User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yakın zamanda aile birleşimi yapan yada fikir sahibi olanlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yakın zamanda aile birleşimi yapan yada fikir sahibi olanlar.

Arkadaşlar şimdiden yardımı olan üyelere teşekkür ederim.
    Eski konulara baktım ama yıllar sonra çok şeyin değiştiğini düşünüyorum. Bu nedenle yeni konu açtım.
    Suan halihazırda Almanya da yaşayan çifte vatandaş eşim ile evliyim.
    Diyarbakır da yaşıyorum ve daha hiç pasaport bile çıkarmadım.
    Aile birleşimi vizesi hakkında tüyo verebilecek dil sertifikası pasaport süresi vs tüm genel konuda aşama aşama bilgisi olan fikir alışverişinde bulacağım üyeler var mı?
    Kısacası googleden çok araştırma yaptım. Bilgi sahibi oldum ama en hızlı nasıl çıkar vize neler neler yapmam gerek dil sertifikasını en kolay nasıl alırım en mantıklı hangi yolu izlemem gerek onu tam bilemiyorum. Bu nedenle konu açma gereği duydum.

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlis bilmiyorsam aile birleşimi icin goethe inst a1 sertifikasina sahip olman gerekiyor.

VW6R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba 9 ay önce aile birleşimi alarak Almanya’ya yerleştim. Bildiğim kadarını paylaşayım sizinle

Almanya da doğmuş çocuğunuz var ise dil şartı dahi aranmadan aile birleşim vizesi alabilirsiniz.

Eğer çocuk yok ise ;

Öncelikle min 3 yıllık pasaport çıkartın, Goethe sınav ve sertifika yetkisi olan bir dil kursundan min. A1 belgesi alın ( gözünüzde hiç büyütmeyin biraz gayretle alırsınız) Ama eğer zamanınız varsa A2, B1 ne kadar eğitim alabilirseniz alıp öyle gidin.

Sınavda başarılı olduktan sonra alman Konsolosluğundan aile birleşimi vizesi için randevu alın, konsoloslukta kaç yıldır evli olduğunuz düğününüzü nerede ve kaç kişiyle olduğu, Nerede nasıl ve ne zaman tanıştığınız Hakkında çeşitli SORULAR soracaklar. Daha sonra Almanya’da yabancılar polisi eşinizi çağıracak ve kendisinin haberi olup olmadığı sorulacak. Ve ortama 2-3 ay içinde sonuç çıkacak. Ama şu anda Pandemiden dolayı çok fazla bir yoğunluk olduğu için süre uzayabilir tabi bu durum Eşinizin yaşadığı şehrin büyüklüğüne göre değişebilir.

Aklınıza takılan başka bişey olursa yardımcı olmaya çalışırım. Bu arada hangi şehire geleceksiniz
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eşin orda resmi olarak 5-6 aydan fazla çalışıyorsa işin kolay. Pasaportum yok demişsin 10 yıllık pasaporta şimdiden başvur.

İlk olarak hangi ülkeden vatandaş ise o ülkede nikah yapacaksınız. ( aracı kurumlar yapıyor ülkeye gitmenize gerek yok basit bir işlem)

Eşin orada ki göçmenlik bürosu veya hangi merci yetkili ise Almanya'da ona başvuracak. Karşılıklı olarak evrak toplamaya başlayacaksınız. Baya bir evrak trafiğinden sonra sana vize çıkacak. İstenilen tüm evrakları harfiyen yerine getirmelisiniz çünkü son yıllarda Avrupa ya gitmek için sahte evlilikler yapılıyor.

Her edindiğiniz bilgiyi Almanya daki ofis ile doğrulamanı öneriririm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rockford Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlis bilmiyorsam aile birleşimi icin goethe inst a1 sertifikasina sahip olman gerekiyor.
    Evet o gerekli ilk iş onu geçmek gibi görünüyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VW6R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba 9 ay önce aile birleşimi alarak Almanya’ya yerleştim. Bildiğim kadarını paylaşayım sizinle

Almanya da doğmuş çocuğunuz var ise dil şartı dahi aranmadan aile birleşim vizesi alabilirsiniz.

Eğer çocuk yok ise ;

Öncelikle min 3 yıllık pasaport çıkartın, Goethe sınav ve sertifika yetkisi olan bir dil kursundan min. A1 belgesi alın ( gözünüzde hiç büyütmeyin biraz gayretle alırsınız) Ama eğer zamanınız varsa A2, B1 ne kadar eğitim alabilirseniz alıp öyle gidin.

Sınavda başarılı olduktan sonra alman Konsolosluğundan aile birleşimi vizesi için randevu alın, konsoloslukta kaç yıldır evli olduğunuz düğününüzü nerede ve kaç kişiyle olduğu, Nerede nasıl ve ne zaman tanıştığınız Hakkında çeşitli SORULAR soracaklar. Daha sonra Almanya’da yabancılar polisi eşinizi çağıracak ve kendisinin haberi olup olmadığı sorulacak. Ve ortama 2-3 ay içinde sonuç çıkacak. Ama şu anda Pandemiden dolayı çok fazla bir yoğunluk olduğu için süre uzayabilir tabi bu durum Eşinizin yaşadığı şehrin büyüklüğüne göre değişebilir.

Aklınıza takılan başka bişey olursa yardımcı olmaya çalışırım. Bu arada hangi şehire geleceksiniz
    Merhaba yakın tarihli biri bulduğuma sevindim.
    Çocuğum yok pasaport sürekli işime yarayacak gibi görünüyor bu nedenle 10 yıllık çıkarmam en mantıklısı görünüyor yanlışmıyim yoksa sadece giderken mi gerekli

Sertifikayi hangi ilde nasıl aldınız benim hiç bilgim yok sayılır. Sizin dil bilginiz nasıldi?
    Nasıl sınava kaydoldunuz kursa gittiniz mi ve kurs şartı var mı.
    Zamanım malesef yok en kısa şekilde gitmem gerekiyor.
    Sınav başvurusu ve konsolosluk randevusunu aynı anda alsam konsolosluk randevusu sertifika tarihinden sonra olacak şekilde mantıklı mı
    Konsolosluk sorularını hepsini kanıtlayarak cevaplayabilirim.

Kölnde işe gireceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı +soner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eşin orda resmi olarak 5-6 aydan fazla çalışıyorsa işin kolay. Pasaportum yok demişsin 10 yıllık pasaporta şimdiden başvur.

İlk olarak hangi ülkeden vatandaş ise o ülkede nikah yapacaksınız. ( aracı kurumlar yapıyor ülkeye gitmenize gerek yok basit bir işlem)

Eşin orada ki göçmenlik bürosu veya hangi merci yetkili ise Almanya'da ona başvuracak. Karşılıklı olarak evrak toplamaya başlayacaksınız. Baya bir evrak trafiğinden sonra sana vize çıkacak. İstenilen tüm evrakları harfiyen yerine getirmelisiniz çünkü son yıllarda Avrupa ya gitmek için sahte evlilikler yapılıyor.

Her edindiğiniz bilgiyi Almanya daki ofis ile doğrulamanı öneriririm.
    6 aydan daha uzun süredir çalışıyor.
    Pasaportu hemen hallederim.
    Burada resmi nikah var oraya bildirecek.
    Almanyadaki ofis derken nasıl doğrulayabikirim

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Hazır konu açılmışken sorayım, bilen vardır illa.

Kızım TC + Alman Vatandaşı. Bunun için pasaport hariç kimlik çıkartabiliyor muyuz ?

Bundan 10 yıl önce A1 belgesi tek başına yeterli olmuyordu. A1 için bile min 750 kelime bilme zorunluluğu vardı. A2 mecburi, alamazsan güle güle diyorlardı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 aydan daha uzun süredir çalışıyor.
    Pasaportu hemen hallederim.
    Burada resmi nikah var oraya bildirecek.
    Almanyadaki ofis derken nasıl doğrulayabikirim
    Almanya da aile birleşim ile ilgilenen ofisi kastettim tam adını bilmediğim için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba yakın tarihli biri bulduğuma sevindim.
    Çocuğum yok pasaport sürekli işime yarayacak gibi görünüyor bu nedenle 10 yıllık çıkarmam en mantıklısı görünüyor yanlışmıyim yoksa sadece giderken mi gerekli

Sertifikayi hangi ilde nasıl aldınız benim hiç bilgim yok sayılır. Sizin dil bilginiz nasıldi?
    Nasıl sınava kaydoldunuz kursa gittiniz mi ve kurs şartı var mı.
    Zamanım malesef yok en kısa şekilde gitmem gerekiyor.
    Sınav başvurusu ve konsolosluk randevusunu aynı anda alsam konsolosluk randevusu sertifika tarihinden sonra olacak şekilde mantıklı mı
    Konsolosluk sorularını hepsini kanıtlayarak cevaplayabilirim.

Kölnde işe gireceğim.

10 yıllık almak işinizi kolaylaştırır. Kurs zorunluluğu yok kendim öğrenir sınavı geçerim derseniz ama kursun faydasını görürsünüz. Önemli olan Goethe onaylı sınava girip belge almak. Ben Antalya da onaylı sertifa veren kurstan almıştım ve keşke en az B1 seviyesine kadar kursa devam edip öyle gitseydim diyorum. Araştırın yaşadığınız şehirde vardır muhtemelen. Konsolosluk Randevusunu sınavdan geçeceğinize emin olduktan sonra Sınav tarihinden minimum 20 gün sonrasına alın çünkü belgenin gelmesi biraz sürüyor.

Eğer sizde benim gibi gider gitmez işe başlayacaksınız oraya gitmeden önce muhakkak dilinizi geliştirin yoksa gerçekten çok büyük zorluk çekiyor adaptasyon sürecinde sıkıntı yaşıyorsunuz. Çalışırken zaten ister istemez öğreniyorsunuz ama yine de gidebildiğimiz kadar kursa gitmenizi kesinlikle tavsiye ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada gerekli Evrak listesini alman konsolosluğu web sitesinde aile birleşimi başlığından öğrenebilirsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı +soner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanya da aile birleşim ile ilgilenen ofisi kastettim tam adını bilmediğim için.
    anladım teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10 yıllık almak işinizi kolaylaştırır. Kurs zorunluluğu yok kendim öğrenir sınavı geçerim derseniz ama kursun faydasını görürsünüz. Önemli olan Goethe onaylı sınava girip belge almak. Ben Antalya da onaylı sertifa veren kurstan almıştım ve keşke en az B1 seviyesine kadar kursa devam edip öyle gitseydim diyorum. Araştırın yaşadığınız şehirde vardır muhtemelen. Konsolosluk Randevusunu sınavdan geçeceğinize emin olduktan sonra Sınav tarihinden minimum 20 gün sonrasına alın çünkü belgenin gelmesi biraz sürüyor.

Eğer sizde benim gibi gider gitmez işe başlayacaksınız oraya gitmeden önce muhakkak dilinizi geliştirin yoksa gerçekten çok büyük zorluk çekiyor adaptasyon sürecinde sıkıntı yaşıyorsunuz. Çalışırken zaten ister istemez öğreniyorsunuz ama yine de gidebildiğimiz kadar kursa gitmenizi kesinlikle tavsiye ederim
    Geothe sitesinde en yakın Ankara gözüküyor bana malesef.
    Kursların çoğu online bende hiç onlarla uğraşmayıp video ile çalışmayı düşünüyorum. Ama bir ayda ne kadar seviye ilerlerim bilemiyorum. Çok zor mu sınavı sizce hiç çalışmayan biride normal bir gayret ile geçebilir mi?
    I data ile hiç işlem yaptınız mı yoksa konsolosluk da hemen randevu verebiliyor mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orayı gördüm baya açıklıyıcı şuan için tek sıkıntım dil sertifikasını hemen alabilmek ve en hızlı şekilde vize çıkması

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geothe sitesinde en yakın Ankara gözüküyor bana malesef.
    Kursların çoğu online bende hiç onlarla uğraşmayıp video ile çalışmayı düşünüyorum. Ama bir ayda ne kadar seviye ilerlerim bilemiyorum. Çok zor mu sınavı sizce hiç çalışmayan biride normal bir gayret ile geçebilir mi?
    I data ile hiç işlem yaptınız mı yoksa konsolosluk da hemen randevu verebiliyor mu?
    Sınav sözlü ve yazılı olduğu için biraz zorlayabilir, Goethe onaylı olmasa da Almanca kursu varsa ona gidin sınav için ankaraya gidin. Ben yaparım yea diye kursa yazılıp devam etmeyen arkadaşların hepsi kalmıştı. Idata üzerinden randevu alınıyor siz söyleyince hatırladım.

Begi begi diye bi hatun video eğitimi veriyor o da güzel tavsiye ederim fakat sınavdan önce kesinlikle çok fazla örnek sınavlar yap çünkü sesli soruları sadece bol bol almanca konuşmalar dinleyerek anlayabiliyorsun.

Yani işin özeti Geothe onaylı olmasa da kursa git zamanı gelince keşke dinleseydim o adamı diye booll boll kulaklarımı çınlatırsın yoksa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende pişman olmamak için kurs düşünüyorum ama çoğu online YouTube den farkı yok gibi birsey olacak.
    1 ay sonra Ankara da sınav var 1 ay boyunca çalışıp girip geçmeyi düşünüyorum.
    Yaşadığım şehirde kurs ücretleri uçuşta ve biri biz goethe onaylı sertifikada veriyoruz dedi pek güvenilir gelmedi.
    Ya goethe online kursuna yazılacam yada YouTubedan nereye kadar yapabildiysem diyecem

Siz sınavdan kaç puan aldınız çok çalıştınız mı zorladı mi sınav sizi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sınav sözlü ve yazılı olduğu için biraz zorlayabilir, Goethe onaylı olmasa da Almanca kursu varsa ona gidin sınav için ankaraya gidin. Ben yaparım yea diye kursa yazılıp devam etmeyen arkadaşların hepsi kalmıştı. Idata üzerinden randevu alınıyor siz söyleyince hatırladım.

Begi begi diye bi hatun video eğitimi veriyor o da güzel tavsiye ederim fakat sınavdan önce kesinlikle çok fazla örnek sınavlar yap çünkü sesli soruları sadece bol bol almanca konuşmalar dinleyerek anlayabiliyorsun.

Yani işin özeti Geothe onaylı olmasa da kursa git zamanı gelince keşke dinleseydim o adamı diye booll boll kulaklarımı çınlatırsın yoksa
    Bende pişman olmamak için kurs düşünüyorum ama çoğu online YouTube den farkı yok gibi birsey olacak.
    Yaşadığım şehirde kurs ücretleri uçuşta ve biri biz goethe onaylı sertifikada veriyoruz dedi pek güvenilir gelmedi.
    Ya goethe online kursuna yazılacam yada YouTubedan nereye kadar yapabildiysem diyecem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ben 3 ay kursa gittim ve sürekli youtube de video izleyip ezber yaptım, çok ciddi çalıştım ona rağmen yanlış olmasın 80 civarı not aldım 70 geçme notuydu sanırım. Şahsen sıfırdan 1 ayda sınav geçmek benim açımdan imkansız.. Tabi herkesin öğrenme kapasitesi farklı

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    facebookta almanya türkiye aile birleşimi grupları var..katılıp detaylı bilgi alabilirsin çok evlilik yapıp giden gelen var.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler