User Tag List

Sayfa 5/8 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
137 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: ÖTV Artışı resmi gazetede yayımlandı

DR059 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu zamanda aldın aldın, yoksa bekleye bekleye hiçbirşey alamazsın.

Coğrafya kaderdir bu dünyaya öpülmeye gelmişiz devlet tarafından.
    Benim de baktığım pencereden gördüğüm manzara bu.
    Elinde avucunda az biraz TL birikimin varsa geçmiş olsun.
    Bir şey (Bu bazen otomobil, bazen ev, bazen elektrikli scooter, bazen altın, bazen döviz...) almadığın her gün zarardasın maalesef.
    Bekledikçe sadece fakirleşiyoruz...
    Bunu gören vatandaş ise bir şeyler alıp satarak elindeki paranın değerini korumaya çalışıyor.
    Ben insanlara bu durumda kızamam.

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bütün fakirler toplanmış yok o fiyat olur mu, bu fiyat olur mu? olur bebeğim çok güzel olur. adam diyorum o ev o kadar para etmez. diyor ki 10yıl boğazımızı sıkıcaz sonra rahatız. o araba o kadar etmez diyorum 5yıl boğazımız sıkıcaz sonra rahatız diyor. 30yaş + 10yıl + 5yıl = 45yaş(bombok yaşanmış nefes alınamamış, yurtdışını geçtim memleketi köyden başka bir yere gidilmemiş, yakıt parasından gezilmemiş, çocuklar doğru düzgün eğitim almamış geçmişi gelişmekte olan, mevcudu gelişememiş bir sosyal varlık.) bak ne güzel oldu sana 45 yaşında boş bidon tertemiz. aman tadımız kaçmasın tipi vatandaş. ulan adam ev almış beni netflix için arıyor bunu yaparken de yüzü kızarmıyor. fakir olabilirsin küba da fakir, lviv de fakir, hatta eski sovyetlerin çoğu fakir ama kafalar fakir değil. neyse söyleyecek çok şey var ama boş. diriliş ertuğrul izleyip kuzey kore psikolojisiyle karın doyuracak bütün ülke inşallah bu durumdan kurtuluruz.

stay hungry, stay foolish. SJ
    turbocuk istiyoruz

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Noterler ana baba günü söyleyeceklerim bu kadar.
    Livestrong

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ülkede bir şeyi ilk düşündüğünüz an gidip alamıyorsanız geçmiş olsun. Çünkü yarın alamayacaksınız.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ben konuya farklı bir yorum katayım;

Bizim ülkemizde bizim insanımız bir şey ne kadar pahalıysa ne kadar ulaşılmaz ise o kadar onu almak istiyor ve bunu yapmak için kendini zorluyor hatta şartlarını aşıyor.

Şu an otomobil ulaşılması güç bir meta olduğu için insanlarda tam tersi refleksle araba almak istiyor.

Zor olanı elde ettim, bak arabalar dünya para ama ben alabiliyorum! demek bir bakıma.

Bunun ekonomik bir izahı yok bence.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bizim ülkemizde bizim insanımız bir şey ne kadar pahalıysa ne kadar ulaşılmaz ise o kadar onu almak istiyor ve bunu yapmak için kendini zorluyor hatta şartlarını aşıyor.

Şu an otomobil ulaşılması güç bir meta olduğu için insanlarda tam tersi refleksle araba almak istiyor.

Zor olanı elde ettim, bak arabalar dünya para ama ben alabiliyorum! demek bir bakıma.

Bize özel birsey degil bu insanın dogasında var.

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bir de şu açıdan bak, haziranda a3 dynamic prestij paket almış olsaydık, 239 249binlerden şuan aracın lsite fiyatı 375bin.

Hangi yatırım aracı bu kazanımı sağlayacak? Ekonomik açıdan ithal ürünlerin sürekli üstüne koyması nedeniyle tercih sebebi olması ekonomik açıklaması. Yoksa 375bin a3ün etmeyeceğini hepimiz biliyoruz, kimseye hava katmaz 375bine a3 almak.

300bine araba alabilecek bir insan o 100bini kazanabilmek için 1.5 sene temizinden çalışıyordur. Durup bugün 250bin tlmi altına mı yoksa dolara mı yaptırıp %3 değer kazanmasını bekleyeyim mi desin?

Ekonomi çok hızlı bir tren işt biz garibanlardan ucundan bucağından alım gücümüzü korumaya çalışıyoruz, borsa, döviz ya da başka yatırım araçlarıyla.
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de şu açıdan bak, haziranda a3 dynamic prestij paket almış olsaydık, 239 249binlerden şuan aracın lsite fiyatı 375bin.

Hangi yatırım aracı bu kazanımı sağlayacak? Ekonomik açıdan ithal ürünlerin sürekli üstüne koyması nedeniyle tercih sebebi olması ekonomik açıklaması. Yoksa 375bin a3ün etmeyeceğini hepimiz biliyoruz, kimseye hava katmaz 375bine a3 almak.

300bine araba alabilecek bir insan o 100bini kazanabilmek için 1.5 sene temizinden çalışıyordur. Durup bugün 250bin tlmi altına mı yoksa dolara mı yaptırıp %3 değer kazanmasını bekleyeyim mi desin?

Ekonomi çok hızlı bir tren işt biz garibanlardan ucundan bucağından alım gücümüzü korumaya çalışıyoruz, borsa, döviz ya da başka yatırım araçlarıyla.
    altınla doların değer kazanma sebepleri bakidir
    otomobil piyasası ise manipülatif
    375e liste fiyatı olan a3 seneye 500 ondan sonraki sene 700 falan olacak o mantığa göre
    değer hesaplamasını neye göre yapacağız?
    hazirandan eylüle kur 250>375 oranında arttı mı?
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ağustos satış rakamları gelsin yeniden konuşuruz ama 80-85bin bandındaydı piyasanın beklentisi fakat faiz arttırımından dolayı 65-70binlere düşüş bekleniyordu
    bu durumda hükümetin bankalardaki döviz pozisyonlarını azaltıp vergi geliri elde etmesi için "fiyatlar yükseliyor" beklentisini ayakta tutması lazım ki bu konuda başarılılar borçlanabilen herkes tercihen araba aldı ve mutlu çünkü fiyatlar aldığından daha yukarıda şimdilik
    peki 250>375 arasındaki farkı kim aldı?
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 ay önce astra için fiyat almıştım, 1.5 dizel at-9 gs line + sunroof 211 bin tl demişlerdi.
    Bugün görüştüm 229 bin tl + 5 bin tl kapora bırakıyorsun
    Ekim ortası veya Kasım teslim dediler. Bu otomobil geçen yıl bu zamanlar 148 bin tl civarına satılıyordu.

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gerçekten ihtiyaç durumunda olan giriş seviye aracı bile alamıyorsun, 0 km ve 2. el fiyatları çorba, kasko değeri 50 bin araç satış 150 bin.

her durumu gelir kapısı gören devlet erkanı, kendi saçma kibir ve harcamalarından vazgeçip ülkeyi yukarılara taşıma derdinde değiller.
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef milletçe gösteriş budalasıyız. Adamın götüne giyecek donu yok elinde son model cep telefonu, altında sıfır araba. Benim hiç 2000 model arabam olmadı 90 larda geziyorum. İmkanım var ama ihtiyacım yok. Bunu bir türlü çözemedik ihtiyacın olmayanı neden alıyorsun neden ömrünü kredi ödeyerek heba ediyorsun, sistemin istediği bu zaten. Vergiden kaçış yok her hizmette vergi ödüyoruz maaşımızdan hayvan gibi vergi kesiliyor. Tüm bunlara rağmen ben kendi kendime saplarsam oturup ağlamayacam arkadaş...
    Dediklerinize katiliyorum ama bir konuda farkli dusunuyorum nacizane...

Tam olarak bu dusuncedeki insanlar, yani sizin gibi, kendini bilen insanlarin daha fazlasini ucuza alabilecekleri bir duzen olmasi gerektigine inaniyorum...

2008-2011 arasini hatirlayalim... FULL mazda 3 30 ile 40bin lira idi o donem. ... Sifir alan kaybediyordu, ikinci elde cok uyguna daha yeni model arabalar alabiliyorduk...

Turkiye'de ki kapitalizm degil... Devlet kontrollu soygun....

Kapitalist olan ulkede ne oluyor biliyor musunuz? Cim bicme karsiligi araba veriyorum mesela...

2011 motoru bozuk camaroyu 'amaaan ugrasamam' deyip 2500 dolara verip geciyoruz...

ilk secenek... emegin degerliligini

ikinci secenek zamanin kiymetini gosteriyor...

Kapitalizm sevicilik icin anlatmadim bunlari. Sistemlerle arasi iyi olan birisi degilim.

Sadece Turkiye'de ki durumun kapitalizm ile uzaktan yakindan alakasi yok...

Aleni soygun!

Ve ben sizler ve bizler gibilerin (bende hic sifir araba almadim, benzer davranis bicmindeyiz) daha iyisine ulasabilecegi bir sistem icinde yasamasi gerektigini cani gonulden istiyorum...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Dogu toplumlarinda binek degerli...

Burada tum dunyadan insanlarla 'arac' ticareti yapiyorum... Dogu toplumlari ile ticaret yapmakta zor digerlerine gore... Cunku canindan can gidiyor

Digerleri arac olarak kullaniyor, bizler ise bazen yatirim bazen tatmin bazen statu olarak...

Burada bir arabayi gordugumde genel olarak kimin kullandigini %70 anlayabiliyorum...

Mesela...

Temiz volvo , cadillac mercedes vs... Dogulu Gocmen yada beyaz amerikali...

Arac kirlenmeye ve icinde yiyecek kutulari vs gormeye baslarsan , eger luks gurup ise muhtemelen siyahi... Amerikan vs ise muhtemelen hispanik

Turklerle de en buyuk problemimiz 5bin gidecek yag ile illaki 10bini devirmeleri...

Ha birde 8 yil kullanip 8bine aldigi arabayi 2bine satacagi zaman aldigi yere bela okuyanlar var... Cunku mal degerli...

Islemis kodlarimiza bir kere...

Kolayi var, cem tokerde ayni seyi dillendiriyor...

Amerika'da ki gibi, bir cok kisiye brut maasi verin ve daha sonra vergisini isteyin... Hersey degisir... Biz vermeyi seven bir toplum degiliz... Verme bir secenek olarak sunulursa 'devleti' sorgulariz...

haa... devlet bunu bildigi icin asla oyle bir sisteme gecmez, orasi net...

Cunku alti isitilan kurbaga testi tamda bizi yansitiyor...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OnurÖzden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 ay önce astra için fiyat almıştım, 1.5 dizel at-9 gs line + sunroof 211 bin tl demişlerdi.
    Bugün görüştüm 229 bin tl + 5 bin tl kapora bırakıyorsun
    Ekim ortası veya Kasım teslim dediler. Bu otomobil geçen yıl bu zamanlar 148 bin tl civarına satılıyordu.
    gayet ucuz geçen yılı geç haziranda 1 birim para olan araçlar şuan 2 birim para astra gayet ucuz ihtiyaç varsa değerlendir.
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    altınla doların değer kazanma sebepleri bakidir
    otomobil piyasası ise manipülatif
    375e liste fiyatı olan a3 seneye 500 ondan sonraki sene 700 falan olacak o mantığa göre
    değer hesaplamasını neye göre yapacağız?
    hazirandan eylüle kur 250>375 oranında arttı mı?
    Liste fiyatı 330bin olan a3ler gayet 290 295 binden alıcı buldu. Talebi varsa fiyatı öyle belirleniyor.

Piyasada c segment ve üstü sıfıra yakın ya da sıfır araba alabilen nüfusun belki %0.10 ( tahminidir hesaplamadım) ine tekbaül eden bir güruh(galericiler de dahil) var o belirliyor piyasayı resmen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz de window shopper tayfa olarak, aaa bu araba da bu fiyat olmuş şeklinde izliyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gayet ucuz geçen yılı geç haziranda 1 birim para olan araçlar şuan 2 birim para astra gayet ucuz ihtiyaç varsa değerlendir.
    Abi yazmayı unutmuşum fiyat garantisi de vermiyorlar, yani ben gittim şimdi 5 bin lira kaporayı verdim bayiye 229 bine anlaştım. Sonra diyorlar ki ekim veya kasım ayında zam gelebilir, anlaştığımız fiyatın bir anlamı yok. Aynı otomobil 260 bin lirada olabilir
    Şuan çok şükür acil bir ihtiyacımız yok, model yenileme amaçlı düşünmüştük fakat vazgeçtik.

arabasızadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

mertxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediklerinize katiliyorum ama bir konuda farkli dusunuyorum nacizane...

Tam olarak bu dusuncedeki insanlar, yani sizin gibi, kendini bilen insanlarin daha fazlasini ucuza alabilecekleri bir duzen olmasi gerektigine inaniyorum...

2008-2011 arasini hatirlayalim... FULL mazda 3 30 ile 40bin lira idi o donem. ... Sifir alan kaybediyordu, ikinci elde cok uyguna daha yeni model arabalar alabiliyorduk...

Turkiye'de ki kapitalizm degil... Devlet kontrollu soygun....

Kapitalist olan ulkede ne oluyor biliyor musunuz? Cim bicme karsiligi araba veriyorum mesela...

2011 motoru bozuk camaroyu 'amaaan ugrasamam' deyip 2500 dolara verip geciyoruz...

ilk secenek... emegin degerliligini

ikinci secenek zamanin kiymetini gosteriyor...

Kapitalizm sevicilik icin anlatmadim bunlari. Sistemlerle arasi iyi olan birisi degilim.

Sadece Turkiye'de ki durumun kapitalizm ile uzaktan yakindan alakasi yok...

Aleni soygun!

Ve ben sizler ve bizler gibilerin (bende hic sifir araba almadim, benzer davranis bicmindeyiz) daha iyisine ulasabilecegi bir sistem icinde yasamasi gerektigini cani gonulden istiyorum...
    İşin o kısmı için zaten sizinle hem fikirim soyuluyoruz evet. Yetmez ama evetçiler bizi de yaktı. Ancak ben bahsettiğiniz senelerde bile aynı şekilde yaşıyordum.
    MagicPerformance

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler