User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
95 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: 30 Ekim 2020 Ege denizi deprem

naci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    91 saat sonra 3.5 yaşında bir ufaklık kurtarıldı

Şükürler olsun.
    2 Temmuz 1993 unutma / unutturma

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://twitter.com/i/status/1323538309738598406
    seni sağsağlim ordan çıkaran rabbime binlerce kez şükürler olsun
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

b.arica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gözlerim doldu videoyu izlerken, karnı çok acıkmış çıkartıldıktan sonra köfte ayran istemiş.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Az önce kedi yavruları çıkarıldı. Küçük çocukların suratındaki ifade var onların yüzünde bile.

Deniz kumundan inşaat yapanlara, demir kullanmayanlara hesap sormadığımız taktirde Türkiyedeki her deprem gerçeğinde bu manzaraları göreceğiz maalesef...
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ağaoğlu'ndan tüyler ürperten itiraflar
    Yazdır AYazı TipiYorumlar225YazdırAYazı Tipi

Referans Gazetesi'nden Ayten Güvenkaya'ya konuşan Ağaoğlu, olası bir depremde uzmanların açıkladığı 50 bin binadan çok daha fazlasının yıkılacağını, can kaybının ise milyonları bulabileceğini belirtti. Ağaoğlu, "Avazım çıktığı kadar bağırıyorum. İstanbul konut inşaat sektörünü en iyi bilen isimlerden biri olarak söylüyorum ki; mevcut yapı stoğunun yüzde 70'i deprem açısından güvenli değil. 1970'li yıllarda İstanbul'un Anadolu yakasında yapılan yapıların büyük bir kısmına inşaat malzemesini ben sattım. Kumları Marmara Denizi'nden demirleri hurdadan çektik. O zamanın şartlarında en iyi malzeme buydu. Sadece biz değil tüm firmalar aynı şeyi yapıyordu. Deprem olursa İstanbul'a ordu bile giremez, ölen şanslıdır" itirafında bulundu.

Herkes böyle çalışıyordu

O dönem Anadolu yakasında Bağdat Caddesi dahil olmak üzere çok sayıda inşaat yaptıklarını belirten Ağaoğlu, malzeme ve işçiliğin kaliteli olmadığına dikkat çekti. Ağaoğlu, şöyle devam etti:

"En lüks semtlerdeki o süslü püslü binalar için konuşuyorum; çoğu sadece tuğla üstünde duruyor, içleri gitmiş. 1970'li yıllar, sanayağ ve benzinin karneyle alındığı zamanlardı. İbrahim Tatlıses'in dediği gibi, Urfa'da Oxford vardı da okumadık mı? Yani o dönemde en iyi malzeme onlardı. Teknoloji yoktu, betonlar kürekle karıştırıldı. Sağdan sola en az beş kere karıştırılması gerekirdi. Beton işleri de Doğulu ekiplerin elindeydi. İşçilere laf da anlatamazdık. Bir kere çevirip bırakırlardı.

Yani kısaca kum kötü, malzeme kötü, işçilik kötü. Tüm firmalar böyle çalışıyordu. Belki karamsar bir tablo çiziyorum ama ilkokuldan bu yana işin içindeyim. İşin mutfağında yetişen biri olarak söylüyorum ki; mevcut yapı stoğunun yüzde 70'i deprem açısından güvenli değil. Binalar resmen iman kuvveti ile ayakta duruyor. Binaların 17 Ağustos'ta nasıl karton gibi yıkıldığını unutmamak lazım."
    Ağaoğlu'ndan tuyler urperten itiraflar - Sondakika Ekonomi Haberleri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ağaoğlu gerçekleri dile getirmesine rağmen 21 senede alınan önlem nedir?şu ana kadar ne yapılmış hiç bir şey.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muharrem7791 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ağaoğlu gerçekleri dile getirmesine rağmen 21 senede alınan önlem nedir?şu ana kadar ne yapılmış hiç bir şey.
    Adam “binlerce çürük bina yaptım, bir çoğuna malzemeyi ben verdim, parayı fütursuzca gözünüzün içine bakarak eziyorum, deprem olursa ölürseniz şanslısınız” diyor ve hesap soran yok.

İzmirde yıkılan binayı yapan adam inşaat demiri kullanmamış, enkazdaki betonu ufalıyorsun deniz kabukları çıkıyor. Ortada can pazarı var, arama kurtarma ekipleri canlı insan, kedi, köpek, tavşan, kuş ne varsa elleriyle kazıyarak kurtarmaya çalışıyor, binayı yapan müteahhit başka yerde tatil yapıyor.

Şu ülkede müteahhit, taksici, siyasetçi, memur... gibi bir meslek grubundaysan hiç bir sorumluluğun olmuyor. Oh ne güzel dünya.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin. Hayatta kalıp evsiz kalanlara da devlet yardım etsin. Umarım dask sigortaları maddi kayıplarını karşılar tez zamanda güvenli bir yuva bulurlar.
    Bu küçük deprem ve az sayıda yıkımda bile bunca zorluk çıkmışken büyük marmara depremini düşünmek insanın içini ürpertiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam “binlerce çürük bina yaptım, bir çoğuna malzemeyi ben verdim, parayı fütursuzca gözünüzün içine bakarak eziyorum, deprem olursa ölürseniz şanslısınız” diyor ve hesap soran yok.

İzmirde yıkılan binayı yapan adam inşaat demiri kullanmamış, enkazdaki betonu ufalıyorsun deniz kabukları çıkıyor. Ortada can pazarı var, arama kurtarma ekipleri canlı insan, kedi, köpek, tavşan, kuş ne varsa elleriyle kazıyarak kurtarmaya çalışıyor, binayı yapan müteahhit başka yerde tatil yapıyor.

Şu ülkede müteahhit, taksici, siyasetçi, memur... gibi bir meslek grubundaysan hiç bir sorumluluğun olmuyor. Oh ne güzel dünya.
    Maalesef dedikleriniz doğru zaten tr genelinde yapılaşmanın çoğu çürük.oldukca sağlam bir depremde yaşanacak alan kalmayacak

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin. Hayatta kalıp evsiz kalanlara da devlet yardım etsin. Umarım dask sigortaları maddi kayıplarını karşılar tez zamanda güvenli bir yuva bulurlar.
    Bu küçük deprem ve az sayıda yıkımda bile bunca zorluk çıkmışken büyük marmara depremini düşünmek insanın içini ürpertiyor.
    Yanlış anlamayın da 7 şiddetinde bir depreme küçük demek biraz iddialı olmuş. Bir tek devletimiz 6.6 diyor bütün kaynaklar 7 diyor. Ben bundan yıllar önce 6.5 şiddetinde olan depremde de İzmirdeydim ve bunun ona kıyasla çok daha şiddetli olduğunu yaşayan ve ölçen herkes söledi.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamayın da 7 şiddetinde bir depreme küçük demek biraz iddialı olmuş. Bir tek devletimiz 6.6 diyor bütün kaynaklar 7 diyor. Ben bundan yıllar önce 6.5 şiddetinde olan depremde de İzmirdeydim ve bunun ona kıyasla çok daha şiddetli olduğunu yaşayan ve ölçen herkes söledi.
    katılıyorum kesinlikle 7 daha gerçekçi geliyor bana da. Mavişehir'de bile bir çok evin iç sıvaları tamamen dökülmüş. Canımın çok sıkıldığı bir nokta ise bizim oturduğumuz Yüksek Vadi Evleri gibi zemini daha sağlam olan sitelerde tüm satılık ve kiralık ilanları bir anda geri çekildi. Eminim hepsine zam yapıp tekrar yayınlayacaklar. Maalesef afetten bile kazanç sağlamaya çalışıyoruz toplum olarak. Çok üzücü.
    E90 330i

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Küçükten kastım etkisi küçük olacaktı toplam yıkılan bina sayısı 10'un altında.
    Beklenen büyük marmara depreminde tahmini yıkılacak bina sayısı 1000lerin üzerinde. 10 binaya bile 4 günde zor müdahale edildi ve 4. günde bile enkaz altından insanlar çıkartıldı. 1000lerce bina yıkılınca kim nereye bakacak hangi ekip nereye yetecek.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah esirgesin ama bu deprem karasal olsaydı, ya da 10 saniye daha sürseydi sonuç çok farklı olacağına dair yorumlar var ve katılıyorum.

Hali hazırda tespitler de devam ediyor, hasarlı bina da hayli fazla; aşağıdaki linkten de merak ettiği adresleri kontrol edenler olmuştur ama bilmeyenler için paylaşayım.

{{title}}

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah esirgesin ama bu deprem karasal olsaydı, ya da 10 saniye daha sürseydi sonuç çok farklı olacağına dair yorumlar var ve katılıyorum.

Hali hazırda tespitler de devam ediyor, hasarlı bina da hayli fazla; aşağıdaki linkten de merak ettiği adresleri kontrol edenler olmuştur ama bilmeyenler için paylaşayım.

{{title}}
    aynen katılıyorum denizde yerleşim yerine biraz uzak olması felaketin boyutunu düşürdü bi nebze olsa biraz daha içerde karada olsa şiddetine baklılırsa izmir hariç baya yeri etkileyip hasarın boyutunu arttıracaktı allah korudu denizde oldu deprem
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Binalar yıkılmamış olabilir ama insanlar çok zor durumda. Birçok bina hasarlı. Bu deprem 10sn daha sürseydi bugün belki ben bile buraya yazı yazamayacaktım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

{{title}}
    yaklaşık bi 40 saniye falan sürdü zaten etkisi, ki o deprem biter bitmez ardından 4.5 5 arasında sanırım artçı vurdu direk o bile etkiledi baya. Ben hisseder hissetmez dışarı fırladım can havliyle allahtan 1. katta oturuyorum. Asfalt bile altımdan kayıyomuş gibi hissetim dışarı çıktığımda.

Ama dediğiniz gibi bi 10-15 saniye daha sürseydi etkisi, buca'da da çok fazla yıkık bina görürdük.
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Binalar yıkılmamış olabilir ama insanlar çok zor durumda. Birçok bina hasarlı. Bu deprem 10sn daha sürseydi bugün belki ben bile buraya yazı yazamayacaktım.

Sen ve ailen iyi mi kardeşim ?
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Çok şükür, ev içinde kırılan dökülen ile atlattık.

Kendi evim Bostanlıda 5katlı daire 3.kat sıfır inşaat araştırarak aldık evlenmeden çok şükür bir sorunumuz en ufak çatlak vs yok.

Annemlerin Atakentte ev 2000 yapımı 8 kat, onlar da 8.katta onların bütün mutfak dolapları büfe vs. devrildi. Ama apartmanda herhangi bir çatlak (sıva çatlağı dahil) bulunmuyor. Sigortamız vs. var zaten şükür dedik atlattık.

Kayınpederlerin İzmirdeki ev Karşıyaka Yalı'da ilk sıra olmasına ve 80lerin apartmanı olmasına rağemn hiç çatlak vs yok ancak yan apartmanları mühürlendi mesela. Burada yapının nasıl yapıldığının da farkını görmüş olduk.
    @Shadow_Dancer

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hala yetkılılere ,hukumetın basındakı şarlatanların söylediklerine ınanalar var ya pes ! ya cok ıyı nıyetlıyız saf derecesınde,yada cok salagız ortası yok...40. sanıyedeki dısardakı bınalara bakmanız yeterli.

Reklam ajansında deprem anı! - YouTube

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler