User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Ktt carpma sorunu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ktt carpma sorunu

Merhaba arkadaşlar bir araç almaya niyetlendik. Ancak aracın tramerinde ktt carpma yazıyor . Satıcının bu aracı alırken yaptırdığı eksperde aracda bir sorun çıkmamış. Degisensiz boyasız bilgisi olan arkadaşlar bilgi verebilir çok sevinirim.

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam bu aracın bir kazaya karıştığı fakat hasar almadığı veya hasar için sigorta/kasko kullanılmadığı anlamına geliyor.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bu aracın bir kazaya karıştığı fakat hasar almadığı veya hasar için sigorta/kasko kullanılmadığı anlamına geliyor.
    Aslında bu saçma bence. Çünkü iki ihtimal çıkarıyor sbm. Ben eksper dışında nerden bilebilirim. Aracın hasar alıp almadığını veya madem bir hasar aldı araç kaza tespit tutanagi tutuldu. Bunu sorgulama yaptığımızda ogrenmemiz gerekmiyor mu ? Biz araci aldigimiz taktirde sattigimiz zaman zorluk cekermiyiz acaba

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şase no yu özelden iletir misiniz?
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şase no yu özelden iletir misiniz?
    O.m attım. Hocam sigorta şirketinde raportorluk yapıyorsunuz sanırım.

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Arda_7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bu saçma bence. Çünkü iki ihtimal çıkarıyor sbm. Ben eksper dışında nerden bilebilirim. Aracın hasar alıp almadığını veya madem bir hasar aldı araç kaza tespit tutanagi tutuldu. Bunu sorgulama yaptığımızda ogrenmemiz gerekmiyor mu ? Biz araci aldigimiz taktirde sattigimiz zaman zorluk cekermiyiz acaba
    Bence saçma değil, biz iyi ihtimali de göz önünde bulundurmak istediğimiz için 2 ayrı sonuç çıkıyor. Aslında durum gayet net, bu araç kazaya karıştı.

Ben araç alırken sizin aracınızı kayıtsız kabul ederek alırdım, satarken de kayıtsız derdim ama tabi insanlar çeşit çeşit
    123d

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim araçta da aynı durum mevcut. Elemanın biri ışıktı tıkladı bende ufak bi göçük oldu boyasız düzelttirdim hatta kayıt hiç olmasın diye cebimden verdim. 1 ay sonra bedelsiz kayıt düştü arabama, karşı taraf kaskosundan yaptırdığı için. Benim aracıma kasko/sigorta tarafından para ödenmediği halde.

kasırqa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ktt sorgulamadan kaza yaptığı sırada kimin üstüne ise TC kimlik numarasıyla kaza tespit tutanağını görebilirsiniz. Kaza resimleri vs de oluyor.
    Kaygılarınız geleceği değiştirmez.

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılanların dışında, bir başka durumda; karşı tarafın hatalı olduğu kazalarda sizde rakam yazmaz, ancak kayıt gözükür, burada eksper raporuna ulaşmanız gerekiyor, parça değişimi bile yapılmış olabilir, iyi araştırın

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Arda_7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bir araç almaya niyetlendik. Ancak aracın tramerinde ktt carpma yazıyor . Satıcının bu aracı alırken yaptırdığı eksperde aracda bir sorun çıkmamış. Degisensiz boyasız bilgisi olan arkadaşlar bilgi verebilir çok sevinirim.

Aracın trameri 0 tl demektir. İnsanlar son 10 yılda aracın kendisine bakmayıp, sigortanın araca ödediği miktara bakıp araç almaya başladığından böyle şeyler oluştu.

volkan_gs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim merak ettiğim bir şey var;

Mesela yukarda üzerine konuşulan araç kazaya karıştı diyelimki kaldırıma vurdu değişen/boya gözükmüyor ama airbag açtı veya bir sürü mekanik parça değişmesi gerekti, serviste fiyat yüksek çıktığından gidip cepten yaptırdı. O zaman da bu mesaj bu şekilde mi gözüküyor?
    Bu mesajla sorgulanan şey aslında sigorta şirketinin ödediği rakam mı yani, bence kullanıcıyı koruyacak ve kafa karışıklığını önleyecek şekilde daha detaylı olmalı yada hiç olmamalı.
    Birde mesela kaza oldu, a aracı suçlu çıktığında b aracının hasarı da suçlunun sigortasından ödendiğinden o aracın tramerinde çıkıyor gibi bir şey duydum, müthiş bilgi karmaşası var bu tramer sorgusu konusunda ya
    diyemedim ya la

770
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bedelsiz çarpma tramer kaydı olan airbagler açmış şaseler işlemli pert araçta gördüm,aksine yine bedelsiz çarpma kaydı olan ama tamponları bile boyasız işlemsiz araçta gördüm yani her iki ihtimalde olabilir.

x miktarın altında bedel yazmıyorlar diyenlere inanmayın yalan.

Karşı tarafın hasarı benim arabama yazılmış diyenede inanmayın o da yalan.

Şöyle bir gerçek var araçta 50000 tl tramer oluyor detayını sorguluyorsun bir sürü şey yazılmış ama o parçalar hiç sökülmemiş orjinal fabrikasyon duruyor,eksper bunlar değişmeli diye rapora yazıyor fiyat şişiyor ama gerçekte değişmiyor.Şişirme hasar kaydı dedikleri kısmen doğru aslında.Genelde ağır hasar kayıtlı arabalarda oluyor.

Tramer kaydından daha önemli olan konu arabanın güncel durumu, arabaya baktırın bir sorun yoksa alın dert etmeyin bu kadar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tutanak tutulmuş & karşı taraf işlem yapmış bu taraf yapmamış.

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslı tramer bir rüya gibi, herkes yorumlayabilir
    Ben kontrol ettim, bu araca konu araca arkadan çarpmışlar bu tarihte. Anlaşmalı Tutanağı mevcut. Hasar dosyası da açılmış karşı aracın trafiğinden. Fakat tutar gözükmemesi olağan bir durum değil normalde. Muhtemelen araç hiç ekspere gösterilmeyip dosya talepsiz kapandı. Aksi halde araç yapılmasa dahi eksper ön tespitini raporda belirtir. Herhangi bir ödeme alınmasa dahi bu tespit tramere yansır.
    Aslında tramer diye ana bir başlık açmak gerek, oradan herkes merak ettiklerini sorar. Biz de rüyasını yorumlarız
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı volkan_gs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim merak ettiğim bir şey var;

Mesela yukarda üzerine konuşulan araç kazaya karıştı diyelimki kaldırıma vurdu değişen/boya gözükmüyor ama airbag açtı veya bir sürü mekanik parça değişmesi gerekti, serviste fiyat yüksek çıktığından gidip cepten yaptırdı. O zaman da bu mesaj bu şekilde mi gözüküyor?
    Bu mesajla sorgulanan şey aslında sigorta şirketinin ödediği rakam mı yani, bence kullanıcıyı koruyacak ve kafa karışıklığını önleyecek şekilde daha detaylı olmalı yada hiç olmamalı.
    Birde mesela kaza oldu, a aracı suçlu çıktığında b aracının hasarı da suçlunun sigortasından ödendiğinden o aracın tramerinde çıkıyor gibi bir şey duydum, müthiş bilgi karmaşası var bu tramer sorgusu konusunda ya
    Bu şekilde gözükmesi için rapor tutulmuş olması lazım, sonrasında ise sigortadan bir şey talep etmeyip kendi yaptırması lazım.
    Ama mesela adam direk gitti vurdu kafası güzel, havayastığı açtı arabayı kırdı, kasko zaten ödemeyecek dedi çekici çağırdı tanıdığı dükkana götürdü kendi cebinden yaptırdı, bu da gözükmeyecek.
    Bu da bir dolandırıcılık değil ayrıca, aracın trameri 0 tl olur ve kayıtsız olur evet.
    Araç alırken araca baktırın arkadaşlar, kaydı kuydu önemli değil.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servise kaskodan dosya açıldı, ama siz aracı aldınız diyelim tahmini bedel yansıyor tramere. Rögar kapağı yüzünden 7000km motor yiyen aracımızda başımıza geldi, servis 27 bin tutar çıkardı yok artık dedik, 7 bine sandık motor aldık koyduk o zaman. Tramerde 27 bin çarpma olarak çıktı kayıt. Çok uğraşılsa sildirilirdi belki ama orasını bilmiyorum, biz sildiremedik. Hasar kaydında az bedel olan ama airbag açmış araçların muhtemelen büyük kazaları hiç kayıt altına girmemiştir.

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kisaca ozetliyeyim , dikkat etmen yeni tarihli olup olmadigi. Alacagin aracinda 2018 tarihli bi problem yok. Ornegin gunumuz tarihine yakin bi kaza tutanagi olsaydi dosya kapanmamis olabilirdi , dosya kapandiginda tramer yansima durumu olabilirdi 1-3 aylik bi surec. Eski tarihli hasarda adam donerken ondeki araca surtmustur bu aracta herhangi bi hasar olusmamistir veya olustuysada yaptirmamistir karsi taraf tutak ile beraber hasarini giderdiginde bu aracta bu sekilde gorunur konu bu

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bendede sorgu sonucu aynı şey çıkıyor ;

olayda şu arabaya park halinde vurdular.
    sol far değişti,kaputta ve kapıda düzeltme ve lokal var.

ama vuran dayı %100 suçlu olduğu için onun trafik sigortasından yapıldı ve bende bedelsiz tramer oluştu.
    kazaya karıştımı karıştı günün sonunda..
    médiocrité partout

Kubilay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bendede sorgu sonucu aynı şey çıkıyor ;

olayda şu arabaya park halinde vurdular.
    sol far değişti,kaputta ve kapıda düzeltme ve lokal var.

ama vuran dayı %100 suçlu olduğu için onun trafik sigortasından yapıldı ve bende bedelsiz tramer oluştu.
    kazaya karıştımı karıştı günün sonunda..
    Sizde yine de bedel çıkması gerekiyordu, sonuçta sigortadan yararlanmışsınız. Garipmiş.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler