User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
67 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: DHL kargo sorunsalı ve çıkmazı - Lütfen Yardım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

DHL kargo sorunsalı ve çıkmazı - Lütfen Yardım

Arkadaşlar herkese merhaba. Amerikadan bir siteden aracım için vites halatı bushing lerini sipariş ettim. Daha önce bu siteden onlarca parça aldım DHL kargo ile sorunsuz geliyordu fakat bu son siparişimde acayip bir sorun hasıl oldu. Sorunum şu, Ad soyad yerine Adresimin ilk 2 kelimesini, diğer yarısını da adres kısmına yazmışlar, DHL kargoyu aradığımda ürün sizin adınıza değil de ikitelli o.s.b. adına gelmiş isim değişikliği yapmamız lazım diyorlar. Gerekli evrakları eksiksiz gönderdim fakat sadece 1evrağı satıcının doldurup kaşe ve imza atıp yollaması gerekiyormuş, 40takla atarak binbir güçlükle gece yarısı satıcıya ulaştım, şöyle meşgulüz böyle meşgulüz muhabbetlerinden sonra zar zor da olsa bi evrak geldi fakat, formu doldurup altına sadece imza atmışlar, kaşe basın dediğimde, kaşemiz yok sadece imzalayabiliriz, tek yapacağımız bu cevabını aldım, şirket bilgilerinizi falan yazın diyorum, onlara da cevap vermiyorlar.

DHL Express gümrük departmanını aradım, 120TL gibi bir ceza çıkacağını (bir suçum olmadığı halde razı oldum çünkü parça lazım araba sökülü kaldı bekliyor...) ve tüm evrakları gönderin başvuruyu yapalım, olumsuz bir şey olursa haber veririz cevabını aldım ve kaşesiz satıcının imzalayıp gönderdiği form da dahil her şeyi mail attım.

Daha önce başına böyle bir saçmalık gelen oldu mu? internette araştırdım Türkiye'de sadece 1 kişinin başına gelmiş, onunla da görüştüm Çin deki satıcı kaşeli form göndermiş çözmüşler. Yıllardır DHL ile ürün alırım ilk defa cadde-sokak-site adına gönderi geliyor.

Gerekli resimleri ekliyorum:

Adam resmen dalga geçer gibi altına Donald Duck yazmış yollamış

Diyorum ki kaşen yoksa firma detaylı bilgilerini o boşluğa yaz gönder, daha da ne maillerime cevap veriyorlar, ne instagramdan yazıyorlar, adamlardan Amerika'nın yeniden keşfini istiyorum sanırım...

Lütfen yardım...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amerikalılar salaktır.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Demek ki adamlar ciddi bi satıcı değil. Malın teki anlaşılan... Veya andaval elemanlardan biri. Bu andavallarda ultra gerizekalı olup müthiş bir "ben amarigalıyım, efsane bi insanım" havası oluyor. Otel resepsiyonu, uçak alımı sırasındaki bilet kontrolü yapan elemanlar vesaire gibi yerlerde çok çıkıyor bu andavallardan.

DHL de ayrı kastırmış.

Yıllar önce Logitech bana böyle bir 5.1 seti garanti kapsamında göndermişti.

Ama oradaki bir gerizekalı da onlara gönderdiğim faturanın üzerinde eşşşşek gibi ismim ve adresim yazmasına rağmen, gidip fatura üzerinde matbu şekilde yazılmış ve artık hizmet vermeyen internet satış sitesinin ismi ve adresini yazmışlardı. Allahtan başta ismim vardı.

Takip no ile takip ederken fark ettim, TNT ya da DHL getiriyordu, aradım söyledim dedim böyle böyle, önce mırın kırın ettiler, işte o adrese gider, değiştiremeyiz bilmemne... Yahu dedim o adrese giderse, öyle bir yer kalmamış, siz de boşa uğraşırsınız iade mi olur ne olursa dedim... Onun üzerine "efendim siz bize bir mail atın şöyle şöyle diye, çözmeye çalışalım" falan dediler. Maili gönderdiğim gibi adres değişti, doğru düzgün gelmişti.

Bence oradan da bi zorlayın, ceza meza neyin cezasıymış anasını satayım. Adamlar nereden nasıl çakalım diye uğraşıyor resmen.

Donald Duck imzası da ayrı komedi. Kaşe olsa kabul edecekler yani bizimkiler de? Madem öyle gidin bi kaşeciye yaptırın adamın adresini şirket ismini falan filan, basın geçin, bakalım ne yapacaklar Kaşeyi falan mı karşılaştıracaklar, imza sirküleri de istesinler, donald duck diye bi çalışan var mıymış bakalım. Armutlar ya...

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı to_84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerikalılar salaktır.
    Salak ki ne salaklar... Geçen sene fuara gideceğiz, otomotiv sektöründe faaliyet gösteren amcaları fuara kayıt ettirdik, ilgili belgeleri sağlarsanız şu fiyat diyor. Bir türlü kabul ettiremedik, her moku gönderdik beyinsizlere, onu yükle, yok, bunu yükle, yok, kabul etmiyorlar belgeleri bi türlü, kafayı yedik. Onaylanmadıkça da fuara giremezsiniz vesaire gibi şeyler yazıyor her yerde...

Neyse dedim sonunda, artık uğraşmayacağım, gidince kavga gürültü, çözeriz.

Fuar girişine geldik, başvurunuz var mı, var... Ama beklemede görünüyor, ne göndersek kabul edilmedi dedim...

Kadın sadece şunu yaptı, kartvizitiniz var mı, var... İngilizce automotiv parts cart curt yazıyor mu, yazıyor. Yazmayan da kataloğunu mu ne gösterdi. Tamam dediler, onaylayıp aldılar içeri. Ulan dedim ne uğraştık o kadar sinir stres.

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı to_84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerikalılar salaktır.
    dil kursu yaparken amerikadan gelen hocam da söylemişti bunu, ahlaksız herif bir de dalga geçmiş imza kısmında.

eypcskn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    klasik Dhl muamelesi kötü satıcıyla da birleşince içinden çıkılamaz hale geliyor.şahsen Dhl yi eğer başka hiçbir seçeneğim yoksa tercih ediyorum.en güzeli ptt,usps,ems gibi kargo firmaları.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fatih en iyisi İkitelli OSB yönetimine rica edip kargoyu onlara aldırmak
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Amazon Japonya'dan geçen sene 4 parça detailing ürünü sipariş etmiştim. DHL 4 günde İstanbul'a getirebildi ancak sonrasında 1 hafta boyunca kanser etti. 1 hafta boyunca hergün gümrük vergi bildirim borcu diye e-mail gönderdiler. Mailde ödeme için link var giriyorum 1 kuruş borç çıkmıyor. Maillere cevap vermiyorlar, telefon açmıyorlar en sonunda ulaştım ve şunu sordular bunlar otomobil parçası mı? Ne alaka ne parçası, cila var, bez var...vs
    Ha tamam o zaman dediler ve adrese getirdiler. Neymiş, gönderici car parts yazmış üzerine ondan kıllanmışlarmış. Telefon aç sor o zaman, insanı kanser edecek e-mailler gönderme. Sanki kargoyu x-ray'den geçirmedin içeriğini göremedin.
    Ayrıca, satıcının yediği halt için ne cezasıymış, ödemeyin, yokuş yapın. Özel firmasın ne cezası kesiyorsun, kime kesiyorsun diye çıkışın.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi 15 liraya bir kaşe yaptırsanıza ne uğraşıyorsunuz ?
    dhl ne bilecek kaşe amerikadamı burdamı yapıldı ??
    médiocrité partout

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Donald duck diye imza atan adam haketmisti sahte kaseyi, katiliyorum yukardaki arkadasa yaptir bi kase bas yolla dhle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler arkadaşlar, şu an tekrar maillerimle sıkıştırıyorum, olur da gerçek kaşeyi atarlarsa diye...

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih06ank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşlar, şu an tekrar maillerimle sıkıştırıyorum, olur da gerçek kaşeyi atarlarsa diye...
    Merhaba. Sizin adiniza facebook uzerinden iletisim kurdum. Gerekirse kaseyi bana gondermelerini soyledim. Eger daha hizli bir donus olacak ise benim iletisim bilgilerimi verip bana gondertip, size postalayabilirim.

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blow07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Sizin adiniza facebook uzerinden iletisim kurdum. Gerekirse kaseyi bana gondermelerini soyledim. Eger daha hizli bir donus olacak ise benim iletisim bilgilerimi verip bana gondertip, size postalayabilirim.
    "Hi there! As a last resort with his permission we can discuss this" mesajini aldim. Bilginiz olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blow07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Hi there! As a last resort with his permission we can discuss this" mesajini aldim. Bilginiz olsun.
    ilaç gibi yetiştin üstad çok teşekkür ederim. izin almamız gerekli dedikleri kişi ben miyim? aslında kaşe postalamaya falan gerek yok, adamların gönderdiğim dilekçenin altına kaşe basıp imzalayıp, bana mail atmaları yeterli oluyor ama neden kaşemiz yok diyorlar anlam veremedim. dandik bi firma da değil aslında büyük firma ve eski müşterileriyim.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DHL kural neyse onu uyguluyor. Evrak değişiminden dolayı gümrükte ilave ücret çıkar ki çıkmış.

Satıcıya ulaşamıyorsan en pratik yol ikitelli osb yönetiminden birine rica etsen kaşeyle teslim alırlar aslında

Satıcının sorunu çözmesi 10 dk. Dhl'yi arayacak. Onlar diyecekki şunu şunu yapıp kaşe imza yap tarayıp mail at. Bitti gitti.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ikitelli o.s.b. alamaz çünkü kurum, gönderi ise şahıs adına ve şahis otomobili için ruhsat istiyorlar. Otomobil ruhsatının da kurum adına olması gerekiyor vs...

Firmadan son gelen mail, isteğinizi sevkiyat müdürümüze ilettik, en kısa sürede cevap verecektir oldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen senelerde bu kadar şerefsizlik yapmıyorlardı, şimdi iyice şerefsizleşmişler.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ota bota sunum ücreti sunup içini açtıklarından ondan cortlamıştır gümrük ondan yokuş yapıyorlardır kesin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel çekelim, DHL gümrük ile görüştüm, kargoyu düzeltilmesi için geri göndermek istediğimi söyledim, kargo ikitelli o.s.b. adına olduğu için benim işlem yapamayacağımı, satıcının geri çekmesi gerektiğini söylediler. Günlerdir satıcıdan haber yok zaten. Bu gidişle gümrüğe terk edeceğim sanırım, olan benim 505TL ye oldu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler