User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
99 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: AKS Spacer magduriyeti

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ysn zkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben lastikcinin hatası var diye bir kelime kullanmadım 3. kişi olarak buraya bu şekilde yazıyorsunuz bilmeden etmeden insanları karalamayın.

"ben montaj hatası olmadığını düşünüyorum ama diyelim ki öyle zaten onda da porya kapağını sökmeniz gerekiyor diye bir bilgi paylaşmadınız" yazdım.
    burda benim bir öyle bir böyle dediğimi nasıl çıkartıyorsunuz?

iş yoğunluğum nedeniyle siteye çok giremiyorum o yuzden sizin yazdığınızı da bugün arkadaş beni az önce arayınca okudum ve konuştuk mağduriyetimizi gidereceğini söyledi.
    altını özellikle çizmek istiyorum ben bu konuyu buraya açarken başka birileri zarar görmesin diye açtım karşı taraftan bir şey bekleyerek açmadım ki zaten bu ortamda da olduğunu yada arkadaşlarının olduğunu bilmiyorum.

hadi git işine palavra yapma diyen arkadaşlar olabilir eğer bir şey bekleyerek açsaydım face ve instaya arkadaşı etiketleyerek yazardım ki bunu yapan yüzlerce insan var. bunu da özellikle belirteyim.

neyse konuyu fazla uzatmaya gerek yok herkese hayırlı işler hayırlı günler.
    bence doğrusunu yaptın konu açarak, bu iş çok hassas... Allah korusun direk kaza sebebi... ama montaj yaparken sen de başınd dur ki tam oturdu mu bijonlar tam sıktı mı kontrol et...bir yanlışlık olduğu ortada...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu kısım için yorum yapayım. Everest kadar fark var.
    MGD den 390tl ye yaptırdığım spacer için FG 1000Tl dedi.
    arkadaşım yaptırdı yakın zamanda civic eu8 aracına 5 bijon typer jantı takabilmek için 4den 5e çevirici dört adet 1000tl verdi. sizin hangi işleme 1000 idi abi? 4 tane mi?
    HotHatch Lovers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum dediğin mantıkla aynı demir ve çimentoyu kullanan hiç bir binanın yıkılmaması lazım ama depremde hangileri yıkılıyor hangileri ayakta hepimiz gördük. herkesin kendi tercihidir saygı duyarım ama bunca senedir arabalara binerim kendimce bişeyler yaparım, yürüyene direk etkisi olan parçalarda marka olmayan ürünleri ben kendi adıma tercih etmiyorum. kırılan spacerlar, yerinden çıkan ısıtılmış yaylar, kopan amortisörler, çukurda parçalanan replika jantlar beni bu tercihe itiyor maalesef. markaların pahalı olduğunu kabul ediyorum ancak benim canımdan kıymetli olmadığını düşünüyorum.
    Markalarin pahali olmasinin temel sebebi de gerekli arkye çalişmalarini yapmalari ve üretimde doğru! malzemeyi kullanmalari. 22 ayar bilezik 18 ayar bilezikten pahali oluyor işte. Kaliteli iki marka arsinda ucuzu seçilebilir. Ama zaten o da ne idüğü belirsizlerden pahali olacaktir. Serbest piyasa ekonomisinin temelince niş ürünler hariç bu geçerlidir. S kasa E kasadan E kasa da C kasadan pahali olduğu gibi..... Bu hiçbir zaman değişmeyecek.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    risk tabiki var.göbek tam merkezlemediği için.balans ayarındada sıkıntı yaşatabilir.iyi rotbalanscı halleder ama çoğu uğraşmaz.

oem fabrika bijonlarıyla.göbek ölçüsü 54,jant 56 kullandım 2 sene.

1000kg aracımda
    Herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı ? Balans kaçması falan ?

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhankenar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    spacer la çok alakası yok ama birşey sormak istiyorum. Porya göbeğinden daha geniş göbekli bir jant takarsak bijon kesme riski yaşatır mı ?

NOT: bijon ölçüleri birebir aynı
    Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Aynı bijon ölçüsüne sahip göbek çapı farklı bir jant taktım aracıma, göbek tam oturmadığı için bileziksiz takılmış jant gibi zıplaya zıplaya gidiyor araç. Balans tutmuyor ve tüm yük bijonlara biniyor. Eğer illa takılması isteniyorsa tornacıda özel bilezik yapılmalı ya da jantın göbeği doldurulmalı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende astra h gtc aracıma spacer yapmıştırmıştım aynı olay benimde başıma geldi. Benim durumum astra h larda porya uzunluğu en az 1.7mm olması lazımmış üreten arkdaş bunu bilmediği icin hatalı üretim olduğunu kabul etti para iadesini anında yaptı o yönden teşekkür ediyorum arkadaşa kaza bela olmadan cıkartmış oldum

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam beni yanlış anlamayın ama maalesef çok talihsiz bir yorum olmuş, ki bu konudaki bir önceki mesajınızda da araç üreticilerinin farklı sürtünme katsayısındaki zeminler için lastikler arası frenleme kuvveti farkını göz önünde bulundurmadığını falan söylemişsiniz. Ansys ve benzeri yapısal ve dinamik analiz programları nelerdir, ne işe yarar ? Tasarladığınız ürünleri önce analiz programlarında sonra gerçek saha şartlarında test etmek neden gereklidir ? Yorulmaya bağlı kırılma nedir, analizleri nasıl yapılır ? Fabrikaların sırasıyla tasarım, analiz, üretim, test ve kalite birimleri ne için vardır, ne iş yapar ? Bu soruların ve daha nicesinin cevaplarını detaylı şekilde verebiliyor olmanız lazım bu kadar keskin ve iddialı konuşmak için.
    Kızmayın ama makine mühendisliği ya da herhangi bir mühendislik eğitiminiz var mı(hangi okuldan olduğu dahi çok önemliyken ben sadece var mı yok mu onu merak ediyorum)? Ya da hiç büyük bir otomotiv ya da mühendislik şirketinde herhangi bir pozisyonda çalıştınız mı ? Bu kadar kendinden emin ve mesnetsiz yorum yapabilmek için bu sorularımın ikisine de hayır cevabı veriyor olmalısınız.

"1972 den negativen, spurstabilisierenden Lenkrollradius beim Audi 80,"

Audi – Wikipedia

1972 de üstüne çalışmaya başlamış firmalar. Audi vs. başka firmaları özel olarak bulamadım.

What Is Scrub Radius And Why Is It Important?

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lütfen bilmediğiniz konularda daha fazla yorum yapmayın. Ne demek kırılacağı vardır kırılır ? O malzemeyi üreten adam testlerini yapmıştır falan ? Malzeme üreten adam sana malzemenin mekanikj özelliklerini verir, senin nerede nası bir tasarım yapıp, o malzemeyi nerede kullanacağın o adamın sorumluluğunda değildir. Sen tasarlarken malzemenin hangi noktası ne kadar stres altında kalıyor hesaplarsın, ayrıca da analiz yapıp doğrularsın. Sonrasında da çıkan stress değerin malzemenin uts ya da utc değerinin altında ve istediğin güvenlik katsayısını karşılıyorsa kullanırsın. Yok karşılamıyorsa ya tasarım değişir ya da malzeme. Bu öyle çok sıkmışsın kırılmış gibi bir şey değil. Emin olun ar-ge yapılarak alınan bir malzeme, senin ustanın çok sıkması da göz önünde bulundurarak ekstra güvelik katsayılarıyla tasarlanıyor.
    önceki sorularının hepsine hayır cevabını veriyorum ve ekliyorum

[IMG]https://cdn11.bigcommerce.com/s-kgd1xb3/images/stencil/1280x1280/products/335/1414/Screen_Shot_2015_04_10_at_9.46.37_**__78794.142903 5177.png?c=2[/IMG]

şu malzemedeki argeyi bana anlatır mısın?

bu adam argeyi civata kısmında mı yoksa agız kısmındaki sac parçada mı yapmış?
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum dediğin mantıkla aynı demir ve çimentoyu kullanan hiç bir binanın yıkılmaması lazım ama depremde hangileri yıkılıyor hangileri ayakta hepimiz gördük. herkesin kendi tercihidir saygı duyarım ama bunca senedir arabalara binerim kendimce bişeyler yaparım, yürüyene direk etkisi olan parçalarda marka olmayan ürünleri ben kendi adıma tercih etmiyorum. kırılan spacerlar, yerinden çıkan ısıtılmış yaylar, kopan amortisörler, çukurda parçalanan replika jantlar beni bu tercihe itiyor maalesef. markaların pahalı olduğunu kabul ediyorum ancak benim canımdan kıymetli olmadığını düşünüyorum.

senle aynı düşüncedeyim . tabiki doğru malzeme doğru işçilik olmalı en başında.
    ama gel görki bbs te olsan o aluminyum bi yerden sonra çatlayabilir.
    bunun argeyle gram alakası yoktu. spacer için misal doğru tercih 7075 tir.
    gidip hammaddeyi kendin üretecek halin yok. üretiyorsanda spacer yapmakla uğraşmazsın orası ayrı.
    malzemeyi kütük olarak aldın.
    tezgaha bağladın. pc den dosyayı oluşturdun ve kestirdin.müşteriye sattın 10 gün geçti ve malzeme hatasndan dolayı kırıldı.burda ne gibi bir arge bekleniyor?

No coffee!!!

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

senle aynı düşüncedeyim . tabiki doğru malzeme doğru işçilik olmalı en başında.
    ama gel görki bbs te olsan o aluminyum bi yerden sonra çatlayabilir.
    bunun argeyle gram alakası yoktu. spacer için misal doğru tercih 7075 tir.
    gidip hammaddeyi kendin üretecek halin yok. üretiyorsanda spacer yapmakla uğraşmazsın orası ayrı.
    malzemeyi kütük olarak aldın.
    tezgaha bağladın. pc den dosyayı oluşturdun ve kestirdin.müşteriye sattın 10 gün geçti ve malzeme hatasndan dolayı kırıldı.burda ne gibi bir arge bekleniyor?
    Arge kısmı pc'den dosyayı oluşturmada aslında

nereye ne kadar yük binecek ?
    malzeme bu yükü nereye kadar kaldırabilir ?
    işleme hassasiyeti nedir ?

Gibi gibi bir çok etken var malzeme bu kırılacağı varsa kırılır demekle olmuyor. aynı malzeme ile farklı bir tasarım ile daha sağlam yapılabilir.

Sağlam olan ağırdır performans kaybı vs yaşatabilir
    hafif olan yürüyene en az yük bindirir vs gibi

Arge demek tüm bileşenleri hesaplayıp kullanılacak araçta optimum ayarı tutturmak aslında

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhankenar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı ? Balans kaçması falan ?
    bijonlar dandik çin malı olmadıkça bir sıkıntı yaşamazsın.

zaten yazlık-kışlık kendim değiştirir kontrolde ederdim.tek sıkıntı iyi rotçu ve o anki ruh hali.

bu farklı göbeği 3 aracımda kullandım.şuanki aracımda spacer kullandığım için tornacıda 2mm.lik bilezik yaptırdım.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Malzeme kalitesi sorunu var

Spacer a karşı değilim.

Sağlam malzemeden yapılsaydı bu sorun olmayacaktı sonuçta

Bazı araçlarda şart malesef.

Malzeme ve işçiliği iyi olan yerlerden tedarik edilirse sorun olmaz

Geçmiş Olsun.
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Özgür Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önceki sorularının hepsine hayır cevabını veriyorum ve ekliyorum

[IMG]https://cdn11.bigcommerce.com/s-kgd1xb3/images/stencil/1280x1280/products/335/1414/Screen_Shot_2015_04_10_at_9.46.37_**__78794.142903 5177.png?c=2[/IMG]

şu malzemedeki argeyi bana anlatır mısın?

bu adam argeyi civata kısmında mı yoksa agız kısmındaki sac parçada mı yapmış?
    Resim görünmüyor ama diğer arkadaşa verdiğiniz cevaptan yola çıkarsak ar-ge üretim esnasında yapılmaz zaten, üretimde yapılan ür-ge olarak geçer. Ayrıca bu demek değil ki ar-ge yapılan birşey kırılmaz, adam haddinden çok daha fazla çukura düşmüştür kırılır yani. Tasarım için konuşacak olursak, aşağıda bir arkadaşın da dediği gibi olay tasarlarken tüm bileşenleri optimize edebilmekte yoksa alüminyumu aldım cnc de işledim neyini araştırayım meselesi değil, herhangi bir köşeye verilecek 0,5mm radiusun bile oraya binen stress ve yük dağılımlarında ne kadar etkili olduğunu bilseniz ar-ge nin nerede ve niye yapması gerektiğini anlarsınız. Ancak, ben sizin olaya bakış açınızdan ortak noktada buluşabileceğimize inanmadığım için konuya başka mesaj atmayacağım.
    Arkadan itmek harbiden bambaşkaymış....

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Resim görünmüyor ama diğer arkadaşa verdiğiniz cevaptan yola çıkarsak ar-ge üretim esnasında yapılmaz zaten, üretimde yapılan ür-ge olarak geçer. Ayrıca bu demek değil ki ar-ge yapılan birşey kırılmaz, adam haddinden çok daha fazla çukura düşmüştür kırılır yani. Tasarım için konuşacak olursak, aşağıda bir arkadaşın da dediği gibi olay tasarlarken tüm bileşenleri optimize edebilmekte yoksa alüminyumu aldım cnc de işledim neyini araştırayım meselesi değil, herhangi bir köşeye verilecek 0,5mm radiusun bile oraya binen stress ve yük dağılımlarında ne kadar etkili olduğunu bilseniz ar-ge nin nerede ve niye yapması gerektiğini anlarsınız. Ancak, ben sizin olaya bakış açınızdan ortak noktada buluşabileceğimize inanmadığım için konuya başka mesaj atmayacağım.
    hocam bence aranızda ciddi bir anlama hatası var, aslında birbirinizden çok farklı düşünceler değil, şöyle ki: bilet bir blok hazırlıyorsun, malzemenin ne olması gerektiğini araştırdın alaşımda karar kıldın doğru mu? XXX Alum. dan sertifikalı alaşım kütüğü yatırdın, koydun sonsuz eksenli CNC ye hazırladın ama blok ilk çalıştırmada patladı! şimdi blok çizimin hatasız ama aldığın ürün hatalı çıkmış olabilir değil mi? spacer gibi son derece basit bir çizimi ve doğru alaşımı yakalaması gereken bir kombinde, çizim doğruysa (kopyalaması en basit şey zaten ben çizimde tasarımda hata olduğunu düşünmüyorum), malzeme kırılıyorsa bunu AR-GE ile nasıl önleyebilirsin, AR-GE lik durum nerde bu işte?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya pek dahil olmak istemiyorum ama girdi kontrolü, hammadde giriş kalite kontrolü, malzeme kabul spekleri vs gibi konular da bir ürününün geliştirilme sürecine dahil edilmelidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    üstten bakmana gerek yok bende senin gibi düşünüyorum.söylediklerinde sonuna kadar haklısın .itirazım yok.
    spacer ı gittik senin dediğin şekilde yaptık diyelim sen argesini düşündün ama lastikçi yada montajcı argesinin içinden geçecek. havalı sıkma ile vericek ayarı. bilezik boşluğu tam mı değilmi diye kontrol etmeyecek.gerekli tecavüz yapıldıktan sonra sendeki malzemede kırılacak.
    sonucta firmalar insanlar ölmesin diye çalışma yapıyorlar ama yinede insanlar ölüyor.
    bu yüzden o malzemenin kırılacağı varsa kırılır diyorum.

No coffee!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bence aranızda ciddi bir anlama hatası var, aslında birbirinizden çok farklı düşünceler değil, şöyle ki: bilet bir blok hazırlıyorsun, malzemenin ne olması gerektiğini araştırdın alaşımda karar kıldın doğru mu? XXX Alum. dan sertifikalı alaşım kütüğü yatırdın, koydun sonsuz eksenli CNC ye hazırladın ama blok ilk çalıştırmada patladı! şimdi blok çizimin hatasız ama aldığın ürün hatalı çıkmış olabilir değil mi? spacer gibi son derece basit bir çizimi ve doğru alaşımı yakalaması gereken bir kombinde, çizim doğruysa (kopyalaması en basit şey zaten ben çizimde tasarımda hata olduğunu düşünmüyorum), malzeme kırılıyorsa bunu AR-GE ile nasıl önleyebilirsin, AR-GE lik durum nerde bu işte?
    hay yaşa be abi.Allah razı olsun tam olarak anlamışsın.

No coffee!!!

ercan26esk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    VW GOLF MK4 1.8T GTİ Spacer - YouTube

4 yıl önce kendim yaptırdığım spacerler malzeme 7075 alüminyum 50 bin km yol yapmışımdır taktım takılı hiç sökmedim malzeme kalitesi ve spacer tasarımı çok önemli...

sweatcaptain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayatta takmayacagim sey... gecmis zaman bir fuar icin arkadasimdan odunc jant aldim sadece fuarda durucak araba geri sokup vericem... evden 10 km gittim araba bir degisik gidiyor seke seke . Lastikciye girdim balans icin flansi bir soktum yuzu tornada yamuk alinmis... 1mm de olca captan farkettigi icin anca yolda anlasiliyor malsef ...buyuk gecmis olsun...
    34 KPT 60 e93 M3
    34 KPT 20 Ek4 Vtec VTI (track only)

Passed = KPT 01 Ek4 Vtec VTI / KPT 51 Ap2 s2000 / KPT 60 Ap2 s2000

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler