User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Yastık Tavsiye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yastık Tavsiye

Arkadaşlar selam,

Son zamanlarda iş, hayat stresi derken boyun ağrıları - tutulmaları vs. epey olmaya başladı. Gece yatarken kullandığım klasik pamuk yastıkta rahatsızlık vermeye başladı. Muhtemelen yastık formunu kaybetti ve sürekli elimde gece alttan destek yapıp o şekilde uyumaya çalışıyorum. Geçtiğimiz senelerde de benzer sıkıntılar yaşayınca gidip Visco'nun ortopedik yastığını aldım ama o da malesef çare olmadı çünkü yastık çok alçak kaldı ve rahat ettirmedi.

Halsa yatak diye bir firma Isveç firmasından dün yastık baktım, gayette deneme süresinde rahat ettim ama sonradan şikayetvardaki yorumları görünce vazgeçtim. Yataş'a baktım ama onlarda da denediklerim öyle aman aman rahat ettirmedi. Halsa hakkında ne düşünüyorsunuz alıp memnun kalan var mı? Firma İsveçten ithal ürün getirdiğini iddaa ediyor ama kullanıcılar şirketin aslında Türk şirketi olduğunu ve ürünlerin yerli olduklarını vs. yazmış.

Orta sertlik ve yükseklikte olan aynı zamanda serinletme etkisi olan bir yastık tavsiyeniz varsa sevinirim. Serinletme özelliği kulağa komik geliyor ama yaz aylarında özellikle terleyen kişiler için çok rahat bir uyku sağladığı söyleniyor. Dediğim gibi tavsiyeleriniz varsa çok memnun olurum, teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu yastık işi çok subjektif bir durum aslında. Bu sebeple sadece memnun kaldığım markadan bahsedeceğim. Gidip mağazada deneyip evde 2-3 gün sonra rahatsız olduğum yastıklar da olduğu için deneme yanılma sürecinde minik bir serveti yastığa gömmeniz mümkün. Ancak doğru yastığı bulduğunuza ikincisini de alıp, atın kenara. Üretimden kalkar vs. hiç o riski taşımayın.

Ben penelope den aldığım ikinci yada üçüncü yastıkta rahata erdim. Bir de bahsettiğiniz o serinletme etkisini bu marka kılıf ile de sağlamış. Yani her yastığa o kılıfı takıp devam edebiliyorsunuz.

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam visco sünger her vücut tipine uygun değil, yumuşak hoş ama dediğiniz gibi alçak kalıyor. Organik klima etkisi yaratacaklar yine organik ürünlerdir. Yün yastık bence çok sağlıklı yeniden yaptırabilir yada alabilirsiniz.

Ben wellmatt'tan lateks yatak aldım 2de yün yastık hediye gönderdiler gayet rahat orta sertlikte. Boncuk lateks yastık göndereceklerdi normalde ellerinde olmadığı için böyle geldi ama bence bir araştırın wellmatt markasının ürünlerini.
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim hem Penelope hem de Wellmatt a bakacağım, iki markayı da daha önceden bilmiyordum iyi oldu paylaştığınız.

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Serinletme ile ilgili outlast yastık alezi önerimce yatsan bayiiliğim var çok başarılı bir ürün. Technogel diye visco serinleten bir yastık modelimizde var ama benim favorim outlast ürünleri.. ısı dengeleme özelliği çok iyi çalışıyor.
    Outlast(R) technology in bedding

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ayku82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,

Son zamanlarda iş, hayat stresi derken boyun ağrıları - tutulmaları vs. epey olmaya başladı. Gece yatarken kullandığım klasik pamuk yastıkta rahatsızlık vermeye başladı. Muhtemelen yastık formunu kaybetti ve sürekli elimde gece alttan destek yapıp o şekilde uyumaya çalışıyorum. Geçtiğimiz senelerde de benzer sıkıntılar yaşayınca gidip Visco'nun ortopedik yastığını aldım ama o da malesef çare olmadı çünkü yastık çok alçak kaldı ve rahat ettirmedi.

Halsa yatak diye bir firma Isveç firmasından dün yastık baktım, gayette deneme süresinde rahat ettim ama sonradan şikayetvardaki yorumları görünce vazgeçtim. Yataş'a baktım ama onlarda da denediklerim öyle aman aman rahat ettirmedi. Halsa hakkında ne düşünüyorsunuz alıp memnun kalan var mı? Firma İsveçten ithal ürün getirdiğini iddaa ediyor ama kullanıcılar şirketin aslında Türk şirketi olduğunu ve ürünlerin yerli olduklarını vs. yazmış.

Orta sertlik ve yükseklikte olan aynı zamanda serinletme etkisi olan bir yastık tavsiyeniz varsa sevinirim. Serinletme özelliği kulağa komik geliyor ama yaz aylarında özellikle terleyen kişiler için çok rahat bir uyku sağladığı söyleniyor. Dediğim gibi tavsiyeleriniz varsa çok memnun olurum, teşekkürler.
    aynı sorunlar bende de vardı. Nasıl çözdüğümü anlatayım.
    Ankara'nın oturmuş semtlerinden birinde (Ayrancı) yer alan 35 yıllık bir mefruşatçıya gittim. Sizde yüksek yastık var mı dedim, siz nasıl isterseniz biz o kadar elyaf dolduracağız dediler. Kilo bazında elyaf doldurttum kütük gibi bir yastık yaptırdım eve geldim. Doğru ayarı bulana kadar içinden elyaf çıkarttım.
    Terleme sorunu için de yastığın üstüne eski tşört serip yatarsanız sorun olmuyor. Benim de kafam çok terler.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yardımcı olurmu bilemem ama ben yuksek ve sert yastıklarda yatamıyordum.

sonunda ikea'dan

ROSENSKARM ergonomik yastık 33x50 cm | IKEA Ev Tekstili

bu yastığı aldım.çok memnun kaldım.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ayku82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,

Müşterilerimize tavsiye ettiğim ve beğenilen hem yüksek hem yumuşak yaylı yastığımız var, ancak elimizde yok şu an üretimi devam ediyor. Stoklara girince haber vereyim isterseniz.

Micro Yaylı Yastık – maviayyatak.com

skaratas2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boyun ağrısı ve sonrasinsda yastik muhabbetini bende yaptim(visco aldim)...en son dr tavsiyesi ile spora başladım ve boyun ağrısından kurtuldum...

semih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle bu yastigi denemeni oneririm
    Tempur Symphony Yastık L - Yatsan
    Evimde yaklasik 20 tane yastik vardi Bende de boyun duzlesmesi var ve herkese yastik kaynakli agrilarimin dahada arttigini soyluyordum fakat bana artik paranoyak muamelesi yapiyorlardi, yastiga o kadar kafayi takmistim ki Bu yastigi aldiktan sonra agrilarimin cogu gecti biraz da egzersiz ile destekledim. Suan cok iyiyim allaha sukur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Verimli uykunun çözümü spor. Akşam yemeğinden sonra yarım saat yürüyüş bile uyku kalitesini artırıyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler