User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: İngiltere'den Türkiye'ye kargo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İngiltere'den Türkiye'ye kargo

Herkese merhaba, iyi günler diliyorum abilerim, ablalarım. İngiltere'de bir şahısla görüştüm, arabam için iki adet stop lambası alacağım (TR'de yok mu, araştırsan bulursun vs. vs. hiç girmeyelim, bulunmadığı için açıldım bu kadar, şimdiden açıklayayım onu da). 30 sterlin gibi bir rakama alacağım. Adamla şu anda görüşüyorum, o da Türkiye'ye gönderimi nasıl yapacağını bilmiyor. Bu işin yolu, yordamı, usulü tam olarak nasıldır? Bunu anlatabilir misiniz, yardımcı olur musunuz? Stoplar tahminen beş kilo kadar gelir. Azı var, fazlası yok, net 5 ya da daha azdır. 30 sterlinlik bir ürünü Türkiye'ye sokarken ne bana ne kadara patlar? Konuyu doğru yere açtım mı ya da açmadım mı bilmiyorum, o yüzden kusura bakmayın. İyi forumlar herkese.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hatırladığım kadarıyla ingilterenin postası çok pahalı,almanya için konusuyorum, satıcı DHL e verir, ürün ptt ye teslim edilir , gümrükten geçer ya da kalır, ürün değerine göre gümrük vergisi çıkar. anladığım kadarıyla 2.el ürün alıyorsun, oradan postaya verirken ürün değeride yazılıyor , düşük birşey yazdırırsan ona göre gümrük vergisi alırlar , örn:10 £ gibi.
    ingilizlerin postasını hatırlayamadım şu an.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hatırladığım kadarıyla ingilterenin postası çok pahalı,almanya için konusuyorum, satıcı DHL e verir, ürün ptt ye teslim edilir , gümrükten geçer ya da kalır, ürün değerine göre gümrük vergisi çıkar. anladığım kadarıyla 2.el ürün alıyorsun, oradan postaya verirken ürün değeride yazılıyor , düşük birşey yazdırırsan ona göre gümrük vergisi alırlar , örn:10 £ gibi.
    ingilizlerin postasını hatırlayamadım şu an.
    Bilgi için çok teşekkür ederim abi. Evet, ikinci el alacağım stop lambalarını. Peki atıyorum bu lambalara ürün değeri olarak 5 sterlin ya da 10 sterlin yazdırdık. Bu gümrüğe geldiği zaman, bunu geri çevirelim, bu giremez vs. vs. gibi bir olay yaşar mıyım? Stop lambası gibi bir üründe geri çevirme ya da ülkeye sokmama gibi durumlar yaşanabilir mi?

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selam.

ikinci el alacağın parça ülkeye dhl fedex vs ile giremez.Dhl ups fedex her kim olursa olsun %100 gümrüğe takılacak ve sana bir bedel çıkaracaklar.
    Aracının ruhsatını ürünün faturasını veya ödeme dekontunu ve birde form doldurmanı isteyecekler
    formun en altında kullanılmamış şahsım adına gelen xxxxxx parçaların ihtali yasak veya sakıncalı herhangi bir eşya bulunmadığını yapılacak muayene aşamasında tespit edilmesi halinde hakkımda 5607 sayılık kaçakçılık ile mücadele kapsamı............... diye devam eder

O sebeple alacağın ürünler firmadan ise mutlaka fatura kestir görselini al
    ürünün ortalama 70/80 sterline kargo olur fedex dhl vs
    fatura üzerinden AB ülkesi ise %18 değilse %20 gibi vergi çıkar
    ürünler TR ye girince DHL in gümrük ofisine gider ortalama 3-4 iş günü sonrasnıda sana mesaj gelir online ödeme yaparsın ertesi gün dağıtım gün sonuna kadar sana teslim edilmiş olur
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada ürünün ikinci el olduğunu söyleme
    hiç bir şey söyleme araba parçası de geç
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Oznc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgi için çok teşekkür ederim abi. Evet, ikinci el alacağım stop lambalarını. Peki atıyorum bu lambalara ürün değeri olarak 5 sterlin ya da 10 sterlin yazdırdık. Bu gümrüğe geldiği zaman, bunu geri çevirelim, bu giremez vs. vs. gibi bir olay yaşar mıyım? Stop lambası gibi bir üründe geri çevirme ya da ülkeye sokmama gibi durumlar yaşanabilir mi?

burası Türkiye ikinci el ürünlerde her şekilde bir sorun yaşama olayın çok yüksek iyi araştırıp doğru yoldan mutlaka "belli" bir bedel ödeyerek ürünlere ulaşırsın

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaz dönemi gurbetçi varsa direk anlaşıp evine kargolayın derim. Bagaja altlara attığı takdirde özellikle şu dönemde fazla kurcalamıyorlar. Sorunsuz gelir tahminimce.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İngiltereden Türkiyeye kargo Royal Mail ile en ucuz gelir, Royal Mail oranın Pttsi
    Royal Mail ile Türkiyeye giriş yapan kargo Pttye devredilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Verdiğiniz tüm bilgiler için teşekkür ederim.

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece gonderim icin soyluyorum, Evine en yakin kargo kabul eden hediyelik esya vs cart curt satan bir dukkana girip form dolduracak okadar hepsi royal mail ile anlasmali denebilir form doldurup birakip donecek ozellikle bir posta merkezi bulmasina, kapiya kargo sirketi cagirmasina gerek yok.
    Sadece bulundugu yere gore kargolari hergun almiyorlar haftada 1 gun oluyor genellikle oyuzden ordan cikmasi biraz uzun surebilir, bosuna ultra hizli yollamasin, takip no olsun yeter.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler