User Tag List

Sayfa 1/6 123 ... SonSon
99 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: AKS Spacer magduriyeti

ysn zkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

AKS Spacer magduriyeti

arkadaşlar 17 mayıs tarihinde irtibata geçtiğim aks spacera 2013 polo için 5x100 15mm 2 adet arkalara spacer+uzun bijon sipariş geçtim.
    21 mayısta elime ulaştı.(dipnot: montajla alakalı herhangi bir özel açıklama belirtilmedi.bunu neden yazdım birazdan anlayacaksınız.)
    daha sonra uygun şekilde montajını gerçekleştirdik herhangi bir sorunumuz yoktu.
    sonrasında yaklaşık son 4 veya 3 haftalık süreçte çukurlarda arkadan tak-tuk diye seslerle birlikte amortisör hassasiyeti arttı aşırı sertleşti.
    4 temmuzda rot balansa gittim Allahtan gitmişim belkide sonumuz çok kötü olacaktı.arka tekerleri bir söktük ki spacerın göbek kısmı jantın göbeğinde kalmış yani anlayacağınız göbekler kopmuş bijon üstünde gidiyoruz.
    hemen fotolarını çektim ve spacerı üreten arkadaşla paylaştım.
    klasik esnaf hesabından hemen yanlış montaj diye yapıştırdı arkadaş.
    bence montajda bir hata yok nedenini de şöyle açıklayayım araba aldığım arkadaştada spacer vardı ve satarken jantları ve spacerı söktü ve bu işlem sırasında göbekle falan hiç oynamadı göbek üstündeydi yani
    aks spacer üreticisi ise porya kapağını sökmeniz gerekiyordu oturtmamışsınız ondan kaynaklı dedi daha sonra konuşmalarımızda tam olarak şunu da yazdı "abi 1.5 luk dur 2 cm lik kirmaz zaten" dedi. ben burdan 1.5 likler kırılır dediğini anlıyorum be güzel kardeşim ben bu arabada can taşıyorum bu ne demek oluyor eğer kırılırsa üretmeyeceksin.
    bizim gözlemdeğimiz arkadaş içerden göbeğin kasnağa bağlantı yüzeyini çok kısıtlı yapmış ve yüke binincede oralardan koptu.
    neyse arkadaş yardımcı olacağını tekrar sipariş vermemi ve vereceğim siparişte 60 tl gibi komik bir rakam indirim yapacağını teklif etti şaka gibi
    aldığım tekrar kırılır mı ne olduğu belirsiz bir durum biz parayı yoldan topluyoruz zaten neyse arkadaşın vicdanı rahatmış Allah çarşısını pazar etsin hayırlı işler diliyoruz kendisine konuyu açmamdaki amaç başkaları mağdur olup bi spacer yüzünden canlarından olmamaları herkese hayırlı günler...

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah korumuş geçmiş olsun , malzemenin çok zayıf olduğu ortada zaten.Fakat sizde bildiğim kadarıyla güzel araçlarınız oldu , piyasaya hakimsinizdir, neden en bilindik yerden almadınız ki .. :/
    Can taşıyorum diyorsunuz fakat şu parçayı bana bedavadan verseler bagaja bile koymam.İstediği kadar garanti versinler. Bence kullanmayın,içiniz rahat etsin.Spacer ihtiyacı olmayan bir jant alın bence..

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,

Geçmiş olsun. Üreten firmayı yazarsanız iyi olur. Bizlerinde bilgisi olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Geçmiş olsun. Üreten firmayı yazarsanız iyi olur. Bizlerinde bilgisi olur.
    Firma adı AKS Spacer, yazmış ya .
    Okumadan imzalamam.....

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hacılar bence "spacer" başlı başına tartışılması gereken bir konu.

jant dışarda dursun istiyorsanız et'si düşük jant bakmak daha mantıklı gibi..
    médiocrité partout

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yurt dışında arkadaşım 10mm lik göndermişti banada.ilk aracımda orjinal bijonla kullandım.sıkıntım olmadı.ikinci aracımda oem bijon yetmedi.bir arkadaşım izmirli mgd mert erkekleri tavsiye etti.kendisinden uzun bijon için bilgi aldım. o spacerları kullama sıkıntı yaşarsın dedi.tabi bişey olmaz ısrarımla uzun bijonlarımı gönderdi.1 ay sonra rot balansa gittim jantlar söküldü bir baktım.arkadaşımın hediyeleri spacerdan bilezik kıvamına geçmiş.4 tanesinin 3ü konu sahibi arkadaş gibi kırılmıştı.

hemen mgd ile irtibata geçtim.10mm spacer istedim.yok dedi.yap dedim olmaz dedi.13mm altı olmaz dedi.ustanın isteğiyle 13mm yaptırdı ve gönderdi.şimdi düşünüyorumda 15mm bile istiyebilirmişim.okuyorsa burdan slm.olsun.

3 sean pist kastım halen sapa sağlamlar.çevremde bir çok kişiyede tavsiye etmişimdir.

sağolsun esnaflığıda 10 numaradır.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yuhh!!
    Cinayete teşebbüs resmen. Referansı kuvvetli yerlerden alışveriş yapmaya dikkat etmek gerek.
    SM, MGD, FG gibi firmalardan alın. Özellikle MGD fiyat/kalite olarak mantıklı.
    Geçmiş olsun.

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun.

Spacer ararken gözüme çarpmıştı bu marka sahibinden ilanlarında. Sonra içime sinmediği için FG ve MGD arasında kalıp @Ome_RS tavsiyesi ile MGD'den aldım. Hatta montajını yapalı 2 hafta oluyor. Firmaya güvensem bile acaba dedirtti.
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bunun en sıkıntılı olduğu mevzu, lastik pivot ekseni noktayı değiştirmesi ve n-split frenleme durumunda (sol tekerler kaygan sağ tekerler kuru zemin) frenleme dengesini bozup aracı döndürmesi. Bunu hesaba katan pek yok

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunun en sıkıntılı olduğu mevzu, lastik pivot ekseni noktayı değiştirmesi ve n-split frenleme durumunda (sol tekerler kaygan sağ tekerler kuru zemin) frenleme dengesini bozup aracı döndürmesi. Bunu hesaba katan pek yok

bu söylediklerini araç üreten firmalarında pek taktığını sanmıyorum.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Evet aynen ama daha ET değerinin düştüğünde jantların dışarı çıktığını bilmeyen çok "arabacı" var

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence fotoğrafta görünen hesap hatası o kadar ince yapılan bölge illaki kırılır bide aleminyum malzeme olunca daha dayanıksız olur. Ben 4 aracımdada spacer kullandım en son aracımda 3 cm kullandım ama uzun bijonlu değildi önce flanş arabaya takılıyor sonra başka bijonlarla flanşa takılıyor. Fg spacere yaptırmıştım en ufak sorun yaşamadım bide her aleminyum aynı değil 7075 aleminyum bu iş için uygun sertlikte. Siz iyiki erken farketmişsiniz bijonlar kesseydi teker sizi geçip giderdi allah korumuş...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz iyiki erken farketmişsiniz bijonlar kesseydi teker sizi geçip giderdi allah korumuş...
    Abi o kırılan kısım herhangi bir yüke maruz kalmıyor diye biliyorum aklımda öyle kalmış zaten farklı bir jant takınca plastik bilezik takıyoruz onlara bi yük binse zaten un ufak olması lazım

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar acımasız olmayaydın eyiydi

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi o kırılan kısım herhangi bir yüke maruz kalmıyor diye biliyorum aklımda öyle kalmış zaten farklı bir jant takınca plastik bilezik takıyoruz onlara bi yük binse zaten un ufak olması lazım
    Bro bilezikte bilezik jant ile aracın porya faturası arasında kaldığından yük binmiyor ama spacer'da öyle değil. Hatta spacer'datüm yükü o fatura taşır, o yüzden incecik spacer'lar hariç faturasız spacer kullanmayın derler.

Bir de o bilezikleri hızlı arabada kullanacaksan alm. malzemeden yaptır. (Konu ile pek alakası yok ama elim gitmişken yazıverdim )

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

daha ne olsun

ERK_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle yaşadığınız durum için çok üzüldüm.
    Allah korumuş gerçekten.

Satıcıyı hiç tanımam, ürünü de kesinlikle savunmuyorum ama daha önce 4-5 defa vw grubuna spacer monte edilirken gördüm;
    hepsinde porya kapakları çıkartılmıştı.
    Çünkü kapaktan dolayı spacer sıfır öpmüyor.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlışın var tam tersi amacı zaten jantı merkezlemek ve bijona binen yükü hafifletmek zaten olayda yüzük kırıldıktan sonra başlıyor ve bijonu gevşetmiş muhtamelen. Uzun bijonlu spacerler daha sağlam olmalı yoksa böyle sonuçlanır. Ben arabama bu tarz spacer takmam üste para verseler. Diğer tip olanlardan kullandım hep sorun yaşamadım.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayati parçalarda ar-ge çalışması yapılmamış ürün kullanmak bana oldukça riskli geliyor. yay, spacer, coilover, jant gibi parçalarda kesinlikle marka tercih edilmeli.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler