User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 20 ile 29 arası

Konu: Android için full backup programı arıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bir kaç sorum var.

1. İngilizce var mı?
    2. Odin, Samsung mobile usb dirver, flas, .tar vs kavramlarından haberiniz var mı?
    3. Root kernel vs işiniz oldu mu?

2. ve 3. sorular çok teknik biliyorum. Ama hespine göre farklı yönlendirmelerim olacak. Al bunu indir bunu kur bunu sil desem bir anlam ifade etmeyecek size. Ondan soruyorum.
    1. var
    2. daha önce odin kullandım bilgi işlemciyim bu bahsettiğim telefon şirket telefonu şahsi olsa çoktan halletmiştim
    3. root yapmadım

adım adım yazarsan yapabilirim kardeşim içindekiler önemli diye 2 gündür uğraşıyoruz valla çok sağol şimdiden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bugraaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. var
    2. daha önce odin kullandım bilgi işlemciyim bu bahsettiğim telefon şirket telefonu şahsi olsa çoktan halletmiştim
    3. root yapmadım

adım adım yazarsan yapabilirim kardeşim içindekiler önemli diye 2 gündür uğraşıyoruz valla çok sağol şimdiden
    Odin Install Method (No Root Required):
    You will need to download and install Odin on your PC. Once you have Odin installed, download the proper .tar file for your device from the download link above. Power off your device. Turn on your device using the proper key combo to get into download mode and attach the device to your computer via a USB cable. Use the PDA tab or button to browse to and select the tar file that you downloaded and flash the device.

Tar Dosyası: Download twrp-3.4.0-0-hero2lte.img.tar

Olmadı bu adresten eski versiyonlarını indirip deneyebilirsin: Download TWRP for hero2lte

Bootloader moda girmek için Youtube da arayabilirsin. Ses kısma+ Home+ Power yuşlarına aynı anda bas. 5 sn kadar sonra ekran da uyarı çıakr. Girmek için gerekli ses tuşuna bas. Sonra Odin yüklü Samsung USB dirver ları yüklü PC ye usb ile bağla. Odin de Com:3 vs gibi uyarı çıkarsa bağlandı demektir.

Sonda Yukarıdaki ingilizce anatımda olduğu gibi PDA ya indirdiğin tar dosyasını göster. Sonra Flash a bas.
    Bu recovery kuracak. Odin ayarlarıyla oynama.. Sadece restart after flash seçiliyse onu kaldır.

Sonra Ses Açma + Home + Power tuşlarıyla Recovery e gir.

Remove /Bypass Lockscreen With Recovery | Android Development and Hacking

Bu sayfadaki dosyaları sil. ekran kilidi kalkar.

Yedekte orijinal PDA (recovery dosyasını) bulundurursan sonra üzerine onu yükelyip orijinalmiş gibi kullanabilirsin.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Odin Install Method (No Root Required):
    You will need to download and install Odin on your PC. Once you have Odin installed, download the proper .tar file for your device from the download link above. Power off your device. Turn on your device using the proper key combo to get into download mode and attach the device to your computer via a USB cable. Use the PDA tab or button to browse to and select the tar file that you downloaded and flash the device.

Tar Dosyası: Download twrp-3.4.0-0-hero2lte.img.tar

Olmadı bu adresten eski versiyonlarını indirip deneyebilirsin: Download TWRP for hero2lte

Bootloader moda girmek için Youtube da arayabilirsin. Ses kısma+ Home+ Power yuşlarına aynı anda bas. 5 sn kadar sonra ekran da uyarı çıakr. Girmek için gerekli ses tuşuna bas. Sonra Odin yüklü Samsung USB dirver ları yüklü PC ye usb ile bağla. Odin de Com:3 vs gibi uyarı çıkarsa bağlandı demektir.

Sonda Yukarıdaki ingilizce anatımda olduğu gibi PDA ya indirdiğin tar dosyasını göster. Sonra Flash a bas.
    Bu recovery kuracak. Odin ayarlarıyla oynama.. Sadece restart after flash seçiliyse onu kaldır.

Sonra Ses Açma + Home + Power tuşlarıyla Recovery e gir.

Remove /Bypass Lockscreen With Recovery | Android Development and Hacking

Bu sayfadaki dosyaları sil. ekran kilidi kalkar.

Yedekte orijinal PDA (recovery dosyasını) bulundurursan sonra üzerine onu yükelyip orijinalmiş gibi kullanabilirsin.
    pda dosyayı gösterdikten sonra tam bitmeye yakın odin fail yazıyor orayı gecemedim birçok dosya denememe rağmen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi stock recovery arayıp onu flash lamayı dener misin?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cf auto root da deneyebilirsin. Andrıid 7 için

CF-Root Download

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi stock recovery arayıp onu flash lamayı dener misin?
    Cf auto root da deneyebilirsin. Andrıid 7 için

CF-Root Download
    stock da denedim auto root da yarıda fail hatası veriyor telefon sinir olduk ne yaptıysak olmadı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    stock da denedim auto root da yarıda fail hatası veriyor telefon sinir olduk ne yaptıysak olmadı

Abi eski sürüm Odin deneyelim

https://forum.xda-developers.com/att...0&d=1463023829

Bunu indirip deneyin bakalım. bir de driver lar tam kurulumu mu? Aygıt yöneticisinde bilinmeyen cihaz kalmıyor değil mi?
    Olmadı abd kurup side load deneriz. Ama önce bu eski sürüm odin i deneyelim derim. S7 destekelyen ik versiyon.

Bu yüklemelerde genel sorun sürüm farkı oluyor. Android 7,1 e android 7 recovery si kurulamıyor. S7 edge te son kurulu rom neydi bilginiz var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi eski sürüm Odin deneyelim

https://forum.xda-developers.com/att...0&d=1463023829

Bunu indirip deneyin bakalım. bir de driver lar tam kurulumu mu? Aygıt yöneticisinde bilinmeyen cihaz kalmıyor değil mi?
    Olmadı abd kurup side load deneriz. Ama önce bu eski sürüm odin i deneyelim derim. S7 destekelyen ik versiyon.

Bu yüklemelerde genel sorun sürüm farkı oluyor. Android 7,1 e android 7 recovery si kurulamıyor. S7 edge te son kurulu rom neydi bilginiz var mı?
    Hiçbir sıkıntı yok eski sürüm odinde fail hatası verdi Blocked By FRP Lock yazıyor telde de

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiçbir sıkıntı yok eski sürüm odinde fail hatası verdi Blocked By FRP Lock yazıyor telde de
    ABi bir recovery e girsene. Ses açma + home + power.
    Download moda girmesine nazaran daha zordur.
    FRP lock genelde google hesabı silinmeden yapılan değişikliklerde çıkıyor. TWRP yüklemiş olabilir bir şekilde.
    Stock rom yüklemek sorunu çözüyor da bizim istediğimiz içindekileri almak önce. O yüzden acele etmeyelim.

Kurduğun driver ları siliğ, Samsung Smart Switch kurup telefonu PC ye bağla. Drivelerı bir kursun.
    Sonra Download moddayken bir daha bağla smart switch onları da kursun.
    Sonra aygıt yöneticisinden smart switch i kapa
    download moda al ve odini yönetici olarak çalıştır.
    Bazen driver lar yüzünden de hata verebiliyor.
    Çözcez inş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ABi bir recovery e girsene. Ses açma + home + power.
    Download moda girmesine nazaran daha zordur.
    FRP lock genelde google hesabı silinmeden yapılan değişikliklerde çıkıyor. TWRP yüklemiş olabilir bir şekilde.
    Stock rom yüklemek sorunu çözüyor da bizim istediğimiz içindekileri almak önce. O yüzden acele etmeyelim.

Kurduğun driver ları siliğ, Samsung Smart Switch kurup telefonu PC ye bağla. Drivelerı bir kursun.
    Sonra Download moddayken bir daha bağla smart switch onları da kursun.
    Sonra aygıt yöneticisinden smart switch i kapa
    download moda al ve odini yönetici olarak çalıştır.
    Bazen driver lar yüzünden de hata verebiliyor.
    Çözcez inş
    Yönetici olark çalıştırp farklı farklı recovery dosyası denesem de sonuç değişmedi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler