User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
65 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Tekel Bayii Devralmak?

AhmetBakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzmir Buca da Bar-Cafe-Üniversite lokasyonunda 5 senedir Tekel bayii işletiyorum. Öncelikle şunu söyliyeyim tek başına isen hiç kalkışma. Baba-Kardeş gibi aileden yanında olabilecek biri varsa öyle düşün.

Ben bu işe başlarken belli bir süre koymuştum kendime , bu süre sonunda başladığım sermayeyi katlamış olarak devredip daha sakin bir işe geçme planım vardı. Kendime verdiğim süre bu sene sonunda doluyor ve şu an düşündüklerimi gerçekleştirmiş gibi duruyorum. Sanada tavsiyem bu işi ömürlük bir iş olarak değil kendine herşeyinden belli bir süre vazgeçip belli bir sermaye yapabilecek bir basamak olarak görmen.

Alkol yasakları gerçekten çok can sıkıcı çok dikkatli olman gerekiyor ( ki ben bir tane yedim 42 bin tl ödedim şu anda daha da yüksek cezalar ) Evet kazanç oranları düşük özellikle sigara bu oranı çok aşağı çekiyor ancak yüksek sürümünden dolayı o açığı telafi ediyor. Bira-Rakı gibi baremler %8-10 , İthal alkol %20 nin altına inmez ,gıda-meşrubat yine %20-%40 arası kar oranlarıyla satılır ancak cironda çok yer kaplamaz.. eğer bu tarz ürünlerin satışı yüksek bi noktaysa kaçırma al.

Arkadaşların yazdığı gibi sosyal hayat sıfır, Bayram seyran yok , haftasonu yok , uzun soluklu bir tatil yok , hatta özel gün bile zor.. Eğer 22 den sonra kapatmayacaksan alkol almak isteyenlere laf anlatmak zor , Kredi kartıyla sigara satışına komisyon alırsın sebebini anlatmak zor ki almasan %4 karının %1.5 -%3 arası oranı banka kesintisine gider. Müşteriler tarafından fiyatlar daimi olarak büyük marketlerle kıyaslanır kazıkçı olursun Zam zamanları firmalardan mal tedarik edemezsin elindeki sermayeyi korumak istersin stokçu oluırsun Bunlar muhakkak göze alman gereken eksiler bana göre

Artılarının en başında ise dışardan göründüğünden daha güzel kazancı olan bir iş olduğuna emin ol. Dükkanını güzel yönetebilir , hesaba hakimiyeti kaçırmazsan firmaların sermayesi ile para kazanırsın.. Yıllık raf-satış anlaşmaları ile masraflarının büyük bölümünü (kira-elektrik) buralardan gelen paralarla ödeyip maliyetini çok düşük rakamlara indirebilirsin.
    Aynen bu şekil düşünüyorum bende. Bilgiler için çok teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Samimi arkadaşım bu işle uğraşıyo nadiren de olsa gidip yanında oturup dükkanda vakit geçeriyorum, günlük para kazanmak gerçekten güzel tabiki giderleride na göredir ama en az 2 kişiyle yapılıcak bir iş, en kötü yanı saçma salak insanlarla çok uğraşıyosun parayı üzerine atıp gidenimi kafası iyi gelenimi, artist artis konuşanımı dersiniz, gergin çabuk sinirlenen bir insan asla yapamaz bu işi, ben hayatta girmem katil olurum, ama şu zamanda getirisi güzel olan işe katlanmak gerekli, seçim sizin..
    Bende sinirli bir insanım aslında çabuk parlarım ama ekmek parası bu işlerin değişiceğini düşünüyorum. Sinirlerime hakim olabilirim sonuçta müşteri sayesinde para kazanacağım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    babam bundan 33 yıl önce başlarım mali müşavirliğine diyip tekel bayi devir almış
    taksimde hemde , baya pavyon gibi iş yapıyordum diyor.

bana anlatıyor ; sen doğdun diyor seni 3 yaşına kadar görmedim , sabah evden çıkıyorum uyuyosun akşam geliyorum uyuyorsun.
    herşeyini kaçırdım diyor yürümeni , konuşmanı çocukluğunu...

ulan demiş bir dahamı hayata gelicem, şu cocugu biraz sevim bana baba demesini duyyim. tekel bayiyi devir etmiş dönmüş gene mali müşavirliğe...

işin ironik tarafı annemin alıştırması sonucu hiç bir zaman anne-baba demedim , hep isimle hitap ettim , babam bi kere baba kelimesi duyamadı
    gitt pavyon gibi tekel
    Şuan için bekarım yoksa bu işe girmeyi düşünmezdim, sosyal hayatı da olan biriyim ama belli bir süre ara vericem gibi duruyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ankarada lokasyonu neresi devralmak istediğiniz bayinin?

Bayrampaşalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek basina yapicaksan eger hic bulasma

Dogma buyume marketciydim babadan kalma darphane gibi para basiyorduk babam birakip tek basima devam edince 5 sene dayabildim devrettim parasi guzeldir ama bir sure sonra isyan basliyor kolumda serum ile calistigim gun bu is olmaz demistim

Hayirlisi olsun simdiden hakkinda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GÖKTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ankarada lokasyonu neresi devralmak istediğiniz bayinin?
    Cevizlidere de

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Uzun süredir esnafım ( Kırtasiye) 3 tekel bayiği işleten yakın tanıdığım var. 3 de aynı 1 km lik alan içinde olmalarına rağmen 3 de Allah bereket versin iyi paralar kazanıyorlar ancak yazılanlar gibi hepsinin sosyal hayatı yok ömürleri dükkan içinde geçiyor. Kavga gürültü hiç birinin hayatından eksik olmuyor gün boyu yolda gördüğün Zaman sokak değiştirceğiniz tiplerle muhattap oluyorlar. 2 tanesi için çıkan hapis kararı var kendilerini veya ekmek paralarını korumak için çıkan kavga yüzünden. Diğer davası olmayan kişiyide ne yazıkki geçen sene bir alkoliğe içki vermediği için kalabalık gelip darp ettiler. Eğer bu tarz olaylarla başa çıkabilirim sosyal hayat ikinci planda para kazanıcağım bir iş olsun derseniz kesinlikle kazanırsınız ancak bu tarz olayları göz önüne almanız gerekiyor.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetBakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevizlidere de
    Keklik tarafına mı yakın?

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kazancını yiyemediğim paranın taaaaa damına koyayım.... askerlik bir sefer yapılır 2 sefer değil büfecilik ömür boyu askerlik gibi bişey. açık cezaevi hatta.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @mikelazi yorumun var mıdır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baskan96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keklik tarafına mı yakın?
    Koşuyolu var biliyor musunuz? Orda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kazancını yiyemediğim paranın taaaaa damına koyayım.... askerlik bir sefer yapılır 2 sefer değil büfecilik ömür boyu askerlik gibi bişey. açık cezaevi hatta.
    Ömürlük değil ya zaten belli bir süre yapılacak, eleman bulunursa devam edilir tabi ara sıra uğrarım.

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 3 kişi değilseniz hiç girme..tekelci değildim ben ama bodrumda 3 tekelci tanıdığım var bende otelde bira satıyordum..
    sarhoşu veresiye isteyeni 3 4 kişi gelip dolabı kapatıp bira çalanı eksik olmuyor..işin içinde alkol olunca ne kavgalar oluyor huzurun kaçar başına bela alırsın..ama 2 3 kişi dönüşümlü olcaksanız ki bu bile yetmeyecek 3 4 metrelik dükkanı 3 kişi dönüşümlü çalıştırıyor hiç biride doğru düzgün gezmeye tatile bir şeye gidemiyordu..ama getiris güzel..sigara alkol fatura ödeme ve otobüs kartları dolumuda yaparsın.

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ha bu arada alkollu insan cidden dert..11 tl lik birayı 10 tl versem olmazmı diyeni..1 tane bira alıp kredi kartı uzatanı..satış saati sonrası gelip 3 5 tane kapıp gideni kim müşteri kim gizli müşteri belli olmuyo tekelcilerin saat 10 11 den sonra sattıkları için ceza yediklerini biliyordum ama biz hiç ceza yemedik..

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetBakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu adam 4 senedir yapıyor, dediğine göre eşi öğretmen ve Van'a tayini çıkıyor şehir değişecekler. Adamın dediği rakamlar doğru ise geçimi sağlıyor güzel bir şekilde. Şuan için dükkanın orda her gün oturup belli bir süre giden geleni inceliyorum. Daha sonrasında kafama yatarsa içerde adamla oturup bakma planım var.
    Kadın öğretmenler in tayini eşinin çalıştığı belgelenirse il dışına çıkmaz, eşinin bulunduğu il içinde tayin çıkar.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada bende bulaşma derim. 2000-2005 arası yeğenim-teyzem-enişten işletti. Alkol tüketiminin aşırı yoğun olduğu bir bölgede.

vardiya sistemiyle çalışırlarda 6 şar saat.

Tuvaleti gelir, emanet bırakacak birisini arardı benzinliğe gidip gelmek için...
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @mikelazi yorumun var mıdır?
    #16 yorumumu yaptım vedat

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada bende bulaşma derim. 2000-2005 arası yeğenim-teyzem-enişten işletti. Alkol tüketiminin aşırı yoğun olduğu bir bölgede.

vardiya sistemiyle çalışırlarda 6 şar saat.

Tuvaleti gelir, emanet bırakacak birisini arardı benzinliğe gidip gelmek için...
    wc işi tek çalıştığım için çok çok sorun.

çevremdekiler çok iyi bilir doğru düzgün su-çay bile içmem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadın öğretmenler in tayini eşinin çalıştığı belgelenirse il dışına çıkmaz, eşinin bulunduğu il içinde tayin çıkar.
    evet eşi sabit esnaf olan bir memurun tayini il dışına olmaz aile bütünlüğünü bozar
    kendileri istemişlerdir büyük ihtimalle
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler