User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Wireless Ses Sistemi ve Kombi Önerisi Hk.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Wireless Ses Sistemi ve Kombi Önerisi Hk.

Salondaki TV yi balkondan izlerken sesi çok açmak zorunda kalıyoruz. Bu nedenle balkona da hoparlör koyalım istiyoruz. Kablo vs. çekmek istemiyoruz. Bu nedenle 2+1 veya duruma göre 5+1 bile olur çok pahalı olmayan güzel ses sistemi ne önerirsiniz?

Ek olarak ayrı konu olmasın. Kombiyi de değiştirmek istiyoruz. Ev 3+1 160m2 dublex. Hermetik mi, yoğuşmalı mı, baymak mı, daikin mi? Bür sürü alternatif var. Yine çok aşırıya kaçmadan f/p ürünü ne almak faydalı olur?
    Şimdiden teşekkürler.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ses sistemini salonda ben şu şekilde kullanıyorum.
    TV altında televizyona kablo ile bağlı
    LG SK9Y Sound Bar | LG Electronics Turkiye

Arka hoparlörler için sound bar'a wireless olarak bağlı
    LG SPK8-S: 2.0 ch Sound Bar Wireless Rear Speaker Kit | LG USA
    Aşağıdaki modellerin hepsini destekliyor.
    SN10YG, SN9YG, SN8YG, SN7Y, SN7CY, SN6Y, SN5Y, SLM6Y, GX, SL10YG, SL9YG, SL8YG, SL7Y, SL6Y, SL5Y, SL4Y, SKM5Y, SK10Y, SK9Y, SK8Y, SK6Y, SK5Y

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 1000-1300 liraya bir soundbar ne alırım diye bakmaya gittiğimde, 3-5 model denedim, tam lg sk5y alıyordum 1500e, satış danışmanı arkadaş 1700 e sony var dedi.
    yok canım dedim, stok kontrol etti, gitti baktı var dedi, oradaki demo aletinde dinledim ve alete aşık oldum.

sony ht sd35

mediamarkt mağazada 1799 du, mediamarkt gittigidiyor sayfasından 1424 tl ye aldım, web stoğu özel indirimliymiş.

bu hafta anneme de aynısından alacaktık, mağazada 1999 , webde 1799 olmuştu.

subwooferın büyüklüğü ve ağırlığını görünce zaten dinlemeye bile gerek kalmıyor, inanılmaz vuruyor. balkonumda otururken salondan sesi orta kademe açıyorum , salonda bass sesi geliyor woofer en üst ayarda olmadığı halde.

ürünün tek eksisi, üzerinde herhangi bir ses seviyesi görebileceğiniz ekran yok, yani 30 kademenin kaçıncı seviyesindesin onu bilmek imkansız, tamamen kulağına göre ayarlıyorsun. başka hiç bir eksisi yok tasarım çok güzel üstü antrasit deri.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tavsiyeler için teşekkürler.
    Esasında bizim amacımız daha kaliteli ve yüksek ses almak değil. Bu nedenle sound bar düşünmüyoruz. Televizyon tam balkondan cephe ve büyük. Dolayısı ile yazın zamanın büyük kısmı balkonda geçiyor ve televizyon da oradan izleniyor. Aradaki uzaklık yaklaşık 6-7mt olduğu için sesi çok açmak gerekiyor. Buda gereksiz gürültü kirliliği ve komşuları rahatsız etmek istemiyoruz. Bu nedenle tv deki sesi en zahmetsiz ve ekonomik yoldan balkona da taşımak istiyoruz. Bu nedenle 2 adet wireless uydu yeterli.
    Bütçe max 1000Tl.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses sistemini salonda ben şu şekilde kullanıyorum.
    TV altında televizyona kablo ile bağlı
    LG SK9Y Sound Bar | LG Electronics Turkiye

Arka hoparlörler için sound bar'a wireless olarak bağlı
    LG SPK8-S: 2.0 ch Sound Bar Wireless Rear Speaker Kit | LG USA
    Aşağıdaki modellerin hepsini destekliyor.
    SN10YG, SN9YG, SN8YG, SN7Y, SN7CY, SN6Y, SN5Y, SLM6Y, GX, SL10YG, SL9YG, SL8YG, SL7Y, SL6Y, SL5Y, SL4Y, SKM5Y, SK10Y, SK9Y, SK8Y, SK6Y, SK5Y
    Abi aslında aradığım şey bunun gibi bir şey. Sound bar olmadan bunları direkt olarak TV ye bağlayamıyor muyuz? TV samsung 65RU7090.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi aslında aradığım şey bunun gibi bir şey. Sound bar olmadan bunları direkt olarak TV ye bağlayamıyor muyuz? TV samsung 65RU7090.
    Bildiğim kadarıyla bağlanmıyor direkt TV'ye.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında olabilir ama şöyle bir durum var.TV bağlanan usb'den enerji ile beslenen adaptör ile BLUETOOTH HOPARLÖR birbirine eşlemek zor.

Çünkü TV bağlanan usb BLUETOOTH adaptör bir arayüzü yok açıldığında BLUETOOTH HOPARLÖR bağlan gibi.

Ama şöyle bir durumda var.Zamanında benim ipod BLUETOOTH olmadı için bir cin malı aparat ile BLUETOOTH ses çıkışı almıştım.

Yine karşı tarafdaki BLUETOOTH HOPARLÖR bağlanabilmişti oda şöyle oldu ikisinide aynı anda açtım eşleşti bir daha da bir sorun yaşamadım.

%50 bir şansın var.
    Seat IBIZA FR

oguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kombi için Daikin alabilirsiniz, Abim'e aldık, bende yeni eve alacağım, Buderus kadar iyi dedi abim.. 24 Kw D2CND024 Tam yoğuşmalı
    Beyin bedava...

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 sene kadar önce bir doğalgaz firmasında çalıştım. Bütçenizi çok yukarıya çekemiyosanız daikin vz veya ndj alabilirsiniz. Hermetik kombi çevresel yasalardan dolayı kaldırıldı size satmak isteyen olursa min 1 senelik stoktaki malzemeyi satmaya çalışıyordur. Kesin emin olmamakla birlikte yarı - yoğuşmada kalkacağı konuşuluyordu.
    Garanti kapsamı piyasadaki en uzun süreli kombi. Bana göre en büyük avantajı bu. Tekrar sormak istediğiniz bişey olursa yardımcı olmaya çalışırım.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 sene kadar önce bir doğalgaz firmasında çalıştım. Bütçenizi çok yukarıya çekemiyosanız daikin vz veya ndj alabilirsiniz. Hermetik kombi çevresel yasalardan dolayı kaldırıldı size satmak isteyen olursa min 1 senelik stoktaki malzemeyi satmaya çalışıyordur. Kesin emin olmamakla birlikte yarı - yoğuşmada kalkacağı konuşuluyordu.
    Garanti kapsamı piyasadaki en uzun süreli kombi. Bana göre en büyük avantajı bu. Tekrar sormak istediğiniz bişey olursa yardımcı olmaya çalışırım.
    Edit yapılmadı yukarıdaki garanti mevzusu daikin için olacak karışık yazmışım

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kombi beyaz eşya konularında ben genelde yıllanmış Türk markalarını tercih ediyorum. Servis ağı, ve garanti dışı fiyat politakasından dolayı.

Bu kriterler ışığında ben olsaydım ECA alırdım. Yoğuşmaşlı mı değil mi kapasite vs işleri uzmanlık alanım değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında olabilir ama şöyle bir durum var.TV bağlanan usb'den enerji ile beslenen adaptör ile BLUETOOTH HOPARLÖR birbirine eşlemek zor.

Çünkü TV bağlanan usb BLUETOOTH adaptör bir arayüzü yok açıldığında BLUETOOTH HOPARLÖR bağlan gibi.

Ama şöyle bir durumda var.Zamanında benim ipod BLUETOOTH olmadı için bir cin malı aparat ile BLUETOOTH ses çıkışı almıştım.

Yine karşı tarafdaki BLUETOOTH HOPARLÖR bağlanabilmişti oda şöyle oldu ikisinide aynı anda açtım eşleşti bir daha da bir sorun yaşamadım.

%50 bir şansın var.
    Bu iş tahmin ettiğimden daha karmaşık ve uğraştırıcı görünüyor. Ara adaptör alsam dahi her seferinde eşleştirme vs yapmak gerekecek. Ben en iyisi kablosunu çekerek normal sinema sistemi alayım.

Alıntı oguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kombi için Daikin alabilirsiniz, Abim'e aldık, bende yeni eve alacağım, Buderus kadar iyi dedi abim.. 24 Kw D2CND024 Tam yoğuşmalı
    Aklımda Daikin var benim de. Bir kaç modeli var hangisi uygundur karar veremedim.

Aynı markanın kendi içinde farklı modelleri var. F/P olarak en uygun hangisini tavsiye edersiniz? Boyutla ilgili sorun yok illa o küçük olan olacak diye bir sınır istemiyoruz.

Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kombi beyaz eşya konularında ben genelde yıllanmış Türk markalarını tercih ediyorum. Servis ağı, ve garanti dışı fiyat politakasından dolayı.

Bu kriterler ışığında ben olsaydım ECA alırdım. Yoğuşmaşlı mı değil mi kapasite vs işleri uzmanlık alanım değil.
    ECA, Baymak, Demirdöküm baktım ilk ama Daikin sanki bir gömlek daha üstün gibi geldi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daikin'de vz ile ndj belirgin bir boyut farkı var. Ben ayrılana kadar dünyanın en küçük kombisi olarak geçiyordu ndj muhtemel hala öyledir. Evinizin yalıtım durumu nedir ? Camlar çift cam mı ? Ndj ve vz arasında büyük uçurum fark yok ndj bi üst segment diyebilirim ama ondan önce eve 24 kw yetecek mi ona bakmak lazım ben dublex olduğunu şimdi okudum. Evi birine gösterip yorum almanız daha sağlıklı olur yetmezse 28 kw' ya geçmeniz gerekebilir. Dublex olmasaydı 24 kw yeter derdim ama 2 katlı olduğu için kesin konuşamıyorum.
    İki ürün arasındaki tercihe tekrar gelirsek arasında 300 400 lira fark varsa ndj alın ama fark 500'ün üstüne çıkıyorsa sizin kişisel tercihinize kalmış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daikin'de vz ile ndj belirgin bir boyut farkı var. Ben ayrılana kadar dünyanın en küçük kombisi olarak geçiyordu ndj muhtemel hala öyledir. Evinizin yalıtım durumu nedir ? Camlar çift cam mı ? Ndj ve vz arasında büyük uçurum fark yok ndj bi üst segment diyebilirim ama ondan önce eve 24 kw yetecek mi ona bakmak lazım ben dublex olduğunu şimdi okudum. Evi birine gösterip yorum almanız daha sağlıklı olur yetmezse 28 kw' ya geçmeniz gerekebilir. Dublex olmasaydı 24 kw yeter derdim ama 2 katlı olduğu için kesin konuşamıyorum.
    İki ürün arasındaki tercihe tekrar gelirsek arasında 300 400 lira fark varsa ndj alın ama fark 500'ün üstüne çıkıyorsa sizin kişisel tercihinize kalmış
    Teşekkürler bilgi için.
    Ev dışarıdan komple yalıtımlı, pencereler 2 cam pimapen. Toplam petek sayısı banyo dahil 8.
    VZ ile NDJ arasında 777 Tl fiyat farkı var.
    24kw ile 28kw arasında ise 1056 Tl fiyat farkı var.
    Daikin satınalma öncecsi ücretsiz keşif için geliyor. Kontrol ettirmek dediğiniz gibi faydalı olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Viessmann Vitodens 050-W 24 Kw 4900 TL
    Buderus Logomax plus GB 062 5200 TL
    Daikin VZ 24kW 5000 TL 6 Yıl garantili
    Vaillant EcoTech Intro 4900 TL

Alternatifleri bu 4 modele kadar düşürdüm. Var mı kullanan tavsiye verebilecek birisi?

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daikin ndj var annanemde ve arkadasımın sırkette. kullanımı kolay . ekonomisi iyi. dedem sonbahar ılkbahar kıs her mevsıum yakıyor 100m2 ev350-400 geldı dogalgazı gecen sene.
    garantisi 6 sene idi hala oyle mı bılmıyorum. genelde kendı ıcınde kurcalayan arızasını cozebılıyor .buyuk arıza olur ıse kısa surede ucretsız halledıyorlar.vz ler yeni cıkmıs ama kocaman gorunuyorlar.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.n11.com/magaza/hiberbilisim?iw=Bluetooth
    Ömer bu tarz Bluetooth ürünler var. Tv ye bağlanıyor. Kablolu bir ses sitemin var ise bu basit parça ile Bluetooth oluyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daikin ndj var annanemde ve arkadasımın sırkette. kullanımı kolay . ekonomisi iyi. dedem sonbahar ılkbahar kıs her mevsıum yakıyor 100m2 ev350-400 geldı dogalgazı gecen sene.
    garantisi 6 sene idi hala oyle mı bılmıyorum. genelde kendı ıcınde kurcalayan arızas
    ını cozebılıyor .buyuk arıza olur ıse kısa surede ucretsız halledıyorlar.vz ler yeni cıkmıs ama kocaman gorunuyorlar.
    Hala 6 yıl garanti veriyorlar. VZ kasa olarak büyük ama teknoloji hemen hemen aynı görünüyor. Bir bayiden detay bilgi alacağım bugün.
    Kasanın büyük olması daha iyi bizim için eksi kombinin olduğu duvar taş örülü eskisini sökünce daha çok alan kapatır.

Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.n11.com/magaza/hiberbilisim?iw=Bluetooth
    Ömer bu tarz Bluetooth ürünler var. Tv ye bağlanıyor. Kablolu bir ses sitemin var ise bu basit parça ile Bluetooth oluyor
    Sistem güzel ancak balkonda elektrik de yok. Bu kart adaptör üzerinden çalışıyor. Dolayısı ile bizim işi çözmez.
    Normal kablolu 5+1 alıp komple kablo çekecem artık.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler