User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Eve kamera sistemi hk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Eve kamera sistemi hk.

Mrb,

Annem evinin 2-3 yerine kamera koyarak güvenlik sağlamak istiyor.
    Bu konuda fikir verebilecek arkadaşlar var mıdır?
    Temel sorularımız;
    * Her kamera için elektrik bağlantısı gerekli midir?
    * Wi-fi kamera kullanırsak görüntüleri yine kablosuz şekilde PC harddiskine falan kayıt edebilir miyiz?
    * İçinde hafıza kartı olan wi-fi kameralar gördüm, tavsiye eder misiniz?
    Osmart Kablosuz Guvenlik Ve Bakıcı Kamerası Fiyatı
    Xiaomi Mijia Smart Home 360 Derece Donebilen Kızılotesi Gece Fiyatı

* Aynı marka model 3 wi-fi kamera alsak, sıra ile tüm kameraları ayrı ayrı telefon veya tabletten görebilir miyiz?
    * Kameraları birden fazla telefon ve tablete kurup izleyebilir miyiz?

Amaç minimum kablolama yaparak, 2-3 kameralık, hafıza kayıtlı, anlık görüntü ve tercihen ses (tek veya çift yönlü) aktarabilen basit bir sistem kurmak.
    Okumadan imzalamam.....

Anti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Xiaomi mijia 1 tane kullanıyorum, microsd kart da taktığınız zaman dediğiniz tüm ihtiyaçları karşılıyor. Ses aktarımı, gece görüşü, belirlenen saatler için foto çekme & telefona uyarı modu vb dahil

Telefon veya tablete de MI Home uygulaması kurup bu aygıtları tanıtıp istediğinizi görüntüleyebiliyorsunuz.

Elektrik gidip gelince kendini resetliyor ama hiç kapanmasın derseniz ups'e bağlamak iyi olur modem ve kamerayı
    Alıntı JenGoO Nickli Üyeden Alıntı
    Olm dayanamıyorum ya k20 olmadan hayatın tadı yok

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mrb,

Temel sorularımız;
    * Wi-fi kamera kullanırsak görüntüleri yine kablosuz şekilde PC harddiskine falan kayıt edebilir miyiz?

* Aynı marka model 3 wi-fi kamera alsak, sıra ile tüm kameraları ayrı ayrı telefon veya tabletten görebilir miyiz?

Amaç minimum kablolama yaparak, 2-3 kameralık, hafıza kayıtlı, anlık görüntü ve tercihen ses (tek veya çift yönlü) aktarabilen basit bir sistem kurmak.
    Hırsızlık vs için sanıyorum ama kamera ne işe yarayacak? Bunları zırt diye kesip biçip öyle de giriyorlar, görüşünü kapatıyorlar falan filan...

Bunun yerine alarm ve bunlara ait kablosuz IR sensörlerden alsanız daha iyi olabilir.

Evde kullanıyoruz, eski evde hırsız girmişti orada da kullandık ve gayet iyi olmuştu, DESİ marka idi alarm, eski evde balkona, şimdikinde de daire kapısı üzerine şu ses çıkaran ve ışıklar yakan zımbırtıyı koydurduk.

Hatta bir arkadaş diyor ki sırf o aleti bile alıp koysanız yetiyor. Çalışır olması yeterli Zamanında ailesinin bulunduğu apartmanda 8 dairenin 7'sinde kapıda bu alet ve alarm var, 1 dairede yok. Hırsız da gidip o daireye girmiş. Maksat caydırıcılık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hırsızlık vs için sanıyorum ama kamera ne işe yarayacak? Bunları zırt diye kesip biçip öyle de giriyorlar, görüşünü kapatıyorlar falan filan...

Bunun yerine alarm ve bunlara ait kablosuz IR sensörlerden alsanız daha iyi olabilir.

Evde kullanıyoruz, eski evde hırsız girmişti orada da kullandık ve gayet iyi olmuştu, DESİ marka idi alarm, eski evde balkona, şimdikinde de daire kapısı üzerine şu ses çıkaran ve ışıklar yakan zımbırtıyı koydurduk.

Hatta bir arkadaş diyor ki sırf o aleti bile alıp koysanız yetiyor. Çalışır olması yeterli Zamanında ailesinin bulunduğu apartmanda 8 dairenin 7'sinde kapıda bu alet ve alarm var, 1 dairede yok. Hırsız da gidip o daireye girmiş. Maksat caydırıcılık.
    Kameralar evin içinde olacak. Hem hırsızlık durumda işe yarasın ama esas 96 yaşındaki anneannemin evdeki hareketlerinin uzaktan takibi için.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Xiaomi mijia 1 tane kullanıyorum, microsd kart da taktığınız zaman dediğiniz tüm ihtiyaçları karşılıyor. Ses aktarımı, gece görüşü, belirlenen saatler için foto çekme & telefona uyarı modu vb dahil

Telefon veya tablete de MI Home uygulaması kurup bu aygıtları tanıtıp istediğinizi görüntüleyebiliyorsunuz.

Elektrik gidip gelince kendini resetliyor ama hiç kapanmasın derseniz ups'e bağlamak iyi olur modem ve kamerayı
    Resetleme otomatik mi oluyor yoksa kamerada bir düğmeye falan mı basmak lazım elektrik gidip gelince?
    Okumadan imzalamam.....

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Xiaomi Mijia Smart Home 360 Derece Donebilen Kızılotesi Gece Goruşlu IP Kamera HD 1080p: Amazon.com.tr

bunu kullanıyorum çok kullanışlı hareket algılama gece görüş var mi home uygulamasından çok kolay takip ediliyor.
    turbocuk istiyoruz

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iki ayrı cozumle ilerle evi korumak için pronet vs gibi abonelikli caydırıcı saglam bişey kur.

ananeyi takip için yukardaki tavsiye edilen ürünün aynısını kızımı izlemek için kullanıyorum xiaomi 360derece kamera çok memnunum gece gündüz ceker save eder kaydeder anlık kesit yollar sesli iletişim vs yapabiliyosun ayrıca fiyatına göre cok iyi ürün.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir xiaomi 360, bir de sabit
    https://www.trendyol.com/xiaomi/miji...80p-p-31374252

şundan kullanıyorum. sabitin ses ve görüntü kalitesi daha iyi

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kameralar evin içinde olacak. Hem hırsızlık durumda işe yarasın ama esas 96 yaşındaki anneannemin evdeki hareketlerinin uzaktan takibi için.
    Ha tamamdır eyvallah.

Arkadaşlar da öle kedileri falan kontrol ediyordu Hatta yurtdışındayken internetten kameraya bağlandı, annesi eve gelmiş temizlik falan yapıyor, "anneeeaaa selaaam" deyince kadın euzubillahimineşşeytanirracimmmmmm diye zıplamıştı

Ozan Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kapı üzerine koydurduğunuz ürünün linki/ulaşabileceğimiz bir bilgisi var mı acaba

mehmetbirdall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba,

öncelikle her kamera için enerji gerekli, aşağıdaki ürün wifi ile çalışır ve tek uygulama üzerinden izleme yapabilirsiniz. evdeki internet hızının iyi olması şart.
    128gb micro sd kart ile kayıt yapıyor sadece enerji vermeniğz yeterli. Evin içinde koyacağınız odalarda duvarda mutlaka elektrik buatı vardır yada asma tavan içinde elektrik buralardan elektrik alıp kısa mesafelerle çözebilirsiniz bu sorunu.

bir müşterim için 4 adet kurum yapmıştık evdeki bakıcıyı izliyorlardı. aynı zamanda sesi de kayıt yapıyor ve canlı olarak dinliyorsunuz.

Dahua IPC-C15P 1.3mp Wi-Fi Network Bebek ve Bakıcı Kamerası Fiyatı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi sorduğun ürün sahte pilli siren diye geçiyor. Sadece pil il ile çalışır ışığı yanar alarm sistemi varmış havası yaratır. bir eve 4 cepheye birden taktığımız oluyor abartmadan bir adet takman yeterli olur. EDS marka tavsiyemdir. Pil süresi yaklaşık 12 ay gidiyor.

Eds Elektronik Harici Siren Mavi Led Flaşor Fiyatı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ozan Özer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kapı üzerine koydurduğunuz ürünün linki/ulaşabileceğimiz bir bilgisi var mı acaba
    Abi sorduğun ürün sahte pilli siren diye geçiyor. Sadece pil il ile çalışır ışığı yanar alarm sistemi varmış havası yaratır. bir eve 4 cepheye birden taktığımız oluyor abartmadan bir adet takman yeterli olur. EDS marka tavsiyemdir. Pil süresi yaklaşık 12 ay gidiyor.

Eds Elektronik Harici Siren Mavi Led Flaşor Fiyatı

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mrb,

Temel sorularımız;

7,8 ay önce perpadan 4 kameralı bir sistem almıştım uygulamasından dışarıdan izliyorum. 1400 TL almıştım.bence Perpayı gez ondan sonra karar verin.

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ev ici ve disi icin Amazon urunu olan Blink XT kullaniyorum, wifi kamera 2 adet AA pil ile calisiyor kameralar, hareket sensorlu. Hareketi algiladiigiinda kayit yapiyor ve telefona bildirim atiyor, ucretsiz cloud hizmeti var. ortalama 1 kamera icn pil suresi 1.5 yil gidiyor. Yalniz trde sacma paralara satiliyor, ben Amerika'dan alip yanimda getirmistim 3 kamerali seti 230$ gibi bir paraya aldim. Suan xt2 versiyonu cikti.
    Blink XT Weatherproof WiFi Camera Update After 6 months - YouTube
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni konu açmadan burdan sorayım müsadenizle.

Mi 360° Home Security Camera 2K Pro aldım fakat şöyle bir sorun var. Bu kamerayı kuracağım yerde internet yok ve olsa da tercih etmiyorum diyebilirim. Ben sadece sd karta kayıt yapsın gerektiğinde ben sd kartı bilgisayara takayım ordan ilgili videoyu izleyeyim istiyorum. Hiçbir şekilde android app ve internet bağlantısı istemiyorum aslında. Ve araştırdığım kadarıyla bu kamera internet olmadan çalışmıyor.

Benim işimi görecek kamera var mıdır piyasada acaba? Veya 2kpro'yu bu tarz kullanım için ayarlayabiliyor muyuz bir şekilde?

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eufy Security kullanıyorum baya verimli. Cloud hizmeti de var görüntüleri şifreli olarak Cloud'a alabiliyor. Acil durum profilleri falan var bir incelemenizi öneririm.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eufy Security kullanıyorum baya verimli. Cloud hizmeti de var görüntüleri şifreli olarak Cloud'a alabiliyor. Acil durum profilleri falan var bir incelemenizi öneririm.
    Ben tarihe hiç bakmadım konu açılalı çok olmuş
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler