User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
70 sonuçtan 58 ile 70 arası

Konu: Arsaya ev yapmakmı satıp ev almakmı

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazıldı mı bilmiyorum ama güncel çekelim ; evi, arsayı, hanımın altınlarını, böbreği ne var ne yok satıp araba almak !
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TRueMK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinize vediğiniz bilgiler için teşekkür ederim ilk adım olarak belediyeye gidip ne kadar temel atabileceğimi öğrendim 148 m2 temel 3,5 kat olacak şekilde yapılabiliyomuş bu şekilde ortalama bütçe ne ayırmalıyım sizce
    Üst kat çıkmalarla 200 civarı olur. 3,5 kat dediğinizin içinde bodrum kat ve zemin kat dahil mi? 3,5 kattan kastınız, Zemin+2 normal kat+ çatı piyesi diyelim. Bodrumuda katarsak 750 m² inşaat alanınız olur. Bismillah demek için ruhatı demiri betonu ve diğer iş, malzeme avansları içinde bir miktar paranız olması lazım. 600-700 bin nakitle başlanır işi bilen biri için. Toplamda 1500 civarı para harcarsınız. Ama tekrar tekrar üstüne basarak söylüyorum, hallederiz yaparız yaparsın gibi gaz veren, usta kesimi gibi,2 ay bekçilik tecrübesine dayanarak inşaattan anladığını iddaa eden şahısların gazına gelmeyiin lanet edersiniz.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde şöyle bir durum var, inşaat işi ciddi iş güvenliği riski barındıran bir iştir. Bizlerde cahilinden, cahil olmayanına bana bir şey olmaz yaa zihniyetinde bir milletiz. Ufak bir iş kazasının yaşanması sizi hayattan soğutur. Küçük inşaat diye düşünmeyin, birşey olmaz dediklerimize oluyor genelde.

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sari53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim Kargalı'da arsamız var yaklaşık 15 senedir falan, arsa hisseli tapu ve diğer adam bizimle alakasız. Belediyeden izinsiz şekilde yaptığı evi satışımıza engel olduğu için direk belediyeye talepte bulunup yıktırdık ki adam oralı herkesi tanıyor vs vs. Yani bildiğim kadarıyla yasa işliyor. Arsanın işleriyle kargalının eski muhtarı ve ailesi ilgileniyor ekme biçme vs her gittiğimizde gelir oturur bizimle muhabbet arasında hiç bu tarz değirmendere de muhtar sıkıntısı tarzı bir muhabbet hatırlamıyorum abi. Arsanın detaylarından kastın tam ne bilmiyorum ama belediyenin sitesinden arsanın bilgilerini girerek imar durumunu falan direk görebiliyorsunuz.
    Soyle ki ; Belediyenin sitesinden baktiginla tapuda yazanlar tutmuyor.. arsayı xx donum diye pazarliyor, tapuda 500mt2 eksik ve ada parseli farklı yaziyor.. ben belediyeden sordurdugumda aldıgim cevap 'kayitli boyle bir yer yok'.. Emlakci kesinlikle mal sahibi ile seni bulusturmuyor.. malı satarken yapacagin her sey icin seni muhtara yonlendirmeye calisiyor..
    Emlakciya donuyorum o da diyor ki yeni islem gordu mt2 de degisti ada parsel no da.. Emlakciya diyorum ki mal sahibiyle gorustur ciddi alici oldugumu anlayinca 10 liranın hesabini yapmayacaktir; olmaz bana bu fiyattan asagi satma da arama da dedi diyor.. bunu aynı emlakci 4 farkli arazi icin de soyledi.. yanimda bebek var, yasli insanlar var onlarin hatirina belki yapar diyorum olmaz diyor..
    CABACI emlagi burdan da ifsa etmis olayim.. kimsenin ekmeginde degiliz de keriz yerine koyulunca insanin zoruna gidiyor.. Diger emlakcilar la aynı muhabbet oldu, onlar; abi ben sizi mal sahibiyle bir araya getiririm siz dilediginiz gibi pazarliginizi yaparsınız' dediler ben teklif etmeden.. Esnaf var esnaf var.. Arsa isi cok cetrefelli.. tarlayı satan diyorki tarlanın %5 imarı var.. arsayi satan diyorki tarlalardan imar kalktı %5 artik yok.. hala arayistayim yani

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanOC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soyle ki ; Belediyenin sitesinden baktiginla tapuda yazanlar tutmuyor.. arsayı xx donum diye pazarliyor, tapuda 500mt2 eksik ve ada parseli farklı yaziyor.. ben belediyeden sordurdugumda aldıgim cevap 'kayitli boyle bir yer yok'.. Emlakci kesinlikle mal sahibi ile seni bulusturmuyor.. malı satarken yapacagin her sey icin seni muhtara yonlendirmeye calisiyor..
    Emlakciya donuyorum o da diyor ki yeni islem gordu mt2 de degisti ada parsel no da.. Emlakciya diyorum ki mal sahibiyle gorustur ciddi alici oldugumu anlayinca 10 liranın hesabini yapmayacaktir; olmaz bana bu fiyattan asagi satma da arama da dedi diyor.. bunu aynı emlakci 4 farkli arazi icin de soyledi.. yanimda bebek var, yasli insanlar var onlarin hatirina belki yapar diyorum olmaz diyor..
    CABACI emlagi burdan da ifsa etmis olayim.. kimsenin ekmeginde degiliz de keriz yerine koyulunca insanin zoruna gidiyor.. Diger emlakcilar la aynı muhabbet oldu, onlar; abi ben sizi mal sahibiyle bir araya getiririm siz dilediginiz gibi pazarliginizi yaparsınız' dediler ben teklif etmeden.. Esnaf var esnaf var.. Arsa isi cok cetrefelli.. tarlayı satan diyorki tarlanın %5 imarı var.. arsayi satan diyorki tarlalardan imar kalktı %5 artik yok.. hala arayistayim yani
    Emlakçıyı al beraber tapuya gidin o zaman? Sorun var mı yok mu görsün.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TRueMK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinize vediğiniz bilgiler için teşekkür ederim ilk adım olarak belediyeye gidip ne kadar temel atabileceğimi öğrendim 148 m2 temel 3,5 kat olacak şekilde yapılabiliyomuş bu şekilde ortalama bütçe ne ayırmalıyım sizce
    İskan, ruhsat harçları, proje masrafları, yapı denetim ücreti gibi şeyleri de sormak lazım. Bunlar da yekün tutar inşaat maliyeti yanında.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi değirmençayırı Şile belediyesine bağlı Kargalı Kocaeli ne belediyeler arası fark varsa bilemiyorum. Bu arada bizim arsa tarla olarak geçiyor yasal olarak babama sordum %5 imar oluyor dedi ama tarla olarak geçen arsanın o %5 imarını kullanabilmen için kenarında yol olması lazım dedi, yani yol kenarı tarla değilse %5 imar yok. Bizim yandaki arsanın içinde var tripleks villa normalde yasal olarak yapılamıyor ancak adam çıkan imar affıyla tapu aldı ama yıkılırsa eğer yerine tekrar yapamaz yasal olarak. Emlakçı meselesine geleyim bizim orda arsayla ilgilenen eski muhtar dediğim adam biliyor mesela neresi satılık gelene söylüyor şu arsa satılık vs vs kargalı da emlakçı da var ama biz vermedik mesela emlakçıya soran olursa söylüyor. He bu arada belediyedeki plana göre bizim olan arsanın dışını çevreleyen telin aslında 7 metre dışına kadar bizim ancak orası köy yolu, bu tarz şeyler de olabiliyor. Değirmendere de oranın insanı olan birini bulabilirsen muhtar olur, imam olur ve ya köy kahvesinin sahibi tarzı köylüyü ve dışardan olan arsa sahiplerini tanıyan onlar genelde nerenin satılık olduğunu biliyor ve sahiplerini tanıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sari53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi değirmençayırı Şile belediyesine bağlı Kargalı Kocaeli ne belediyeler arası fark varsa bilemiyorum. Bu arada bizim arsa tarla olarak geçiyor yasal olarak babama sordum %5 imar oluyor dedi ama tarla olarak geçen arsanın o %5 imarını kullanabilmen için kenarında yol olması lazım dedi, yani yol kenarı tarla değilse %5 imar yok. Bizim yandaki arsanın içinde var tripleks villa normalde yasal olarak yapılamıyor ancak adam çıkan imar affıyla tapu aldı ama yıkılırsa eğer yerine tekrar yapamaz yasal olarak. Emlakçı meselesine geleyim bizim orda arsayla ilgilenen eski muhtar dediğim adam biliyor mesela neresi satılık gelene söylüyor şu arsa satılık vs vs kargalı da emlakçı da var ama biz vermedik mesela emlakçıya soran olursa söylüyor. He bu arada belediyedeki plana göre bizim olan arsanın dışını çevreleyen telin aslında 7 metre dışına kadar bizim ancak orası köy yolu, bu tarz şeyler de olabiliyor. Değirmendere de oranın insanı olan birini bulabilirsen muhtar olur, imam olur ve ya köy kahvesinin sahibi tarzı köylüyü ve dışardan olan arsa sahiplerini tanıyan onlar genelde nerenin satılık olduğunu biliyor ve sahiplerini tanıyor.
    Bu arada sonradan imar affıyla tapu aldı dediğim yandaki arsanın yolu yok o yüzden yıkılırsa tekrar yapamaz yasal olarak.

Gokberk611 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı REVOLTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabikide seve seve yazarım.Öncelikle yaptığımız iş dijital bir iş.Bunun için autocad, netcad vs gibi autodesk yazılım programlarını bilmemiz lazım.Birde kullandığımız ölçüm cihazları var gps, total station, nivo vs.Bu cihazlar bir çok marka tarafından üretilen gelişmiş hesap makineleri diyebilirim.Çoğu türkçe menü ve kullanımı zor gibi gözükse de bence çok basit.
    Örnek vermem gerekirse bugün kullandığımız yolların sınırlarını ve eğimlerini bizler ayarlıyoruz.Kaba inşaat ve ince inşaat gibi bina yapılarında, bütün kolon perde, pencere, kapı, asansör vs. gibi yapıların başlangıç noktalarını biz veriyoruz ve bunu autocad ve netcad üzerinden koordinatlı şekilde proje bazlı olarak yapıyoruz.Hava alanı pistleri, araç yarış pistleri, metro tüneli, hafriyat ve kazı gibi bir çok alanda aktif olarak görev alıyoruz.
    Amacımız çizilen projeleri sahaya hatasız şekilde uygulamak ve yapılan imalatı kontrol etmek, yapılan hataları erkenden fark etmek.Konu beton demir olunca maliyetler büyük oluyor ve hata kaldırmıyor.Bu yüzden yapılan bir kolon bile aşama olarak en az 3-4 kere bizim gözümüzden geçiyor.
    İnsanlar genelde çoğu yapıların inşaat mühendisi tarafından yapıldığını düşünse de harita ve ölçüm ekibi bütün imalatı ve süreci takip eden bitiren ekip oluyor.
    Büyük firmaların çoğu bünyesinde harita mühendisi ve bu ölçüm cihazlarını barındırıyorlar.Dışarıdan hizmet alan bir çok firmada mevcut fakat taşeron sistemi biraz can sıkabiliyor.
    Son olarak ölçüm cihazları satın alıp kiraya verebilirsiniz.Kısaca örnek vermem gerekirse 50bin tl değerinde ki bir cihazı 1.500 tl gibi rakamlara aylık kiraya verebilirsiniz.Bugün aylık 1.500 lira kira alabilmeniz için minimum 300 bin tl gibi bir rakamlı ev almanız gerektiğini de hatırlatırım.
    Eğer bu işi yapmak istiyorsanız detaylı araştırarak ve saha tecrübesi edinerek başarılı olabilirsiniz.Harita mühendisi olmak zorunda değilsiniz.
    Eğer ki analitik düşünebiliyor ve bilgisayar ile aranız iyi ise başarabilirsiniz ayrıca sayılarla aranızın iyi olması ve biraz
    da ingilizce bilmeniz gerekiyor.(programlar için)
    Daha detaylı bilgi için bana istediğiniz zaman yazabilirsiniz.
    İstanbul da arkadaşımla kendi şirketimizle bir çok firmanın işlerini aktif olarak yapıyoruz.

Biraz karışık oldu.İmla ve yazım hataları için şimdiden özür dilerim.
    Konudan bağımsız forumda meslektaşımı görmek aşırı mutluluk verdi. Verdiğiniz bilgileri hala sektörün içerisinde olmayan insanlar bilmiyor, haritacı ne iş yapar diyor. Ben de İstanbul/Finans Merkezinde çalışıyorum. Sizin firmanız hangisi acaba?
    GN§WORKS

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şuyulandırması yapılmamış hiseli tarla arsa vb olan yerleri almayın ilerde çok sıkıntı çeker çok zarar edersinizi biz bizzat yaşadık aldıgımız yer çöp oldu gitti,tabi ki bizimki birazda şanssızlık oldu gerçi bile bile almıştık ama işte dedim kısmet
    PROSTOCK GARAGE

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla Profilde il Kocaeli yazıyor. 1. derece deprem bölgesi olan bir yerde arsam varsa kesinlikle müsatakil evimi en düzgün şekilde yaptırır 3-5 farkına bakmazdım şahsen. Fazla daire ile falan da uğraşmazdım. Sadece kendime özel Tripex, Dublex artık bütçeye göre yapar geçerdim şahsen.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

REVOLTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gokberk611 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konudan bağımsız forumda meslektaşımı görmek aşırı mutluluk verdi. Verdiğiniz bilgileri hala sektörün içerisinde olmayan insanlar bilmiyor, haritacı ne iş yapar diyor. Ben de İstanbul/Finans Merkezinde çalışıyorum. Sizin firmanız hangisi acaba?
    Mideks Harita Müh. Ataşehir Finans merkezinde de aktif olarak iş yapıyoruz şuan. Ne güzel tesadüf
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim mal zehir getir de içinde cengiz açıp semti rehin alalım

Can1993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben şilede gayrimenkul işi yapıyorum dm den yazarsanız gereken her bilgiyi size paylaşabilirim. % 5 diye bi imar zaten mevcut değil.

imar notlarınıda sizinle paylşaırım sizde görürüsünüz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler