User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
24 sonuçtan 20 ile 24 arası

Konu: Superbox alternatifleri

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ByKazim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman ikinci seçenekten yola çıkarak kontrol ettirmem gerekiyor. Çok yardımcı oluyorsun abi teşekkür ederim.
    Böyle bilgili birisi bulmuşken bir soru daha sorayım bari
    Türk Telekom kurduğunda günde 1-2 defa 5 dakikalık olsa bile internet çalışıyordu. Bu nasıl olur?
    Verdiği hızı bakır kablo veya port desteklemiyor olabilir. Turknette benzer bir durum oldu. Paket geregi sabit hat vereceğiz deyip durdular 2 ay telefon hatsiz yalın vdsl ile sorunsuz çalıştım ta ki telefon hattını bağlayıp port değiştirene kadar. Sonra 5dk çalışıp 4 saat kesinti olduğu dineme girdim.

Tabi turknette muhatap bulamayıp sürekli makineye kayıt vermekten helak oldum ve dilekçe fakslayip kablonete geçince aradılar.

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman ikinci seçenekten yola çıkarak kontrol ettirmem gerekiyor. Çok yardımcı oluyorsun abi teşekkür ederim.
    Böyle bilgili birisi bulmuşken bir soru daha sorayım bari
    Türk Telekom kurduğunda günde 1-2 defa 5 dakikalık olsa bile internet çalışıyordu. Bu nasıl olur?
    Telekom Fiberi daireye nasıl getiriyordu?
    A) Fiber Kablo
    B) Bakır Kablo (Telefon hattı)
    C) Cat6 Network Kablosu

Bakır kablo ile geliyorsa seçilen sinyal hızını kablo taşıyamamıştır. Site eski ise kablo tesisatı eskidir.
    Fiber ile geliyor ve kesinti oluyorsa fiber kabloda bir kırılma olabilir yada bağlı olduğu portta sorun olabilir.
    Cat6 ile geliyorsa en çok yaşanan durumlardan biri olan elektrik tesisatı ile aynı hattan geliyor olabilir ve düzgün kaliteli kablolar kullanılmamışsa elektrik hattını manyetik alanı network kablosunu etkiliyor olabilir. Eğer bu ihtimal yoksa tahminen bağlı olduğu Switch'in portunda problem olabilir.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

ByKazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiberde 2 çeşit yapı var.

1. Daireye kadar Fiber. Bu durumda her binaya 1 fiber kablo gelir ve o fiber dağıtıcı ile dairelere fiber gelir. kablo sorunu varsa tamiri kolaydır.
    2. Binaya kadar fiber sonrasında dairelere cat6 kablo. Bu durumda Fiber kablo sitedeki 1 merkeze gelir(Daire sayısına göre her binaya ayrı ayrı da gelebilir) bu merkezde bir switch ile dairelere cat6 ile paylaştırılır. Tamiri daha zor ama yapılmaz diye bir şey yok.
    Abi Türk Telekom bugün kuruluma geldi. Başlarında durdum valla, biraz uğraştılar önceki ekibin hatalarını düzelttiler. Fiber bağlandı. 50 MBit anlaşma, telefonun wifisinden 43 Mbit alıyorum. Gayet memnunum yani. Sadece üst katta bulunan bir odada sinyal zayıf. Repeater opsiyonunu biliyorum onun haricinde ne kullanabilirim?

Alıntı ChuckBartowsKi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Online oyun derken ping sorunu olan oyunlarsa asla superbox'ı kullanma derim asla memnun kalmazsınız.
    Çözüldü çok şükür. Yorum için teşekkür ederim.

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi Türk Telekom bugün kuruluma geldi. Başlarında durdum valla, biraz uğraştılar önceki ekibin hatalarını düzelttiler. Fiber bağlandı. 50 MBit anlaşma, telefonun wifisinden 43 Mbit alıyorum. Gayet memnunum yani. Sadece üst katta bulunan bir odada sinyal zayıf. Repeater opsiyonunu biliyorum onun haricinde ne kullanabilirim?

Çözüldü çok şükür. Yorum için teşekkür ederim.
    Kurulum yapıldı ise süper. Bu arada Modemin modeline göre bir WiFi özelliğini kontrol edip TP-Link'in Range Extender modellerinden biri tercih edilebilir. AC1200'dür tahminen WiFi ama yine de modele göre bir bakmak lazım.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

ByKazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kurulum yapıldı ise süper. Bu arada Modemin modeline göre bir WiFi özelliğini kontrol edip TP-Link'in Range Extender modellerinden biri tercih edilebilir. AC1200'dür tahminen WiFi ama yine de modele göre bir bakmak lazım.
    Aynen abi AC1200. Range Extender alıyorum o zaman. Çok teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler