User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
42 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bezdüm / Ev tamiratı için usta lazım.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bezdüm / Ev tamiratı için usta lazım.

Herkese merhaba

Herşeyi çözen tech ailesi bunuda çözer
    Evim istanbul / beşiktaşta.
    4 yıl önce yalap şalap yaptırdığımız boya artık kalktı gidiyo.
    Yılbaşından beridir usta / firma arıyorum.

araya sağlık sorunları pandemi falanda girdi arayış biraz tökezledi tabi..

En son biriyle anlaştım adam geldi baktı , rakam verdi aaa pardon dedi 1 gün sonra rakam yükseldi , okey dedim.
    ertesi gün gene aradı abi şunu bunu katmamışım dedi rakam 900 lira daha yükseldi.
    s.kerim senin matemetiğini diyip yol verdim...

bana işinin ehli güvenilir biri yada birileri lazım aşşada listeliğim işleri yapacak..

etrafınızda bu işleri yapan / tanıdığı kankisi vs olup beni görüştürebilirse çok sevinirim...

Boyada badana tamira işleri ;

-ev 90 m metrekare.
    -3 oda 1 salon , banyo ve mutfak -bütün duvarlar kazınacak , boyanacak (eski boya dökülüyor)
    -tamiratlık kısımları yapılacak
    -evin odalarında yerden tavana 4 adet kalorifer borusu var onlar alcıpanla kapatılacak..
    -bir kapı iptal edlip kubbe liyapılıacak.
    -tavan duvar arasında bütün eve stropiyer yapılacak.

Kalorifer tesisat işi

-merkezi sistem (demir borulu) evin odalarındaki toplam 5 adet petek eski döküm tipten yeni panel radyatöre dönecek..
    -bir radyator yatak odasından paralel tesisat çekilerek balkona gecirilicek.
    -bir odadaki tesisat yıllar önce iptal edilmiş ora yeniden aktifleştirilecek.
    -radyatörlerin her biri büyük olduğu için çapraz bağlama tipi istiyoruz.
    -radyatörler hazır.

Parke işi

-80 metrekarelik eve tip 8 yada 10 cm lake beyaz süpürgelik döşenecek
    médiocrité partout

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sakarya sınırları içinde olsanız anahtar teslim yardımcı olurdum her şekilde, işiniz gerçekten zor. Nacizane tavsiyem; yapılacak her kalem işin yazdığı, taahhüt tarihleri olan, yaşanacak gecikmelerde tazminat hakkı doğuran bir sözleşme yapmayan kimseye/firmaya bu işi vermeyin ki hem işiniz düzgün, eksiksiz yapılsın hem de anlaştığınız tarihte bitsin.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Usta bulmak çok zor gerçekten,hepsi benim çok işim var diyor ve iş beğenmiyorlar. 2 ay önce anlaştığım usta bugün itibariyle yan çizdi. 2 aydır oyalandığımızla kaldık malzeme fiyatları da neredeyse x2 oldu.

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boya için filli boyanın filli ustam diye bir olayı var, ailem sektörün içinde olmasına rağmen Ankara’da da İstanbul’da da onları kullandım. Tanıdık, hatır, gönül vs hiç uğraşmayın direk eşyalara bile dokunmuyorsunuz. Pisletmeden kendileri gelip paketleyip, yine aynı şekilde şantiye pisliği bırakmadan paketlerini alıp gidiyorlar. Fiyatları da piyasa fiyatı, üzerine gidince pazarlıkta yapıyorlar.
    123d

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Komşumuz var dekorasyoncu ve anahtar teslim iş yapıyor. Boyacısı tesisatçısı elektrikçi, parke her türlü bakıyor özelden numarasını atayım. Firma ismini bilmiyorum

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yilmazcatalbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sakarya sınırları içinde olsanız anahtar teslim yardımcı olurdum her şekilde, işiniz gerçekten zor. Nacizane tavsiyem; yapılacak her kalem işin yazdığı, taahhüt tarihleri olan, yaşanacak gecikmelerde tazminat hakkı doğuran bir sözleşme yapmayan kimseye/firmaya bu işi vermeyin ki hem işiniz düzgün, eksiksiz yapılsın hem de anlaştığınız tarihte bitsin.
    Onu imzalayacak usta bulursan bana da haber ver
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok acelen yoksa biraz bekle, şuan tadilat işlerinin tam sezonu.

Şuan ellerinde iş çok olduğu için umursamaz davranıyorlar genel olarak,

Ustaların en kaypak oldukları dönem. ( iyileri varsa da bana denk gelmedi açıkçası ama biz tenzih edelim yine de)

Firmalar da çok yoğun. İşi almak için tarih verirler ama o termini sağlamak çok kolay olmaz açıkçası.

eylül den sonra yaptırırsan hem işçilik için daha az ödersin hem de gecikme kısmı minimum'a iner.

Ve (ustaya bağlı olarak) İş kalitesi de artar. Şu dönemde yapılacak iş hemen bitsin müşteri bekliyor kafasıyla yapılacağı için çıktısı çok iyi olmayabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok acelen yoksa biraz bekle, şuan tadilat işlerinin tam sezonu.

Şuan ellerinde iş çok olduğu için umursamaz davranıyorlar genel olarak,

Ustaların en kaypak oldukları dönem. ( iyileri varsa da bana denk gelmedi açıkçası ama biz tenzih edelim yine de)

Firmalar da çok yoğun. İşi almak için tarih verirler ama o termini sağlamak çok kolay olmaz açıkçası.

eylül den sonra yaptırırsan hem işçilik için daha az ödersin hem de gecikme kısmı minimum'a iner.

Ve (ustaya bağlı olarak) İş kalitesi de artar. Şu dönemde yapılacak iş hemen bitsin müşteri bekliyor kafasıyla yapılacağı için çıktısı çok iyi olmayabilir.
    abi kendi boya diyeceksin diye korka korka okudum yazını
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi kendi boya diyeceksin diye korka korka okudum yazını
    şubat gibi yeni eve taşındım. Her akşam 3-4 saat eşimle beraber boyadık evi ve panel kapıları. Hatta gaza gelip TV tesisatını zemini kırıp diğer duvara kaydırdım falan.

Ciddi yorucu oldu ama netice bizi mutlu etti. Boya işi o kadar zor değil ama alışmamış adamı yamultuyor bkz ben

Sana nacizane iş sıralamasını yazayım en temiz çözümü böyle elde et.

Önce petek tesisatlarını kaydır, sonra stropiyerleri yaptır. En son alçı işleri kalsın.

Kapıyı iptal edip kartonpiyer yapacak arkadaş ile anlaş duvarlardaki ufak tefek onarımları yapsın.

Sonra parkeleri söktür, prizleri de söktür (yuvasından çıkart) boya işini yaptır.

Bu işler bittikten sonra zemini güzelce temizle çünkü laminatçı tozla ilgilenmez. Döşer geçer.

Ama sen yaşayacaksın orada ne kadar temiz zemin o kadar iyi bence.

Laminat için ben AGT - Effect Serisi kullandım, deseni ve derz aralıkları çok güzel oldu.

Altına da şilte değil 5 mm KAPRON koydur. Hem zemin bozukluğundan dolayı esnemeyi önler hem de yalıtıma faydası olur az da olsa.

Sakarya da olsan çok derdine derman olurdum ama uzaktasın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kapı geçişlerine de Z profil koydur, üstten yapıştırılanlar bir süre sonra atıyor. z profil 2 laminat'a da geçeceği için daha düz ve temiz oluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şubat gibi yeni eve taşındım. Her akşam 3-4 saat eşimle beraber boyadık evi ve panel kapıları. Hatta gaza gelip TV tesisatını zemini kırıp diğer duvara kaydırdım falan.

Ciddi yorucu oldu ama netice bizi mutlu etti. Boya işi o kadar zor değil ama alışmamış adamı yamultuyor bkz ben

Sana nacizane iş sıralamasını yazayım en temiz çözümü böyle elde et.

Önce petek tesisatlarını kaydır, sonra stropiyerleri yaptır. En son alçı işleri kalsın.

Kapıyı iptal edip kartonpiyer yapacak arkadaş ile anlaş duvarlardaki ufak tefek onarımları yapsın.

Sonra parkeleri söktür, prizleri de söktür (yuvasından çıkart) boya işini yaptır.

Bu işler bittikten sonra zemini güzelce temizle çünkü laminatçı tozla ilgilenmez. Döşer geçer.

Ama sen yaşayacaksın orada ne kadar temiz zemin o kadar iyi bence.

Laminat için ben AGT - Effect Serisi kullandım, deseni ve derz aralıkları çok güzel oldu.

Altına da şilte değil 5 mm KAPRON koydur. Hem zemin bozukluğundan dolayı esnemeyi önler hem de yalıtıma faydası olur az da olsa.

Sakarya da olsan çok derdine derman olurdum ama uzaktasın.
    çok teşekkür ederim valla bıkmadan usanmadan bana akıl veriyorsun Allah razı olsun

aslında elimden gelir parça parça bu işleri bende yaparım ama bir ay sürer birde bu aralar canım çok yok
    bende kafamda buna benzer bi sıra yapmıştım

parke işim sadece süpürgelik parkeleri 4 yıl önce yenilemiştim , şimdi bu yeni moda yüksek 8-10cm olan süpürgeliklerden yaptıralım dedim

médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok teşekkür ederim valla bıkmadan usanmadan bana akıl veriyorsun Allah razı olsun

aslında elimden gelir parça parça bu işleri bende yaparım ama bir ay sürer birde bu aralar canım çok yok
    bende kafamda buna benzer bi sıra yapmıştım

parke işim sadece süpürgelik parkeleri 4 yıl önce yenilemiştim , şimdi bu yeni moda yüksek 8-10cm olan süpürgeliklerden yaptıralım dedim

haklısın ustaya verdiğinde 2 ay sürüyor

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim bir ev yaptırma maceramız var ki, of... Paramızla rezil olduk, bi de mahkemelik olduk. Mal mahkemeler de ne durumu anlayabildi, ne doğru düzgün anlatılabildi. Dava sonunda babam vermediği 5 bin TL'yi vermek zorunda kaldı, üzerine bir de diğer masraflar. Güya tanıdık işi yani düşünün.

Ustaları tek tek bulup (nasıl olacaksa) güvenilir birilerine yaptırmak lazım.

Buradaki dekorasyon işi yapan arkadaşları da tenzih ederim ama; örneğin elektrikçi için size 1.000 TL yazıyor, adama 200 TL veriyor, elektrikçi geliyor, şunu yap bunu yap diyorsun, o dahil değil diyor. Böyle de bir sürü ayak var. Tabi bu ustanın puştluğu muuu, dekorasyoncunun muu orasını bilmem ama tecrübe bu.

Sözleşme cart curt yine hikaye, niye hikaye, ister bunları eklet, ister ekletme, istersen her şeyi kendini haklı çıkaracak şekilde yaptır, bu gerizekalıca süreçlerde kaybettiğin zaman, emek ve enerji kaybı, yaşadığın sinir harbi hiçbir dava, sözleşme bilmemne ile geri gelmiyor.

En son ben gidip adamlara dalacaktım, tuttular

Cidden bezdirir bu işler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @CloudGrey kedi ve bisiklet temalı iki görsel bırakıyorum şuraya.

düz 7cm süpürgelik, filli boyanın silikonlu gri rengi, tv arkası da siyaha yakın gri, renkler ilgini çekerse kodları bulurum.

Yerdeki laminat derzli agt effect everest (ürün firmanın sitesinde çok alakasız görünüyor, bildiğin açık gri gerçeği)

kedi: Van
    Bisiklet eşimin baya iyi bişi olduğunu söylüyor pek anladığım bir şey değil, ama dekor olarak seviyorum )

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İki ay önce, tükanın yarısını 175TL yevmiye usülü boyatmıştım.
    Aynı adamı aradım 300TL fiyat çekti.
    Düz adam___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu konuda biraz açık konuşacağım... herkes 'hangi usta' sorusu soruyor, ben de diyorum ki 'senin ustaya yaptıracak kadar bilgin var mı?'... malzeme seçimini yapabiliyor musun? seçtiğin malzemeyi usülüne uygun uygulatabiliyor musun? hangi ürün hangi mevsimde hangi sıcaklıkta uygulanır biliyor musun? inşaatsal sorunların son görünümü nasıl etkileyeceğini ön görebiliyor musun?

eskiden tadilat boya bile olsa uzman kişilere gidilirdi, işi onlara verirlerdi kimse ustayla ustanın hasta anasıyla, evlenmek üzere olan kızkardeşiyle uğraşmazdı... 10 liraya değil 15 liraya en azından sonuç garantili işler yapılırdı... şimdi bizim halkımız zeki ya, 'yahuu şimdi mimara mühendise ne gerek var, o adamın ustasına yaptırıyorum!' diye kendimizce akıllılık yapıyoruz... siz hiç hastaneye gidip de ucuz olsun diye doktor değil hastabakıcıya muayene olanı gördünüz mü? çok sevdiğim bir arkadaşım var, inşaat mühendisi ve de 15 yıldır ev dekorasyon işleri yapar, geçen bir evin keşfine gitmiş ustasıyla, ev sahibi kaşla göz arasında ustanın numarasını almış... neyse bizimki keşif yapmış, 3D çizmiş vs vs, tam adamla görüşmeye gidecek ustası aramış 'abi evsahibi beni aradı, aradakini atlayalım sen işi bana yap!' dedi demiş... hatta evsahibi muhtemelen eşine falan da övünmüştür 'ya bak ne akıllıyım boşa para vermeyeceğim ustaya %30 daha ucuza yaptıracağım!'...

sonra o usta avans ister, mimara mühendise vermediğin avansı verirsin, sonra o usta 1 hafta telefonları açmaz, mimara mühendise açıp küfür edebilirken, aman ustam gözünü seveyim ustam olur, daha sonra o usta işi b.k ettiğinde mimara mühendise saydırır gibi saydıramazsın, adam sana bir küfür eder, bütün sorumluluğu sana, aldığın boyaya ve de duvarlara atar, gık diyemezsin...

burada yazım knu sahibine değil yanlış anlaşılmasın, genel itibariyle insanların neden ustalardan memnun olmadığının açıklamasını yaptım sadece

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @CloudGrey kedi ve bisiklet temalı iki görsel bırakıyorum şuraya.
    zevklerimiz nerdeyse aynıymış benimde salon ortalama böyle , duvarlar ve parke beyaz tv arkası nardo gri gene aynı yaptırcam.
    evim yüksek giriş ve beşiktaştaki evler götgöte olduğundan çok ışık almıyor , o yüzden aydınlık renkleri tercih etmek zorundayım.

bu arada bisiklet dekor olamayacak kadar iyi
    cannondale bu işin belki bir ferrrasi yada lambosu olmasada en kötü maseratisi
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zevklerimiz nerdeyse aynıymış benimde salon ortalama böyle , duvarlar ve parke beyaz tv arkası nardo gri gene aynı yaptırcam.
    evim yüksek giriş ve beşiktaştaki evler götgöte olduğundan çok ışık almıyor , o yüzden aydınlık renkleri tercih etmek zorundayım.

bu arada bisiklet dekor olamayacak kadar iyi
    cannondale bu işin belki bir ferrrasi yada lambosu olmasada en kötü maseratisi
    konu dışı dün bir pinarello gördük ( ben de az biraz anlamaya başladım sanırım) ikimizinde boynu kırıldı bakarken.

Hatun arada diyor arabayı ve canondale'i satıp bisiklet alıcam diye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla ısını yapan usta nerdeyse yok 16 gun oldu hala banyo mutfak bıtmedı usta cımentodan elektrıkcıden dolaplardan kumlardan parkelerden kıtleme yapıyor sıze 2000 dıyor ama malıyetı 500 bıde sızden anlastıgınız para var ısın ıcınde birde levye yamuk cıktı sımdık . bence tanıdıgınız evını yapan referanslı bırını bulun yoksa basınız cok agırır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler