User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
42 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Bezdüm / Ev tamiratı için usta lazım.

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah yardımcın olsun, bende düğün için kendi evimi hazırlıyorum fakat kötü komşu insanlı mal sahibi yapar gerçekten.
    Bir çok işi kendim youtube'tan bakarak yaptım gelen ustalar dahi şok Tavan stropiyerini boyayı kendin yapabilirsin bence, hatta parke videosu dahi izledim fakat ihtiyacım yoktu Mobilya ve ayna konusunda esnaflara küstüm gerçekten dürüst adam bulmak çok zor Allah ciddi manada yardımcın olsun
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hondaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ısını yapan usta nerdeyse yok 16 gun oldu hala banyo mutfak bıtmedı usta cımentodan elektrıkcıden dolaplardan kumlardan parkelerden kıtleme yapıyor sıze 2000 dıyor ama malıyetı 500 bıde sızden anlastıgınız para var ısın ıcınde birde levye yamuk cıktı sımdık . bence tanıdıgınız evını yapan referanslı bırını bulun yoksa basınız cok agırır.
    Aynen abi bu işler çok zorluyor insanı , burdan bir iki arkadaş usta önerdi onlarla görüşücem birde şu fiLLi ustadan bir iki kişi ile görüştüm , bakalım ne olacak...
    has benim hiçbir işim yolunda gitmez , çokta beklentim yok ama gene hayırlısı diyelim

Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu dışı dün bir pinarello gördük ( ben de az biraz anlamaya başladım sanırım) ikimizinde boynu kırıldı bakarken.

Hatun arada diyor arabayı ve canondale'i satıp bisiklet alıcam diye
    çakmadır pinarello bizim ülkede orjinalinden çok tırt replika var

bisiklerde çok pahalılaşmış ya
    médiocrité partout

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @CloudGrey kedi ve bisiklet temalı iki görsel bırakıyorum şuraya.

düz 7cm süpürgelik, filli boyanın silikonlu gri rengi, tv arkası da siyaha yakın gri, renkler ilgini çekerse kodları bulurum.

Yerdeki laminat derzli agt effect everest (ürün firmanın sitesinde çok alakasız görünüyor, bildiğin açık gri gerçeği)

kedi: Van
    Bisiklet eşimin baya iyi bişi olduğunu söylüyor pek anladığım bir şey değil, ama dekor olarak seviyorum )
    Aklımdaki renk tonları. Bu sene bende salon kapısını sürgü kapıya çevirip, petek yeri değiştireceğim ve laminatları yenileyeceğim. Sonrasında boya olacak. Gözümde büyüyor gerçekten, seneye ertelerim muhtemelen.

Evlenirken aldırılan avangard salon takımından da kurtuldum mu mis Oturma odasını çocuk odasına çevirdiğimden beri gözüme batıyor, özeniyorum böyle salonlara.
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Wromm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklımdaki renk tonları. Bu sene bende salon kapısını sürgü kapıya çevirip, petek yeri değiştireceğim ve laminatları yenileyeceğim. Sonrasında boya olacak. Gözümde büyüyor gerçekten, seneye ertelerim muhtemelen.

Evlenirken aldırılan avangard salon takımından da kurtuldum mu mis Oturma odasını çocuk odasına çevirdiğimden beri gözüme batıyor, özeniyorum böyle salonlara.
    o avangarde işine biz de düştük 1. evlilikte. Neyse ki hayatımızdaki tüm avangarte lar dan bir anda kurtulduk huzura erdik.

Hayat felsefem:

Az insan +az eşya = az sorun / çok mutluluk. evlenenler konusunda maliyet paylaşmıştım, boyası badanası tadilatı ev eşyası nikahta dağıtılan sukulenti cartı curtu şubat 2020 de 33-35k arası bir rakama maloldu bana.

gençlere bakıyorum 35k sadece mobilyaya veriyorlar. Sonra oturup yıllarca borç ödüyorlar, neyse onlar da öğrenecek zamanla

konu sahibine bir tavsiyem daha olsun, bu işleri parça parça yapmak yerine tek firma ile anlaşırsan belki biraz fazla verirsin ama tek kişiye söversin iş bitmediğinde.

Diğer türlü zor olur.

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok sıkıntılı işler ya, hep korktuğum konu şu ev tadilat işi o kadar çok kötü gikaye ile karşılaşıyoruz ki insanın canı sıkılıyor.

kuzenim sağolsun bu işlerin içinde, ne zaman başım sıkışsa ona gidiyorum, size de pm attım numarasını görüşebilirsiniz.

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimse üstüne alınmasın bu işler karşılıklı oluyor genelde hep ustalar/mimarlar haksız değil müşterilerdeki yamukluk oranı bi o kadar yüksek
    Biz ( mimarlar) genelde milleti ev/iş sahibi yapıyoruz ama bir çoğumuz dert sahibi oluyor sürekli verilmeyen paralar işi kasıtlı beğenmemeler iş yapım esnasında belirtilen malzemelerin hep daha pahalısını isteyip yaa nolcak yapı ver muhabbeti ben böyle istemiyordumki olayları ustaya söylesende yapsa kendi seçer kendi seçtiğini beğenmez ya bu olmadı değiştirsek mi acaba...
    Ben mesela çok sıkıldım işten değil ciddi olarak insanlardan çok sıkıldım dünyanın en zor işi birilerine birşey beğendirmek vede beğenmeye niyeti olmayan biri ile uğraşmak birde neden ben senin evin için cebimden extra isteklerini karşılamak zorundayım onu asla anlamıyorum sanki yapılırken usta extra para almıyorum malzemecii abi buda bizden olsun diyor yahu hep mi aynı muhabbet..
    Farkettim ki mal bu kardeşim işine geliyorsa al gelmiyorsa alma diyebileceğim bir iş lazım

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onu imzalayacak usta bulursan bana da haber ver
    Ben varım abi Hala ısrarla bu şekilde devam etmek için direniyorum
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok acelen yoksa biraz bekle, şuan tadilat işlerinin tam sezonu.

Şuan ellerinde iş çok olduğu için umursamaz davranıyorlar genel olarak,

Ustaların en kaypak oldukları dönem. ( iyileri varsa da bana denk gelmedi açıkçası ama biz tenzih edelim yine de)

Firmalar da çok yoğun. İşi almak için tarih verirler ama o termini sağlamak çok kolay olmaz açıkçası.

eylül den sonra yaptırırsan hem işçilik için daha az ödersin hem de gecikme kısmı minimum'a iner.

Ve (ustaya bağlı olarak) İş kalitesi de artar. Şu dönemde yapılacak iş hemen bitsin müşteri bekliyor kafasıyla yapılacağı için çıktısı çok iyi olmayabilir.
    Aynen şu an hem bu işlerin sezonu hem de bayram öncesi olduğu için ciddi yoğunluk var. Bu işte de her işte olduğu gibi para çokomel ilişkisi mevcut(malzeme ve işçilik için konuşuyorum).

Ben filli boya bayisiyim örneğin boya 180TL'ye de mevcut 370TL'ye de, daire boya işçiliği 600TL'ye de yapan var 1500TL'ye de... Burada önemli olan sizi yönlendiren kişi/işyeri/bayii ve istediğiniz malzeme/iş kalitesi.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yilmazcatalbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen şu an hem bu işlerin sezonu hem de bayram öncesi olduğu için ciddi yoğunluk var. Bu işte de her işte olduğu gibi para çokomel ilişkisi mevcut(malzeme ve işçilik için konuşuyorum).

Ben filli boya bayisiyim örneğin boya 180TL'ye de mevcut 370TL'ye de, daire boya işçiliği 600TL'ye de yapan var 1500TL'ye de... Burada önemli olan sizi yönlendiren kişi/işyeri/bayii ve istediğiniz malzeme/iş kalitesi.
    Yer nerede ***** sakaryadayız, bizden birileri kazansın bir malzeme alacağımız zaman

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o avangarde işine biz de düştük 1. evlilikte. Neyse ki hayatımızdaki tüm avangarte lar dan bir anda kurtulduk huzura erdik.

Hayat felsefem:

Az insan +az eşya = az sorun / çok mutluluk. evlenenler konusunda maliyet paylaşmıştım, boyası badanası tadilatı ev eşyası nikahta dağıtılan sukulenti cartı curtu şubat 2020 de 33-35k arası bir rakama maloldu bana.

gençlere bakıyorum 35k sadece mobilyaya veriyorlar. Sonra oturup yıllarca borç ödüyorlar, neyse onlar da öğrenecek zamanla

konu sahibine bir tavsiyem daha olsun, bu işleri parça parça yapmak yerine tek firma ile anlaşırsan belki biraz fazla verirsin ama tek kişiye söversin iş bitmediğinde.

Diğer türlü zor olur.
    abi alayı aynı ya , ülkede herkes .....nin ucuyla iş yapıyor.
    benim çok bekletimde yok , avaraj birşeyler çıksın ortaya yeter...

o zaman size daha önceden ustalarla yaşadım komikli diyaloglardan bir demet sunayım , toplanın
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arka balkonu pimapenle kapattırcaz (kLasik Türk tribi)

geldi dayının biri ölçü aldı ama dayı öyle yanlış ölçü aldıki, biz bile anladık.
    dedik dayı bak yanlış yapıosun ;

yok ben 20yıldır bu işi yapıorum pimapeni benim büyük dedem icat etti falan filan bizi bi kamyon kalayladı..
    ulan dedik bi bildiği var herhalde..

neyse geldi 1 hafta sonra pimapen olmuyor bi türlü , bizde kıs kıs gülüyoz

dayı ne dese beğenirsiniz

-abi dedi binanın temeli yerine oturmuş aıhfgaf

binada 1976da yapılmış hahahahhha
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ikinci usta vakam ;

banyoda bir sorun var kırılıp dökülecek birşey yapılıcak işte.
    dayıya dedimki dayı dedim klozeti en son sök , benim kıçımın ayarı yoktur çok tuvalete giderim.

ilk gün işe başladı akşam eve geldim sadece klozeti sökmüş geri herşey duruyor
    yapamıom hiçbişeyimi

aradım dayıyı dayı dedim sen benle dalgamı geçiosun ilk klozeti sökmüşsün
    - ee dedi yiyenim deliği oraya bıraktımya oraya yap
    -dayı dedim allah razı olsun deliği zaten mecbur bırakacaktın ÇÜNKÜ O DELİK BİNAYA SABİT

bide lütufmüş gibi söylüyor.
    o dayı yüzünden (ozaman evim bjk çarşı içindeydi) arkadaşımın bjk Roberts cafesine (reklamlar) günde 5 kere tuvalete gidiyordum

dayı kulağın çınlasın...
    médiocrité partout

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanırım Furkan yardımcı olabilir. @K0213
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Login • Instagram

Abi bi incele istersen yakin arkadasim olur. Dilersen instagram uzerinden yazabilirsin veya direk numarasinida verebilirim.
    Umut Kukul - F30 320iED

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı WeLeT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Login • Instagram

Abi bi incele istersen yakin arkadasim olur. Dilersen instagram uzerinden yazabilirsin veya direk numarasinida verebilirim.
    istagram kullanmıyorum dmden numarasını atarsan çok makbule geçer
    médiocrité partout

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim islerimizi yapan bir ustamiz vardi, isinin ehlidir yere cini vs bile doserler eski tip, hala bu isleri yapiyor mu bilmiyorum, Sayfa Bulunamadı | Facebook

bir mesaj atin isterseniz, ingiltereye yerlesen Tolga Uzunerin arkadasiyim derseniz fiyatta da yardimci olur.

Ucuz degildir ama isi ver arada sadece kontrol et yeter tadinda adamdi eskiden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yer nerede ***** sakaryadayız, bizden birileri kazansın bir malzeme alacağımız zaman
    Patates hali ışıklarında yerim. Alışveriş şart değil her zaman çayımız var beklerim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar, mimar olarak söylüyorum. Tek başınıza usta ile bu işe girmeyin.1 zaman, 2 başında beklemek, 3 tereddüt, 4 kalite, 5 ilk başta konuşulan fiyat iş ortasında amalarla çok farklı yerlere gelebilir. Bu nedenle İç mimarlık firması veya dekorasyon firması ile anlaşın. Fazladan vereceğiniz danışmanlık parası sizin garanti paranız olur.

Ancak Bayram sonrası ortalık durulacak gibi. Bekleyebilirseniz bayram sonrası usta araştırın derim.

Boyada badana tamira işleri ;
    -ev 90 m metrekare.
    -3 oda 1 salon , banyo ve mutfak -bütün duvarlar kazınacak , boyanacak (eski boya dökülüyor)
    -tamiratlık kısımları yapılacak
    -evin odalarında yerden tavana 4 adet kalorifer borusu var onlar alcıpanla kapatılacak..
    -bir kapı iptal edlip kubbe liyapılıacak.
    -tavan duvar arasında bütün eve stropiyer yapılacak.

Bahsettiğiniz işler incik-boncuk işler olduğu için eli-işi iyi olan adam zaten full çalışıyor inanın. Boya kabarmasına gelirsek, şuan ki mevcut boyanın altı alçı mı? yağlı boya mı? başka bir uygulama var mı? Nem-rutubet var mı? Su alma gibi bir durum var mı? Eğer kazıma sonrası nem vs görürseniz yada 0 dan saten alçı çekilip iyice nemini aldıktan sonra spatula ile kazımaya çalışın. blok gibi dökülürse duvarda sıkıntı olabilir. Stropiyer işindense tavana alçıpan bant önüne stopiyer daha tok durur tavsiye ederim.

Tavsiyem filli alpina silan - Polisan elegance extra ev sizin ise jotun veya fillinin alligator serisi tavsiye ederim. Boyayı ral kodu ile bastırın eğer fabrika çıkışı boya almayacaksanız.

Kalorifer tesisat işi

Merkezi sistem olduğu için eski tip radyatör var diye düşünüyorum. Önlerinde su kesme vanaları çalışıyor mu? yeni radyatorlerin girişleri mevcutlara uygun mu? eğer değil ise, merkezi sistemin tüm suyun boşaltılması lazım ki yer değiştirebilin veya işlem yapın. Kaynak tutmaz. Sonra evi pis su basmasın. Yani merkezi sistemde mümkünse su olmadığına emin olun.

Parke mevcut kalacak ve süpürgelik döşeyecekseniz agt nin ürünlerini kesinlikle tavsiye ederim. Ancak 280cm veya altı tavan yüksekliği varsa 10cm kullanmayın stropiyerle beraber basık gösterebilir. Alan derinliği vs yoksa.

Haricen elimden geldiğinde yardımcı olmaya çalışırım bilgi olarak.

Kolay gelsin şimdiden

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Frid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım Furkan yardımcı olabilir. @K0213
    Ferit sağol kardeşim hatırlattığın için.

Evleriniz için iç, dış, havuz, küvet her türlü tadilatı itina ile yaparız.
    Furkan 05323415137
    Forumda tanıyanlardan referans olacak bir düzüne adam dökerim buraya
    Fiat's Are Faster Than You Think!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler