User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
116 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Meşhur ustaların çırakları

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olayı birde çırağın gözünden dinleyelim. Belki o zaman anlayabiliriz.

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çırağı neden dışlıyorsunuz? boza boza yapmayı öğrenecek. ben çırağın tarafındayım.
    Ayarlı da başkan
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

delta0o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    burdan şu sonuç çıkar sizde çırakmışsınız
    TeKS@S

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    123d

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yorumlara baktımda yaa arkadaşlar siz bu yazıyı nasıl okudunuz.

Başlıktan sonrasını okumadım.

Biri özet geçsin
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

axcel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çırağın bu olduğu tahmin ediliyor

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence çırak bu arabadan sonra usta oldu.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumlara baktımda yaa arkadaşlar siz bu yazıyı nasıl okudunuz.

Başlıktan sonrasını okumadım.

Biri özet geçsin
    eski bir araç toplamaya karar vermişler, paraları basıp bütün parçaları almışlar, dışı retro motoru vs yeni teknoloji olacakmış, sonra bunu konu sahibinin bilgisi dışında ünlü bir ustanın demirci çırağına vermişler, o da arabayı p.ç etmiş...

vallahi Cengiz başkanın transfer limit Abdurrahim konuşmalarından daha anlaşılmaz olmuş, nereye çekersen oraya gidiyor olay, usta ismini bırak araç nedir hangi motor konuldu onu bile anlamadık... Arkadaşımız da bir şeylere isyan ediyorlar ama orası da belirsiz, benim anladığım manifoldun kesilmesine bozulmuş...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Salonumuz Full Doludur gibi birşey olmuş.

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anlamadığım bi konuda dertlenip içim sıkıldı, nası başardın bunu yav

sübhanallah kardeş ibretlik bi paylaşım gerçekten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eski bir araç toplamaya karar vermişler, paraları basıp bütün parçaları almışlar, dışı retro motoru vs yeni teknoloji olacakmış, sonra bunu konu sahibinin bilgisi dışında ünlü bir ustanın demirci çırağına vermişler, o da arabayı p.ç etmiş...

vallahi Cengiz başkanın transfer limit Abdurrahim konuşmalarından daha anlaşılmaz olmuş, nereye çekersen oraya gidiyor olay, usta ismini bırak araç nedir hangi motor konuldu onu bile anlamadık... Arkadaşımız da bir şeylere isyan ediyorlar ama orası da belirsiz, benim anladığım manifoldun kesilmesine bozulmuş...
    ustaylada ailecek görüşüyor olmalarına rağmen araç ile ilgili hiç görüşmemişler
    büyük ihtimal usta o sırada tatilde olabilir
    demirci çırağı da ustanın çırağı değil sanırım bildiğimiz demircinin çırağı ama arada ustanın yanına muhabbete geliyormuş
    bu abilerde arabayı yapsınlar diye o çocuğa bırakmışlar
    çocuk muhtemelen bi durup "ben ne alaka amk ya" demiş olabilir ama sonradan sıcak parayı gördüyse "o da demir bu da demir ne olabilir ki altı üstü" diye düşünmüş de olabilir..
    Bide kafama takıldı ustanın adı meşhur mu?
    Meşhur adında bir ustanın bir kaç çırağı var ve biz onlardan bahsedecekken demircinin çırağından mı bahsediyoruz?
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlatmaya çalışacağım meşhur usta çırakları ile ilgili deneyimim dört sene öncesi başladı. Bir arkadaş retro bir otomobil yapmak istedi. Markayı tanıdığım ve zamanında o tipte bir otomobil yaptığım için ne lazım demesi ile işe başladık. otomobilin sadece kupası eski diğer tüm mekaniği yeni model olacak. Lazım parça listesi yapıldı. otomobili üreten yerden zamanında kullandıkları ralli aracı paçaları. yeni model bir motor ve o motorun yeni teknoloji ile yapılan parçaları alındı. Ne varsa aldık az olur. Alınan parçaların en pahalılarını aldık. Her şey hazır olunca bunları bu otomobile kim takacak diye konuşurken filanca ustanın çırağına sorduk (eh sorulurken sen de biliyormuşsun ama itiraz etmemişsin?)o yapacak ona taktıralım sende bak şeklinde bir konuşma sonrası ve bakacak bir şey yok mallar burada hiç bir uydur kaydır olmadan herhangi biri takar diye meşhur usta çırağına teslim edildi. (sen bi triplenmişsin hocam ne bakacağım ya herşey sıfır orada zaten demişsin)Fakat adı geçen meşhur ustayı iyi tanırım. Ailece görüşme seviyesinde bir tanıdıklığım var. Fakat Çırak hiç orada çalışmadı. Bir demirci ustasında çırak olarak çalışıyordu. boş vakit oldukça meşhur ustanın oralara gelir giderdi. meşhur ustanın dükkanında çamurluk falan düzeltiyordu. Hiç motor yada ön takım veya şanzıman diferansiyel yaparken görmedim (soru tekrarı, madem bu kadar güvenilmez biriyse bu iş ona neden teslim edildi? para sıkıntısı olmadığını en pahalı parçaları almanızdan anlıyorum). parçaları çırağa teslim ettikten sonra çıraktan gelen sorular. bu şanzıman bu arabanın değil. bu şanzımanın geri vitesi nerede yada bu egzantrik bu arabanın mı?? gibi cevap verilmeyecek sorular ile durumun sakata gittiğini anlamış olduk. hiç birini takamadı. sonra ne hikmetse hepsi şak diye yerine oturdu. motoru otomobilin içine oturtamadığı için emme manifoldunu kesmesi ilk şok. daha iyi yapacağım diye bambaşka bir motorun egzantriklerini takarak (e hani sıfır motor alınmıştı? andık motor değil miydi ayrı ayrı mı aldınız? biri durup dururken neden egzantrik değiştirsin?)ve alınan pistonların boşluğunu bilmediği yada daha iyi yapacağı için 1000km de motor sıkıştı (buradan arabanın yürüdüğün anlıyoruz). süspansiyon ile ilgili ise daha iyi olacak diye başka markanın amortisörlerini takıp otomobili öldüren markaya çevirmesi. oysa orijinal fabrika üretimi en iyi olan seti almıştık. orijinal olan amortisör takılınca otomobil bi güzel oldu ki sormayın. bu arada 500km de debriyaj bitti hemde AP racing. (anadol mu 131 mi derken sanki iş renoya doğru gidiyor)sonra bir baktık o parça yok sorunca getirmediniz bana dedi. ağabeyine söyleyince benzer bir parça çıkardı ve bu olmuyor dedi. Parçaları vermeden fotoğraf çekmiştik allahtan. bu arada o atölyede yapılıp ve sonra kendi halinde kullanılan tek otomobil galiba çünkü yaptık gidiyor dediği hiç bir otomobil yok (üçüncü kere soruyorum bu adama aracı neden verdiniz?). devamı da var (heyecanla okuyorum). bizim sivri akıllı ben elimi ayağımı çekince bir başka otomobiline motor ve şanzıman değiştiriyor. otomobil 4000devir/dk yı geçmiyor. çözümü otomatik şanzıman ve diferansiyel uyumsuzluğu olarak teşhis ediliyor. tam deli gibi para harcayacakken özürler dileniyor ve ben yufka yüreğimle tamam ..... ustaya git yapsın diyorum. 10 dakikada sorun bir bobin değişimi yapılarak çözülüyor. şimdi burada meşhur usta çırağı bilmeyebilir çünkü demirci atölyesinden gelme. (bu kısma ne yorum yapayım bilemedim, deve dikeni buluş işte zorlamamak lazım)burada yanlış olan verilen parçayı takmamak. yaptığı motorun 1000km sonra sıkışmasının parasını yeniden almak. yada daha iyisini yapıyorum diye saçma işler yaparak ( motor kulağı imal etme ve direksiyon kutusunu sıkıştırmak için zımpara kağıdı kullanma) hayati tehlikeler yaratma. hepsinin orijinali var halbuki.
    bu arada meşhur ustalar üzerinden bir sürü adam para kazanıyor. ...... usta chipleri ve ...... ustanın çırağı. parayı veren ve alan arasındaki iş beni ilgilendirmiyor. Ama benim aracılığım ile temin edilen parçaları (ağabey sayesinde geri geldi) (burda konuya bir de ağabey dahil oluyor ama kim olduğunu filmin sonunda anlayacağız sanırım) olmuyor demesi tarafı beni ilgilendiriyor. bu arada insan kötüyü de düşünmeden etmiyor. sen bunları bana geri çıkarttın ama, kimin bunlar demeden edemedim. (evet abi kimin mallar?)
    daha yazacak söyleyecek çok şey var. (Abi Allahını seversen söyleme) benim tecrübem der ki bu da bir satış yöntemi. kapıya gelip evi soyan yada telefondan karşısındakini kandırandan bir farkı yok. her usta her şeyi bilecek diye bir kural yok. becerisi yoktur ama ahlakı vardır. kimseyi beceriksizlik ile suçlamak doğru değil. kim ki meşhur .... ustanın çırağıydım dese bir dikkat etmek gerekecek. sanayiler meşhur usta çırakları ile dolu.
    Türkçe altyazı geçmek istedim araya sorularımı serpiştirdim...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

VW6R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cem karaca ustamızı rahmetle anıyoruz.
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Babamı Demircinin Çırağı öldürdü...
    aktif twitter kullananlar bilir bunu, haha
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende okudum. Az çok anladıklarım aşağıda.

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    paran var derdin var yani
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şasiyi kaynaklayıp uzatmak varken emmeyi kesmesi hiç hoş olmamış gerçekten. Konu sahibinin anlatmak istediği, bire bir yaşanan sıkıntıdan ziyade, isim yapmış birine bağlı bayiler ve yanında yetiştiğini söyleyen kişilerin bu nitelikten nasiplenmemiş olması sanırım.Bir de "Bunların 'olmaz' dediğine itimat var,benim 'olur' dediğime itimat yok." demek de istemiş galiba.
    Hahahaha sesli güldüm. Müthiş.

Konunun cevabı belli. Yemek yenen ünlü usta basit bir konuyu bu şekilde anlatamayan adamın arabasına el sürmez sadece yemek yer oturur iki kadeh içki içer. O kadar.
    IN BOOST WE TRUST

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler