User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
28 sonuçtan 20 ile 28 arası

Konu: Siber guvenlikte calisan arkadaslara bir sorum var

Otto_Skorzeny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun uzun yazmissiniz cok tesekkur ederim. Yalniz bilgisayar onerisi almak neden sikinti anlamadim. Daha fazla pratik yapmam gerekli diye dusundum ve duzgun bir laptopum yok. Almisken guzel bir sey aliyim, param cope gitmesin, sektorde olan insanlardan yardim aliyim istedim.
    Hepiniz hızlısınız ama bayır aşağı

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Otto_Skorzeny Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun uzun yazmissiniz cok tesekkur ederim. Yalniz bilgisayar onerisi almak neden sikinti anlamadim. Daha fazla pratik yapmam gerekli diye dusundum ve duzgun bir laptopum yok. Almisken guzel bir sey aliyim, param cope gitmesin, sektorde olan insanlardan yardim aliyim istedim.
    Bilgisayar önerisi almak sıkıntılı dememiş, yapacağın iş için aradığın bilgisayarda uçuk kaçık işlemci, devasa memory olması yada mac mi yada x mi olması çok önemli olmadığı söylenmiş. Yani çizim yada render olayın olsa bazı kriterler belirlenirdi ama yapacağın network protocol testlerinde sistem kaynağından çok bilgiye ihtiyacın var.

Ha hash encrypt kıracağım (brute force) dersen zaten o iş için sağlam gpu lazım notebook ile olmaz, kasa yapıp en az 4 tane baba gpu yu cluster yapmalısın ki bazı hash leri ömrünün yeteceği sürelerde çözebilirsin.(aslında onada gerek yok online gpu cluster siteleri var yükle hash i satın al hizmeti bırak çözsün)

Alacağın Thinkpad i uzun sure kullanacaksan o parayı ver, 2-3 sene sonra sıkıldım değiştireyim dersen yazık o paraya diyor. Zaten o thinkpad i windows işletim sistemi ile uzun süre kullanman (7-10 yıl) pek mümkün değil. İşin için kullanacağın linux işletim sistemleri ile bu süre kullanımın mümkün olduğu bahsediliyor. Böyle bir süre kullanma planın var ise o parayı yatır bencede.

özetle yapmak istediğin işi raspberry yada banan pi ile dahi yapabilirsin.(donanım açısından)
    Göz önüne alacağın kriter ergonomi/fiyat orantısı olsun diyor. (pil kasa sağlamlığı taşınabilirlik klavye ve touchpad kullanım kolaylığı cihazın üzerindeki network bağlantı seçenekleri (artık bir çok yeni cihazda ne yazık ki lan portu bile yok)

phantom un postunu tekrar baştan bir oku derim.
    e60 535d & THE A45 AMG

Mert- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu IT konularında herkes var olan bilgisi ile sidik yarıştırıyor ya komik gülüyorum

konu nerden nereye gelmiş. Benim tavsiyem de Lenovodur. T470 ya da X1 carbon önerebilirim. eğer bütçe yetiyorsa mac en iyisi olacaktır. sanallaştırma performansı çok iyi MacOS'nin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgisayar önerisi almak sıkıntılı dememiş, yapacağın iş için aradığın bilgisayarda uçuk kaçık işlemci, devasa memory olması yada mac mi yada x mi olması çok önemli olmadığı söylenmiş. Yani çizim yada render olayın olsa bazı kriterler belirlenirdi ama yapacağın network protocol testlerinde sistem kaynağından çok bilgiye ihtiyacın var.

Ha hash encrypt kıracağım (brute force) dersen zaten o iş için sağlam gpu lazım notebook ile olmaz, kasa yapıp en az 4 tane baba gpu yu cluster yapmalısın ki bazı hash leri ömrünün yeteceği sürelerde çözebilirsin.(aslında onada gerek yok online gpu cluster siteleri var yükle hash i satın al hizmeti bırak çözsün)

Alacağın Thinkpad i uzun sure kullanacaksan o parayı ver, 2-3 sene sonra sıkıldım değiştireyim dersen yazık o paraya diyor. Zaten o thinkpad i windows işletim sistemi ile uzun süre kullanman (7-10 yıl) pek mümkün değil. İşin için kullanacağın linux işletim sistemleri ile bu süre kullanımın mümkün olduğu bahsediliyor. Böyle bir süre kullanma planın var ise o parayı yatır bencede.

özetle yapmak istediğin işi raspberry yada banan pi ile dahi yapabilirsin.(donanım açısından)
    Göz önüne alacağın kriter ergonomi/fiyat orantısı olsun diyor. (pil kasa sağlamlığı taşınabilirlik klavye ve touchpad kullanım kolaylığı cihazın üzerindeki network bağlantı seçenekleri (artık bir çok yeni cihazda ne yazık ki lan portu bile yok)

phantom un postunu tekrar baştan bir oku derim.
    Evet, yeni uyanmıştım. Algılayamamışım tam. Size de teşekkür ederim. Şimdi oturdu taşlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Monster Tulpar 7 önerebilirim ramini 32gb bile alabilirsiniz bütçeniz gereği türk markası herhangi bir sorunda garantiden işinizi çözebilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum gayette ram ihtiyacin olacak. Isin icinde olduğumdan beri 1 macbook air, 2 mac pro, 1 imac degistirmis biri olarak mac al ve arkana bakma. Stabilligi, kalitesi, bulursan garantili satis sonrasi hizmeti ile gayet guzel bir marka.
    Bazı tsi lar doğuştan şanslı

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mert- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu IT konularında herkes var olan bilgisi ile sidik yarıştırıyor ya komik gülüyorum

konu nerden nereye gelmiş. Benim tavsiyem de Lenovodur. T470 ya da X1 carbon önerebilirim. eğer bütçe yetiyorsa mac en iyisi olacaktır. sanallaştırma performansı çok iyi MacOS'nin.
    Çünkü donanım ve yazılım bilgisini gündelik kullandığı oyunlardan bilgisayarlardan öğrendiğini sanıyor. Bir yorum güzel olmuş "phantom" yazmış sanırım.

Dostum kardeşime yaptığım öneriyi sana vereyim,
    1- Evde server firewall kurup çalıştıramayacağın için bunların hepsini sanallaştırabileceğin bir bilgisayar almalısın. yani ram 16 gb üstü.
    2- Sanallaştırmaya başladın ağ protokol vs öğrenme ihtiyacın olacak dhcp dns vs Cemal taner var al kitaplarını okuyarak uygulama yapabilirsin. Zaten öncesinde bilgisayarın labaratuvarını oluşturdun.
    3- Daha sonra ethical hacking derslerini filan uygularsın. Onlar bitince pyhton, java , c++ öğrenerek cscipth yazmaya başlarsın.
    4- Baktın bu işten çok heves alıyorsun SCCM , Citrix vs öğrenmeye başlarsın.

Notebooklarda marka model takıntısını kafana takma, udemy eğitimleri satın al izle. Takip edeceğin kişiler, Eyüp Çelik, Cemal Taner, Fırat Boyan bunları takip et.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EnesAksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çünkü donanım ve yazılım bilgisini gündelik kullandığı oyunlardan bilgisayarlardan öğrendiğini sanıyor. Bir yorum güzel olmuş "phantom" yazmış sanırım.

Dostum kardeşime yaptığım öneriyi sana vereyim,
    1- Evde server firewall kurup çalıştıramayacağın için bunların hepsini sanallaştırabileceğin bir bilgisayar almalısın. yani ram 16 gb üstü.
    2- Sanallaştırmaya başladın ağ protokol vs öğrenme ihtiyacın olacak dhcp dns vs Cemal taner var al kitaplarını okuyarak uygulama yapabilirsin. Zaten öncesinde bilgisayarın labaratuvarını oluşturdun.
    3- Daha sonra ethical hacking derslerini filan uygularsın. Onlar bitince pyhton, java , c++ öğrenerek cscipth yazmaya başlarsın.
    4- Baktın bu işten çok heves alıyorsun SCCM , Citrix vs öğrenmeye başlarsın.

Notebooklarda marka model takıntısını kafana takma, udemy eğitimleri satın al izle. Takip edeceğin kişiler, Eyüp Çelik, Cemal Taner, Fırat Boyan bunları takip et.
    Teşekkür ederim bilgiler için, bilgisayar işini çözdüm ama ram 16gb yeter herhalde olmadı yükseltirim. Udemy'den Atıl Samancıoğlu'nun kursunu satın aldım. Birde Ömer Çıtak'ın kitabını aldım ama kurs sonrası okuyacağım, dediğiniz isimlere de bakıcam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yerli siber guvenlik kitaplarina hic bosuna para harcama. Bulabileceğin en kaliteli kaynaklardan birisi.
    GitHub - mdisec/mdisec-twitch-yayinlari: https://twitch.tv/mdisec
    Bazı tsi lar doğuştan şanslı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler