User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
24 sonuçtan 20 ile 24 arası

Konu: Ankara'da Hastane Basıldı, Sağlık Çalışanları Barikat Kurarak Kurtulabildi

ÇALIŞKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hastane polisi yada çevik kuvvet polisleri gelse olmaz mıydı ?

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla bu ülkede hiçbirşeye şaşırmıyorum artık.

hayatımda hiç hastaneye gitmemiştim taki son 1 yıldır.
    ama bu 1 yıldada şunu gördüm hakketen dayaklık doktorlarda var.

yani insanımız "doktor" oldu diye dalya*aklıktan sıyrılmış olmuyor ne yazıkki.

tabi burda silahla hastane basan şeyleri "insandan" saymıyorum bile..
    médiocrité partout

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla bu ülkede hiçbirşeye şaşırmıyorum artık.

hayatımda hiç hastaneye gitmemiştim taki son 1 yıldır.
    ama bu 1 yıldada şunu gördüm hakketen dayaklık doktorlarda var.

yani insanımız "doktor" oldu diye dalya*aklıktan sıyrılmış olmuyor ne yazıkki.

tabi burda silahla hastane basan şeyleri "insandan" saymıyorum bile..
    Bizim aile sağlık merkezinde bir tane bize atanmış veya bizi ona atadıkları bir doktor var. Bir kere ayakta zor duracak kıvama gelince ilaç olarak ne alsam diye danışmak için gittim. Adam yerinden kalkmayı bırak, bilgisayardan gözünü ayırmadı. Bir göğsü dinlenesiniz mi tadında birşeyler söyleyince lütfedip bir tahta çubuk alıp 200m öteden dudağıma değdirdi.
    Bir tane e reçete vermişti. Eczaneye gidince öğrendim ki 1000mg antibiyotik yazmış, yanında da vitamin, mide koruma...vs hiçbirşey yok, sadece antibiyotik var. Yazdığı antibiyotik beni perişan etti. Eşim benim yerime bir daha gitti, antibiyotik değiştirseniz veya almayı bıraksa mı, çünkü hiç iyi gelmediği gibi daha berbat oldu diye anlatmış, eşiniz gelsin demiş; ulan adam evde kıvranıyor gelebilseydi eşimi gelirdi. Bir yamukluk var acaba ne yapsak diye adabı ile danışanı bile tersliyor. Sanki adamdan uzaktan beyin ameliyatı yap deniliyor. Hasta sana gelmiş, sen hiç sallamamışsın sepetleyip göndermişsin, hasta daha berbat hasta olmuş, yine sallamıyor eşi gelip dert anlatıyor dinlemiyor.
    Bütün gün de durmuyor orada ama kapıda 3-4 yaşında Bmw vardı. Eşimde de dedim, şiddete karşıyım ama bu doktor bir miktar hak ediyor. Bu ne ilgisizlik, efendi gibi gelmişim derdimi anlatıyorum boktan bir antibiyotik ile başından atıyor. Berbat hale geliyorum, gidemidiğim için sen danışmak için bir daha gidiyorsun seni de sallamıyor. Hepi topu tamam bıraksın veya eşinizin tc'sine şu antibiyotik ve vitaminleri yazıyorum diyecek bitti gitti. Ben bu yaptığını not ediyorum, bir daha mecbur kalıp gidersem ve yine aynı şekilde davranırsa küfürü basarım orayı da birbirine katar ilgili ilgisiz her yere de şikayet ederim dedim. Neyseki 2 senedir kendisi ile muhattap olmadık.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim aile sağlık merkezinde bi...
    hayır şunuda anlıyorum ; bu ülkenin iğrenç şartları hepimizi down ediyor. tamamım o konuda.
    ama herkes bunu birbirine pompalarsa işin için çıkılmaz...

doktorların bu depresif hallerini halka enjekte etmemesi lazım.
    yani birileri bu iğrenç şartları , ülkeyi , durumları bünyesinde absorbe edip , karşı tarafa iletmemeli...
    bunu spesifik olarak kim yapmalı dersekte birinci sırada doktorlar olmalı.

bu yükü kaldıramayacak kişilerde bir zahmet tıb yazmasın abi...
    médiocrité partout

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya bazı personel o nefret edilen, 50 senelik yozlaşmış "devlet memuru" kıvamına gelmeyi çok seviyor. Nesil falan fark etmiyor. 657'li oldu mu coşuyor saçmalıyor adam. Doktorlarda da var, hemşirede de, hastabakıcıda da...

Kartal'da doktor arkadaşım var, aynı şeyleri söylüyor, ben bütün gün yırtınıyorum, gelen hastayı adam gibi muayene etmeye çalışıyorum, kapısından girene köpek muamelesi yapan var diyor. Medya çok üzerine gidiyor, haklı görünüyorlar ama bazısı ciddi ciddi hak ediyor.

Belediye otobüsü şoförü gibi, bişey sorarsın durduk yere tersler eder ya, öyle tipler çok.

İnsanımız insan olmayınca... Her yerde her tiple karşılaşıyorsun, sektörü şusu busu yok. Okuyanı da aynı okumayanı da.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler