User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Hepsiburada iade?

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hepsiburada iade?

Dün cep telefonu aldım bugün geldi,ve memnun kalmadım cihazdan parasını kesinlikle hak etmiyor.Hepsiburadayı aradım iade edip paramı geri almak istediğimi söyledim ve onlarda böyle birşeyin mümkün olmadığını söylediler.Sebebi cihazın kutusunu açıp kurulum yapmış olmammış.Zaten cihazı kurmadan kullanmadan nasıl olduğunu görme şansım yok mecbur açtım.

kanun çok açık: 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun'un 48. maddesinin 4. bendi:

"tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir...

tüketici, cayma hakkı süresi içinde malın mutat kullanımı sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir."
    ekşi sözlükte böyle yazıyor,dedim aradım kanun var böyle ama siz almıyorsunuz geri diye,sonuç olarak almıyorlar geri.Daha önce elektronik ürün iade edip paramı aldım ben n11 den almıştım ürünü.Birde hepsiburadanın kendisinden aldım farklı bir satıcıdanda almadım.Oraya yazmışlar kolay iade şöyle böyle ama herşey alana kadar ondan sonra hiç ilgilenmiyorlar.Normalde mağazadan alırken inceleme şansımız var ama netten alınca böyle bir şansımız yok zaten devlet bu yüzden böyle bir kanun koymuş ama aldık elimizde kaldı cihaz.

Cihazın modeli : Xiaomi Redmi Note 9

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iade değil cayma hakkı kullanın
    işlemler menüsünde cayma hakkını seçmeniz lazım ama telefona kurulum yapılmış olması sıkıntılı bir durum
    sonuçta ayıplı mal satmamışlar ne istediyseniz onu almışsınız
    bu durumda cayma hakkı tanınıyorsa suistimal edilebilir en pahalı telefonu alıp 10 gün sonra cayabilirsiniz o zaman
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iade değil cayma hakkı kullanın
    işlemler menüsünde cayma hakkını seçmeniz lazım ama telefona kurulum yapılmış olması sıkıntılı bir durum
    sonuçta ayıplı mal satmamışlar ne istediyseniz onu almışsınız
    bu durumda cayma hakkı tanınıyorsa suistimal edilebilir en pahalı telefonu alıp 10 gün sonra cayabilirsiniz o zaman
    Sonuçta devlet belirliyor böyle bir kanun koyuyor,suistimal edilmesi ayrı konu ben öyle birşeyin peşinde değilim.Ama zaten hepsiburada iade konusunda yeni gördüm internette konuları adamın biri iade etmiş ürünü para alcak bir ay beklemiş hala alamamış vs.Hepsiburadadan o kadar şey aldım hiç sıkıntı yaşamadım.İlk defa böyle oldu.Buda zaten telefonun kendisiyle ilgili onlarla alakası yok ama kanunu yok sayıyorlar ve çiğniyorlar.Tüketici hakem heyeti ilede uğraşmak istemiyorum.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Satıcı olsaydım böyle bir durumda her tür zorluğu çıkartırdım.
    Zira biri benden ürün alacak, kutusunu açacak, cihaza kurulum yapacak sonra iade etmeye çalışacak.
    Açılmış, kurulum yapılıp kullanılmış ürünü benim başkasına sıfır olarak satma imkanım olmadığından da ben satıcı olarak zarar edeceğim. Bunun adı baştan sona haksızlık.
    Kanunun detayını bilmiyorum ama 14 günlük iade hakkı muhtemelen kullanılmamış ürünler için geçerlidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Satıcı olsaydım böyle bir durumda her tür zorluğu çıkartırdım.
    Zira biri benden ürün alacak, kutusunu açacak, cihaza kurulum yapacak sonra iade etmeye çalışacak.
    Açılmış, kurulum yapılıp kullanılmış ürünü benim başkasına sıfır olarak satma imkanım olmadığından da ben satıcı olarak zarar edeceğim. Bunun adı baştan sona haksızlık.
    Kanunun detayını bilmiyorum ama 14 günlük iade hakkı muhtemelen kullanılmamış ürünler için geçerlidir.
    Tamamda telefonda donma ve kasmalar var daha bir günlük telefon,aynısı sizin başınıza gelse böyle düşünebilcekmiydiniz?Keyfi iade etmek istemiyoruz.Kullanılabilcek gibi olsa zaten uğraşmam hiç.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Satıcı haklı. Mesela sıfır km araç satan bir bayiden adam ataç alsa, eve gidip gelse dese ki ben bunu beğenmedim, paramı iade edin. Kabul eder misin satıcı olsan?
    Cihazda ayıp yok, kusur yok anladığım kadarıyla. Problem ne ki?

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence çok uygun bir işlem değil iade etmeniz.
    Ben polo dan gömlek alsam giysem ve çok terletti, rahat değil vs şikayeti ile geri iade etmek istesem almazlar. Kullanmadı isem direk iade alırlar.
    Telefonda sorun olduğunu düşünüyorsanız garantisi var teknik servise gider iade veya değişim olur. Açılıp kurulumu yapılan ürünü iade almazlar. Geçmiş olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani illa telefonda yaşadığım sıkıntıları tek tek şu oldu diye buraya yazmammı gerekiyor?Cihaz sıkıntılı kullanılcak gibi değil yani az parada değil 2500 liraya yakın para verdim.Gömlek diyorsunuzda hijyen kuralları gereği öyle şeyleri almıyabiliyorlar.Kendi başınıza gelse alsanız bir cihaz sıkıntı yaşasanız ne yaparsınız olduğu gibi kullanmaya devammı edersiniz yoksa iade etmekmi istersiniz tamam satıcıyıda anlıyorum ama 2500 liraya yakın para verilen bir telefon ilk günden böyleyse zaman geçtikçe düşünemiyorum.Ayrıca cihazı servise gönderip hiç elletmek istemiyorum zamanında servisle ilgili kötü tecrübelerim var elektronik konusunda.Zaten servise gitse illaki bunda birşey yok diycekler ve geri iade etçekler boşuna telefonsuz kalmış olcam servise gidip gelene kadar.

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Telefonun marka modeli nedir? Güncellemelerini tamamladınız mı?
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ustam yanlış yol izlemişsin. Eğer telefonda belirttiğin sıkıntılar varsa ayıplı mal demektir servise verir iade veya değişim talep edersin. 1 günlük telefona hiçbir servis tamir uygulamaz zaten değişim veya iade kararı verir. Bu yolu izleyerek iade edebilirsin yoksa kutusu açılmış kurulum yapılmış telefonu hiçbir firma satın almaz. çünkü karşındaki muhattap telefoncu, teknoloji mağazası vs değil. bu mal kusurlu yada arızalı diyecek oluşumları yok o yüzden sen malın kusurlu oluduğunu ispat edip iade ediceksin. internet alışerişinin mantığı budur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telefonun marka modeli nedir? Güncellemelerini tamamladınız mı?
    Xiaomi Redmi Note 9 güncel geldi telefon şu an android 10.onun haricinde arayüz gibi bir güncelleme vardı onuda yaptım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sevo16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ustam yanlış yol izlemişsin. Eğer telefonda belirttiğin sıkıntılar varsa ayıplı mal demektir servise verir iade veya değişim talep edersin. 1 günlük telefona hiçbir servis tamir uygulamaz zaten değişim veya iade kararı verir. Bu yolu izleyerek iade edebilirsin yoksa kutusu açılmış kurulum yapılmış telefonu hiçbir firma satın almaz. çünkü karşındaki muhattap telefoncu, teknoloji mağazası vs değil. bu mal kusurlu yada arızalı diyecek oluşumları yok o yüzden sen malın kusurlu oluduğunu ispat edip iade ediceksin. internet alışerişinin mantığı budur.
    Telefonsuz kalma işi sıkıntı işte şu anda iş görüşmelerim var bir yerden haber bekliyorum hattı takıcak telefon yok.Anne babamın telefonu çok eski ve konuşulmuyor bile ikiside 5-6 yıllık cihaz.Konuşurken ses gidiyor tekrar aramak gerekiyor vs.Olmuyo bu durumdada işten güçten arıyorlar abes bi durum oluyor.Neyse iade kısmı var hepsiburadada gelip kargoyla alıyorlarmış ama iade et dersem neler olcak hiç bilmiyorum ne kadar bekliycem para ne zaman yatcak vs.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    imeisi olan ve kişisel bilgiler işlenen cihazlar kutusu açıldıktan sonra iade edilemez. Playstation, telefon, tablet, kullanıcı girişi yapılmış akıllı televizyon kişisel verilerin korunması kanunundan dolayı iade alınmıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı skunkII Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamamda telefonda donma ve kasmalar var daha bir günlük telefon,aynısı sizin başınıza gelse böyle düşünebilcekmiydiniz?Keyfi iade etmek istemiyoruz.Kullanılabilcek gibi olsa zaten uğraşmam hiç.
    Böyle bir sorun gerçekten varsa, bu şikayetle iade edersin.
    Gerçekten donma ve kasma varsa teknik servis incelemesi sonrası iade alınır. Madem teknik bir sorun var konuyu neden "arızalı telefon iade" diye açmıyorsun da "memnun kalmadım" diye açıyorsun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bir sorun gerçekten varsa, bu şikayetle iade edersin.
    Gerçekten donma ve kasma varsa teknik servis incelemesi sonrası iade alınır. Madem teknik bir sorun var konuyu neden "arızalı telefon iade" diye açmıyorsun da "memnun kalmadım" diye açıyorsun?
    Memnun kalmama sebebim bu şekilde sıkıntılar olması zaten.Birde cihazı kullandıkça nerde ne sıkıntı var görüyorsunuz kasma veya bir şekilde kullanıma engel birşey varsa gibisinden daha saatler oldu geleli telefon zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada araştırmalarım sonucunda bir sürü mağdur olan insan gördüm bu şekilde alışverişlerde,birde adamlar alıp ürünü servise yollayıp 2 haftadan fazla süre ile bekletip geri yolluyorlarmış sonrada yasal iade süreciniz geçti diyorlarmış.Onun haricinde para iadesi alamayıp aylarca bekliyenlermi dersiniz neler neler.Birde gelmiş burda satıcıları savunuyorsunuz satıcıların neler yaptıkları ortada koskoca milyonluk firmalar ama insanları mağdur ediyorlar.İade sürecini suistimal edenler illa vardır ama satıcılarda sütten çıkmış ak kaşık değil.Keşke her iki tarafta dürüst olsa.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı skunkII Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada araştırmalarım sonucunda bir sürü mağdur olan insan gördüm bu şekilde alışverişlerde,birde adamlar alıp ürünü servise yollayıp 2 haftadan fazla süre ile bekletip geri yolluyorlarmış sonrada yasal iade süreciniz geçti diyorlarmış.Onun haricinde para iadesi alamayıp aylarca bekliyenlermi dersiniz neler neler.Birde gelmiş burda satıcıları savunuyorsunuz satıcıların neler yaptıkları ortada koskoca milyonluk firmalar ama insanları mağdur ediyorlar.İade sürecini suistimal edenler illa vardır ama satıcılarda sütten çıkmış ak kaşık değil.Keşke her iki tarafta dürüst olsa.
    ne amaçlıyorsun sen?
    konu açtın diye herkes senin yanında mı olmak zorunda? herkesin özgür iradesi var, fikrini söylüyor.
    haklı olduğunu düşünüyorsan yürü git hakem heyetine ver
    Techturkey ne yapsın senin iadene.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler