User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: evcil hayvanım olma konusunda ısrarcı güvercin :)

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

evcil hayvanım olma konusunda ısrarcı güvercin :)

3 yıldır oturduğum evde bu sene 4 5 gündür bi misafirim var.Çatı katındayım , hiç görmezdim bu zamana kadar ama sabit bi arkadaş edindik.İnsandan kaçmıyor , ayıp olmasın diye bi iki adım gidiyo ama elimden su bile içti şu ana kadar.Genelde uçmuyo , güneş yönüne doğru kendini ayarlayıp takılıyo.

Çatı üzerine suyunu bulgurunu koydum iyi geçiniyoruz ama bugün bundan zarar gelmez diye evde de bi turlayası geldi

güvercin besleyen yada bilen varmı aramızda , olayı ne?yaralı falan gözükmüyor , yumurta için yuva falan mı yapmaya çalışıyor?

balkon çatı kafasına göre takılsın , bana kalsa yatağada yatırırım içerdede takılsın ama bit pire olayları oluyormuş.Onun için içeri girmesinin önünü kesmem lazım.kapıda tel yok ve yaz sıcağı her an gözüm arkada acaba girdimi girecekmi diye tetikte olmak , evde olmadığımda pencereleri kapalı tutmak istemiyorum yaz sıcağında.Küstürmeden evden ayağını nasıl keseriz bunun?

kasırqa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun bir sopanın ucuna poşet parçaları bağlayın. Çatıya konduğunda ya da çatının üstünden başka güvercinler geçerken sopayı sallarsanız uçacaktır. Büyük ihtimal başka bir yuvadan gelmiştir, arkadaşlarını ya da yiyecek birşey bulduğunda gidecektir. Eğer gitmezse de güvercininize antrenman yaptırmış olursunuz. Kuzenim 20 yıldır falan güvercin bakıyor az buçuk oradan biliyorum.
    Kaygılarınız geleceği değiştirmez.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güvercinlerde pire olmaz.Bit olur ama insana geçmez.Bit içinde damlalar var onun içinde yakalaman gerekiyor.Kuyruk üstüne tüyü kaldırıp deriye damlatıyorsun 6 ay bit olmaz.Yumurta için değilde sevmiş orayı yem yediği için kendine yuva olarak görüyor.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biti için damla falan illaki vardır. Balkona yuva yapıp yemini suyunu koyup bakılabilir. Sıkılınca gezer gelir. Çok sevimli duruyor
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güvercini gördüm şimdi geçen gün bi olay yaşadım üzücü bir olay. Motorla ara sokaktan caddeye çıkıyorum sol tarafta kaldırımdan yola doğru bi güvercin geliyor ama normal güvercin değil bu paçalı olanlardan birazda irice bembeyaz. Tam o sırada sokağa bi taksici girdi tam güvercine doğru dedim heralde kaçar baktım yola doğru taksinin altına doğru yöneldi lan noluyo dememe kalmadı taksiciye bağırdım ama ezdi güvercini. Taksici gördü ama frene basmadı koştum peşinden gazladı kaçtı. İyiki kaçtı yoksa bende aynı onu ezecektim... içim bi tuhaf oldu acaba kurtarabilirmiydim hayvanı diye. Bence sizi sığınmış iyi besleyin hayvanı...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Burak-Akın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3-4 defa salon balkonuna güvercin yuva yaptı, hem çok pis olmuştu hemde bir süre sonra böceklenmeye başladı. yavrular uçup gidene kadar ellemedik fakat daha sonra yuvayı yıktık. eğer yeri dağıtmazsak tekrar geliyorlar.

balkonda duracaksa biraz pisletebiliyor birde bu böcekler için ilaç varsa kesinlikle kullanın.
    Honda Civic İes, Nissan 200sx s14, Honda Civic eg6 si, Citroen c2 VTS

R21TURBO 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yemini suyunu verin kafasina gore takilsin. Insandan kacmadigina gore evcil. Birseyden korkmus , kacmis olabilir. ( Sahin , atmaca , kedi , marti vs ). Orayi da guvenli bulduysa ayrilmaz. Bulgur pek saglikli olmaz , bugday , kirik misir vermeniz gerekli. Bence korkusu gecince yuvasina geri doner ama illaki arada sirada ugrar
    ^^ Insallah ; Masallah ile maneviyatiniz gelisir , guzellesir. Arabani gelistirmek guzellestirmek istiyorsan , para harcamalisin. ^^

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim şansım balkon çatı eğiminde olduğu için yanlar ve öndeki kiremite yem-su bırakabiliyo olmam.ilk başta bulguru balkon zeminine koyunca batırdı balkonu ama şimdi o kiremitlere koyunca balkonda takılsa da sorun yok.Arkadaş hala benle şu an yemek yiyo...kafasına göre bi uçuyo turluyo , sonra geliyo yine.Fakat bunu beslicez die iki tane şerefsiz karga gibi bişey de bununkilerden nasipleniyo.Gerdükçe kovalıyorum ama onlar gelince uçma kaçması yok , bi tehdit oluşturmuyolar sanırım.Sadece biraz çekingen
    Ama şekli rengi güzel diye üstüne titriyoruz hayvanın , normal güvercin olsa iplemez geçerdim , bu sulu yulaf yemedi die kendi yediim pişmiş hazır bulgurlardan basıyorum , öbür kargalar geldimi balkona atlayıp kovalıyorum , halbuki onlarda kuş doğuştan güzel-yakışıklı olucaksın canlı örneği

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güvercini gördüm şimdi geçen gün bi olay yaşadım üzücü bir olay. Motorla ara sokaktan caddeye çıkıyorum sol tarafta kaldırımdan yola doğru bi güvercin geliyor ama normal güvercin değil bu paçalı olanlardan birazda irice bembeyaz. Tam o sırada sokağa bi taksici girdi tam güvercine doğru dedim heralde kaçar baktım yola doğru taksinin altına doğru yöneldi lan noluyo dememe kalmadı taksiciye bağırdım ama ezdi güvercini. Taksici gördü ama frene basmadı koştum peşinden gazladı kaçtı. İyiki kaçtı yoksa bende aynı onu ezecektim... içim bi tuhaf oldu acaba kurtarabilirmiydim hayvanı diye. Bence sizi sığınmış iyi besleyin hayvanı...
    Bogazda calısırken ufak bır kumesımız vardı. 30a yakın pacalı taklacı va cesıt cesıt. Her gun ucuruyorduk,
    oyle keyıflıydı kı.
    Bır nobet sabahı asker komutanım dıyıp basını onune egdı lan dedım noldu
    Bır gelır mısınız dedı.
    Manzara bu. Gecmıs hayatımda hıc alakam olmayan hayvan gunlerce uzmustu benı. Sansar gırmıs, bogmus hepsını bırakmıs

Guvercın guzeldır ya hele kı cıns ıse. Bır de garıp up ama marketımızse yuvası vardı kapı uzerınde. Babam tum ergenlere ragmen korudu o hengame arasında cıftlestı hayvanlar sonra bır gun uzak bır akrabamın kızı sen gıt yuvayı indir asagı. Yuva pert yumurta pert. Tabı kuslar da geldı 1 2 onlar da bastı gıttı. Kız. Belkı komık belkı ılgınc gelecek ama 2 ay sonra balkondan dustu. Tobe yarabbım ufacık kız dıorum ıcımden ama kırılmadık kemıgı kalmadı daha orta okulda platın dolmustu vucudu. O gun bugundur pek hayvan ahı almam

[IMG][IMG][url=https://hizliresim.com/0jkLKT] [/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bogazda calısırken ufak bır kumesımız vardı. 30a yakın pacalı taklacı va cesıt cesıt. Her gun ucuruyorduk,
    oyle keyıflıydı kı.
    Bır nobet sabahı asker komutanım dıyıp basını onune egdı lan dedım noldu
    Bır gelır mısınız dedı.
    Manzara bu. Gecmıs hayatımda hıc alakam olmayan hayvan gunlerce uzmustu benı. Sansar gırmıs, bogmus hepsını bırakmıs

Guvercın guzeldır ya hele kı cıns ıse. Bır de garıp up ama marketımızse yuvası vardı kapı uzerınde. Babam tum ergenlere ragmen korudu o hengame arasında cıftlestı hayvanlar sonra bır gun uzak bır akrabamın kızı sen gıt yuvayı indir asagı. Yuva pert yumurta pert. Tabı kuslar da geldı 1 2 onlar da bastı gıttı. Kız. Belkı komık belkı ılgınc gelecek ama 2 ay sonra balkondan dustu. Tobe yarabbım ufacık kız dıorum ıcımden ama kırılmadık kemıgı kalmadı daha orta okulda platın dolmustu vucudu. O gun bugundur pek hayvan ahı almam

[IMG][IMG][url=https://hizliresim.com/0jkLKT] [/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Sizinkide daha fenaymış eğitim ailede başlar aynı zamanda hayvan sevgiside. Hayat işte ölen sakat kalan yaralanan tüm canlılar için geçerli malesef...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

06bmw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde evin balkonuna 1 m boylarında kaktüs koydum saksısıda baya büyük Yabani güvencin geldi icine 2 tane yumurta birakti 20 gündür kullanmiyoruz balkonu rahatdiz olmasinlar diye

Aktaş61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    özgür bir hayvanın gelip sizi benimsemesi gibi güzel bir şey olamaz herhalde hemde hayvanın özgürlüğü kısıtlanmadan çok güzel bir tecrübe bence

bir arkadaşımında balkonuna beyaz peçeli baykuşlar yuva yapmış ve yumurtlamıştı, orman müdürlüğü balkonu mühürlemişti baykuşlar yuvayı terk edene kadar

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim de memlekette var taklacı güvercin. Uçmalarını izlemek,beslemek gerçekten keyifli. Güvercinler birde saf hayvanlar insan daha bi benimsiyor buğday vs onu için daha iyi olabilir. Kendiniz için yaptığınız bulgur yağlı olduğu için acaba sorun yaratır mı diye bi düşünmedim değil ama bilgim yok araştırmak lazım Umarım dostluğunuz uzun süreler daha devam eder
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

şimdilik iyiyiz Allah bozmasın

Arpa aldım ama emin olamadım kuru mu verilir , suda şişip mi yer?İkisinide denedim ama emin olamadım.Bide erkekmi dişimi tipten anlaşılıyomu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cinsiyeti bilmiyorum ama hafif saftorik bi oğlan gibi duruyo , arpa , kara buğday , kırmızı-yeşil mercimek mixi yaptım...arpa hariç alayını silim süpürüyo her gün.Fakat ilk günler evin içine giren , elimden su içen eleman , şimdi yemek yerken beni görürse malımı çalıyomuş gibi tribe girip hiçbişey yokmuş gibi etrafa , saate falan bakıyo , yaklaşırsamda yürüyüp kaçıyo.Hamaktaysam etrafta dolaşıyo ama ayağa kalktığımda yine yürüye yürüye uzuyo.İlişkimiz iyiye gideceği yerde kötüye gidiyo .Ama onun harici gün içi- gece vs gelmedi bir gün bile olmadı 15 gündür...İnsana nasıl alıştırılır bu?Bide kışın ne yapar , ben buna bi kute falan yapsam ama kapalı tutmasam , uçmadığı zamanlar yada soğukta içinde takılır mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o gün bu gündür bir iki günü saymazsak hiç ayrılmadı balkondan , yem olayını da çözdüm.Gayet güzel takılıyo çatı+terasta.Ama havalar soğudu yağışlar başladı.Bi kutu-kafes vs bişey yaparım balkona , yağmurdan soğuktan kaçmak için girer takılır diye düşünüyodum kışın.Çatı eğiminin iki tane deposu var balkonda.Gider olmayacağı için temizleme imkanım zor diye pek istemesemde dünden bu yana açtım kapısını.Kafes tarzı bişey yapana kadar içeri sığınması için.Yeminide içeri koydum ama yem yemek için giriyo , yağmurda fırtınada salak salak dışarıda şekilden şekile giriyo.Yazın iyi güzeldi de soğukta öyle titreyince dert ettim kendime Bunu o boşluğa - yada yapacağım kutuya falan nasıl alıştırabilirim?

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya sıfata bak hele şunun ya.Pek te güzel birşey. balkona yağmur denk gelmiyorsa , kapıya ufo cıkarmak nasıl bir fikir ?

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güvercin, rakun, kuş, kedi, köpek sığınanı besleyeceksin. Meczup insanlar hariç insan beslemeyeceksin. Kanun bu yani.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Rew - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam benim kuzen güvercinlere gönül vermiş bir arkadaş. Bizim buralarda kuşbaz deriz. Konuyu yeni gördüm bir iki güne kendisiyle görüşeceğiz. İnsana nasıl alıştırılır ne ne yedirilir vs sorayım hepsini
    Araç gümrük girişli, Borusan çıkışlıdır...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler