User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
94 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Kapağı nasıl yurtdışına atabilirim?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hani Ege'de komün kuracaktık, ooohhoo sende mi brütüs
    abi bunlar bizi egede de rahat bırakmazlar
    çocuğun okulu şusu busu derken dedim en iyisi ben gideyim
    ama ben tarihin böyle olduğunu bilmiyordum bugün öğrendim şu an çok absürt oldu benim için
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu bolt kısma cevap vereyim sadece benim kendi yaptığım yöntemi. Ben mobil telefon faturamı (10pound) adres proof olarak gösterip 5 yıllık oturum aldım geçen ay Online banka hesabı açtım extra olarak onu da kredi notumun başlangıcı için kullanıcam. Yıl sonuna kadar yerleşmeyi düşünüyorum sonra düzgün bir bankada açıcam hesap.
    ya hepsinin metodu var da burda anlatmak arkadasin konusunu karistirmak olacak, sadece sunu anlamadim, 5 yillik oturumu ingilterede ne tip vize ile aldin?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya hepsinin metodu var da burda anlatmak arkadasin konusunu karistirmak olacak, sadece sunu anlamadim, 5 yillik oturumu ingilterede ne tip vize ile aldin?
    EEA ile başvurdum ben o kolaylığım vardı onu atlamışız
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki londradan başvurdum diyelim onayı alana kadar pasaportumu alıyorlar mı türkiyeye geri dönemiyor muyum?
    basvuruda pasaportunu veriyorsun, disari cikarsan bir daha zor iceri girmen

ingiltereden basvurular genelde dusuk butce olan, biraz daha fiziksel isler icin basvuranlar oluyor, evet onaylanma orani daha yuksekmis danismanlar genelde onu soyluyor ama sonucu alma suresi cok daha uzun olabiliyor. ozellikle covidden dolayi bir cok resmi daire kapali ya da cok az calisiyor, o bilinmezlik suresince sen resmi olarak calisamiyorsun, ancak kacak is yapabilirsin, o da riskli dogal olarak. yakalanirsan deport.

Ayrica eger esini getirmek istiyorsan aile birlestirmesi yapman lazim, onun icin de zamanin kalmayacak, eylul sonu gelsen, ekim sonu basvursan sonucun cikmasi araligi gecebilir. dolayisiyla brexit olup aa iptal oldugundan aile birlesimi icin basvurdugunda ne olacagi biraz mechul olabilir.

turkiyeden basvuru konusu biraz daha zahmetli, daha fazla evrak toplayip daha fazla sermaye gostermen gerekiyor daha cok kontrol ediyorlar her seyi tabii ki.

aspensilber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar,

26 yaşındayım, kısa ömrümün çoğu hangi dönemde geçti tahmin edilebilir. Geçmişimiz yok oldu hadi neyse ancak görünen o ki şimdi düzelmeye başlasak 10-15 senede anca kendimize geleceğiz . Hele toplumdan bahsetmek istemiyorum ki en az 2 nesil eğitmek gerekiyor. Bende bunu bekleyecek güç yok ömür geçiyor, en çok da kafası basan gerçekten bu ülkeye faydalı olabilecek insanların bu ülkeden gidişlerine üzülüyorum. Çünkü her biri bir umut. Ancak bende gitmek istiyorum. Fırsat bulamadım umarım ilerleyen yıllarda şirketim aracılığı ile gidebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    basvuruda pasaportunu veriyorsun, disari cikarsan bir daha zor iceri girmen

ingiltereden basvurular genelde dusuk butce olan, biraz daha fiziksel isler icin basvuranlar oluyor, evet onaylanma orani daha yuksekmis danismanlar genelde onu soyluyor ama sonucu alma suresi cok daha uzun olabiliyor. ozellikle covidden dolayi bir cok resmi daire kapali ya da cok az calisiyor, o bilinmezlik suresince sen resmi olarak calisamiyorsun, ancak kacak is yapabilirsin, o da riskli dogal olarak. yakalanirsan deport.

Ayrica eger esini getirmek istiyorsan aile birlestirmesi yapman lazim, onun icin de zamanin kalmayacak, eylul sonu gelsen, ekim sonu basvursan sonucun cikmasi araligi gecebilir. dolayisiyla brexit olup aa iptal oldugundan aile birlesimi icin basvurdugunda ne olacagi biraz mechul olabilir.

turkiyeden basvuru konusu biraz daha zahmetli, daha fazla evrak toplayip daha fazla sermaye gostermen gerekiyor daha cok kontrol ediyorlar her seyi tabii ki.
    Devlet memurluğuna devam eden ve hiç ingiltereye gitmemiş birisi ne şekilde ingilterede iş kurabilir ki?
    ya da buna kim inanır
    benim iş sarpa sardı..

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    saç ekimi yapan tanıdıgı olan varsa fas için arıyorlar, (bayan olmak zorunda) lojmanda kalacak gıderler vs sırkete ait,gunde 200$ demişlerdi.1 sene fas ordan artık hangı avrupa ulkesı olursa oraya atar kapagı hayatı kurtulur

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gecenlerde onun bunun moralini bozan bir teyze ile tartismistik...

Araba icin buraya gelen yada arabalarla bir seyler yapabilecegini dusunen husrana ugrar demisti Yazik ki bunu yanlis kisiye soyledi...

Peki bizler gibi, arabalar konusunda fanatiklik booyutunda olan insanlar icin (abd ozelinde) yurt disi fikri makul mu?

Onceliklerinizi, hobilerinizi, acilariniz vs siralayin... Yuzdeler verin... Ulkenin avantajlarini da siralayin... ona da yuzdeler verin...

Bazi nedenlerimi yazayim... Oncelik sirasi yok... Karisik...

Cocuklarimin sacma sapan siyasi kavgalarin icerisinde olmamasi...

Otomobiller....

Bahceli ve mustakil bir ev...

Temel ve kaliteli gidaya kolay ulasim...

Hobilerin maddi olarak karsilanmasinin kolayligi...

Mahalle baskisindan uzak olma...

her 10 yilda bir, sen sagcisin, sen solcusun, sen dindarsin, sen dinsizsin diye bir taraf bicilir Turkiye'de... Buda rovansizm getirir... ben yokum o kavganin icinde...

Ulkede vatan millet sakarya diyen bir cok kisiden de daha iyi temsil ediyor bir cok insan burada Turkiye'yi... Rahat olun...

Ama yasal yollar disinda gelmek keyif vermeyebilir zorunluluklar yoksa... Dikkatli olun...

Selamlar hepinize...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu yürümüş gitmiş , ben " ne işin otur evinde yeaa " havasındayım hala.

ama zamanında az araştırmadım yani.
    Siz gençler için önerim ; Yeni Zelanda.

Suç oranı düşük , insanlar mutlu ve huzurlu.
    Bugün gidecek olsam , tahtanın en başına buraya yazardım.
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devlet memurluğuna devam eden ve hiç ingiltereye gitmemiş birisi ne şekilde ingilterede iş kurabilir ki?
    ya da buna kim inanır
    benim iş sarpa sardı..
    normalde ne is yapacaktin geldiginde? onun uzerinden is plani yazman lazim zaten inandirici olacak sekilde, mutlaka eski mesleginle ilintili olan bir sey olmasi gerekmiyor.
    gercekci bir planin var ise, sektorel olarak analizini duzgun yaptiysan ve para kazanacagina ikna edebilirsen adamlari verirler vizeyi, 3 kere basvurma hakkin var, red yersen itiraz edebiliyorsun vs.

bence senin icin onemli olan zaman ve aile birlesimi konusu, ingiltereden basvuracaksan esini de getirmen gerekir basvurup turkiyeye donemezsin. turkiyeden basvurup oturma iznini alip turkiyeye donersen de max 6 ay kalabilirsin, daha fazla kalirsan 5 yil sonunda ilr ya da vatandaslik alamazsin vs vs detay cok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada amerikayi gormedim ama avrupanin butun buyuk, bir kisim da kucuk sehirlerini gezmis bir insan olarak, bence istanbulda yasayan, az cok sosyal hayati aktif olan (gece hayati, kulturel etkinlik vb) insanlar icin en kolay uyum saglanacak yerlerin basinda londra geliyor. diger bir cok sehir gercekten fazla ufak kaliyor istanbuldan sonra bir cok acidan.

neyze zor bir konu, uzun bir konu, kriterler cok, herkesin hikayesi farkli beklentileri farkli yasam tarzlari farkli...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    normalde ne is yapacaktin geldiginde? onun uzerinden is plani yazman lazim zaten inandirici olacak sekilde, mutlaka eski mesleginle ilintili olan bir sey olmasi gerekmiyor.
    gercekci bir planin var ise, sektorel olarak analizini duzgun yaptiysan ve para kazanacagina ikna edebilirsen adamlari verirler vizeyi, 3 kere basvurma hakkin var, red yersen itiraz edebiliyorsun vs.

bence senin icin onemli olan zaman ve aile birlesimi konusu, ingiltereden basvuracaksan esini de getirmen gerekir basvurup turkiyeye donemezsin. turkiyeden basvurup oturma iznini alip turkiyeye donersen de max 6 ay kalabilirsin, daha fazla kalirsan 5 yil sonunda ilr ya da vatandaslik alamazsin vs vs detay cok
    buradaki işlerime devam ederek gelecektim orada naylon bir şirket kuracaktık
    şimdi niyetim far temizleme/pasta cila işini iş olarak göstermek seyyar bir şekilde
    londraya turistik gidip gelip buradan başvurucam şu pandemi döneminde evdekilerden aylarca uzak kalamam olursa olur olmazsa olmaz modundayım dünden sonra
    belki süreç uzar vs 31 aralığı ertelerler falan oluruna bıraktım
    red yersem itiraz eder ısrarcı olurum olmadı ileride farklı yllarla yatrımcı vizesiyle falan başururum
    yakın imkanlar hollanda içinde mecut belki oba bakarım

oguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yurt dışında yaşadım , sonra geri döndüm , evlendim, ailem sağlığım vs çok şükür geçinip gidiyoruz.. Yurt dışında geçirdiğim 3 sene malesef geçmiş 37 yıldan iyiydi. Diyeceklerim bu kadar.. Deneyin mutlaka hiç birşey olmazsa bile en azından o tecrübe bile iyisi ile kötüsü ile Siz'e yeter..

Not: Eşim işlerini ayarlasın ilk fırsatta gitmek için uğraşacağız. Çoçukta yok zaten.. 40 ından sonra bari rahat yaşarız..
    Beyin bedava...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    başvuru ücretleri 1500-2000-2500-3000 pound
    aradaki 500 pound 5000 lira olunca insan bi düşünmeden edemiyor
    Bir kaç yerle görüştüm işini sağlama alan olur/olmaz iyi kestirebilen bir referansı olan yazarsa sevinirim
    Şimdilik başvuracağım gibi duruyor devlet memurluğunu ve muhasebe görevlisi olmamı göstererek sonuç alabilirmişiz
    "muhasebe ile ilgili çalışacağım" şeklinde..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler, ben Sao Paulo - Brezilya'ya geldim geçen ay.

Ingilizce bilenler için büyük fırsat burası, çalışma izni kolay, yaşam kaliteli ve insanlar gerçekten aşırı yardımsever, iyi niyetli, kimse kimseyi kandırmak / dolandırmak istemiyor. -Araba ucuz, etlerin tadı efsane, meyveler mükemmel. US için de güzel bir hub, çoğu kişi US'e geçiyor buradan.

Hayat pahalılığı & ucuzluğu için bir şey diyemem, çünkü burada gelir adaletsizliği çok fazla. Kalifiye olmayan işte çalışmak için gelinmez diye düşünüyorum ama ben kalifiye işle geldiğim için, gelir adaletsizliğinin, bana göre pozitif tarafındayım. İş arayan, düşünen varsa yardımcı olurum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler, ben Sao Paulo - Brezilya'ya geldim geçen ay.

Ingilizce bilenler için büyük fırsat burası, çalışma izni kolay, yaşam kaliteli ve insanlar gerçekten aşırı yardımsever, iyi niyetli, kimse kimseyi kandırmak / dolandırmak istemiyor. -Araba ucuz, etlerin tadı efsane, meyveler mükemmel. US için de güzel bir hub, çoğu kişi US'e geçiyor buradan.

Hayat pahalılığı & ucuzluğu için bir şey diyemem, çünkü burada gelir adaletsizliği çok fazla. Kalifiye olmayan işte çalışmak için gelinmez diye düşünüyorum ama ben kalifiye işle geldiğim için, gelir adaletsizliğinin, bana göre pozitif tarafındayım. İş arayan, düşünen varsa yardımcı olurum.
    Kaç tane Brezilyalı ile tanıştıysam hepsi patates çıktı. Çok gevşek ve boş insanlardı. Orası nasıl

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de lise yıllarımda 80'lerde yaşamak isterdim.Veya 70'ler... Sonrasında günümüze hiç alışamadım. 75 model araba aldım, sakin bir kadınla evlendim. Sorsalar amerikada yaşamak isterdim. Garajlı ev, basketbol potalı kapı önü, çim bahçe... Ama sonradan hiç birine kavuşamayacağımızı anladım. Şu anda tavuk satarak hayatımı kazanıyorum. (Mesleğim Jeoloji mühendisliği) Günde 13 saat çalışıp şanslıysam haftada 1 gün tatil yapıyorum. Milliyetçiyimdir. Ama bu insanlar yurtdışında da var mı diye düşünmeden edemiyorum.
    Bir kaç da video ile süsleyelim...

srknzfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eşim Ukraynalı.. çok kafamı kurcalıyor Kiev'de yaşama fikri. Herhangi bir Avrupa ülkesi olsa düşünmeden giderdim de.. Ukrayna'nın ekonomik olarak bizden pek farkı yok fakat onlar hiç değilse toparlamak için çabalıyorlar. siyasal islam diye bir bela yok başlarında.. oraya gidip bir Detailing Garage açma fikri hep aklımın bir kenarında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    18 yaşındayken slovenyada çalışma ve yaşama fırsatı yakalamıştım ama çok gençtim, ailemi bırakıp gitme fikri zor geldi daha liseden yeni mezun olmuştum, ah o fırsat şimdi geçse bi elimize , o kadar güzel bir ülkeydi ki sessiz sakin temiz , gitmek isteyenlere katılıyorum destekliyorum umarım biz de günün birinde atarız kendimizi kıyının karşı tarafına

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler