User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
42 sonuçtan 39 ile 42 arası

Konu: Bezdüm / Ev tamiratı için usta lazım.

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 ay önce Ankara da eski bina oturduğum evi alıp elektrik tesisatından su tesisatına alçısından kapısına kadar sıfırladım. Önerilerim şunlardır:
    Ustalarla malzeme dahil anlaşmayın
    Bir kaç usta çağırıp malzemeli ve malzemesiz fiyat alın. Böylelikle ortalama gidecek malzemeyi tespit etmiş olursunuz.
    Malzemeleri araştırıp alın mutlaka pazarlık yapın.
    Anlaştığınız hiç bir ustaya peşin ücret ödemeyin.
    Süpürgelik olarak AGD Markayı tavsiye ederim.(Ölçüsünü almak için oda ve salonun enine ve boyunu ölçmeniz yeterli,aynı olay parke içinde geçerli)
    Parke olarak Çamsan 10 luk kullandım tavsiye ederim.(ustalık ücreti metresini parke için 4 tl süpürgelik için 4 tl ye anlaşmıştım.)

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 sene önce evi banyo fayansları değişimine kadar buyuk bir tadilata soktum.
    4-5 farklı iş için farklı ustalarla çalıştım.
    2 tanesi adam gibi usta çıktı. Anadolu yakasında olsanız mobilya mutfak vs, boya/badana, fayans/şap ve su tesisat, elektrik için ustalar önerebilirdim.
    Hele Mustafa Usta favorim. Bir daha tadilat işim olsa tesisat ve fayans vb işleri başkasına elletmem.

Önerim işten biraz olsun anlıyorsanız sürekli başlarında durun. Sıkboğaz etmeyin ama işi takip edin. Kesinlikle parayı önden peşin vermeyin.
    Malzemeyi ustaya aldırmayın liste isteyin kendiniz alın.
    Referanslı bir usta veya mimar vs bulun. Takip edemiyorsanız mimarla anlaşın tek muhattabınız olsun.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Ronin_ @K0213 @Ome_RS @makif84 çok teşekkür ederim cevaplar için..

gelen ustaların orantısız rakamları biraz canımı sıktı , biri abi 4 bine yaparım derken öteki 9bin dedi.
    arada bu kadar fark nasıl olur ? yapılacak iş belli.

bir kaçta dolap işim var hepsini paket halinde yapacak biri ile görüşeceğim dekorasyoncu / mimar biri ile..

dediğiniz gibide biraz bekliyeceğim eylül ekimi..
    @K0213 abi senle irtibatta olacağım notumu aldım
    médiocrité partout

BAT9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi öncelikle kolay gelsin, ben bu ay içerisinde tecrübe ettim valla insan çıldırıyor. Yazlık evin banyosunu en baştan yaptırdım. Hafta içi iş güçten dolayı kalamadığım için pazar günü istanbula dönerken kendilerine anahtarı bıraktım. Banyo incelendikten sonra kendisi 3 günlük işi var demişti, eyvallah dedim bir tek hafta sonları cuma gününden gelebildiğimi ilettim.

Bu süre zarfında ustanın iki güzel sözüne güvendik herhalde hiç aramadım sormadım Cuma yola çıkacağım bir arayım dedim adam demez mi pazar günü gelmiyor muydunuz diye tabii şok oldum hop ordan gitti bir hafta sonu. Pazar günü görmek için git gel yaptım bir de ne göreyim söylediğim hiçbir şey olmamış. 1 saat yok öyle dediniz yok böyle demedik tekrardan derdimi anlattım.

Örneğin usta diyor ki hiç oraya olur mu öyle şey... Ya arkadaşım sanane banyoyu istediğim gibi yaptırıyorum sana mı soracağım neresi nasıl olacak diye sen bana fiyat biçmişsin ben bunu kabul etmişim bırak senin zevkine göre değil de benim istediğime göre olsun, kullanacak kişi benim.

Tekrardan anahtarı bıraktım, 1 hafta daha bekledim. Bu sefer işimi şansa bırakmadım sürekli darladım fotoğraf vs istedim. Hafta sonu gittim bu sefer tam olmuştu daha doğrusu olduğunu sanmışım, ücretin geri kalanını kendisine teslim ettim. Pazar günü dönerken ne göreyim duşa kabinde bir çatlak var kör noktada öyle güzel de kamufle etmiş ki anlatamam. Niyeti kötü olduğu o kadar belli ki üstüne bir şey mi ne sürmüş yoksa ihaleyi bize bile yıkabilirdi
    Haftaya şimdi tekrardan gelecek, sadece bir banyo için 1 ay süremi çaldı.

Ben ilk defa tecrübe eden biri olarak şunu söylemek isterim sürekli yaptığı işi takip etmek, adamın tersine gitmemek ama yoklamak gerekiyor sanırım. Sağda solda gezip usta aramak kumar oynamak gibi.. Şahsen ben aynı ustaya olduğum yerde o işi yapacak usta kalmasa bile uğramam daha...

Referanslı bir yer bulabilirseniz çok iyi olur ve kesinlikle ücreti peşin olarak vermeyin.
    Umarım gönlünüzce olur, bol şans

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler