User Tag List

Sayfa 2/8 İlkİlk 1234 ... SonSon
137 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: ÖTV Artışı resmi gazetede yayımlandı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hukumet diyor ki back to the 90s.

artik hondaya binen volvoya binen zengin adamdir, reno tofas neyinize yetmiyor...
    bu millete her şey müstehaktır sözüm meclisten dışarı, yarın seçim olsa gene sonuç değişmez artar hatta oy oranı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ÖTV'yi bir yükseltiyorsun ŞAAAAAK!... diye, Dolar alanlar şaşırıyor, hemen sıfır araca kaydırıyor yatırımını. Yaa... Büyük resmi göremiyorsunuz.

eabasmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Günkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu metni birisi mi yazdı siz mi yazdınız ?
    Ben yazdım, rakamları tabiki internetten aldım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alım satım işi yapıyoruz önceden de diyordum bugün alabildiğimiz her şeyi bugün almamız gerekiyor, düşünen kaybediyor indirim bekleyen tayfa düşünmeye devam etmeli bence

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eylülde fiyatları bilmem de tansiyonumun düştüğü doğrudur
    DR. OWL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlanLarda favori oluşturma mesaisi yaptım biraz bekle bakalım şimdi :

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla şuan elelrinde stok az diye alıcıları yok aksesuar yok seramik almak zorunlu diye silkmeye çalışan satış temsilcisi arkadaşlar artık bulur bir yöntemini

İnsanları silktiğini düşündüğün meslek gurubundan birisi olarak sana bu video ile cevap veriyorum

Ötv zammı hiç hayırlı olmadı, bu iş en çok Ötv siz araç alan Engelli bireyleri etkiledi. Alabilecekleri araç zaten kısıtlıydı daha da kısıtlandı.

250.000 TL Bandı altındaki araç markalarına gün doğdu...

Bakalım markalar nasıl aksiyonlar alacaklar.

Boşoğlu boş paketlerle gelir 2021 de araçlar artık...
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    insanlar azalmasını beklerken kötü oldu bende böle bişi beklemiyordum. merak ettiğim firmalar neden bomboş satıp faturalandırdıktan sonra doldurmuyor arabayı? mesela jantı arabanın üzerinde alırsanız dünya kadar ötv ödüosunuz ama jantı ayrıca alırsnız ödemiyorsunuz arabaları saç jant ekransız fln getirip soradan taksalar olmuomu?

devir tam anlamıyla eldekini koruma devri
    Romeo <3 Giulietta

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sanctuary35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insanlar azalmasını beklerken kötü oldu bende böle bişi beklemiyordum. merak ettiğim firmalar neden bomboş satıp faturalandırdıktan sonra doldurmuyor arabayı? mesela jantı arabanın üzerinde alırsanız dünya kadar ötv ödüosunuz ama jantı ayrıca alırsnız ödemiyorsunuz arabaları saç jant ekransız fln getirip soradan taksalar olmuomu?

devir tam anlamıyla eldekini koruma devri
    Sıkıntı şu, Aracı satın alan müşteriye yakın tarihte extra bir aksesuar fatura ettiğinde dahi devlet ötv kaçırdığın düşüncesiye araştırma yapıyor. En basit paspas faturasında bile.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnşallah dahada yükselir
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

xILuciferIx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eabasmak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yazdım, rakamları tabiki internetten aldım
    Araç fiyatlarını düşürmeye yönelik yetki belgesi 1 eylül de devrede, (uzatılmasını bekliyorum) kayıt dışı alım satım yapanların ve galerisi olmayanların bu işi yapamayacığını kesinleştirip sağlama almaya çalışıyorlar; güzel mantıklı olabilir ama halkımız insanımız bunu yine fırsata çevirip yansıtıcaktır.

1- Yetki belgesi fiyatları düşürmek için değil , kaçak satışların önüne geçmek için ,vergi toplamak için.
    2- Kayıt dışı yada içi , galerici yada değil Türkiye'de bu sistem olduğu sürece kimse bunu engelleyemez.
    3- Halkımız herşeyi fırsata çeviriyor sadece araçla ilgili bir durum değil. Telefon,patates,çakmak vs. vs.

4.sü ise yaşım 30 bu ülkede hiçbirşey iyiye gitmiyor ve bu şekilde gittiği sürece gitmeyecekte... Çünkü düzelmesi için yapılan hiçbir işlem olmamasına rağmen atılan adımlar işleri daha da çıkmaza sokuyor.

Son olarak 2. el araç piyasası gelecek 1.5-2 yıl zarfında düşmez,düşmeyecekte.

5-6 yıl plaza geçmişim yaklaşık 10-12 yıl 2.el geçmişim var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç fiyatlarını düşürmeye yönelik yetki belgesi 1 eylül de devrede, (uzatılmasını bekliyorum) kayıt dışı alım satım yapanların ve galerisi olmayanların bu işi yapamayacığını kesinleştirip sağlama almaya çalışıyorlar; güzel mantıklı olabilir ama halkımız insanımız bunu yine fırsata çevirip yansıtıcaktır.

1- Yetki belgesi fiyatları düşürmek için değil , kaçak satışların önüne geçmek için ,vergi toplamak için.
    2- Kayıt dışı yada içi , galerici yada değil Türkiye'de bu sistem olduğu sürece kimse bunu engelleyemez.
    3- Halkımız herşeyi fırsata çeviriyor sadece araçla ilgili bir durum değil. Telefon,patates,çakmak vs. vs.

4.sü ise yaşım 30 bu ülkede hiçbirşey iyiye gitmiyor ve bu şekilde gittiği sürece gitmeyecekte... Çünkü düzelmesi için yapılan hiçbir işlem olmamasına rağmen atılan adımlar işleri daha da çıkmaza sokuyor.

Son olarak 2. el araç piyasası gelecek 1.5-2 yıl zarfında düşmez,düşmeyecekte.

5-6 yıl plaza geçmişim yaklaşık 10-12 yıl 2.el geçmişim var.
    Hocam sorduğunuz soruyla verdiğim cevapla yazdığınızın alakası nedir?
    Düşüncelerinizi yazmışsınız teşekkür ederiz fakat konunun devamına da yazabilirdiniz
    İyiye gittiğini savunan yok
    Halkımızın her şeyi değil sadece bunu fırsata çevirdiğini savunan yok evet her şeyi fırsata çeviriyor fakat patatesi değil arabaları konuşuyoruz
    Yetki belgesini zorunlu kılmaları, galeri istemeleri vergi toplamanın yanında tek ele indirmek istemeleridir aksi taktirde şahıs firması kurup vergisini verip sokak arasında araç satanları engellemek istemezlerdi
    Tabiki önüne geçilmicek 100 bin TL ye alınan aracı 110 bine sattığında satışını hala 101 bin e gösterebiliyorlar

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hala ötv indirim bekleyen yoktur sanırım ?
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu metni birisi mi yazdı siz mi yazdınız ?
    Benim yazdığım maddeyi yazmadığına göre kendisi yazmamış bence.
    Esas can alıcı nokta benim yazdığım olay.
    1600 altı, 130k tl üstü vergi artışı %60 dan %80e.
    Bu ne demek? 400k TL golf-leon hatta belki polo olacak demek memleketimde.
    Okumadan imzalamam.....

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hukumet diyor ki back to the 90s.

artik hondaya binen volvoya binen zengin adamdir, reno tofas neyinize yetmiyor...
    O zamanlar o araçlara binmek yine daha kolaydı.

Çünkü cebimizdeki para böylesine değer kaybetmiyordu. Niye? Sene başında enflasyon %100 ise maaşlar da %100 zamlanıyordu. En azından alım gücümüz böyle saçmalamıyordu.

Şimdi ne oluyor, her yıl anca %10 zam al, ama her halt en az %25 artsın. 5 sene sürse şimdiki gibi bitiyoruz zaten.

Arabayı şunu bunu geçtik, DH'de başlığı var, HB'den alınan siparişleri paylaşmış millet, çok değil 2-3 sene öncesi maksimum. Adam diyor ki "zamanında 200 TL verdiğim şeye çok pahalı demiştim, şimdiki fiyatına bakın"... 200 TL'lik mal, 800 TL olmuş... Diyor ki şu an ben bunun yenisini bir daha alamam.

ÖTV'yi istersen yükselt de, alım gücümüz de yükseleydi bari. Daha küçük arabaların 60-70'lere gelmesine alışamamışken bir anda bu kadar artış ve saçmalama çok güzel valla...

Geçende yıkamada birisiyle konuşuyoruz. Adam diyor ki, şu model Focus'um vardı 2 sene önce, galerici tanıdık ile konuştuk, şu kadar üzerine koydum, benim arabayı aldı, bu Focus'u aldım. 50-60'a mı ne almış. Sonra yine galerici bunu aramış, 90'a alayım demiş. Yahu diyor bu piyasada bu arabaya 90 verecek var, satsam ne alacağım, yok dedim diyor. Galerici geçende yine aradı 125 vereyim dedi, ben yenisini nasıl alacağım dedim, adam bana "sen akıllanmışsın" dedi diyor

Sonra bir tane bayide 2018 Focus ST Line bulmuşlar sıfır, hiçbir bayide yokmuş, o da test aracı imiş aslında, çok almak istemişler, açmışlar bayiyi, adamlar 2020 liste fiyatından verebiliriz demiş. 2018 arabayı niye 2020 liste fiyatından veriyorsun, araba Türkiye'de yok diyemedim, çünkü adamlar zaten "kaporası alındı" demişler. 280 bin TL mi ne fiyat... Kaporası verilmiş diyor... Yani bu fiyata bir de alan var.

Millet manyak gibi almaya çalışıyor hala.

4 tane 508 gelecek, kime ne renk verileceğine satış danışmanı karar verecek diyorlar DH'de Adamlar sövüp saymış, zaten 300-350 kaat Mercedes BMW parası veriyorsunuz, bir de satış danışmanına mı karar verdirteceksiniz diyorlardı...

Ama arkadaşlar yukarıda da yazmış. Makas git gide açılıyor, "bir daha alamayacağız" çabası hep.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ekimde ÖTV indirim varmış bizim enişte duymuş... Araba almayın
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Kekuti* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya abi mantıksızlığı geçin, gerçek dışı bence.
    Son 6 aylık dönemde, biri sokağa çıkma açıklar, reyiss derki yok çıkın sokağa. Biri bir karar açıklar kimsenin hoşuna gitmez, yooooh o öyle olmaz halkımın yanındayım ben. kabul etmiyorum falan..

Adamlara ikinci el piyasasını düşürün dendi, sıfırı ikinci ele yükselttiler müthiş mantık.
    Vw'in çekilmesi, yerliye yatırım vs demesindeki faktör PSA grubunun TR'ye girişini teşviklemek falan diyorlar ama bu fiyatlarda teşvik edilecek bir olay yok.

İlk 2-3 vakte kadar reis çıkar açıklama yapar.
    "Eyy halkım ötv falan bunu ertelediM" merak etmeyinizzz.
    Bu akp bensiz karar vermiş falan diyecek. Bunlar dış mihrak diyecek Ce ha Pe falan diyecek, ben onaylamıyorum diyecek falan iptal edecekler.

Seçim öncesi ucuz şovlar

Yaz bunu değerlenecek
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu ötv indirimi bekleyen bir güruh vardı, ikinci elcileri suçlayan. Neredeler acaba, kandırılmışlar mı?
    bu olacak ama satışlar düşünce olacak
    Bence ötv artışı için geç kalındı daha erken arttırıp daha iyi gelir elde edebilirdi hükümet
    ama talep devam ederse artışında devamı gelecektir
    ta ki satışlar düşünceye kadar
    satışlar düşünce de piyasayı hareketlendirsin diye indirim yapacaklar 2020 aralıka bekliyorum ben zaman belirtelim ki eylülde bekleyenlerle karıştırmasınlar
    150 bin liralık arabaya 250 bin lira verilebiliyorsa neden 300 bin lira verilmesin?
    300ü veren 350 de verir önemli olan o 350 nin çoğunun devletin cebine gitmesi..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler