User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
23 sonuçtan 20 ile 23 arası

Konu: evcil hayvanım olma konusunda ısrarcı güvercin :)

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya sıfata bak hele şunun ya.Pek te güzel birşey. balkona yağmur denk gelmiyorsa , kapıya ufo cıkarmak nasıl bir fikir ?
    balkon kapısı açılır açılmaz giriyo içeri su , çatı üzerinde hamağı asığım dekoratif bi kolon dışında suyu kesecek bişey yok.Alışacağını , yada üşüdüğünde işe yarayacağın bilsem ısıtıcı adına bişeyler çözerim ama yağmur yağışta dışarda takılıp , sadece yem yemek için giriyo o kapılı yere.Genel mekanı bilgisayar masasının olduğu yerin çatı hizasındaki kiremitleri face de bi gruba sordım , keyfi yerinde , tüylerden ıslanmaz , banyo yapıyo tarzı bişeyler söylediler Derdim kafese kümese kapatmak falan değil , güzel güzel takılsın kafasına göre.Sadece soğukta üşüdüğünde sığınacağı yer aramasın.

bu sabah

bide eş lazım diyolar alışması için.Onu da biz mi yapalım , kendi ayarlasın getirsin a.k. gerçi baya zaman oldu , alıştı gibi.
    Alıntı Rew Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam benim kuzen güvercinlere gönül vermiş bir arkadaş. Bizim buralarda kuşbaz deriz. Konuyu yeni gördüm bir iki güne kendisiyle görüşeceğiz. İnsana nasıl alıştırılır ne ne yedirilir vs sorayım hepsini
    şunu sormanı rica edicem.2.5 aydı zaten yeri sabit dışarda , yem su sıkıntısı yok , ama kışın harbi soğukta kendine burdan başka yer aramaması için ; balkonda kapısı açık etrafı kapalı bi mekanı yapsam , yemi suyu koysam soğukta orda durması için nasıl alıştırabilirim.

cagalazade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    balkon kapısı açılır açılmaz giriyo içeri su , çatı üzerinde hamağı asığım dekoratif bi kolon dışında suyu kesecek bişey yok.Alışacağını , yada üşüdüğünde işe yarayacağın bilsem ısıtıcı adına bişeyler çözerim ama yağmur yağışta dışarda takılıp , sadece yem yemek için giriyo o kapılı yere.Genel mekanı bilgisayar masasının olduğu yerin çatı hizasındaki kiremitleri face de bi gruba sordım , keyfi yerinde , tüylerden ıslanmaz , banyo yapıyo tarzı bişeyler söylediler Derdim kafese kümese kapatmak falan değil , güzel güzel takılsın kafasına göre.Sadece soğukta üşüdüğünde sığınacağı yer aramasın.

bu sabah

bide eş lazım diyolar alışması için.Onu da biz mi yapalım , kendi ayarlasın getirsin a.k. gerçi baya zaman oldu , alıştı gibi.

şunu sormanı rica edicem.2.5 aydı zaten yeri sabit dışarda , yem su sıkıntısı yok , ama kışın harbi soğukta kendine burdan başka yer aramaması için ; balkonda kapısı açık etrafı kapalı bi mekanı yapsam , yemi suyu koysam soğukta orda durması için nasıl alıştırabilirim.
    8. kattan düşen kuşbaz geldi

güzel bir dişi, muhtemelen kaçak diye tabir ettiğimiz kuşlardan. evet kapısı açık etrafı kapalı bir alan yaratırsanız, tünemesi için "tünek" yaparsanız bu kapalı mekanın içine ve "limon kasası" koyarsanız içeriye 2 tane bile yeter, kışı rahat geçirecektir...

yem olarak buğday, arada bir mısır, soğuklar başlayınca azıcık fi derler kenevir derler o tohumdan verebilirsin... suyuna mutlaka her değişimde 3-5 damla elma sirkesi damlatmaya çalış...

severse kalır devam eder, eş vs olaylarına takılma zaten şu an tek olarak sana sığınmış durumda, o kendi başının çaresine bakar...
    her zafer acı ister...!

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aaa dişimiymiş
    yem olarak kırmızı mercimek , yeşil mercimek , arpa , karabuğday , mısır mixi yapmıştım , suya sirke olayınıda yapiim.
    Kapalı yere girmeye alıştı.Ama onu balkona ahşaptan yuva yapana kadar geçici açık bırakıcam.Çünkü o kapılı alanın gideri yok.İlerde o pislettikçe temizleme imkanım yok.Balkonu istediği gibi pisletsin , yıkanır.Balkona nası bi yer yapmam lazım.Farzımisal , kapağı olmayan bir dolap kadar bi kutu olsa , hafif yerden yüksek... içinde yem-su tünek dursa , açısınıda yağmur yağış almayacak halde konumlandırsam alışır sığınırmı soğukta?

cagalazade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aaa dişimiymiş
    yem olarak kırmızı mercimek , yeşil mercimek , arpa , karabuğday , mısır mixi yapmıştım , suya sirke olayınıda yapiim.
    Kapalı yere girmeye alıştı.Ama onu balkona ahşaptan yuva yapana kadar geçici açık bırakıcam.Çünkü o kapılı alanın gideri yok.İlerde o pislettikçe temizleme imkanım yok.Balkonu istediği gibi pisletsin , yıkanır.Balkona nası bi yer yapmam lazım.Farzımisal , kapağı olmayan bir dolap kadar bi kutu olsa , hafif yerden yüksek... içinde yem-su tünek dursa , açısınıda yağmur yağış almayacak halde konumlandırsam alışır sığınırmı soğukta?
    bence gayet yeterli kapaksız dolap fikri, eski bir ayakkabılık vs gibi de olur mesela... mercimek çok önermem suyla fazla şişerse kursakta sıkıntı yaratır, bugday ve az kırık pirinc olabilir ama yekten bugday bile yeterli dostum...
    her zafer acı ister...!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler