları dünya ortalamasının oldukça üstünde. İtalya'ya yakın bir noktada iş yapacak iseniz. İtalya'da yaşayıp İsviçre'de çalışılabilir.

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne kadar kazanırsan o kadar gidecek orda. Her yönüyle pahalı ülke. Keseyi sağlam sıkmak lazım. Özetle alım gücüne kapılıp savurmamak lazım. Kiralar nerdeyse senede TR den bi 1+1 alacak düzeyde olduğu için ev arkadaşı edinmek çok doğru olur. Hatta burdan beraber gittiğin biri varsa direk ev arkadaşım diye hitap et derim

VW6R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiye de bir banka da çok güzel şartlarda çalışıp Türkiye standartlarının üzerinde yaşarken çocuk olunca onun gelecek kaygısından dolayı anayı babayı bırakıp 9 ay önce Almanya’ya yerleştik. İlk 6 ay tamamem psikolojik sınav verdim. İsyan ettim kendime sövdüm durdum neden geldim diye. Yaşam kaliten kesinlikle fark edecektir tr de 10 yılda yapacağını belki 1 senede yapabilirsin fakat özleyeceğin kesin.

Tavsiyem gitmeden önce kesinlikle dilini öğren.
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

VW6R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dip not : 9 ay sonra 1 aylık tatile geldim. Bu nasıl bir ekonomi, siz nasıl yaşıyorsunuz burda nereye girsem 250₺ verip çıkıyorum 1 depo benzin aldım 450₺ verdim ev kirası gibi bu nedir. Tatildeyken iyi ki gitmişim demeye başladım
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

Oznc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VW6R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dip not : 9 ay sonra 1 aylık tatile geldim. Bu nasıl bir ekonomi, siz nasıl yaşıyorsunuz burda nereye girsem 250₺ verip çıkıyorum 1 depo benzin aldım 450₺ verdim ev kirası gibi bu nedir. Tatildeyken iyi ki gitmişim demeye başladım
    ilk başta soğuk geliyo ama girince alışıyosun hal buralara geldi artık

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı VW6R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte Almanlar kuantum fiziği tartışırken biz 450tl bir depoyla kaç km gitti kaç kuruş yaktı hesabı yapıyoruz. Almanlar kuruş hesabını yapamaz bu kadar değişken fiyatlarla.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiç düşünme bile direk git.

Bu ülkede yaşayan adam heryerde yaşar. Şartlar buraya göre çok çok daha iyi.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 kilo peynir 100 kron 1 ekmek 10 euro buraya gelen isvicredeki akrabalarımız Türkiyenin cennet oldugunu soyluyolar burayı kıskanıyolarmıs.

Düşünmeden gidin tabiki çalışan adam heryerde yapar ,

Aps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dayım Odtü Sosyoloji mezunu. Gitmeden önce burda bir bankada 2.müdür olarak çalışıyor, İngilizce ve Almanca biliyordu.
    2000lerin başında gitti, ama mavi yaka tarzında işlerde çalıştı. Konsolosluğa girmeye çalıştı ama olmamıştı. Sonra geri döndü kendi sektöründe devam etti.
    Almanca aksanının biraz karışık ve zor anlaşılır olduğunu söylüyordu. İngilizce bir yere kadar, mühendis vs. değilseniz kesinlikle oradaki konuşulan dili az da olsa bilmek gerek.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkana bile bakma.

Ben 9 ay Belçika'da yaşadım. Döndüğümde TR adaptasyonum 1-2 sene sürdü

Aileye çok düşükün değilsen, kendin için "ben dünya vatandaşıyım" diyorsan çok rahat eder mutlu yaşarsın.

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gelir gide hesabinizi yapin, kalmak isteyebileceginiz mahallelerdeki ev kiralarini arastirin, odeyeceginiz vergileri faturalari hesaplayin, mutfak alisveris fiyatlarina bakin ona gore gidin arkadas vs zamanla bulunur ona takilmayin. duzgun para kazaniyorsaniz her sekilde turkiyeden daha insani sartlarda yasarsiniz.
    gideceginiz yerin insan profiline bakin, irkcilik durumlari nasil vs arastirin

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @İbrahim33 İbrahim gitmeyeceksen işi bana bağla ben daha düzgün iş kurunca alırım seni

Şakası bir yana görüyorsun durumları. Yaptığın işin dışardan nasıl gözüktüğününde farkındasındır. Hayat tırmalayıp durmakla geçiyor. Araba alıp satıyorsun fiyatlar şiştikçe sermayen .iç oluyor. Başka bir iş yapıyorsun yaptığın işle teslimat tarihi arasında kur farkından dolayı zarar yazıyorsun. Üstüne tahsilat yapamıyorsun. Güzel pozisyonda sabit işin yoksa veya güzel bağlantılarını kullanıp iş yapmıyorsan eziliyorsun.

Gidip şansını dene. Çoluk çocuk yok, en kötü gezmiş görmüş olursun.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiye de yaşayan herkes heryere kolaylıkla alışır bu konuda hiç bir şüpeniz olmasın. bunca yıllık hayatımızda kazandığımız pratik zeka, durumalra karşı verdiğimiz hızlı karar verme yeteneği vs vs ciddi bu gübü hayatını refah içinde yaşamış ülkelerde büyük bir + adamın hayatında hiç görmediği durumları tecrübe ettiğin için bunu herşekilde avantaja çevirebilirsin.

Dil bilmek ciddi önemli, Yaşadığın yerin dilini bilmiyorsan ilk başlarda zorlanabilirsin. bence 100% öğrenmek zorunda değilsin ama çat patta olsa birşeyler söyleyebilmeli anlayabilmelisin. Kişisel olarak şunu diyim. Buraya taşındığımzdan en son 3 4 ay önceye kadar Almancayı öğrenmeye çalıştım ama olmuyorsa olmuyor ve bir yerden sonra skerler diyorsun. Akşam eve geldiğince dinlenicekmisin dilmi öğrenmeye calışı ders yapıcaksın iki ucu boklu değnek. İşim tamamen ingilizce olduğundan işyerimde hiç bir sıkınıtı yaşamıyorum. Restoan alışveriş falan çdurumlarında ise okadar anlayacak bir almancam mevcut.

Aile bağları konusunda söyleyebileceğim tek şey. Avrupadasınız bir amerika değil ve en uzak noktası 4 saat olan bir ucak yolculuğu ile Türkiye desiniz. Bu yüzden canınızı hiç uzaktayım diye sıkmayın. Ha istan buldan bodruma taşınmışınız ha türkiyeden İsviçreye gitmişiniz. arada 2 3 saatlik uçak yolculuğu var başkada bişey yok.

Arkadaş zaman içinde mutlaka edinilir, Özellikle hobileriniz üzerinden ciddi güzel arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Araba müzik vs ne varsa burası milletin kendine zaman ayırdığı hobileri olmayanların garipsendiği bir gezegen diyim. Para kazanmaktan, yatırım yapmaktansa insanların tek seferlik ömürlerinde kaliteli zaman geçirmeye oddanlandığı bir çevre.

Para konusunda ise sakın Türkiye de olduğu gibi düşünmeyin, araştırmayı tamamen ortalama bir vatandaşın ne kadar aldığı üzerinden yapın. tamamen samimiyetimle Almanya için söylüyorum, Burada bir insanın aç kalabilmesi mümkün değil. Ancak bunu tercih etmesi lazım yada uçuk kaçık bilinçsizce harcama yapması lazım. Abi banka kredi kartı vermiyor ya vermiyor sen alışkanlık olarak istediğinde neden diye soruyor.

Araba vs benzeri ieyler en kolay ulaşılabilecek şeyelr onları düşünmeye gerek yok. Son tavsiyem ise eğer komple taşınma düşünceniz cidden varsa bunu gerçekleştirmeden en azından 1 haftalık taşınmayı düşündüğünüz yere imkanınız varsa gidin şehri dolaşın.
    74 model sehpa...

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6-7 sene önce 1 haftalık bir arkadaş ziyareti yapmıştım Lozan tarafında kalmıştım. O zamanlar Almanya'ya da sık seyahat ederdim işten dolayı.

Tek kelime ile pahalı.. Frank geçerli euro filan işlemiyor. Big Mac endeksi ile değerlendirirsek o zaman TR'de hamburger 1 lira ise Almanya 1 € İsviçre ise 3 € Ciddi fakir hissettiğim bir ülke olmuştu.

Ülkede 3 kanton var. İngilizce ortak dil ama Zürihte Almanca olarak trene binip Lozanda Fransızca olarak inmek garip bir duygu. Güneye inince ise İtalyanca ağırlıklı konuşulan bir ülke.

Eğer orayı seçmenin konaklama-eş-dost gibi özel bir sebebi yok ise başka bir avrupa ülkesini seçmen daha iyi olur.

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    burda farazi sorunlar hakkında konuşup dururuz.
    dertleri tasası bitmez.

ingilizcen varmı kardeşim ? varsa ilk uçakla git.
    yoksada bi 6 ay kursa mursa git sonra git.

bana 18 yaşımda ailem dediki seni yollayalım avrupaya , ingilizcen var bir türlü yırtırasın birşeyler.(almanya ingiltere iskoçyada akrabalar var)
    ben napıcam yaaa burda evim arkadaşLarım arabam vs var diyip TR'de kaldım.
    aklımı si...

33 yaşımda şunu öğrendim ; pişmanlıklarım hep yaşamadıklarımda , keşke yaşayıp pişman olsaydım...
    médiocrité partout

Oznc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burda farazi sorunlar hakkında konuşup dururuz.
    dertleri tasası bitmez.

ingilizcen varmı kardeşim ? varsa ilk uçakla git.
    yoksada bi 6 ay kursa mursa git sonra git.

bana 18 yaşımda ailem dediki seni yollayalım avrupaya , ingilizcen var bir türlü yırtırasın birşeyler.(almanya ingiltere iskoçyada akrabalar var)
    ben napıcam yaaa burda evim arkadaşLarım arabam vs var diyip TR'de kaldım.
    aklımı si...

33 yaşımda şunu öğrendim ; pişmanlıklarım hep yaşamadıklarımda , keşke yaşayıp pişman olsaydım...
    keşke benim de bi akrabam vs bişey olsa ya da bir fırsat bişey bulsam 1 dakika durmam ama göz karartıp tamamen sıfırdan yapacak bi maddiyat bile olmadığından tıkılıp kalıyorum burda

inşallah bir 5 sene sonra benzer pişmanlıklar yaşamam (nasıl pişman olmıcaksam)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler