User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
94 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Kapağı nasıl yurtdışına atabilirim?

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eşiminin dayısı ünlü fenerbahçe-manchester united maçı için fenerbahçe kafilesiyle ingiltreye gitti.

6 sene orda takıldı geldi.

şuan 4 seneye yakındır fransada

ingiltereye kaçak yolla giren arkadaşım çok.hep asker anısı gibi anlatırlar tır dorsesinde aç,susuz,soğukta donduk falan diye.15 senedir orda 2 tane lokantası var.eşi ing. eski kasa x5m biniyor.

hepsinin ortak yanı.gittikleri ülkede bekliyenleri var dım dızlak inmiyorlar yani.

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kerim Rota Yazdı: "Barış ve Sinem’in orta direk olma hayali.." - ParaAnaliz

Gelecek kaygısı duyanlar öncelikle kerim rotanın şu yazısını okusunlar
    ondan sonra daha çok kaygı duysunlar
    Yazı çok güzel ve kelimesi kelimesine doğru.
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ingiltere icin Londra ozelinde konusayim 2000 poundla 2 kisi yasayamazsiniz, suc orani dusuk, duzgun bir bolgede duzgun bir 1+1 ev tutmak isterseniz minimum 1200 poundu gozden cikarmaniz gerekir. Buna telefon, elektrik, su, internet, council tax ve isinma da ekleyin. ulasim ciddi pahalidir londrada, 2000 pound hesabi belki kucuk sehirler icin tutabilir, orda da o parayi kazanacak is potansiyelinin olup olmadigini iyi arastirmanizi oneririm.

genelde bu tip hesaplarda kazanilacak para londrada kazanilacak hacimde, harcamalar ise kucuk sehirde yapilacak sekilde goruluyor disaridan bakanlarda, sonra husran olmasin.
    1200 ev kirası
    200 mutfak
    200 elektrik-gaz
    50 iki telefon hattı
    40 internet
    20 su
    100 araba sigortası
    kalanı da sosyal yaşam..

daha dün 15 yıldır londrada zone 4 te yaşayan kuzenimle hesabını yaptık
    burada tek eksik yol parası 250 pound falan aylık ama ona benim ihtiyacım yoktu katmadık
    2000 pound kazanmak içinde 2 yerde part time 4 er 5 er saat çalışmak yeterlidir heralde
    ben ingiltereye gidip iş bulamadım diyen kimseyi görmedim
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tabi benim hesap 3 kişilik bir aileye göre ev kirası ve bazı giderler biraz daha çok
    tek kişi 1500-1600 pounda yaşar 900e kiralar var apartmanlarda
    hele oda kiralarsa 600e falan düşer kirası

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İngiltere'nin m alum sarı siteye benzer bir sitesi var mıdır? Ev - araba fiyatları hakkında fikir edinebilmek için.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İngiltere'nin m alum sarı siteye benzer bir sitesi var mıdır? Ev - araba fiyatları hakkında fikir edinebilmek için.
    Rightmove - UK's number one property website for properties for sale and to rent

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Auto Trader UK - New and Used Cars For Sale
    otomobil içinde bu olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Auto Trader logo

hayaller/hayatlar yemin ediyorum ya..

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Youtube'da amerika - canada'ya giden Türk'lerin açmış olduğu kanallar mevcut.

Nasıl gidebilirsin bunu bilemem ama gidebilirsen nasıl geçinebilirsin bunun anlatıldı çok kanal var.

2 yıldır Greencard müracatı yapıyorum çıkmıyor. Çıksa anında gideceğim
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

emre_277 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    GreenCard için başvuruyu nerden yapıyorsunuz ?

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Kanada'ya gittim, 1 sene eğitim için kaldım. Mal gibi geri döndüm, ben ettim siz etmeyin

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gidin,isterseniz 50 yaşında rahat edin ama bir şekilde rahat edersiniz hedefler arasında hep varda işte kurlar ***** birikim zor....
    HotHatch Lovers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ankara anlaşması 31 aralıkta bitiyormuş dumur oldum şu an

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce de benzer konularda yazdım mı hatırlayamadım ama;

Şu yurtdışına gitme işine hep olumsuz bakıyordum, hatta "çekip gidicem lan buralardan, bu lanet ülkede durulmaz" diyene "ya bas git hadi, aman be sende, orada sanki mülteci modunda yaşamayacak mısın" gibisinden diyaloglar yaşıyorduk paso arkadaşlarla.

Son ana kadar bu kafadaydım ama ya özellikle şu son dönemde iyice raydan çıktı arkadaş her şey.

- Ekonomi sıçık, hadi düzelir diyorsun, ne halt olacağı belli değil, geleceği göremiyoruz.
    - Toplum düzelmesi gerekirken git gide iyice saçmalıyor. Yozlaşıyor.
    - Adalet kavramı bitik, adam yolda bi halt işliyor, zaten kabalık, öküzlük prim yapıyor, bir de bu adam kendisine bi halt olmayacağını bildiğinden, hem suçlu hem güçlü onun bunun çocukları adam oluyor.
    - Okul şu bu işleri apayrı muamma, devlet okuluna bile çocuğu yazdırmak için "ohoooo 1 sene önceden başlaman lazım turlara" diyorlar. Müdürü gelir senden "bağış" ister ücretsiz okula, özel okul desen saçma sapan değmeyecek işlere dünyanın parasını verirsin.
    - Bitmek bilmeyen ve çözüm üretilmeyen cinayetler, ülkeden her gün bir yerinden gelen manyak manyak haberler, şunlar bunlar.
    - Trafik ve bunun gibi daha bir çok yerde yaşanan sıkıntılara çözüm bulunmaması.
    - Kamu, özel sektör vesaire gibi her yerin parti bağımsız şekilde yozlaşmış olması, "ama onlar" diyenlerin de aynı haltı yemesi, hak yenmesi, liyakat vb'nin artık tamamen ortadan kaybolması...

daha sayayım mı... Valla artık kafayı yiyeceğim, ay içerisinde masrafımız şuyumuz buyumuz, kira yeme içme bilmemne derken köşeye 3 kuruş para atamıyorum. Tamam çok şükür idare ediyoruz da, e arkadaş eve neredeyse 10 kaat para giriyor, ben niye hala yaşayamıyorum adam gibi? Üzerine üstlük trafikte, işte, orada burada yaşadığımız huzursuzluk cabası... Trafiğe "bugün hangi oç ile denk geleceğiz bakalım" diye çıkmak nedir ya?

Lanet ettim artık. Ama bi yere de gidemem, ne cesaret var ne de öyle bi imkan. Kapana kısılmış gibi hissetmeye başladım artık kendimi.

CloudGrey'in dediği gibi bisiklete bineyim dedim, aniden son anda önüme çıkan kediyi ezip bisikletin üzerinden uçtum, ölüyodum, daha bana kimse sokak hayvanı demesin dedim, grupta arkadaşımla tartışıyorum "ama böle böle" diye... Hiç bi yerden rahat yok

Bu ülkede kaldıkça kanser olacaz anasını satayım kanser. Bi iş de düzgün gitsin ya. Bi şeyimiz düzgün işliyor olsun.. Yok arkadaş, yok.

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1200 ev kirası
    200 mutfak
    200 elektrik-gaz
    50 iki telefon hattı
    40 internet
    20 su
    100 araba sigortası
    kalanı da sosyal yaşam..

daha dün 15 yıldır londrada zone 4 te yaşayan kuzenimle hesabını yaptık
    burada tek eksik yol parası 250 pound falan aylık ama ona benim ihtiyacım yoktu katmadık
    2000 pound kazanmak içinde 2 yerde part time 4 er 5 er saat çalışmak yeterlidir heralde
    ben ingiltereye gidip iş bulamadım diyen kimseyi görmedim
    ona ek olarak aylik 100-120 civari council tax eklemek lazim.

temel giderler evet 2000 tutar, ama kiyafet, sosyal hayat, saglik harcamalari, araban varsa evinin garajli olmasi lazim yoksa kaldirima park parasi gibi eklemeler lazim.

Yani 2000 poundla evet evden hic cikmadan, ustune basina pek bir sey almadan, gezip tozmadan, yurume mesafesinde is bulabilirsen yasarsin, ama biraz duzgun hayatim olsun, ingiltereye geldigimi anlayayim, ayda 1-2 disari cikayim, ustume basima kiyafet alayim vs diyorsan hesabi 3000 uzerinden yapmakta fayda var.

Ama genel olarak rakamlar yakin, pandemi olmasa bu rakamlari gelip cok rahat yakalarsiniz da su anda buyuk sikinti var yeni gelecekler icin...

Ingiltere ozelinde soyle bir sey var, gelmeyi dusunenler varsa zaten arastiriyordur ama burasi kisinin kredibilitesi uzerine kurulu bir ulke, yani ilk geldiginde kredibiliten sifir oldugundan oldukca zorlaniyorsun, soyle soyleyeyim en basitinden ev tutarken kredibiliten ulkede sifir oldugundan minumum 6 aylik pesin vermeden duzgun bir ev tutma ihtimalin cok cok dusuk, maliyet hesabi yaparken bunlari dusunmekte fayda var.

Soyle komiklikler de var ama bir sekilde icine girince asiyorsun, mesela banka hesabi acmak icin adres proof isteniyor ama bir yer tutabilmen icin banka hesabin olmasi gerekiyor gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kuzenle konuştum son gelişmeden sonra akşam konuşup davetiyemi falan alıp turistik vizeye başvurucam gidip 1 ay kalıcam
    gevşek gevşek seneye sağlam bir plan yaparım bi gider görürüm bir süre yaşarım falan diyordum
    vizeye başvurusuydu çıkmasıydı gitmesiydi falan anca yetişirim
    gerçi kendimi biliyorum o vize red yer ya da gitsem bile benim işler o tarihe yetişmez kesin ama keşke dememek için denicem şansımı

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kuzenle konuştum son gelişmeden sonra akşam konuşup davetiyemi falan alıp turistik vizeye başvurucam gidip 1 ay kalıcam
    gevşek gevşek seneye sağlam bir plan yaparım bi gider görürüm bir süre yaşarım falan diyordum
    vizeye başvurusuydu çıkmasıydı gitmesiydi falan anca yetişirim
    gerçi kendimi biliyorum o vize red yer ya da gitsem bile benim işler o tarihe yetişmez kesin ama keşke dememek için denicem şansımı
    aklina takilan bir sey olursa mesaj atarsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ona ek olarak aylik 100-120 civari council tax eklemek lazim.

temel giderler evet 2000 tutar, ama kiyafet, sosyal hayat, saglik harcamalari, araban varsa evinin garajli olmasi lazim yoksa kaldirima park parasi gibi eklemeler lazim.

Yani 2000 poundla evet evden hic cikmadan, ustune basina pek bir sey almadan, gezip tozmadan, yurume mesafesinde is bulabilirsen yasarsin, ama biraz duzgun hayatim olsun, ingiltereye geldigimi anlayayim, ayda 1-2 disari cikayim, ustume basima kiyafet alayim vs diyorsan hesabi 3000 uzerinden yapmakta fayda var.

Ama genel olarak rakamlar yakin, pandemi olmasa bu rakamlari gelip cok rahat yakalarsiniz da su anda buyuk sikinti var yeni gelecekler icin...

Ingiltere ozelinde soyle bir sey var, gelmeyi dusunenler varsa zaten arastiriyordur ama burasi kisinin kredibilitesi uzerine kurulu bir ulke, yani ilk geldiginde kredibiliten sifir oldugundan oldukca zorlaniyorsun, soyle soyleyeyim en basitinden ev tutarken kredibiliten ulkede sifir oldugundan minumum 6 aylik pesin vermeden duzgun bir ev tutma ihtimalin cok cok dusuk, maliyet hesabi yaparken bunlari dusunmekte fayda var.

Soyle komiklikler de var ama bir sekilde icine girince asiyorsun, mesela banka hesabi acmak icin adres proof isteniyor ama bir yer tutabilmen icin banka hesabin olmasi gerekiyor gibi
    adama londrada yaşayan kuzen yazdı demişim de adam bizzat londrada yaşıyormuş zaten
    benim hesabım ilk adaptasyon süreci
    giderler minimum tutuldu tabi
    birde buradaki işimi 3 yıllık alana kadar riske etmemek üzerine plan yapıcam memurum ücretsiz izin alırım
    ama ilk vizede patlarım o kesin

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emre_277 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GreenCard için başvuruyu nerden yapıyorsunuz ?
    dvlottery.state.gov

Ekim - Kasım gibi açılır müracatlar o tarihlerde siteye girip başvuru yapabilirsin. Tarihi geçerli bir pasaport istiyor yalnız bilgin olsun.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler